diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#61 09.04.07 9:21

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

ta mengelova kombinace je hodne pekna, jen bych mozna nechal jen jednu DSM50, akorat mi prijde trochu nad cenou. a zrovna drobecek to taky nebude. ale zvukove musi bejt prvotridni. jestli by to ale premek zaplatil, nemam vyhrady. v ekonomictejsi verzi bych videl dve SLS10, a pripustim-li 4p tak treba tu tvoji kombinaci AL170+DSM50+DSM25. na stredobasech by se mozna uplatnilo neco malinko citlivejsiho, co treba AC-180F1? menice vyjdou na tretinu a zas takovej pokles kvality by to bejt nemel, ne?
ten Monacor mi pripada predrazenej

#62 09.04.07 10:32

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

takove 4p uz chce aspon poloaktivni reseni. Spis se primlouvam za 3p s dvema 8" (treba TIW200) a knim nejaky 5" stred a vyska. Hlavne proto ze jeho obyvak neni zas tak velky a do budoucna to bude i snazsi na doplneni na kino- a taky levnejsi. Chce to jen najit zajimavou kombinaci stred vyska. Co treba nejaka ta peerless HDS a to jak stred(Exclusive 830882 nebo Nomex 830873) tak vyska(810921)?podle mereni na zaph audio ta vyska nevypada spatne a ty stredy taky ne. Ten nomex je natom podobne jako seas CA15 co se HD tyce, exlusive je natom trosku lip ale zas je drazsi ale vypada lip(to je ale vec nazoru) Nebo treba klidne i L15 ikdyz na ni chuck plive tak podle me pokud se deli do 2KHz tak je vpohode a jde docela nizko na svou velikost.

#63 09.04.07 12:13

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

pokud chceme DSM na stredech a vejskach, tak kompromisne s 8", nebo 4p. pokud 4p, dal bych misto 8" desetipalce. pokud na stredech bude 5", staci 3p, ale znovu mi prijde 10" lepsi. z rozumnych 5" stredaku pripada v uvahu MCA15RCY a to AC, z drazsich SS a M15 od SAESu Excel (i kdyz ta ma "jen" kolem 88dB) pak tu je jeste ten Peerles s kosikem, ale na ten nemam zadny reference, ten by se hodil k 8". pokud bychom snizily naroky na citlivost, tak je vyber solidni, ale to by byla IMHO skoda. vejsky bych vybiral az kdyz bude vybranej spodek. kdyz zvysime rozpocet, muzem se rovnou vratit na zacatek, takze se drzme tech 30k za par. vyhybku na 3p pocitejme kolem 2k jednu, na 4p 3k jednu, 2k na bednu za tlumeni, kabely, terminaly, spoj. material...2k na bednu jako takovou. to je 16-18k na menice. kdyby se na zbytku setrilo tak 20k. takze vybirejte menice, aby se vesly do 10000 na bednu.
++u 4p tedy rekneme 3k za DSM, jestli bude nejaka sleva tak rekneme 2500, ty dve SLS stojej dalsi cca 4k. no a zbejva nam tak 2000 na stredobas. to treba ten AL170 splnuje, to AC s privrenejma ocima taky.
++ u 3p dejme tomu 2k za vejsky, 2k stredy a zbyde nam 5-6k na basaky, z 10" treba ty F10, z 8" napr. TIW200 (k tem by bylo vskutku mnoho variant na stredy, ale bylo by to na ukor citlivosti)

#64 09.04.07 16:20

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Tak mi to nedalo a vyhrabal som nieco zo starych konstrukcii od Visaton (vlasne casak Klang+ton) a mam tu kombinacie ako WSP21S+DSM25FFL len ze ten stredobas som v cenniku nenasiel ale ten vyskac vyzera celkom drsne aj elektricky a cena je prijemna. Dalej tu mam TIW350+CBM130AW+DSM25FFL ako 3pasmo a este dvojpasmo W130S+DTS10AW-ktory som uz tiez nenasiel. Mozno vam to pomoze, k tymto kombinaciam tu mam aj vyhybky a skrine.Mne sa z toho normalne zapacilo 2xW130S+DSM25FFL

