diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 06.04.07 23:50

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Byt Vami netihnul bych zbytecne ke kompromisnim HiFi resenim. Videl jsem tu nekde nahore i HiVi... ani k cinanum bych se moc neuchyloval. Jsou dost na oko.

Osobne pokud si muzu prisadit... pokud bych mel delat sobestacne tripasmo volil bych mezi dvema variantama. Tyto by meli stejnej spodek. Tedy 2x TIW200. Pro dva bude treba objem cca 60 litru a v mistnosti ktera je pro ne urcena nebudou potrebovat podpirat nejakym hnusnym subem (je mi jasny ze jsem ted poslapal hodne kurich ocek). K nim bych pridal titanovou kalotku na stredy (DSM 50). Ma vyhodu ze neni potreba konstruovat nejakej kompromisni objem pro stredak. Navic neznam konusovej stredak co by mel takovej zvuk. Mam na mysli cistotu. No a odted se budu rozchazet do dvou sestav. Jedna by mela za vyskac DSM25 tedy parovej vyskac pro ten stredak. Delil bych 3k. Druha varianta by byla v MHT 12 a delil bych 5k. Zde bych se na moment zastavil.
Tento pasek ma jednu obrovskou vyhodu. Teda vlastne pasek teto konstrukce obecne. Je to liniovej zaric. To znamena ze vyzaruje v rozsirujici se plose. Jeho vyzarovani nahoru a dolu je rapidne omezeno. Ma to tu vyhodu ze lze zachovat holy strop a moderni plovouci podlahu bez medvedich kuzi smile To proto ze se od nich nema co odrazet. wink Tyto sestavy menicu jsou k sobe navic primo optimalizovany. Projevuje se to blizkou citlivosti zjednodusujici navrh vyhybky. Pak muze byt pasivni vyhybka velmi jednoducha coz je i z kvalitativniho hlediska vhodnejsi.

Pokud by se jednalo o varianty pro sub... tam bych basovou cast nahradil jednim GF200. Jinak ostatni stejny.

Verte ze Vam sem nepisu zadne smyslenosti. Stejnou sestavu prakticky delam pro sebe. Pokud tento projekt nebude velmi rychly bude moznost vyzkouset si moje DSM25 - DSM50 - TIW200.

#32 06.04.07 23:56

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Tak to se na strop teda vyseru, když dělám s páskem smile

Co jsem k tomu chtěl říct... Jsem taky pro citlivější bedny a hádejte proč smile Protože když bude AB zesák (jakože asi jo) tak pojedou v áčku (díky "omezenýmu" kliďáku) dál než míň citlivý bedny smile a to se vyplatí!

#33 07.04.07 0:22

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Usamyca: Prdlajz. Utri si bradu. Kecas.

Edit: Co mas za pasek beduine?

naposledy upravil CZech_Chuck (07.04.07 0:30)

#34 07.04.07 8:37

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Ta Chuckova kombinace nevypada spatne, jen mi prijde malinko kazdej pes jina ves, ale proc ne. tak fajn, budou-li dva basaky, resime verzi bez subu, takze si muzem dovolit lepsi menice(takovej sub stoji pres 10k). jestli nevadi 4 ohmy, mame dole docela solidni vyber. ja hlasuju pro 10", ten rozdil 8"/10" je hodne znat, to jsem si ostatne i vyzkousel. takze by stacilo aby sel tak do 350-400Hz. ty F10 maj vyhodu, ze se vejdou i do relativne malyho objemu, pro dve by IMHO stacilo kolem 80l. takova bedna by mela kolem 91dB/2.83V/m. ted nejaky vhodny stredaky. co byste rekli na Aurum Cantus (dal jen AC) AC120/50CK ? parametrama si nezada s exotama typu Audio Technologies. akorat ho mengel nema na strankach, nevim jestli a za kolik by ho byl schopnej sehnat. pak je tu klasika MCA15 od SEASu (prijde mi jako rozumna volba odpovidajici tem basakum, hodi se nejspis i barvou zvuku), z drazsich pak SS 15M/4531. jinak by sla citlivost nahnat pouzitim 4 ohmovych stredaku, nebo dvou paralelne v appolitu, cimz bychom zvedli i zatizitelnost. no a vejsek jsou kvanta, to bych zatim neresil (tady bych asi preferoval textil, nebo i ten pasek by nebyl marnej). ono 1-2dB propad na stredech by vlastne az zas tak nevadil.

