diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 06.04.07 12:00

ondra Ch
člen
Příspěvků: 237

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

2 Lada jojo,hifi napájené z instalace v plášťových trubek s hadrovou izolací má takový retro sametový zvuk podobný elektronkám smile))))))))))))) A dost! Už nebudu rejt,slibuju!

#32 06.04.07 12:07

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Furiousi, Tvému zlepšení - pemzy, podklady, stínění - nevěřím ani zbla. Jediné, čeho máš dostatek je čas a peníze. Proč neinvestuješ třeba do té místnosti, nebo do pořádných repro?
Pochop, že výměnou matiček na šroubku 3N4FX/C auto prostě nezrychlíš, ačkoliv získáš pocit, že si hustej tunerpyčo.
Chceš mi namluvit, že v místnosti malé tak malé jako je na fotkách, s plovoucí podlahou a holými zdmi slyšíš zlepšení při výměně kabelů, napájení a podobných píčovin, zkoušeno na reprech alá TVM?

Prosimtě, probuď se už, vždyť snad máš aspoň trochu soudnosti...

Mám takový nápad, co kdybys třeba ty rozvody, na kterés to napojil, umyl saponátem s malým podílem svěcené vody? Třeba by to pomohlo a hlavně ta šlupka, kterou bys dostal by mohla pomoct, že by se ti rozsvítilo. smile

PS: Jo, reju, protože tady už to fakt jinak nejde.

#33 06.04.07 12:19

ondra Ch
člen
Příspěvků: 237

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Nevím proč se zabýváš nějakým stíněním,připoj si na svoji zásuvku nějaký spektrální analyzátor a bude ti dost šoufl z toho co se v sití vyskytuje,uvědom si co je do sítě napojeno: měniče frekvence,spínané zdroje,triakové regulátory...to jsou všechno věci které zasírají siť vyššími harmonickými frekvencemi a to tak že dost,v tom případě je nějaké stínění posledních metrů vedení celkem nanic...
Proč jsi nedal jistič do rozvaděče? Pak by jsi mohl bez problému táhnout 2,5mm vedení,takhle je to na vyhoření...howg

naposledy upravil ondra Ch (06.04.07 12:29)

#34 06.04.07 15:08

furious
člen
Příspěvků: 95

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Investování do místnosti - z fotek nejsou vidět ale jsou zavěsené na zdech 25 mm "záclony" vyplňené vatelinem.
Laminátové parkety
(Plovoucí podlaha je princip a konstrukce podlahových vrstev. plovoucí podlaha muže mít nášlapnou vrstvu z keramické dlažby)
byli na fotce protože
koberec jsem odstranil aby se nezašpinil při instalaci.
Místnost zvětšit nemůžů, ale určitě si vyzkouším basstrapy.

Investování do reproduktorů - čekám na díly do výhybek.

Pemzy,podklady,stínění - věř, že lze to slyšet (popř vyzkoušej - pemzy nejsou vůbec drahé) a tyhle úpravy nepřesahují cenu jedného repr. měniče SEAS.
Né vždycky má člověk peníze na finančně náročnější upgrade - (repro, zesilovač) -já osobně proto provozují tyhle low-cost upgrady.(v neposlední řade se při tom bavím, a poslouchám hudbu)

Když je člověk pozorný a zná "zvuk" svého aparátu, něco vylepší a pokud změnu "nezamaskuje" úplně nejaký člen řeťezce pak změna se musí objevit i ve zvuku.
Každou změnu si porovnám s výchozím stavem.
to all:
Úpřimně, kolik lidí si tady vyzkoušel pemzu (investice do 100 CZK) pod CD-přehrávečem?
Rád bych si porovnal své zkušenosti.
Uznávam že odsuzovat, kritizovat a označovat za "spammera" je věc která nevyžaduje moc peněz ani úsilí - mít dispozici PC a připojení k internetu. smile

#35 06.04.07 15:14

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

To spamování taky nechce nic jinýho.