#65 09.04.07 21:59

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Boramyr: DSM by se mohli nekomu zdat malinko ostrejsi. Je to tim ze nic nekrejou. G-cka jsou takovy jemnejsi. Asi jako kdyz srovnas dobrej klasickej vyskac s dobrym kovovym. Ja osobne mam rad jemnejsi a takovou ucesanejsi reprodukci ale volil bych DSM. Neni totiz agresivni. Jen cistej. Kecko je stejne jako MHT. Proste jako by tam ani nebyl. Jiste vis co mam namysli. Co se tyce dolni delicky pokud se posadi okolo 900Hz neni zadnej problem v pouziti dvou basaku az k temto kmitoctum. Nebo nejakej vidis?

Jacket: To si delas srandu? Na papirak s odflaknutym plechovym kosem trochu predrazeny.

kyselym: Muzes mi rict na co chces davat 5" k 8" basakum? Cely jsem to videl jako zivou bednu ale ty to pekne umrtvujes a uplne zbytecne. Osobne bych netahl otazku hlavnich stereobeden nekam do hajzlu jen proto ze k tomu nekdy pujdou nejaky efektaky. Ty ostatne co se kvality domaciho kina muzou byt reseny uplne jinak. Pokud nebudou urceny pro vicekanalove SACD. Coz je stejne naprosto vylouceny v tehle mistnosti bez zasadnich uprav. A i mobilni LeDe by se tam Premovy asi sotva veslo. Co se tyce tech L-ek na stredy jsem Ti psal do majlu. Nehodlam s tim ztracet cas. Nic osobniho.

luikas: Me bavi jak sem prispivas a sam nevis co... Mohl bys mi rict co je na tripasmu s DSM tak kompromisniho?

Jaro: Proc se hrabes ve starejch konstrukcich?

#66 09.04.07 22:07

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

CZ: lebo nove nemam hmm a nevydim v tom problem nove/stare konstrukcie... (samozrejme pokial su dostupne repro)

#67 09.04.07 22:14

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Jaro
co nemas nove??? na strankach visatonu (com/de) mas kompletnu aktualnu ponuku projektov. je to sice po anglicky, ale su tam obrazky... smile na visaton.sk/biz mas kompletny cennik produktov v SKK.
su tam pouzite len tie menice, ktore sa aktualne vyrabaju. vacsina z tych, ktore si spomenul skor su out of order.

naposledy upravil mengel252 (09.04.07 22:15)

#68 10.04.07 0:01

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Jaro: Smarja. To tady mate takovy napady vsichni? Tak kdyz budes mit pred sebou plany Alabama a Vib 170 AL kterej si vyberes? Osazenim stejny bedny. Ale hergot Ti chlapi dneska maji lepsi techniku na mereni a kolektivnich zkusenosti vyvojoveho tymu taky vic. Pokud se mame dostat do lepsi budoucnosti musime se z minulosti poucit ne v ni zustavat.