naposledy upravil luikas (07.04.07 9:16)

#35 07.04.07 9:39

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

chuch: dik presne tyhle stredy a vysky sem mel na mysli par prispevku vyse. Jen nevim jestli ty TIW200 nejsou uz moc malo citlive, ale kdyz uz natom delas tak asi ne smile Jinak kdyz uz tak trosku tihnu k tem L22RN4XP tak uz je mam doma a kdyz vsechno dobre pujde tak za mesic snad i bude nejaka zkusebni ozvucnice a kdyz uz bude aj mikrofon tak bych vam mohl ukazat jak dva tyhle 8" jedou paralelne kazda ve vlastni 20-25l uzavrene skrince. (pzn. na okraj na stredech bude L15 a na vyskach 27tbfcg ale jsou to dost proflakle repra...) jo a nutno podotknout ze pokud L22 tak k tomu nepujde to stredovyskove combo od visatonu pac co sem se dival natu stredovou kalotu tak bude chtit delit docela vysoko a ta L22 by chtela tak do 500hz max. si myslim.

naposledy upravil kyselym (07.04.07 9:41)

#36 07.04.07 9:46

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Ja k tomu poviem teraz na zaciatku len tolko, ze poznam menice vsetkych spomenutych znaciek. Ak mozem hodnotit, priporovnavani kvality vyroby, zvuku, parametrov atd. si dovolim povedat, ze by som sa v tejto chvili jednoznacne orientoval na kvalitnejsie menice (pre usamu - nie su vyrabane v cine) znacky visaton. Pri tohtorocnej priaznivej cene su podla mna jednoznacnou volbou pri zohladneni vykon/cena. maju este jeden parametert, ktory ostatne spomenute menice nie - 3 roky zaruka. menice Hi-vi vyzeraju na webe a obrazkoch vyborne, v rukach je to trochu inak. pri merani parametrov je to este viac inak - rozptyl parametrov medzi dvomi kusmi byva casto velky... seas, vifa, peerless - su fajn, na moj vkus vsak trochu cini problem spracovanie. za posledny rok sme riesili par pripadov, kedy bola odlepena vlnka od membrany (excel), zle prilepene ine diely (vifa, peerless, seas). Scan Speak - jednoznacny HE, adekvatne premrstena cena, ako sa na HE patri. reklamacie sme neriesili ziadne.

k projektu - pre tento projekt slubujem special price u menicov VISATON. u ostatnych znaciek tiez, len tam mam mensie moznosti. audio technology sme zatial nedodavali, ale mozem preverit dostupnost...

#37 07.04.07 10:18

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Mengel je na nás hodnej smile

Chucku: Jo, měl jsem zácpu. Pásešek mám ten nejlevnější co najdeš smile Monacor.

#38 07.04.07 11:57

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

ja mam z Hivi zkusenost jen s tema S10II+ a ty predcily moje ocekavani. zabaleny byly o tridu lip, nez napr. SEASy, zvukove mi prijdou taky dal (porovnavam s CA21REX). ve zpracovani jsem zadnej prohresek neobjevil. ted si nejsem jistej, ale myslim ze zrovna tyhle F10 davaji sparovane. mely by je mit krome zluty i v cerny barve. nakolik sedej parametry netusim. ale Swans bedynky (ty lepsi) jsou pokud vim hodnoceny pozitivne. ale nechci se prit, spis jen abychom je uplne nezatracovali. DSMka a G od Visatonu jsou mi take velmi sympaticky, ale tam bych se 10" asi trochu bal, leda bychom sly do 4p, soupnout mezi to nejakej 6", designove i zvukove by tam sedla F6, jen si nejsem jistej, jestli bychom zvladli vyhybku... nad tohle by se hodily spis G50 a G25FFL. ale je to zas pres 10k za repraky na jednu bednu, 2500 vyhybka, 1500 "to okolo" a jsme na temer na 30k bez ozvucnic... sakra

naposledy upravil luikas (07.04.07 11:59)

