diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 04.04.07 18:10

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: P380 Inspire od CREATIV

To je jedno, stejně je to Asie, CZech_Chuckovi to nevadí a mě také ne smile

naposledy upravil lotrpotr (04.04.07 18:11)

#32 04.04.07 19:21

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: P380 Inspire od CREATIV

Tenhle vyrobek Creative asi nepochazi z dilen Cambridge soundworks (neznam P380) nebo je to na vyrobku napsane?

naposledy upravil Halen (04.04.07 19:21)

#33 04.04.07 20:46

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: P380 Inspire od CREATIV

Lotře, já myslim že už se tu o tom párkrát mluvilo, že je určitá dolní hranice, pod kterou nic postavit nejde ..

Co je pro tebe vlastně minimum kvality? (nic se nepočítá)

#34 04.04.07 21:00

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: P380 Inspire od CREATIV

Nemáme jejich ceny, neprodukujeme jejich objemy abychom v nich rozpustili fixní náklady, takže o nějaké konkurenci nemůže být ani řeč. O to se ale snad nesnažíme. Když už něco stavím a obětuji tomu čas, peníze a úsilí, tak by to mělo být víc než jen konkurent pro spotřebku.

#35 04.04.07 21:08

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: P380 Inspire od CREATIV

asi tak ako napisal boramyr wink
lotre, ked uz su ti cinania taky sikovni big_smile ze za tu cenu spravia bezkonkurencny produkt, vysvetlis mi preco nemozu pouzit o 50 halierov (pri ich nakladoch mozno aj menej) drahsi, zvnutra zaobleny bassreflex ktory nechrci jak pica uz pri polovicnej hlasitosti repra ?? Alebo ani to ti nevadi? lol

#36 04.04.07 21:15

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: P380 Inspire od CREATIV

Proč? Protože na výrobku za padesátikorunu je padesát haléřů citelná položka, a ve stotisícové sérii dělá padesát haléřů padesátitisícovou úsporu nákladů a to se počítá. U výrobků nejnižší cenové kategorie se skutečně přemýšlí nad každým šroubkem, je-li nutný, nebo ho lze nahradit zoubkovým výstupkem na plastovém dílu.

#37 04.04.07 21:28

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: P380 Inspire od CREATIV

Spirit, já to většinou mám na 1/3 takže nic takového tam neslyším, basy na subíku mám stahlé na minimum a ted když jsem to zkoušel tak ve vzálenosti 1,5m od hlavy nic takového neslyším, pokud ten subík máš postavený na monitoru tak se ti nedivím smile. Bezkonkurenční produkt to není.

#38 05.04.07 12:09

Endy
člen
Z: Brno
Příspěvků: 103

Re: P380 Inspire od CREATIV

Tak co mi doporučujete, 6618, 226 nebo 188 ? Nevím, jak se rozhodnout mezi těmiti repry.

dík kyselyme, takže popřípadě 6618 30-35 litrů

Všichni tu říkáte aldax aldax, tak nevím, jestli ho opravdu nemám použít místo ňákýho TDáčka. On totiž pojede na takových 10W a nevím, co použít za zes k subu s malým výkonem, aby to hrálo pěkně "vod podlahy".

naposledy upravil Endy (05.04.07 12:17)

#39 05.04.07 12:29

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: P380 Inspire od CREATIV

ALDAX big_smile

#40 05.04.07 14:23

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: P380 Inspire od CREATIV

endy jen aby nedoslo k omylu: tohle nemam vyzkousene! vzhledem k jeho TS parametrum bych ho ale do takove skrine pouzil. nevim jestli jeden bude stacit ale zda se ze asi moc nahlas neposlouchas tak snad jo. Jinak udelat sub co pojede odspoda s takovym rozpoctem(tj repro do 500kc coz sem tak vypozoroval) je dost problem. Navic aby sel na vazat na tak male satelity takze bude muset hrat dost vysoko na sub(jen muj odhad). nejsem asi ten idelani co by ti mel poradit. Takove levne konstrukce s Tvm sem delal s otcem jako decko a ted uz se vtech levnym vecech vubec neorientuju. Mozna ze by nebylo od veci pouzit dve 188ky kazda ve zvlastniu BR skrini v 8ohm provedeni zapojenych paralelne na aldax(spv100p je to levnejsi nez padesatka) jednak se ty dve skrine lip poperou s mistnosti kdyz je das dopredu do levyho a pravyho rohu (neplati to vzdy, ale tam bych zacal) od 20hz to nepojede stim nepocitej ale na 50hz si snad sahnes. Pokud bys chtel niz tak asi 2x226 v BR(musela by se nasimulovat) a pokud chces pouzit ty TDA tak asi 2x6618 v uzavrene pro kazdou tech 30-35L a snad by to i uslo osobne ale radeji ten aldax...zalezi kolik ses ochotnej obetovat penez.

