diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 04.04.07 8:08

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Basy do auta

nj, hertz nebo delit frekvenci..

#32 04.04.07 19:49

Mathes
člen
Příspěvků: 71

Re: Basy do auta

Mě to spíš připomíná tohle. http://img78.imageshack.us/img78/3032/q365rd5.jpg A rozhodně je to děs, slyšel jsem. Basy nic moc, výchylka tak 2-3 mm, z díry v magnetu podivný chrčení jak zvuk z pieza...

#33 04.04.07 19:52

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Basy do auta

heeh moc pěkný. no koukám že existuje velkovýroba pár komponent který se mezi sebou daj prohodit a pak už jen manufaktura... hh nemá tam tu prolisovanou membránu ale zase má shodnej koš, to máš těžký... prostě pokus omyl, nic jinýho nelze.

#34 05.04.07 18:43

charlie
člen
Příspěvků: 13

Re: Basy do auta

sem amaterskej stavitel subwooferu.Stavím ho poprví a mohu vám říct že sem ho dodělal a hraje přes mé očekávání.Auto se celý vrní,zrcátka a sedačky taky.
Myslím že jste ho chudáka podcenili ale ještě jednou dík za rady.

#35 05.04.07 19:06

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Basy do auta

no pohyb membrány udělá dycky nějakej bordel, to ano, toho sme se moc nebáli, ale aby to taky k něčemu hrálo. ale každej má jinej vkus. Tak hlavně že dobře slouží!

P.S.: tak tohle je "velmi amatérskej thread kterej by každej asi smazal" na vyšší úrovni než velký procento ostatních smile

#36 05.04.07 20:16

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Basy do auta

2charlie: Však z toho vyrosteš, uvidíš.

#37 05.04.07 20:52

Mathes
člen
Příspěvků: 71

Re: Basy do auta

Však stejný koš má i Dexon WA 100, nebo levnější řady US Blasterů... Náhodou Michale, možná Charliemu můžeme závidět, jak málo mu stačí ke štěstí... Víš kolik tak ušetří...?lol

#38 06.04.07 19:37

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Basy do auta

jo. charlie utratil za to 300 a Michla 30 000 smile

naposledy upravil Glatz (06.04.07 19:37)

#39 06.04.07 19:52

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Basy do auta

z toho vyplývá že Michal těžce prohloupil lol
Michal: to je tvá první "velká hudba v autě" ?

myslim že každej míň znalej takhle nějak začal, i já otci namontoval do felicie (svoje auto sem neměl) do plata dva takový "slabší kousky"...

#40 07.04.07 11:22

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Basy do auta

Crash: Velká hudba? Mám tam 10", low-cost předky, postarší pětikanál (ale z vysoké řady) a relativně dobré rádio. Podle mne je to solidní začátek. Uvidíme v létě po osazení těch SEASů.

#41 07.04.07 11:46

Mathes
člen
Příspěvků: 71

Re: Basy do auta

No musím říct, že jsem rád, že jsem díky bratranci začínal na starších Teslách odkoupených za pár korun a vyhnul jsem se předraženým náhražkám reproduktorů z Tipy či Hadexu... I když...jednou jsem málem podlehl Mc Funům, ale nelíbila se mi jejich červená barva vzhledem k mýmu modrýmu Trabiku...cool

#42 07.04.07 11:47

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Basy do auta

Michal: tentokrát sem neuvažoval "velká" jako ve smyslu watty lol, ani ve smyslu počtu palců na sub, ale jako určitý řešení na kterym si pracoval s cílem dost zlepšit hudební požitek v autě... low-cost je u tebe konkrétně co? big_smile

Mates: no jako abych řekl pravdu, když sem napoprvý viděl mcFun (to sem ještě ani nevěděl jak se jmenujou), tak sem si řikal že to může bejt opravdu dost kchůůl a že cena je malá, takže "by to šlo". o kvalitě sem nepřemejšlel, šlo jen o ten rozměr repráku, že by to asi nějakej ten rachot za pár korun mohlo udělat. též sem ale nepodlehl, protože sem byl obklopen Teslama který právě taky hrály rozumně i nahlas.

naposledy upravil Crashpc (07.04.07 11:49)

#43 07.04.07 11:51

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Basy do auta

Low-cost je pro mne HelixBle62, tedy ta nejlevnější přijatelná autosada. Dokonce se rouhám a do zadních dveří přijdou taky repra z téhle řady k tomu předku na SEAS, protože jsem si na jejich zvuk zvyknul a stejně to tam vzadu mám spíš pro dobrj pocit, mám rád zvuk před sebou ve stereo bázi a sub pěkně utopenej v tom předku. Jakmile něco slyším zezadu, když otočím hlavu, sere mě to. Když se udělá velmi kvalitní audio v přední části se vším všudy, tak se neuvěřitelně subjektivně rozšíří stereobáze předku. Auto se pak zdá mnohem větší, už jsem to někde psal. A zadní repra tam vůbec nemusí bejt. smile JEdiné, co se vždycky stane, když se přidají zadky, že se rapidně zhorší přenos středů a víc to křičí a basy nad subem nejsou tak konkrétní. Je z toho takovej ten kravál, ale kde nic, tu nic.

#44 07.04.07 13:12

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Basy do auta

neee, ukřičený repro nechci, vždycky z toho třeští hlava a "kámoš ještě přidává s těma přiblblejma otázkama - hustý viď? a já řikám hmm hodně hustýýý lol ale kdyby věděl proč...

asi takhle: příští týden zjistim ceny, a nechám konečně vyměnit pneu a přední sklo auta. cca v pátek, objednávám ten rodekovej zesík, autorádio (98% pincka) a zadní reproduktory. Jejich cena musí být někde mezi 1kč a 2500kč. přední repro tam mam zatim 13cm koaxy, a až po další vejplatě je vymněnim za něco do 3500kč (snad), Máš Michale nějakýho konkrétního favorita? měly by to bejt 13-16,5cm kulatý koaxy/komponenty...

naposledy upravil Crashpc (07.04.07 15:02)

#45 07.04.07 16:22

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Basy do auta

TAkže je ti jedno, jestli koax nebo kompo a i velikost? Tyjo... Ten rodek bude novej? Člověče ty musíš bejt v balíku...

#46 07.04.07 16:28

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Basy do auta

coa? rodek je starej za 3000 Kč ty lamičko, a kompa/koaxy - to mi jedno nejni ale nevim kam se mam uchýlit (dozadu) a proto žádám radu. dopředu nic nekupuju z důvodů:

1) peníze
2) nevím co koupit
3) 13cm nebo 16cm? jestli 16, budu muset udělat diy upgrade auta...

do předu určo pudou nový, ale později.
stejně jako sub. teď totiž nemám v autě žádnou hrající hudbu! prostě nic! (nefunkční) takže bych si rád roztahl kabely a zavedl hudbu. pak jen připojím sub a vyměnim přední repro.

naposledy upravil Crashpc (07.04.07 16:30)

#47 08.04.07 20:25

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Basy do auta

koloušku, já bych nejdřív vyřešil předek plus basy, a zadek nechal... smile

#48 08.04.07 20:58

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Basy do auta

big_smile no, uvidim jak na tom budu s financema. do pátku bych mohl vědět kolik budu mít. pokud dost tak jo, pokud ne, tak útěr a budu si muset tak měsíc počkat...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)