diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 22.01.07 22:14

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Vyhybka BS Acoustic

2xstereo se pokud vim jmenovalo pseudokvadro... Já mám sice dva zesy a dva páry beden (ikdyž teda přední jiný - a dost jiný, než zadní), nicméně je to vyvedený ze zvukovky tak, že jeden zesák prostě je pro front speakers a druhej pro rear. Co se ti na tom nezdá? Je to normální nouzový řešení, když nemám "zatim" receiver... wink Prostě to hraje kvadro, žádný rozdvojený stereo... Jako rozdvojený stereo to může fungovat třeba na rádio, nebo kazeťák, ale DVD přehrávač, i počítač je píchlej, jako kvadro...

Edit: S tou ARou zkušenosti já nemám, ale pro tvrdý basy to chce určitě nějakej ten papiřok, jenom bych moc nesázel na třídu profi TVM, tahle jejich odnož výroby tu moc chválená nebyla, pokud vim. Ale jak říkám nikde sem ji neslyšel, tak nemůžu nijak soudit. Nicméně myslim, že pro tvrdý basy budou vhodný úplně jiné značky, než TVM wink

naposledy upravil T.Viper (22.01.07 22:22)

#32 22.01.07 22:41

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

Jasný... Jen jsem se chtěl zeptat. Je to jen blbej pokec, žádný závěry smile
Teď mě tata zmrdal, že jestli prdne omítka na zdi, tak mě zabije big_smile big_smile big_smile

#33 23.01.07 5:23

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Vyhybka BS Acoustic

No na omítku bacha lol Já zas musim otvírat okno, když to pustim trochu víc nahlas, páč se mi začal drolit tmel z oken... No samotnýho by mě to zajímalo, jak je to doopravdy slyšet ven, když už mi víc lidí řeklo, že to jde dost hustě slyšet z druhýho patra zkrz zavřený okno na ulici lol Tak nevim, zas tak nahlas se mě to nezdá a megabasypyčo si představuju taky trochu jinak, i když ty 2 12" repro doma je teda náhul jak kráva... hlavně sousedi jsou celkem nadšeni, že nemaj chvíli klidu lol (Zas tak to nedrtim...big_smile a hlavně ne dlouho, taky eště chcu bydlet, tak s něma musim vycházet dobře...)

#34 23.01.07 14:54

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

Tak zas pár poznatků k bednám...
No, dnes proběhl takovej malej zatěžovací test ARN...
Nevím kde to kdo psal, ale že prý hraje s malou razancí? Ehm... No opravdu nevím. Hraje sice hedvábně jemně, ale s ohromnou sílou.
Některý žánry tomu moc nesedí, ale i tak to zahraje krásně.
Umístil jsem si bedny skoro do rohů a při poslechu jednoho tucátka, kde byli spíš delší basy než tuc tuc, tak jsem nevěřil svým plícím. To se prostě pobrat nedalo!
Ty bedny jsou chytrý, něco na mě kujou a není to hezký, pač dneska mě to málem "roztrhalo"... big_smile
Ber te to s nadhledem, ale to ARN je pro pokoj prostě masakr jak pes. Tvrdší basy trochu zaostávaj, ale na sílu reprodukce to prostě nemá vliv.

naposledy upravil Martin (23.01.07 14:56)

#35 23.01.07 14:56

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Vyhybka BS Acoustic

To bude 12LX taky lol
Jak máš velkej pokoj?

#36 23.01.07 14:59

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Vyhybka BS Acoustic

Kvadro má fázový posun v určitém pásmu. Respektive zadní jsou tuším v protifázi v určitém pásmu, přestože jim stačí stereo signál, dva zesilovače na stereo nejsou kvadro systém. Ale to jen tak na okaraj.

#37 23.01.07 15:10

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

Pošťák napsal:

To bude 12LX taky lol
Jak máš velkej pokoj?

Malinkej... smile
Něco kolem 16 metrů. Pokoj je trochu víc na šířků, bedny má umístěný v té kratší straně a směřují na pc v rohu. Strop před bednami je zkosen(střecha).
Prostě těch pár lidí, co si mysleli o svých sestavách bůh ví jak jsou výkonný padaly na prdel big_smile
Sakra, kdybych tam měl řádně zatlumenou místnost, pak bych šel s potencákem ještě dál, jenže ty středovýšky se nadaj unýst. Je to děs ta ozvěna tady.

naposledy upravil Martin (23.01.07 15:14)

#38 23.01.07 15:15

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Vyhybka BS Acoustic

To já mám 3*2mpokoj lol
Tak su zvědavej lol

#39 23.01.07 15:22

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

Cože?!!! big_smile big_smile big_smile

#40 23.01.07 15:23

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Vyhybka BS Acoustic

jj lol
Snad mě to nezabije lolA to jsem chtěl 15G40-su magor co? lol

#41 23.01.07 15:29

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

No to jo smile. Hele, tohle taková debata sice pěkná, ale takhle by jsme zahltily celý fórum. Nechcete třebas založit nějakou chatovací místnost třeba na www.lide.cz ? Nebo bych třeba založil já, ale potřebuju vědět, jestli tam někdo přijde smile. Tak kdo se hlásí? Třeba kolem 8 hodiny?
Nebo jinak, kolem 8 hodiny založím místnost na www.lide.cz, bude to v koníčky a zájmy a místnost se bude jmenovat diyfans, přijďte kdo můžete. Pokecáme smile

naposledy upravil Martin (23.01.07 15:33)

#42 23.01.07 15:34

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: Vyhybka BS Acoustic

Martin: omg, ser na to prosímtě ...chatovací místnost roll

#43 23.01.07 15:46

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Vyhybka BS Acoustic

Já bych i šel, ale nemůžu zradit partu lol

#44 25.01.07 18:40

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

Ahoj.
Proč by to nešlo? Fórum není na kecání...
Mohlo by se něco založit, ať už tady na stránkách nebo jinde smile

#45 30.01.07 14:12

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

Čauky kluci.
Mám dotaz, dozvěděl jsem se, že u třípásem se zaměňuje polarita u středu. Je to tak? Řekl mi to kámoš...

#46 30.01.07 14:27

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Vyhybka BS Acoustic

to nemusi bejt pravdy, zalezi na strmostech filtru, delicich kmitoctech, menicich...rozhodne to neplati obecne

#47 30.01.07 16:08

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

Takže takhle, mám ARP-150 a vyhybku od BS Acoustic, teď přesně tip z paměti neznám, ale někde v téhle diskuzi ho najdeš. V tomhle případě to má cenu to dělat? Moc nechápu účel...

#48 30.01.07 16:21

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Vyhybka BS Acoustic

fazovy posun. Niekedy sa obrazia vysak, niekedy stred a niekedy obe.. V tomanovej knihe to mas v jednej tabulke zovseobecnene

#49 30.01.07 17:04

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Vyhybka BS Acoustic

ja bych na to nespolehal, obecne to urcit nejde

#50 30.01.07 19:56

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: Vyhybka BS Acoustic

Tu knížku nemám... Ale brzo si jí pořídím.
Nevíte teda z vlastní zkušenosti? Tohle jsem opravdu slyšel poprvé... :-(

#51 30.01.07 21:37

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Vyhybka BS Acoustic

To prostě nejde říct obecně. Záleží na strmostech filtrů jejich naladění, předozadní pozici měničů a hlavně jejich fázového průběhu impedance i SPL.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)