#41 05.04.07 21:10

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: P380 Inspire od CREATIV

lotrpotr napsal:

Spirit, já to většinou mám na 1/3 takže nic takového tam neslyším, basy na subíku mám stahlé na minimum a ted když jsem to zkoušel tak ve vzálenosti 1,5m od hlavy nic takového neslyším, pokud ten subík máš postavený na monitoru tak se ti nedivím smile. Bezkonkurenční produkt to není.

to je jedno, tento reprosystem som mal 1.5 roka, P580 i T5900 taktiez, vsate hovadsky BR, ktory chrchlal na celu miestnost. Jednoducho ho pocut pri vyssej hlasitosti a pokial tvrdis opak, tak si hluchy. Nepocul som iba jediny tento system. wink

2 boramyr: Ved ja viem, to bola skor recnicka otazka smile

naposledy upravil Spirit (05.04.07 21:10)

#42 05.04.07 21:26

Endy
člen
Z: Brno
Příspěvků: 103

Re: P380 Inspire od CREATIV

2kyselym, moc díky za více informací. Až doteď jsem si myslel, že každej sub jede tak od 30ti Hz, ale ono to tak neni... To s těma bednama, myslíš jako 2 suby, nebo 1 skříň s 2 reprama? sory, že se tak blbě ptám. Já pořád moc nevím, takovej projekt, co má třeba JoinerNet, by byl taky v poho ne?

Trochu sem na to koukal a Joiner net má sub s ARN 226kou http://diyfans.org/vase-joinernet2.htm
anebo babakus, má 2x 6618, ale to by byl u mně asi docela problém s místem http://diyfans.org/vase-babakus1.htm
a investoval bych do toho tak 1500 až 2000, a více asi ne

aby se to pěkně poslouchalo a moc to nestálo, mimochodem nejsem ani tak náročný posluchač, takže úplně špičkový zvuk to mít nemusí...

naposledy upravil Endy (05.04.07 21:30)

#43 05.04.07 21:29

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: P380 Inspire od CREATIV

Jo a já jsem samozřejmě slyšel jen p380, které mám a nic jiného (ted bych sem dal smajlíka co si tůká na čelo)

Jo Spirite život je těžkej, mě tu vůbec tak nějak pod rukama všechno funguje. Bílá kostka v softstartu furt nechce zhořet ani na 120W toroidu + 10mF, někomu prej neustartovala ani toroid 30W. Když do Pspice hodím nějaký zes a vyjedu si charky je to docela dost podobné s tím co mě ukáže osciloskop a podle některých by nemělo být. A na P380 mě nechrčí bassreflex či co. Nevím já se časem snad polepším.

Ted mě tak napadá neměls tam třeba daný bass na plný kotel nechrčel už náhodou reproduktor?

#44 05.04.07 21:32

Endy
člen
Z: Brno
Příspěvků: 103

Re: P380 Inspire od CREATIV

Zkoušel sem bass u té p380 dát na max, nedá se to poslouchat, prostě ten sub to nedával, ale na nižší hlasitost bez basů namax to znělo hezky

#45 05.04.07 21:49

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: P380 Inspire od CREATIV

endy: myslel jsem dve skrine a v kazde jeden repro smile vpoho klidne se ptej. jak budu mit cas omrknu i ten JoinerNet ale myslim ze by mohl byt ok pac na me nepusobil jako nejaky blb tady na foru takze asi vi co dela wink

#46 06.04.07 0:30

mekky
člen
Příspěvků: 18

Re: P380 Inspire od CREATIV

Můj názor na P580 - zaoblení basreflexu by asi pomohlo, při vyšších hlasitostech to skutečně hraje nějak divně, a není to přímo omezení reprákem.

