diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 09.04.07 19:12

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Tak to nemůžeš vědět,esli to bude lepší.Na rock to ale hraje dobře

#32 09.04.07 20:22

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

???

#33 09.04.07 20:27

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

2 BT: Nic si z toho nedělej, já už taky nic nechápu. Každopádně si myslím, že tento thread nemá s volnou diskuzí moc společného, vždyť je evidentní, že se wolf snaží Michalův sub očernit jak jen to jde. Moc argumentů ale zatím neuvedl... smile

#34 09.04.07 22:07

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Nic se nesnažim očernit,čau

#35 09.04.07 22:09

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Buď v klidu.

#36 09.04.07 22:14

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

tak já sem v klidu,jen sem chtel napsat,ze to nikdo nemuze vedet,esli to bude hrát lepe nez ma kappa na rok nebo ne.
Nic proti tomu nemám

#37 09.04.07 22:21

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Plácám kraviny,neodborná debata o ničem.čas na to zapomenout.mějte se dobře a hezké velikonoční svátky...

#38 09.04.07 22:44

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Jo. A proč vlastně celé toto? Tohle není sub na rock přeci...

#39 09.04.07 22:53

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

A na co jiného prosímtě? cool

#40 09.04.07 23:00

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Taky si myslite ze Michal vyhodil 20tisic a stovky hodin casu z okna jen tak a ten sub je lesteny hovno? big_smile lol tongue roll mad
(Michale ciste fun k?)

naposledy upravil check (09.04.07 23:01)

#41 09.04.07 23:11

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Koukni se na fotku zadní strany jeho subu, vždyť ten chladič JE leštěnej... cool

#42 10.04.07 9:24

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Check to napsal dobře. Mooooc dlouho jsem se rozmýšlel, plánoval a zkoumal pro a proti než jsem se do toho pustil. Je fakt, že se moje znalosti a pozice trošku změnily od té doby co jsem s tím subem začal, ale nelituju toho ani minutu, naopak, pořád se přesvědčuju o správnosti toho rozhodnutí. Ačkoliv třeba CZ_chuck s tímhle řešením (infrasub na spodní sotva dvě oktávy) nesouhlasí (a čistě technicky má pravdu), já v dané aplikaci, v daných akustických a estetických (kdosi tu zmínil WAF - wife acceptance factor) podmínkách tohle považuji za optimální.

#43 10.04.07 22:37

Brehowicz
člen
Příspěvků: 7

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Panove Michaluv wofřík si zaslouží jen a jen hluboký obdiv a to jak proto jak je uďělany konstrukčně tak i osazením a nechapu hloupou kritiku jeho práce,ví co dělal a věděl pro jaké požadavky.A u obdivovatelu niby rocku by mě zajímalo jestli mají vubec ponětí jak je laděná basskytara a kde jsou její subharmonické kmitočty že si dovolují tvrdit že na takovou muziku se da použít jen profi basak.To jen tak na okraj.

#44 11.04.07 0:10

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Hrala basa u Primasa. Kdyz bude basak cvok s petistrunkou obsahujici spodni "H" a jeste tu basu podladi, tak je malo basovejch profi systemu, ktery by to zahraly bez poklasu. Se mi libi tady vsude mozne diskuze o pouzivani 15" ci 18", aby dobre znel "kopak". Nevim, ale spis bych rekl, ze mnohem vic nez bici do basoveho pasma zasahuje baskytara a nejaky syntaky. Kolik ma kopak frkvenci, kolem 80Hz? Pokud jo, tak to uz pomalu neberou subbasovy bedny. A je spouuusta muziky, kde kopak vubec neni, zato baskytara je skoro vsude.

naposledy upravil Halen (11.04.07 0:12)

#45 11.04.07 0:29

pokustone
člen
Příspěvků: 100

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Ale notak, však já říkal že je 18" už je diagnóza, on taky jakej kopák že, některý jdou fakt zasraně hluboko a je to jenom takový usečný DUC DUC né DHUUUC DHUUUC jak u elektronické muziky kterou ****** asi skládají bez subu protože se to nedá se subem poslouchat - nebo mají na odposlechu ořez moc vysoko, to je ta "móda" ořezávat vše pod 50Hz protože už by "nám to nestíhalo" že... (hlavně že v nahrávce to nechají) to je jedno. 18" hlavně kvůli rezervě a protože je to stejnej koláč jako ten kopák big_smile já myslím že je to nic proti ničemu, každej ať si nadělí dle chuti.

naposledy upravil pokustone (11.04.07 0:49)

#46 11.04.07 1:25

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

kopak je cca 60-80Hz, proc by uz pomalu nehral subbas? nevim jak hifisti maj ladenou delicku, ja delim tak 100-120Hz.
pokustone: nevim kde si vzal ze odrezavat pod 50Hz je moda, je to pycovina v PA se odrezava pod 35-30Hz. nekdo to pod 50Hz mozna odrezava protoze kdyz si koupi reprak kterej v subu nema co delat tak mu nic jinyho nezbejva.
ja na leto chystam sub 2x RCF L 15P 200AK -5dB@30Hz, -2dB@40Hz (v rozsahu do nejakych 115Hz), na 30Hz odfiknout, a na tech 30Hz se na EQ klidne muze 2-3dB pridat. pripada snad nekomu ze to nejde dostatecne hluboko? nebo vsichni potrebujete -3dB@25Hz ?!