#69 10.04.07 11:46

dawsoo
člen
Z: Praha
Příspěvků: 253

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

zajímavá debata ... já bych tu čínu zas tak nezatracoval,dostaly se mi do ruky (jako vzorky) čínský měniče basáčky a jeden nádherný pásek OEM pro nejmenovaného výrobce (ne Monacor ani nic EU či USA) a jsem hodně mile překvapen kvalitou provedení a zejména pak charkou těchto měničů (měřil jsem v blízkém poli) ... se SS,Vifa,Seas,Peerless či visáčema apod. staví každej,je to už nuda, mě zajímají jiná řešení než klasika tři kulatí repráci v sloupu... bohužel výsledek je vždy hodně stejnej mě osobně by se líbilo řešení s páskem na vejšky větším AMT měničem na středech a na spodek kov ale s upravenou membránou zatlumením breakupů např nějakou vrstvičkou gumoasfaltu nebo tak něco... to by mohlo z principu hrát vše ostatní má vždy svou barvu ať již papír,PP nebo kov v kulatým provedení. Mě osobně nejvíc asi vadí patlání transient měkkých membrán a hlavně pak děličky... aktiv není žádná spása,použitelnej je jen s měniči který jsou rovný,nebo jen pro spodek, kompenzace hrbů a peaků jsem zkoušel simulovat a výsledné zapojení je u ne uplně rovného měniče vždy dost šílenost (např 9xOPAMP pro RD50 s nesmyslně velikejma cívkama kerý by chytaly rušení jedna báseň) Jinak od Visatonu se mi líbí jen tři měniče a to MHT12S,TI100 a KE25...ostatní jsou obyč repráky nic vyjimečnýho pouze slušná střední třída... škoda že Accutony jsou tak drahý... tudy taky imho vede cesta... chystám se časem svůj projekt překopat na poloaktiv ty L21 a RD50 se již rozehrály... je to sakra vidět i na měření takže mám co dělat výsledek by měl být mnohem dál než v publikované verzi.

#70 10.04.07 13:38

sumac
člen
Příspěvků: 52

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

co poviete na Nd "stredy" od B&C? : http://www.bcspeakers.com/index.php?sez … odotto=175 http://www.bcspeakers.com/index.php?sez … odotto=194
na prodanci su nejake merania, nevyzeraju az tak zle... cena okolo 2000... a na vysky keby sa robila objednavka z USA: http://www.madisound.com/neocd2.0.html

#71 10.04.07 13:57

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Chucku, jsem rad, ze se bavis. proste se mi nelibi, ze kazdej ten 8" bude od DSM jinak daleko, tudiz na frekvencich kolem 1kHz i fazove dost mimo. nehlede ze tam uz se ti jaksi moc neprojevuje zvyseni citlivosti vlivem pouziti dvou repro(dalo by se to snad vykompenzovat ozvucnici tech "spravnych" rozmeru, aby se to vyrusilo s baffle-stepem (nenapsal jsem to moc odborne zcela zamerne)). jediny, kdy by mi to pripadalo cisty je, kdyz by stredak byl mezi basaky, nebo by to bylo reseny jako 3,5pasmo, tak, aby byla optimalni poslechova vejska cca v rovine vejskace. dalo by se to asi napsat srozumitelnejc, ale ty si to urcite preberes. no a navic )to uz se opakuji) bych preferoval neco novyho. dal se mi zda 1kHz na reprak s +-11mm dost, by mohl poreferovat Michal, jak by jeho XLS12 zahraly 500Hz... i kdyz je to trochu rozdilny repro, ma ledacos spolecnyho. me pripada pro basak do 3p tech +-6-8mm docela optimalnich. ale zas az nepekne generalizuju. proc tihnu k 10" snad objasnovat nemusim.
jinak bych spis ocenil nejaky pripominky k tem kombinacim, co jsem navrhnul. jo na ty stredobasy ve 4p bych mozna uvazoval o necem citlivejsim, ale popravde toho moc z hi-fi repraku neni, projedu si segment profiku, treba neco objevim. mozna by sla 6G40Nd od Beymy, nebo treba 6NDL38 od BC.
jinak mimochodem Beyma ma novej pasek- TPL-150. sakra, zas se mi na mysl vraci to appolito s 8LW30 a sub... citlivost by byla neuveritelna, sakra, me to pripada lepsi, nez ty 3p... cenove bez subu by to taky mohlo vyjit podobne.

