diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 06.04.07 18:33

majk
člen
Z: Plzeň
Příspěvků: 23

Můj první projekt - aktivní sub :)

V zápalu boje o slušnou známku z ročníkové práce na střední jsem postavil aktivní subwoofer s elektronikou kompletně aldaxovskou, 15" reprem z hadexu (Q303) a bednou totálně vlastního nápadu s rozměry a objemem střeleným od boku (já vím... smile ). Skromnost mi velela hodit to někam na net a alespoň trošku se pochlubit výtvorem, který hraje překvapivě slušně smile, i když do highendu mu možná něco málo ještě chybí wink

tady je pár vobrázků:

http://www.imagewoof.com/view_image/9c4 … letall.bmp

http://www.imagewoof.com/view_image/cad … raz033.jpg

http://www.imagewoof.com/view_image/cdd … ifting.JPG

fotky s elektronikou v zadní čísti subu teď nemám, pokud by někoho zajímalo, jak jsem to tam nacpal, časem doplním smile

prosím neberte toto jako spam, je to spíše výjev způsobený radostí z toho, že ta velká bedna bez povrchové úpravy, na které jsem dřel, vůbec basujepyčo wink


EDIT: málem bych zapomněl. chtěl bych taky poděkovat Michalovi, který mi poradil, jak na bednu + přidal spoustu užitečných informací a nápadů smile a Boramyrovi za změření repra, které se sice nepovedlo, ale i snaha se cení wink

naposledy upravil majk (06.04.07 18:39)

#2 06.04.07 20:08

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

povídej, přeháněj - čím všim si tu bednu osadil? určitě ne jen holim reprákem, drátama a výstupnim terminálem...

#3 06.04.07 20:23

majk
člen
Z: Plzeň
Příspěvků: 23

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

osazené to je SubJuniorem, SPV100P a toroidem také od aldaxu (ale ten toroid tě asi moc nezajímá, co? wink ) mno a pak jsou tam hmatníky na čudlíky z GM, eurozásuvka od Cigánka (mimochodem pěkně nepříjemnej člověk) a vypínáč od Vondráčka (to je naopak docela fajn člověk) wink

PS: přehnal jsem to dost? wink

jinak bedna je z DTD 18mm, vytlumená molitanem 2 cm ve dvou vrstvách (tlumící rouno ani desky jsem v plzni nesehnal, všichni to chtěli objednávat do XX týdnů a na to nebyl čas sad ). jakž takž zavzduchotěsněný to je sanitárním silikonem.

po hrubém vyladění (nahodilém točení gombíkama, respektive gombíkem dělícího kmitočtu) to hraje obstojně, pro potřeby obhájení ročníkovky bohatě dostatečně. jenom mi přijde, že sub zbytečně duní, jakoby protahoval basy, některé. prostě ještě z toho nemám pocit "jsem frajer, vymáčk' jsem i z levného repra maximum". dost možná to je naprosto od boku střelenými rozměry a objemem téměř 90 l (asi 88,7 nebo tak nějak), možná je celá ozvučnice ne úplně kůl, kdo ví (snad přijde s nějakym nápadem Michal, až se mi ho povede kontaktovat a následně utrápit, hehe smile ). nutno dodat že jsem to poslouchal asi tak 20 minut v neděli večer a v pondělí jsem to odvážel do školy, takže jsem toho zatím moc nenaposlouchal...

#4 06.04.07 20:25

majk
člen
Z: Plzeň
Příspěvků: 23

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

a jinak, bedna byla stavěna jako provizorní, jen pro potřeby ročníkové práce. pokud se zjistí, že v jiné bedně by to hrálo mnohem lépe, v létě, až bude čas, do toho dost možná říznu...

#5 06.04.07 20:33

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

Heh utrápit, utejrat. mno slušný. je to v zavřený bedně?

//edit: koukám že jo smile

naposledy upravil Crashpc (06.04.07 20:34)

#6 06.04.07 22:40

majk
člen
Z: Plzeň
Příspěvků: 23

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

jj, je to zavřený

#7 07.04.07 7:31

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

Jestli jsi spokojen, není co dodat wink

#8 07.04.07 8:27

Solomon
člen
Příspěvků: 25

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

Tak, na to, že je to první práce, pjekne smile
A časem určitě postavíš něco lepšího basuschopného wink

#9 07.04.07 10:13

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

Stačí použít reprák...

#10 07.04.07 11:17

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

Do držky dostaneš za ten chladič, kde jsi dal žebra horizontálně, jen počkej. smile Až to budeš obhajovat, radši to postav na bok, ale zase nebudeš mít podle normy spínače a zásuvku. No, je to jenom ročníkovka. smile smile

Jsem zvědav, co na to moje uši.

#11 07.04.07 12:07

majk
člen
Z: Plzeň
Příspěvků: 23

Re: Můj první projekt - aktivní sub :)

ten chladič, vím, měl by být na štorc smile jenomže jsem nemohl sehnat pořádnej chladič, ono taky shánět ho týden před odevzdáním ročníkovky není to pravé ořechové a v elektrosoundu měli dovolenou, šmejdi smile tak jsem koupil tohle, au, v GMe hmm jak ale říkám, úpravy jsou ještě možné, tedy spíše pravděpodobné. jo a michale, chladič je prkotina, počkej až tam uvidíš elektroniku big_smile

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)