naposledy upravil hot.shot (11.04.07 1:31)

#47 11.04.07 5:50

Brehowicz
člen
Příspěvků: 7

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Jo jasně přidát cokoli na EQ to nadhera,dohánět něco co není a pokles -5dbv30Hz ďyť to k uzoufáni nahnat to na tomto kmitočtu zpátky do lajny na charakterce,to chce fakt výkonu a výkonu na koncáku a aby se dalo vubec poslouchat tak i užasny damp.f.Tim ale netvrdím že profiky stojí za nic protože co se tlaku týče tak je nejde ničím dohnat a dělat diskotéky s nějakýmí žabími ARN 226 atd.atd. je jen holá utopie ale netvrďte přeci že kdo to myslí vážne s domácím hifi tak do vofru strčí něco jiného a se asi pohlídne po něčem jiném,ono za ty db navíc se platí na ukor něčeho a z hovna bič neupleteš.Proč asi taky mají profíky tak malou vychylku?Doufam že se tu nenajde někdo kdo tu řekne že proto že se BandPass bedně i ta malá vychylka ukočirovat a využít.A rozdíl mezi akustickým nastrojem a syntákém je pravě v těch nabalených tonéch kolem toho hlavního.

#48 11.04.07 8:35

hanzs
člen
Příspěvků: 168

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

cely tohle vlakno nechapu ...

#49 11.04.07 9:00

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Nejsi sám.

#50 11.04.07 9:54

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Upozorňoval jsem na wolfa už na začátku..cyp jak lampa, jenom rozsvítit...

naposledy upravil sinclair (11.04.07 9:54)

#51 11.04.07 9:55

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Však já vím o koho jde, ale já idiot pořád dávám lidem x-té šance.

#52 11.04.07 11:27

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Temi subbasy v profi jsem mel na mysli ty, co se davaj opravdu na ten absolutni spodek pasma. V nich jsou vesmes 18" nebo vetsi plachty. Velky PA, aspon co jsem videl, maj 4 sekce - subbasy, vyssi basy, stredy, vejsky. A ty subbasy jsou tam opravdu rezany hodne nizko, neb jsou na to pasmo naladeny, dodat spravnej akustickej tlak tam "dole" neni zadna prdel. Vzdycky jsem si rikal, proc na ty subbasy 30-80Hz cpou kilowatty, kdyz je to tak uzky pasmo ...

#53 11.04.07 13:55

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Brehowicz: pridas li na EQ 2-3dB tak bych to nevidel jako nak velkej pruser. a i kdyby to jelo bez EQ tak myslim ze -5dB@30Hz je proste dobry. profiky a malou vychylku? ano stredobassy maj malo vychylku coz ma svoje opodstatneni, a kdyz je to stredobass tak do nej nebudes rvat ty nejhlubsi bassy, na to jsou repra je to RCF ktery chci pouzit ja, to ma xmax 9,5mm! koukni na nej http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=80623 to je subbassovy profi repro.

proste kdo chce domu PA tak musi k tomu taky pouzit odpovidajici repro. tohle co chystam bude prevazne na doma a kdyz bude naka oslava, party atd... ale davam tam pouzti odpovidajici repron. ja rikam profi jo ale musi se pouzit odpovidajici reprak, hifi nemam rad. nikomu nebudu domu profiky nutit, kdo chce at so ho koupi ale musi si koupit odpovidajici repron a ne stredobass a taky obetovat vetsi objem bedny.

k Michalovu subu: sam napsal ze je to sub spis na filmy a verim ze bude super. ale ja od subu cekam neco jinyho takze jedu v profi ale davam taky k tomu odpovidajici repron. jinak je peknej sub, tak na nej nehazejte spinu, ma trosku jiny pouzi nez nekteri chcete ale neznamena to ze je spatnej

tak se uz kurva vyserte na ty hadky jeslti domu profi/hifi je to wo howne. kazdej ma jiny ocekavani nekoumu se libi hifi nekomu se bude vic libit profi, ale kdyz uz chce profi tam tak se k tomu musi pouzit odpovidajici reprak.

jen muj nazor at se vam to libi nebo ne... nazdar bazar, koncim

#54 11.04.07 19:16

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Vím,od boha sem byl obdařen takovými "debilními vyjadřovacími schopnostmi.V podstate sem chtel sdelit to co tady kolega hot shot.
Sem to ale píííča. big_smile

#55 11.04.07 19:35

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Pokud jsi ale chtěl sdělit to, co tady kolega hot.shot už od začátku, tak proč jsi tenhle thread zakládal? Je to primárně kinový sub, já to říkám furt, stadiony s tím zvučit nebudu a ten typ, který musí mít v obýváku 3x5 dvě profi 15" taky nejsem.

#56 11.04.07 20:22

wolf
člen
Příspěvků: 21

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

Serem uz na to

#57 11.04.07 21:10

hanzs
člen
Příspěvků: 168

Re: kritika na sub PEERLESS XLS12

No ja si akorat myslim, ze ten Michaluv sub, by byl v pohode i na hudbu, nevim proc by to mel byt "kinovy sub". Umi extra nizke frekvence, ale pokud je nahravka neobsahuje, tak je taky logicky nehraje...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)