EDIT: kdybych vas nepresvedcil na ty 8LW30 smile, tak jsem nasel temer idealni stredobas do 4p- 6NDL44, stoji cca 2400 korun a parametrama se nam az neuveritelne hodi. existuje i skromnejsi feritovej bracha s o poznani nizsi cenou a asi trochu vysim zkreslenim. pod nej bud jiz zmineny SLS10, nebo drazsi F10 a nad nej tu Visatoni DSM dvojku, nebo nejakej pasek, treba tu horkou novinku od Beymy smile
delicky bych videl tak 250/1100/4500 (tady uz nejspis bude nejaky optimum vykoumany, to prozradte vy)
citlivost (pocitam kolem 91dB/2,83V/m) a zatizitelnost by byla ukazkova, omezena tak temi DSM, hadam na cca 100-150W. co vy na to?

naposledy upravil luikas (10.04.07 14:30)

#72 10.04.07 15:15

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

vidim to tak, ze by Premek mal urcit niekoho za sefa projektu. ten by mal tento projekt nejakym sposobom usmernovat. pripadne Premek sam...

#73 10.04.07 15:22

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

myslim, ze premek psal, ze se sem ted par dni nedostane...

#74 10.04.07 16:27

sumac
člen
Příspěvků: 52

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

celkom zaujimavy projekt s 8lw30: http://www.diyaudio.com/forums/showthre … post903360 len tie akutony by to asi chcelo nahradit niecim lacnejsim... smile

#75 10.04.07 16:34

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

ja to rikam furt, ze je to dobrej reprak smile

#76 10.04.07 16:38

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Tak to máme týden na obrácení bezvěrců a upálení kacířů. I jen z výše jmenovaného se dá konstrukcí vytvořit celá řada a patrně žádná nemá natolik navrch, aby jednoznačně vyhrála. Že bychom se tu nějak významně shodli na jednom řešení je už naprostá utopie. Pořád tu ale můžeme dojít alespoň k několika variantám, které se nerovnají šlápnutí do hovna a mezi kterými si pak Přemek může bez obav vybrat.

#77 10.04.07 16:57

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

dalsi varianta na 3p- 8LW30+ DSM50+ DSM25 a k nim kolem 10k sub a taky se vejdem- na subwooferovy repro by tedy zbylo kolem 4k, to by s odrenejma usima stacilo treba na M12 od Hi-vi.
ted vazne. ze zminenyho by mi byla blizka napr. kombinace 2* F10 + MCA15RCY+ XT25.

naposledy upravil luikas (10.04.07 17:41)

#78 10.04.07 18:10

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

chuck: vpoho ja to taky neberu osobne a jsem vazne moc rad ze se tu konecne o necem bavime bez nadavek a urazek. Co je na 5" na stredech tak spatnyho spolu s 2x8"? proc ty chces k 2x10"nebo 2x8" dat 1x2"kalotu? neprijde ti to trosku stejne divny? Ja netvrdim ze ty kombinace co si navrhoval nebo na kterych pracujes jsou spatny! nemit doma seasy a stat pred rozhodnutim tak si je klidne poridim. Taky nezapomenme ze nehledame ultimatni reseni! hledame neco rozumnyho a zajimavyho a treba i neotrelyho. Jestli premek uvazuje o kinu(jako ze sem pochopil ze aj jo) tak si myslim ze bychom mu meli dat par navrhu...klidne neco ciste stereo neco takovy neco mezi stereo a DK a pak treba ciste DK. S tema L-ka to beru jako tvuj nazor. Vzhledem k tomu ze k realizaci se dostanem klidne az treba za skoro pul roku tak by nebylo spatne mit i nejaky navrh v zaloze s repry co by se dali dotahnout z usa pac ac ma mengel ted hodne dobre ceny na ty visatony a asi by i jeste neco slevil tak porad by to asi nebylo tak levny jako z group buy(ale tam zas visaton nekoupime...). neberte to co pisu jako ze to tak musi byt jen tak uvazuju nahlas treba tim nekoho privedu ke spasne myslence big_smile

dam ukazky kolik stalo par L seas:
L22rn4xp vysla na asi 1800-1900
L15 na asi 1300-1400

pro porovnani TIW 200 stoji asi 2000kc bez dph a dopravy (i se slevou to asi nebude 1900 ale mozna se pletu)

mengel: toto nebylo mysleno proti tobe. ceny jsou super! jen pokud se naskytne prilezitost tak group buy vychazi asi lip.