Všechny měniče jsou od Cambridge Soundworks, a vypadají vcelku moderně a kvalitně, basák má ale takový ten levný závěs, negumový ani nepapírový. Takový jakoby molitan nebo něco.

Průměr basáku není velký, membrána má tak 9 cm, dá se s těma reprama ale ozvučit malá chatka - 4x4m místnost.

Bedna subu je asi z 8mm "papíru", lepená, vydrží vcelku dost, ono vůbec zpracováním to není žádná hrůza. Satelity mají uvnitř v celém objemu tlumení, plast je celkem pevný, sub je zvukotěsný a ve všech spojích, kde by mohl proudit vzduch, je guma. Kabely k basovému repráku jsou překvapivě solidní vcelku poctivé kable, trafo tež není žádné ořezávátko. Konektory i dálkový ovladač vydržely dost a fungujou dál. Na hry jsou dobré, protože ty satelity jsou všechny stejné a jdou dobře rozeznat v prostoru, takže surround fungue skvěle. To byly kladné stránky.

Problémy jsou, že sub je naprosto rozeznatelný od satelitů, charka není rovná v žádném případě, je mezi nima díra jak cyp. Rozhodně je to zvukově i zpracováním o třídu výš než ostatní plastové aktivní 2.1 za 900 kč.
Ty satelity mají takový celkem agresivní zvuk (vyknikne boosterovaná kytara), nějaké výšky tam jsou (žádná sláva), ale hluboko nehrajou vůbec. Magnet mají dost velký a těžký vzhledem k velikosti měniče.
Sub nemá ostré basy, dokáže toho dost dokurvit, ale u některých songů dost překvapí (Nazareth - Telegram, Aneta Langerová, elektrické styly).

Má to AUX jack vstup, takže se to dá připojit na discman/telefon, a je to dost kompaktní a lehké, dá se to lehko naházet do tašky a vzít to s sebou na chatu, za minutu je to poskládané a připravené k hraní. Ani toho až tak moc člověk nelituje, když to nechá ve vlaku.

Zkrátka pro hry/filmy/ne moc hudby a hlavně přenášení jsou to dobré repra za super cenu, ale na větší poslouchání hudby to není. Zažil jsem s něma dost, vydržely všechno (4 roky bez závady), měl jsem je rád, teď už mám možnost poslouchat lepší zvuk.

Genius HT hraje po všech směrech o dost líp.

#47 06.04.07 11:21

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: P380 Inspire od CREATIV

presne tak, inspire rada maju vsetky hnusny BR znutra zrezany a pomaly tak ostry, ze sa nanom clovek poreze. Pri vyssej hlasitosti to nepekne chrci - turbolencie. Ked to niekto nepocuje, ako pomocku nech odpoji satelity a otoci potakom, potom to snad bude dost jasne, zretelne.

#48 06.04.07 15:15

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: P380 Inspire od CREATIV

Vždyť to říkám, já ten subík mám asi jiný než ty. Podle fotek tady http://www.tuning-pc.pl/modyfikacje/cre … powi%EAksz
http://www.tuning-pc.pl/modyfikacje/cre … powi%EAksz
je jasné, že to co tu píšeš jsou pěkné kraviny, já tam ty brutálně ostré hrany ve vnitř teda nevidím.

Je fakt, že když tomu osolím a dám ucho k BR tak to není ono, ale ve vzdálenosti 1,5m při normálním provozu opravdu nic neslyším. Ono ten reproduktor dává té bedničce docela zabrat.

#49 06.04.07 15:56

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: P380 Inspire od CREATIV

s tim novym zesem podle me bude problem, mezi satelitama a subem stopro bude nejaka vyhybka a ovladani hlasitosti, takze nevim kam ho pripojis...

#50 06.04.07 16:43

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: P380 Inspire od CREATIV

ten BR chrci smile

#51 06.04.07 19:55

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: P380 Inspire od CREATIV

opravdu nechápu, proč tam používají takhel debilní BR, je to snad u všech jejich repráků.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)