diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 31.03.07 16:42

martyy
člen
Příspěvků: 40

Amper 2007

Kdo z vás se byl podívat?
Mě tam trošku zarazila u stánku TVM "referenční" aparatura, na předvádění jejich aktivních reprosoustav tam měli podivnou, amatérsky dělanou, plastovou krabičku, kde bylo možno páčkovým vypínačem zapínat přídavný sub a krmeno to bylo z malinkého MP3 přehrávače muzikou s bitrate 128kb/s. Chvíli jsem to poslouchal, ale žádný zázrak se nekonal, membrána u dvoupásem lítala jak o život, na moje ARS9207 to prostě nemá ;-)

#2 31.03.07 17:09

babakus
člen
Z: z.č Horní Slavkov
Příspěvků: 177
Web

Re: Amper 2007

No nevim jakou muziku jsi si tam nechal pustit ty, ale ja si tam poslechl skoro vsechno co mel v ty jejich MPtrosce a na to ze to byly jenom 128kb/s tak jsem byl celkem prekvapenej jak ty aktivni dvoupasma hrajou prijemne a ze by ta membrana litala jako silena jsem si nevsiml. Jo a ta plastova krabicka byla sice trochu "amaterska" ale svuj ucel to splnilo.

naposledy upravil babakus (31.03.07 17:11)

#3 31.03.07 17:26

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Amper 2007

Na ampér sem chodil pravidelně, ale žádný zázraky se tam nekonaly, tak sem přestal.

#4 31.03.07 18:36

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Amper 2007

ja odtamtud mam akorat horu katalogu... kdyz je to zadarmo, neber to smile

#5 31.03.07 18:40

babakus
člen
Z: z.č Horní Slavkov
Příspěvků: 177
Web

Re: Amper 2007

JJ katalogy, propisky, tasticky, CDcka atd. tech mam taky hromadu

#6 31.03.07 20:07

raspi
člen
Z: lázně u perníkova
Příspěvků: 39

Re: Amper 2007

No jako vyloženě pro mě nic extra. Sice spousta pěkných a zajímavých věcí, ale né pro ně na doma. Osciloskopy buď podezřele levný z Tipy (znáte je někdo?), nebo zase až moc dobrý a pro mě drahý. Pavilon 7 byl letos podezřele malý a hlavně tichý. Loni jsem se tam u stánku Prodance zakecal a oni mě tam asi 10min předváděli PA na plný kotel.

Docela mě překvapila velká klobása za pouhých 35 kaček.

#7 31.03.07 20:43

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Amper 2007

hheh no jídlo tam neměli nikdy nějak moc předražený ale na 2005 byla mam dojem za rovný pade. hh
z tipy sem tam měl vokouknutý prakticky všechno, samozřejmě katalogy atd. to neni vůbec podezřele levný, to je normální levnej šmejd a šrot. Sinclairovy by určitě zrudly voči kdyby místo spektráků a jinejch měřáků (např Rohde & Schwartz) dostal levný tipa/conrad noname kraksny big_smile
ve jménu lásky, NEKUPUJTE TEN ŠMEJD! big_smile

#8 31.03.07 21:16

pecan
člen
Příspěvků: 7

Re: Amper 2007

Co se týče toho stánku TVM, těžko posuzovat kvalitu zvuku při těch komponentech z kterých to bylo krmeno, celkovej kravál v hale. Pokud jste tam byl někdo při tom, když tam vypínali elektriku, a zase zapínali- všimli jste si těch lupanců z beden? Jo a ten zes uvnitř má cca. 30W.