#79 10.04.07 18:53

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

mengeli, nemas nejaky info o TIX200XS? mela by to bejt nejaka novinka od Visatonu, tak jestli nevis neco konkretnejsiho...
na stredy by sly jeste 5K4211(ty ted prodava v bazaru kal) nebo 5K3212 od Focalu, sedely by k tem F10 i designove. citlivost vztazena k V se vyhybkou vetsinou u 3p o trochu zvedne a kdyby to nestacilo, da se pridelat magnet navic, to je dalsi dB.

naposledy upravil luikas (10.04.07 19:02)

#80 10.04.07 20:14

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

TIX200XS
pripada mi to ako preklep. neviem o tom zhola nic. odkial mas info o tom, ze by mal existovat? ak existuje nejaky clanok, prosim scan, alebo uviest zdroj. mozem skusit presondovat vo visatone, ale zatial sa mi taketo oznacenie nikde nevyskytlo. nevravim, ze to nie je novinka, ale nemam zatial ziadne info.

#81 10.04.07 21:02

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

nasel jsem na netu celkem aktualni prehled nekterych reproduktoru nejruznejsich znacek. zajimavy na nem je, ze tam pisou, od kdy se ten ktery konkretni typ vyrabi. tohle by se melo vyrabet od ledna 2007, tak se ptam. treba ta F10 se dela tusim od dubna 2000 a TI100 byla snad 4* predelavana. posledni verze KE25SE byla vyvinuta myslim 2005. kdyby mi fungovalo kopirovani, tak hodim odkaz smile jsou to nemecky stranky. kdybych umel nemecky, byl bych moudrejsi

#82 10.04.07 21:37

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

v maili je odpoved - je to preklep.

#83 11.04.07 3:04

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Varovani: V nasledujicim textu se zrejme uchylim k vulgaritam.

luikas: Srozumitelnejc to psat nemusis. I takhle mi dochazi ze jsi kus vola a placas picoviny. To co tady zvanis za ptakoviny s tim ze neco bude fazove mimo... kdy rozdil vzdalenosti tech TIW200 k posluchaci bude maximalne 3cm na delici frekvenci 900Hz kde je u normalnich lidi vlnova delka 38cm a vyhybka tam bude mit pokles 6dB ponevadz predpokladam na basech 2. rad. LR pokud bude pasivni. Ted uz se fakt nebavim. Jdu zvracet. Stredak mezi basaky? No jiste. Tys na to kapnul. Kdyz chces rict ze ve Tvym slepicim mozecku neco nekde rika ze to vypada jako ze je to daleko tak nemel hovadiny o fazovejch pomerech. Rekni rovnou ze se Ti neco nelibi. Stejne bych pak chtel videt co bys rekl na systemy T-M-M s vetsimi stredaky pri vysoke delicce ktere se pouzivaji v nejednech z nejlepsich komercnich beden.

kyselym: Nikdy jsem nenapsal ze bych dal 2" s 10". To zaprve. I kdyz se takovy bedny delali a byly super. Ale ne tak jak bych chtel. Co se tyce toho dalsiho to zalezi jednak na vkusu a jednak na tom jestli Ti vubec doslo o cem vubec mluvis. Smele pises o 5" a 2" k basaku 8". Mam vaznou obavu ze si neuvedomujes takovou zasadni vec jako skutecny efektivni prumer membrany. Obecne se v pripade konusaku doporucuje k 8" stred 4". Srovnej pak prumery membran uvedeneho 4" konus s kalotovym 2". Pricti si k tomu to ze ten 2" ma 50mm civku!!! ktera je po obvodu cele membrany a tato je dokonale kontrolovana. A kdyz k tomu vsemu nedej boze jeste poslechnes a srovnas tyto dva systemy v nejakych slusne zmaknutych kouscich beden...

