diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 05.04.07 23:53

Shade
člen
Příspěvků: 20

6618 simulacie verzus meranie

by ma zaujimalo jak to vlasne bude hrat? tak jak to vravia simulacne programy alebo tak jak to maju odmerane na tvm?? bo to je dost rozdiel
+aby som to odbil v jednom threade tak by ma zaujimalo na dvojkoliku (ci co na repre 9204) ktore je plus a ktore minus?
+je tazke spravit vyhybku do subu(2.1) aby sa dal napojit na stereo zosilovac? myslim ze sub by mal z dvoch kanalov spravene mono a hral to a potom bezozmeny posielal signal do satelitov
thx za konstruktivne posty

#2 06.04.07 10:24

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: 6618 simulacie verzus meranie

Měření v TVM ukazuje spíš vyšší frekvence a na basy se tam moc koukat nedá. Simulaci se ale věřit taky nedá, protože si s tim místnost poradí po svym.

Reprokolík - čárka je mínus, tečka je plus

Nejlepší je aktivní výhybka, kde se to sečte přes odpory (ideálně se před ně daj ještě sledovače OZ)
Dá se to vyřešit i na výkonový úrovni, ale je to celkem prasárna a potřebuješ k tomu (snad) součtový autotrafo.

#3 06.04.07 11:18

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: 6618 simulacie verzus meranie

shade:az budu doma tak ti neco poslu na mail, kdyztak mi napis prvni pac z fora nevim jak poslat obrazky.

#4 06.04.07 11:34

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: 6618 simulacie verzus meranie

#5 07.04.07 13:29

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: 6618 simulacie verzus meranie

usama: vim...ale ja myslel kdyz pises z fora nekomu email tak tam nejde dat priloha(aspon nevim jak). je mi jasny ze mu muzu poslat odkazy na obr.
shade: uz sem sice doma ale zas tu zrovna neni fotak. tak jeste vydrz, ale vzhledem k tomu ze si se neozval tak ani nevim jestli vubec o nejake rady stojis.

#6 08.04.07 9:13

Shade
člen
Příspěvků: 20

Re: 6618 simulacie verzus meranie

jasne ze stojim... rady su vzdy vitane... som bol krapek off bo sviatky + bratove 21. narodky
ps: by ma zaujimalo za kolko by sa chcelo/dalo nejakej dobrej dusi postavit tu aktivnu vyhybku(komplet ja len strcim do sub a ide wink )
uplne obycajna.. preladitelny filter zo stereo signalu by spravilo mono a potom nezmeneny stereo posielalo dalej k satelitom. zatial len tak orientacne bo moj prijem je na bode mrazu tak az pobrigade cize dade v luli alebo az v septembri
pps: a suciastky dotoho rozhodne nie dake megaultra hi-end bo v sube budu 2x6618/4 podla toho jaku bude treba inp na tu vyhybku a satelity 9204 len v inej lepsej a hadam ked ju dokoncim tak aj krajsej bedni big_smile

#7 08.04.07 16:54

ondra Ch
člen
Příspěvků: 237

Re: 6618 simulacie verzus meranie

A co subJunior od Aldaxu?

#8 08.04.07 21:18

Shade
člen
Příspěvků: 20

Re: 6618 simulacie verzus meranie

1. sub junior je preamp... cize ak by som to zapojil tak ako osm chcel... cize ako pasivnu vyhybku(za zosilovac nie pred) tak by sm ho asi odpalil
2. vie spravit zo stereo mono signal?
3. nesplna podmienku so satelitmi
ps: ak sa pri prvom bode mylim tak ma nebite wink

edit: tak k dvojke som precital ze hej wink moja chyba ze nedavam pozor
keby splnal 1. tak by sa teoreticky dalo dako homemade spravit aj tie satelity ale to by som ja urcite nevedel big_smile

jak na to kukam tak asi najjednoduchsie by bolo spravit aktivny sub a proste signal od zdroju rozdvojit

#9 09.04.07 17:38

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: 6618 simulacie verzus meranie

shade: konce sem se k tomu dostal smile myslim ze hledas tohle
http://phoenix.inf.upol.cz/~kyselym/img/tvm/Tesla.JPG
je to ofoceny z AR c.6 1986 a myslim ze +/- to i na ty tvoje bedny bude fungovat. Mam na mysli to reseni s 66L a tu vyhybku k tomu.

#10 10.04.07 11:33

Shade
člen
Příspěvků: 20

Re: 6618 simulacie verzus meranie

kraaasa tongue len este ci by to bol niekto v rozumnej cene aj ochotny poskladat big_smile
bo moja zrucnost by mozno aj stacila na vytvor ala vtacie hniezdo ale aj tak na to nemam vybavenie big_smile
one a este ak som si dobre vsimol tam su orezane aj satelity odspoda ze?
ps: ak by z toho nebolo jasne tak straasne dik wink

len by ma zaujimalo preco strkaju repro podla mna urcene do uzavretej bendne do bassreflexu? podla mna sa tym nic neziska iba to robi huhu bu bu a stratia sa tie pekne tvrde basy co su pri uzavretej... toj moj nazor
ps: mne osobne sa viac paci riesenie tej vyhybky do 38l subu a to hlavne pre to ze je to paralelne a nizsou deliacov frekvencou

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)