#39 07.04.07 12:22

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

S hivi menicema tu ma skusenosti Luikas a ja a jak zaznelo, jsou precizne zpracovane. Otazka, pokud mas dobre navrzeny reproduktor, urceny technologicky postup vyroby tak je jedno, jestli to vyrabi German nebo Cinan. Swanspeakers ma sice vyrobu v Cine, ale to neznamena, ze by vyrobky mely byt nekvalitni. TN25 vyskacek od HIVI hraje prekvapive dobre, skoda, ze uz nejsou k sehnani, klidne bych s nima nahradil GTC. Kvalitou zpracovani jsou TN25 uplne nekde jinde, nez ty Tonsily.

#40 07.04.07 15:48

sumac
člen
Příspěvků: 52

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

a co napriklad Beyma 12B100/R na basy... Citlivost aj cena je OK-ak teda staci jeden smile

#41 07.04.07 15:52

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Tyť to nejde hluboko, ne? Navíc je očklivej. A velkej!

#42 07.04.07 16:00

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Jen jděte do Visatonů, mě se ty repráky začaly dost líbit, co mám doma TIW250XS smile Třeba prodám Shany a postavím taky něco s Visáčema smile

#43 07.04.07 16:22

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

12B100/R je v pohodě sice membránu má stejnou jak stará 12B70 a 8B40, ale mohl by být dost dobrý do třípásma.
Co říkáte na kalotový střed MC 115 Beyma?

#44 07.04.07 21:50

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

luikas 34: Jak kazdej pes jina ves? Zvatlas. Kdyz mas repra co nekresli muzes je skladat temer libovolne. A narozdil od Tebe sem nepisu kombinace co bych uz neslysel.

kyselym 35: Prave kdyz se daji TIW200 dve na bednu paralalne je citlivost OK. btz z tech AL seasu na stredech se mi dela zle. Toje typycka ukazka vlastniho zvuku menicu. Proste si to hraje svoje. To se ale normalnimu cloveku libi jen prvnich par hodin nez to zacne vadit. btw se dvema L22 vylezes s citlivosti uz moc vysoko. Co s tim chces potom delat? Horni pasma utlumit jaks taks jdou ale co s basama? Radsi ani nechci videt jak bys to resil. smile

kuikas 38: Bodejt by nebyly festovne zabaleny. Kdyz se ve vyrobe musi pamatovat ze to pujde pres hongkong v kontejneru a pri nakladani s tim bude manipulovano jako se psimi hovny. lol

Halen 39 + luikas: Panove co jsem mel zatim tu cest merit Marianovi dva kousky pro nejakyho zakaznika zjistil jsem ze pro sebe bych zasadne musel pocitat pro kazdou bednu zvlast vyhybku. A co se tyce toho ze ma byt jedno jestli se to vyrabi v evrope nebo mimo... me to treba jedno neni. Radsi si priplatim par stovek za skutecne precizni a opakovetelne provedeni a MOJE PENIZE ZUSTANOU alespon V EU. Kdyz uz u nas nikdo pouzitelnej neni. Neni to zadny vlastenectvi i kdyz tim trochu trpim taky. Jde o to ze jestli vsecky nase penize opusti rodnou hroudu odkazujeme se k zahube. Kdyz budou importovat vsichni pujde evropska ekonomika do riti.

Co se tyce 10" a 12" myslim ze bylo vysloveno i prani zachovat to pokud mozno uzke a elegantni. smile btw do opravdu slusnyho 3p uz 12" nepocitam. Ze zacatku sice bedny s velkym basakem a velkym stredakem (temer basakem) pusobi impozantne ale casem cloveka sere absence mikrodynamiky na vetsine stredu pripadne i pretizenych vyskach.

