diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#91 11.04.07 18:29

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

chucku, nevim, cim te vytacim, ale neni to mym cilem. cekal bych spis pristup, ze kdyz se v necem spletu, uvedes to JEMNE na pravou miru. ja se dozvim (a nejen ja) neco novyho a ty muzes mit dobrej pocit, ze jsi udelal dobrej skutek. proste jsem vychazel z toho, ze kdyz jsou od sebe menice vic nez 1/4 vlnovy delky vyzarovany frekvence, musim brat v uvahu, ze jsou dva. z tvych prispevku jsem vydedukoval ze tomu tak neni (popravde bych ocenil lepsi vysvetleni). jen to slo napsat slusnejc. to, ze se snazim hledat v tvych navrzich chyby by te melo tesit, ne rozzurovat. je jasny, ze zminim spousta volovin. ale treba mezi nimi najdes i nejakej objektivni fakt, od kteryho se muzes odrazit a najit nejakou moznost, jak ten svuj navrh zlepsit. jestli za tim hledas neco jako snahu o podrazeni tvoji autority, je to tezky. ja bych byl take rad, kdybys ty moje navrhy okomentoval a predlozil jasny argumenty, co je spatne, nebo zbytecne... to je IMHO ta cesta, kterou lze dosahnou toho nej vysledku. ale nejde to delat tak, ze kdyz napisu ze ty TIW200 maj mizernou citlivost kolem 83dB/2,83V/m, dik paralelnimu spojeni se dostanes na cca 86dB/2,83V/m, tak mi odepises, ze jsem uplnej vul a ze si mam vycistit usi, kdyz mi to pripada malo...

zadruhe- specialne pro chucka- bylo by fajn, kdybys pri psani me prezdivky zacinal o 2cm vic vpravo

a do tretice- kdybychom mely navrhovat jen z menicu, co zname a co nam prosli rukama, muzem to skutecne rovnou zabalit, protoze nas tu 99% zna jen nekolik malo kousku... pak jsou moje prispevky vskutku zbytecny, to muzem rovnou vzit neco hotovyho a zkopirovat to. ty moje navrhy jsou sice kolikrat odvazny(mozna i ne uplne dotazeny), ale kdyz na ne nebudete reagovat, tezko se muzeme nekam pohnout.

naposledy upravil luikas (11.04.07 18:31)

#92 11.04.07 18:58

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Oprav si ty citlivosti, nebo se té odpovědi opravdu dočkáš.

#93 11.04.07 19:03

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

proc? priblizne- +3dB za snizeni impedence z 8 na 4ohmy, +3dB za to, ze jsou dva a -3dB za baffle-step. pri dobrym navrhu se posledni dve vykompenzujou. jinak jestli myslis to, ze v datasheetu je 84dB, tak to nech bejt. mengel me posilal nejaky mereni k tomuhle Visatonu a podle toho mel jen 82,5, toz asi tak. jinak jeste otazecka na mengela- kde se daj ty mereni z toho nemeckyho casaku sehnat? jestli tam je vsechno, co pisou v tom seznamu, bylo by fajn mit k tomu pristup. dik

#94 11.04.07 19:12

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Nehledal jsem nikde podmínky měření, ale čistě podle tvaru té cháry soudím, že baffle-step už v ní je.

#95 11.04.07 19:17

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

mam za to, ze charakteristicka citlivost se uvadi do 2pí prostoru, ale jestli by dva mely 89dB, bylo by to uz akceptovatelny.

#96 Včera 15:11

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

jo, Michale, Focaly by se mozna daly sehnat u Absolute Audio, nebo neco bys mozna koupil i Aconu a jinych vyrobcu, co je pouzivaji. ale specialni ceny bych asi spis necekal.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)