#36 06.04.07 15:35

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Tohle je opravdu nezaraditelne a do teto sekce "Nezaraditelne" to fakt patri. yikes

#37 06.04.07 15:40

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Chlapci, zkoušel někdo z Vás už klasický oddělovací transformátor 230/230V, s výkonem kolem 1kVA, s perfektním stíněním několika vrstvami uzemněné měděné fólie mezi primárem a sekundárem, obě vinutí z obou stran zatlučená odrušovacími filtry? Ne vykuchanými z PC, ale dvěma WN852 02.
To totiž byla a v mnoha případech ještě je běžná studiová praxe. Prakticky žádné nahrávací, postprodukční či jen přepisové pracoviště v rozhlase a televizi nebylo a není galvanicky spojeno přímo se sítí.
Podotýkám, že z hlediska průniku rušení směrem ze sítě do přístrojů jsou výhodnější transformátory plášťového, nebo jádrového typu, nikoliv značně širokopásmové toroidy.
Přemýšlel už někdo nad laděným filtrem, kterým lze odfiltrovat těch 219Hz nebo kolik, na kterých běží HDO, které má v síti značnou úroveň a bez problémů prolézá až do přístrojů?
Kurva Furiousi, proč se nezabýváš technicky účelnými řešeními, ale otravuješ tu s píčovinama?

naposledy upravil sinclair (08.04.07 10:58)

#38 06.04.07 15:44

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Co bys řek na 220/220 - 2kW? že bych s tim něco zkusil? Ale asi to bude mírně přesycený, co?

#39 06.04.07 17:13

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Jo, oddelovaci trafo to uz je jina pisnicka, misto chujovin se stinenym silovym privodem.

#40 06.04.07 18:06

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Aspoň jeden soudnej člověk.
Jde v podstatě o TT síť, ale s tím rozdílem, že je na sekundární straně zemněná tzv. čistou zemí. Pokud mi Pierre vytvoří pdfkový soubor z toho, co mám naskenováno z rozhlasových směrnic, rád to tu někde vystavím, ať si osli typu Furiouse udělají představu, jak to má vypadat.

#41 06.04.07 18:30

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

No jo sinclaire jenže tohle udělat je daloko složitější než, natáhnout kabel a napsat že to pomohlo.

naposledy upravil lotrpotr (06.04.07 19:12)

#42 06.04.07 20:01

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

furious napsal:

Úpřimně, kolik lidí si tady vyzkoušel pemzu (investice do 100 CZK) pod CD-přehrávečem?

Cože???yikesyikesyikesyikesyikesyikesyikesyikesyikesyikesyikes

#43 06.04.07 20:28

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

a zkouseli ste pemzu pod hdd? to z toho pak lezou lesteny nuly a frezovany jednicky

#44 06.04.07 20:58

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

I sam Vesuv coby producent pemzy se chyta za kuzel, co se s tim dela. yikes

#45 06.04.07 22:46

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Ta pemza by mně teda opravdu zajímala..jestli to nebude onen psychoakustický jev smile

#46 06.04.07 23:15

furious
člen
Příspěvků: 95

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Moje oblíbená téma, pemza smile

Pro osvěžení paměti:

Fig.1
http://furious.tvn.hu/cd.jpg

IMP:

Já jsem kupoval pemzu v drogerií.
Byli tam dvě verze, bílá a modrá.
Na modré byla napsaná že víceúčelná.viz Fig.2.
Podle mě víceúčelná - může dávat se to dávat i pod CD-přehrávač. smile
Prodavačka se na mě dívala nejprv divně když jsem řekl že chci 4 kusy, a dívala se ještě víc divně když jsem týden poté šel pro další 4 kusy (pod gramofon).

Cedulka co byla na pemze:

Fig.2
http://furious.tvn.hu/hifi/pemza/pemza.jpg

Pŕejí příjemný, nerušený zážitek z porovnání zvuku s a bez pemzy.smile

naposledy upravil furious (06.04.07 23:16)

#47 06.04.07 23:40

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Děláš si kozy nebo ti mam domluvit psychiatra?

#48 06.04.07 23:52

majk
člen
Z: Plzeň
Příspěvků: 23

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

furious: může být místo pemzy i solvina? sorry za spam

#49 06.04.07 23:58

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Pohoda, celý tohle vlákno je spam.