Takovy dodatek k zamysleni. Myslite si ze konusove vyskace byly nejak uzasne? Myslite si ze konusove vyskace by se dali udelat tak aby byly schopny konkurovat kalotovym? Ja osobne ne. Takze vyskace maji perfektni kontrolu civky nad membranou (pominme ted paskace). Prakticky nemaji meziclanek mezi civkou a samotnou membranou. Myslite si ze tohle muze i v pripade stredu zastoupit neco jineho? (opet pomijim paskace dawsoo promine)

#84 11.04.07 7:09

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

mas pravdu, ted jsem si to zpocital (me vyslo cca 5cm), hold jsem strilel od oka a netrefil to. leda bys poslouchal nearfield, tam bys to dozajista poznal, ale to i u normalnich beden... to nic nemeni na tom ze to repro ma temer 1% zkresleni v uzitecnym pasmu, hlavne 2. harmonickou. bodpoledne se podivam, jak na tom jsou ty moje 10", abych zas nedostal bidu smile ty se vzdycky chytnes neceho nepodstatnyho a to co ti predkladam jako argumenty ignorujes... to je pak tezky.

naposledy upravil luikas (11.04.07 7:17)

#85 11.04.07 8:58

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

chuck: vtom mas asi pravdu takhle sem se nato opravdu nedival. Mel bych si je asi obednat a poslechnout rozdily nez budu priste placat. Kazdopadne nechces nam sdelit jak by sis to teda cele predstavoval ty s tim kinem? pripane tim neco mezi? (stereo je nam jasny)Jeste je taky na zvazeni tech zkusenejsich co muzou porovnavat dobre akusticke podminky s mizernymi aby rekli jak moc ma vyznam neco resit kdyz to v normalnim premkove obyvaku stejne nebude slyset. mam totiz pocit ze se snazime vymyslet neco ultimatniho ale tak nejak zapominame nato ze v premkove obyvaku(stejne jako u vetsiny z nas) z toho budou velehory s buhvi cim. Tim sem nechtel rict dejme mu tam TVM...

jeste jsem chtel rict ze to rozdeleni na skupinky by asi nebylo odveci. Myslim ze ani nemusime cekat na premka je snad naslunce jasne kdo jsou tu ti nejschopnejsi a nejzkusenejsi. Myslim ze jednu skupinku uz stejne vede boramyr(spoluprace asi Michal a dal nevim) a dalsi skupinku vpodstate chuck a mengel. ted by to jeste chtelo aspon treti az ctvrtou co se budou spis zabyvat kinem pac mam pocit ze chuck to resit vubec nechce a boramyr je tez spis pro stereo. kazdopadne kdo tomu bude sefovat nevim. nechci nikoho urazit ale dalsi tak kompetentni lide tu uz asi nejsou snad jedine dawsoo ale nevim esi nato ma cas. Tak co troufa si nato nekdo? smile

#86 11.04.07 9:26

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Nebudu tu plácat a navrhovat kombinace měničů, které jsem neviděl ani z dálky. Proč? Hanba by mne musela fuckovat. Hemzat tu můžu do autohifi, celkem relevantně asi poradím co se zkušeností se subem domů týče, možná low.cost dvoupásmíčko z TVM, nebo nějakých SEASích měkkoňů, ale vydávat se za někoho, kdo je kovaný v "lepším" hifi a potom rudnout po každém chuckově ostřejším příspěvku...
To, co jsem se +-rozhodl postavit pro sebe (a od čeho se zase čím dál víc odkláním) bych nikomu jinému nedoporučil, anžto protože ten onen nebude v mé situaci.
Řešit teoreticky dva basáky, dva střeďáky tady sice můžeme, ale jsme tu všichni na pár vyjímek v situaci Nemova otce, který žil celý život na útesu a teď má před sebou celý oceán.
Už jenom tak strašná nesourodost návrhů, která ne že by respektovala témbrové preference (což by bylo logické), ale liší se i v objektivně technických parametrech - tedy nutně objektivně posouditelných jako lepší, horší nebo úplně mimo.