#45 07.04.07 22:30

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

tady prece jde o to vymyslet neco neotrelyho, elegantniho a noveho. nikomu Hi-vi nenutim, ale nektery jejich menice jsou svym zpusobem dost jedinecny a podle me zajimavy. rozhodne bych nevyvozoval zavery typu v EU vyrobeny vyrobek je kvalitni. vic nez 10" bych do 3p taky necpal. 12B100R je dost starej a dnes jiz nevyhodnej model, staci se podivat na zkresleni a vychylku... dva 10" me na basech prijdou idealni smile na stredech pak treba ta MCA15RCY a na vejskach problem nebude. pokud bych na zaklade Chuckova doporuceni neresil, jestli mi k sobe subjektivne materialy pujdou, je zajimava KE25 od Visatonu (i kdyz to uz by s citlivosti bylo na hrane).

#46 07.04.07 22:38

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Já bych postavil KE150. Zes bych dal lampový OTL a živil gramcem.

#47 07.04.07 22:50

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

pokud by nejakej Frank propagoval uzavrenou, hodily by se tam dve SLS10 od Peerlesu. to by nemusela bejt spatna bedna- SLS10-SLS10-MCA15RCY-KE25SC, cca 100l bedna. to by se veslo i financne a ten zvuk by byl celkem solidni a IMHO vyvazenej. co premku, vyjadri se taky. v pripadnejch satelitech by pak mohly bejt CA15RLY+KE25SC.

#48 07.04.07 22:54

premek_k
člen
Z: Doubrava, okr. Karviná
Příspěvků: 36

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Quote: ...co premku, vyjadri se taky...

Rád bych, ale v tomto opravdu nemám znalosti ... sad Toto je opravdu čistě na vás...

#49 08.04.07 0:14

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

prema: Tak aspon rekni do kolika mesicu priblizne planujes resit bedny. S Tvym umistenim myslim nebude problem za par mesicu domluvit nejaky poslechnuti mejch vytvoru. Pak bys vedel alespon jestli to co se libi me je i pro Tebe mozne reseni. wink

#50 08.04.07 0:37

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

luikas napsal:

tady prece jde o to vymyslet neco neotrelyho, elegantniho a noveho.

Tady se trochu rozcházíme, já bych v první řadě rád udělal dobrou bednu za dobré peníze. Bude-li zajímavá i jinak, než designem, bude to jen dobře. Na druhou stranu bych se nerad pouštěl do exotických konstrukcí jen pro originalitu samu. Nejsou to moje peníze, takže bych nerad, aby přemek ve finále zaplatil víc za neotřelost než za zvuk.

#51 08.04.07 8:01

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Určitě je 10" na 3 pásmo ideál, už kvůli šířce ozvučnice bych 12" nedával ...
Přemek: těch návrhů Ti tady kluci dají tucet a bude jen na Tobě vybrat jeden ...
Určitě máš představu co by jsi chtěl wink

#52 08.04.07 8:54

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

takze, pokusim se shrnout, jak to vypada. vysledna citlivost: cca 90dB
basy: dva 10", max. 3000 jeden, tady zas tolik kandidatu neni, me napada F10 (do BR) a SLS10(do uzavreny)
stredy: 5", tady bych se nebal mirne pritlacit, rekneme 2-4000, v uvahu pripada MCA15RCY, AC130MK2, mozna 5" ETON, ale ma docela malou citlivost, mozna nejakej Audax, mozna Morely H5.1/5.2... nejzajimavejsi me prijde ten SEAS, AC a Audax
vejsky: tam problem nebude, toho bych se nebal, neco kolem 2000

#53 08.04.07 9:25

premek_k
člen
Z: Doubrava, okr. Karviná
Příspěvků: 36

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

To Boramyr: Mužeš prosím ICQ 241493002 ?? Děkuji

To other: o nic nepříjdete ... smile

#54 08.04.07 11:54

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

2 all: Bohužel nemám moc času číst celou diskusi, budu vděčný když mi někdo mailnete, na čem jste se zhruba usnesli (ve smyslu impedance/citlivost/příkon/pasiv nebo poloaktiv nebo ...) smile Abych mohl začít tušit, jakej silič bude potřeba smile Díky