#9 31.03.07 21:22

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Amper 2007

hh jsi si jistej že vypínali? hh já jen že spolužák tam chodí na Ampér "tahat" elektriku. je to takovej břídil... nedivil bych se kdyby tam něco shořelo big_smile

#10 01.04.07 23:25

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Amper 2007

Chaaaa ja bych ty audiostanky na Amperu nejradsi uplne zrusil. Kdyz jsme sedeli v Sectronu a zrovna neco domlouvali tak vzdycky v tom nejkritictejsim ta aparatura co tam byla pobliz zarvala cosi cemu absolutne nebylo rozumet a zase ztichla. Takze jsme se budto my nebo lidi od Sectronu museli potom blbe ptat co jste to rikali? A stejne tam ty audio firmy zadnej kloudnej obchod neudelaj protoze tam lidi jdou kvuli uplne jinejm vecem. Me osobne se Amper zacina jevit jako pracovni burza. Byly mi nabizeny dve zamestnani. smile

#11 02.04.07 9:34

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Amper 2007

heh taknějak. mohli by začít kšeftovat mezi sebou big_smile

#12 02.04.07 12:38

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Amper 2007

Na to, abych zjistil, co která firma umí dodat či vyrobit nepotřebuju jezdit 400km do Prahy...Ale s tou prací jsem už taky něco zaslechl. Jakmile se tam prý objeví člověk, kterého to zajímá a je vidět, že tomu rozumí, hned prý po něm jedou a prej tam jen taky poslední dobou hodně sviští lana.

#13 02.04.07 12:48

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Amper 2007

jaký lana? big_smile jo, to víš že po nich dou. Nevíš náhodou kolik ty pracovníci dostávaj za takovýhle divadlo? já bych tam toho klauna dělat nechtěl. jen Málo firem tam slušně propaguje svý kvalitní věci. zbytek je pěknej vopruz jak pro ně, tak pro návštěvníky.

#14 02.04.07 12:54

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Amper 2007

No oni hlavne jdou po akademicich a absicich. My jsme letos byli na veletrhu protoze jsme hledali embeded zarizeni a snimace ktery se nam na internetu obtizne hledaji a nasli jsme toho dost. Bohuzel nas problem stejne vetsina z nich neresi. V sectronu jako vyvojar programator bezdratovejch modulu by se mi to moc libilo. Ale u Maxonu jako reseni pohonu pro prumysl a jejich aplikace... e-e. On je treba problem v tom ze spousta firem uz behem studia pretahuje spoustu studentu behem reseni ruznejch vyzkumnejch projektu kteri pak nemaji vuli a silu dostudovat dalkove. Jenze k cemu jim to pak je kdyz chteji zmenit zamestnani. Jsou pak bez titulu uvezneni v teto firme.

#15 02.04.07 12:56

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Amper 2007

přesně. nic dobrýho se tam nekoná...

#16 02.04.07 12:58

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Amper 2007

crash: Ja co se prumysloveho mereni a automatizace tyce mel stesti na skutecny odborniky. Asi zalezi na tom co od toho cekas. Pokud jdes jen tak opruzovat tak se s Tebou asi nikdo priliz nemaze protoze za Tebou stoji lidi kteri skutecne resi problem a to ty vystavovatele zajima mnohem vic. Mam osobne tu zkusenost ze ti lide v prvni linii jsou skutecne casto lide z vyvoje. Takze moc neumi takovy ty marketingovy veci ale kdyz prijdes s konkretnim pozadavkem nebo problemem tak se na Tebe vrhnou a "chlupy litaj". smile

Edit: Slusne to poznas takhle: Kdyz odchazi klucinove ze strednich skol dostavaji do rukou vizitky lezici na stolech a pultech na kterych jsou vseobecne info kontakty. Kdyz jsme odchazeli my tahali vizitky s kapes s kontakty primo na sebe. Ale to tak delame i my. Taky si odhadnes s kym se bude dobre spolupracovat a kdo vi co chce a kdo jen opruzuje a neni potencionalnim zakaznikem.

naposledy upravil CZech_Chuck (02.04.07 13:03)

#17 02.04.07 14:09

raspi
člen
Z: lázně u perníkova
Příspěvků: 39

Re: Amper 2007

U nás jednou šéf dojednaj reklamní zapalovače a propisky. Když kolem stánku chodili študáci, brali jen ty zapalovače a propisky je vůbec nezajímali. Tak jsem jeden zapalovač přilepil sekunďákem ke stolu. To bylo udivených pohledů když s tím přilepeným zapalovačem lomcovali a ono nic. To já celou střední i vysokou školu vystudoval na reklamních propiskách a že jich docela padlo.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)