Přemku promiň, moc se do tohohle asi nebudu zapojovat, v podstatě si nemyslím, že bych mohl přispět něčím jiným, než plácáním do vody, slepými návrhy a omýláním teorie, kterou tu jiní znají stejně jako já. Asi už jsi sám pochopil, koho poslouchat a koho zas tolik ne. smile

Mezi slepými jednooký králem. Mám kliku, že už mi to první oko narostlo. Ale oni jsou tu i ti se dvěma a někteří mají možná oči i vzadu, nebo mají oči všude. smile

#87 11.04.07 14:27

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

kuikas: To ses fakt tak blbej? Myslim ze by Te moderatori meli vyhodit jako podrejpavace. Nebo ste si tady tahali slamky kdo me bude srat? Budete se pri tom stridat? Kdo je dalsi na rade? Ja jen abych vedel. To co tu vymejslis s dvema basakama s jejich vzdalenosti kdyz pri techto vlnovych delkach se chovaji jako jeden zaric me zveda ze zidle. Zadny dalsi argumenty cist nemusim. Kdyz potkam mentalne postizene dite usmivam se na nej a pripadne mu podam spadlou hracku. Ale nebavim se s nim o reproduktorech. Hergotfagot.

kyselym: S tim kinem to moc slukujes. Navic existuji nejake pseudozakony akustiky a ty rikaji ze abys zachoval stejnou miru rozpoznatelnosti smeru ve kterem zvuk prichazi musis s kazdym dalsim reprakem zvetsit mistnost. Kdyz to otocim (coz se muze smile ) dostanes ze cim vic nabijes do prostoru repracku tim vic nahovno to vlastne na to DK bude. Ale u DK o to asi nejde co? Osobne mam skutecne lepsi pocit prostorovosti jeste pred tim nez se DK prepne z rezimu stereo na multikanal. Treba takovej centr je opodstatnenej jen v pripade kdy se vzdalenosti hlavnich soustav trha baze. Jinak tam akorat rusi a dostavi se to co si myslel Luikas ze u jedne reprosoustavy bude vadit. Ale me se ten zbytek fakt nechce psat. Jsou o tom ruzny clanky a knizky. Kdyz uz by to muselo bejt udelal bych satelity treba s G25 a W130S. Budou dobry ale nebudou strhavat pozornost. Ale to je dano prave mym pristupem k teto mrsbe zvane DK.

Michal: Ty me vzdycky pobavis a uklidnis. Kdybych nebyl se svou zenskou uz 6 let tak spokojenej skoro bych o Tobe zacal uvazovat. :-D
btw od ceho se odklanis?

#88 11.04.07 14:37

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Já bych s tebou ale nebyl. Ani bych nemohl, protože by mě ta moje amazonka nepustila, nebo bys to odnesl Ty. smile

Mejch kidů si moc nevšímejte, ono mě to přejde. Celá ta moje vysněná 8+5+1 se mi nějak zajídá, nebo je to spíš nejistota... Kruci, potřeboval bych ochutnávku. Nebyla by na plzeňsku Visatonní buňka, nebo spřátelený hifista s ALněco v bednách? Jestli jo, tak kajícně poprosím o kontakt do mailu, případně o postoupení mé žádosti dále k ní - té buňce.

Uměl by tu někdo sehnat Focaly (hifi) levně jako náhradní díly?

#89 11.04.07 15:16

furious
člen
Příspěvků: 95

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

No lze určite objednat ale asi ne levně sad
Sorry za OT
Kdybys chtěl tak jeden můj známy prodáva :
Focal 5NV 4212 -1 pár.

naposledy upravil furious (11.04.07 15:17)

#90 11.04.07 17:43

premek_k
člen
Z: Doubrava, okr. Karviná
Příspěvků: 36

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Ahoj, velice rychle, nemam moc cas:

1. Jsem rad, ze se to tak rozjelo.

2. V prvni fazi vynechte DK, resime jen stereo

3. Vedoucim - aniz bych se chtel kohokoliv dotknout - je Boramyr, a to z toho duvodu, ze mne kontaktoval, nabidl pomoc a pod - proste investoval cas. Navic, dle jeho slov, a asi to tak dopadne, by samotna realizace mohla probihat primo na plzenske pobocce...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)