#55 08.04.07 12:47

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

zatim to vypada na posiv kolem 90dB, na basech kolem 4 ohmu, 100-150W prikon

#56 08.04.07 13:04

John370
člen
Z: Benešov u Prahy(Postupice)
Příspěvků: 73

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Tak pokud se mám vyjádřit k výběru měničů a celkovou koncepci,tak jsem striktně pro třípásmo bez subu.Padaj tu různé návrhy,určitě zajímavé.Já bych se osobně držel koncepce klasického sloupového boxu.Osazené na basech bych volil dva paralelně zapojené Visatony TIW250.Kvůli dynamice basů.Jinak proč Visatony,mě oslovili cenami,provedením a výslednou kvalitou,a nesmíme zapomenot,že já jsem na něj neslyšel žádnou kritiku.Středy a výšky tam je na výběr strašně moc měničů ale pokud už použijeme Seasy,Vify,Visatony,Scan Peaky tak určitě neprohloupíme.Jo jde pokud o to ,že to má být neotřelé tak může být právě neotřelé v designu.
Zkusim nějaký ten designový návrch zpracovat,až bude vyřešena celková koncepce volba měničů.

#57 08.04.07 13:08

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

TIW250 se mi taky libej, ale temer 4500 za kus je uz docela dost, to se do 30k nevleze ani nahodou. kdybychom tuhle latku zvedli, sortiment se docela dost rozsiri... kdybychom pripustili 8" tak by se mi celkem zamlouvaly GF200, ale aby z toho nebyla CASABLANCA III...

EDIT: hele, nekdo prodava na zesilovacich za 3000 dve Eminence Kappa 15 LF, coz je IMHO dost dobra cena(akorat to tam dal na aprila, tak nevim), neudelame ty 4p? smile ty 8LW30 by na ne pekne navazaly, nad to uz se neco vymysli, tech 93dB by to ve vysledku mit mohlo wink

naposledy upravil luikas (08.04.07 15:57)

#58 09.04.07 0:08

Jacket
člen
Příspěvků: 30

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

neslysel nekdo tento http://www.Monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=520
rek bych ze by v 3 pasmu nemusel hrat spatne

#59 09.04.07 1:46

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

Jelikož jsme se tu už celkem shodli na použití dvou basových reproduktorů, zdají se mi nejvhodnější TIW200. K většině ostatních by ve dvojici byl opět problém s citlivostí zbytku. Tady mám tedy celkem jasno. Dál by mohla být buď klasická kombinace 5" + 1" (např. 830882 + D2905) nebo Chuckem navržená středová 2" kalota a pásek MHT12. Výhodu 5"+1" můžeme vidět v tom, že samotnou středovýškovou kombinaci lze použít jako satelity do sestavy kina, které pak budou mít týž zvukový charakter jako předek. Kalota a pásek zase umožní efektivněji využít prostor reprobedny a tím omezit potřebný rozměr.

Chucku, zajímalo by mě, jestli máš ze zkušenosti důvod upřednostňovat DSM50FFL oproti G50FFL (kromě lehce nižší fs a vyšší citlivosti, která se ale stejně bude tlumit) a jak bys ohodnotil KE25. Ta tebou navržená kombinace se mi docela líbí, basy přijímám bez diskuze. Nejsem si ale jistý, jestli by nebylo vhodné v případě zdvojených basových měničů použít nižší dělicí frekvenci mezi středy a basy, než je obvyklé. Kalotový střed to ale neumožňuje, tady by byla větší volnost s klasickým reproduktorem.

#60 09.04.07 8:28

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: PSDiyFans - Navrhované měniče pro reprosoustavy

pasmo medzi stredovou kalotou by som ja osobne vyplnil este jednym menicom. zvuk DSM50 + DSM25 je tak vzdusny a detailny, ze vyraza dych. s paskacom som to ja osobne nepocul, ale myslim, ze ten to nepokazi. KE25SC je tak trochu jemnejsi ako titan kalota, ale neskutocne cinkavy - IMHO plne porovnatelny s keramickymi Accutonmi (ak nie lepsi). paska ma vyhodu v smerovej charkteristike, ale to samozrejme vsetci vieme.
moj navrh: 2 x TIW250, k tomu v D'Apollito 2 x AL170, 2 x DSM50, 1 x vyskac.
a sme vlastne pri nasom prototype, ktory momentalne vyvijame smile
center a satelity sa mozu "odrezat jednoduchi z tychto bedni, kedy by sa pouzili AL+DSM+vysky. homogenita bude jedinecna.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)