#50 07.04.07 0:59

furious
člen
Příspěvků: 95

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Majk

Solvina - myslíš tohle?

http://www.kosmetika-drogerie.cz/solvin … g/d-69507/

Normálně zajdi do drogerky a kup pemzu co se používa na nohy.

Brutal Terror:

Už jsem byl u psychiatra, od té doby co jsem tam byl, pravidelně chodí k druhému psychiatrovi na léčení.
Když jsem tam byl tak po "sezení" chtěl vrátit svůj diplom smile

#51 07.04.07 1:02

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Tak jestli si mu ho podkládal pemzou tak se nedivím big_smile

#52 07.04.07 1:10

majk
člen
Z: Plzeň
Příspěvků: 23

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

furious: tak teď teda nevim. buď jsi nepochopil mojí ironickou narážku, nebo seš neskutečně nad věcí a dost zkušeně si mě utřel. spíš bych řekl za prvé big_smile

naposledy upravil majk (07.04.07 1:11)

#53 07.04.07 2:42

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

furious napsal:

Když jsem tam byl tak po "sezení" chtěl vrátit svůj diplom smile

Ani se nedivim, tvoje psychika se zřejmě vymyká všem poznatkům. Kam se na tebe hrabe Zkopaný, to je sice těžkej, ale jinak úplně normální schizofrenik...

#54 07.04.07 13:12

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

fouriosi, prosimtě co to máš za CD player DCD-655? máš k tomu dálkové? nezkoušel ktomu nějaké univerzální dálkové? Dá se přes DO ovládat úroveň výstupního signálu?

#55 07.04.07 13:17

furious
člen
Příspěvků: 95

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Mám DENON DCD 755AR, mám k tomu originál dálkové.Jestli chceš tak si půjčím univerzální dálkové od někoho a vyzkouším.

#56 07.04.07 13:27

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

No to by bylo ideální, když to bude fungovat tak napiš co to bylo za UNI DO

#57 07.04.07 21:29

MethMan
člen
Příspěvků: 43

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

Je to celý povod! furious lže a tahá nás za nos! Ta jeho "pemza" je jen levná umělohmotná náhražka. PRAVÁ PEMZA není modrá!!! Takže NEMUŽE slyšet žádný zlepšení!

#58 07.04.07 21:36

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

lol lol

#59 07.04.07 23:04

Strike
člen
Příspěvků: 57

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

To jako fakt může psychoakustika tak vymazat hlavu nebo si furious tady ze všech utahuje?

[joke]
Já jsem svůj zes otočil o 0,1° oproti mixu a ten jsem posunul o 4mm od přehrávače.. všechno jsem to spojil do jedný zásuvky, který jsem odpojil zem /přece v hi-endu se s tím nepočítá/ svoje uber MCfun bedny jsem natočil proti sobě a dal je od sebe přesně 1254mm. Hoši to byste nevěřili jak se to kurva zlepšilo.. Najedou to začalo místo hučení basovat, tak že mi to málem urvalo pajšl a ty vejšky byli fakt lahoda. Jo ještě jsem taky udělal tjůning že jsem vykuchal relé z ochran a prostě jsem to pospojoval, protože ty kontakty měli strašný přechodový zkreslení, to byste nevěřili jak se potom vyčistil zvuk.
[/joke]

Jak psal sinclair než dělat takový píčoviny radši bych šel do práce a za ten čas vydělal prachy na pořádný oddělovací trafo a filtry. Potom věřím že možná bude slyšitelný zlepšení, ale výměnou normálního drátu za stíněnej v silové části, nevěřím že v tom je rozdíl a klidně si to poslechnu za oponou..

#60 11.04.07 20:58

furious
člen
Příspěvků: 95

Re: Instalace 230V pro Hi-Fi - zavedení elektriky stíněnou...

http://www.acoustic-revive.com/english/psa100/images/psa03.jpg
http://www.acoustic-revive.com/english/psa100/images/psa10.jpg

Jsou věci které jsou nevysvětlitelné...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)