diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 29.03.07 19:19

nesluk
člen
Příspěvků: 5

4ohm menic misto 8ohm? uprava vyhybky?

Zdravim,

jsem amater a zkusenosti s Hi-Fi nemam temer zadne.

Jiz delsi dobu mam doma starsi tri-pasmove reprobedny od Philipsu.
Nyni jsem se je rozhodl opravit - bude nutne vymenit basove reproduktory, protoze jsou u nich uhnile gumove zavesy (takova ta "obruba" - nevim jaky je pro to termin).
Nahradu bych volil zrejme tuto: http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1 (hlavne kvuli cene)

Bedny jsou podle stitku 8ohmove, ale rad bych je pripojil ke svemu 4ohmovemu zesilovaci (nemam ted na novy).
To je muj prvni dotaz, jest-li to nebude potiz (nedojde k poskozeni zesilovace/beden).

Uz jsem to na chvilku zkousel a hralo to, akorat vic potichu oproti mym soucasnym 4ohm bednam.

No a ted k me hlavni otazce. Je mozne pri uprave tech Philips repraku vymenit ty basove menice za 4ohm?

Pokud ano, jak by se mela upravit vyhybka?

Diky

GB

#2 29.03.07 19:46

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: 4ohm menic misto 8ohm? uprava vyhybky?

Nejlepší by bylo vyměnit jen ty rozpadlé závěsy. Pokud nemají nějakou atypickou velikost, nemusel by být problém sehnat podobné. Vyměnit basák v bedně už tak jednoduché není. Jednak by měl nový basák mít pokud možno stejnou citlivost, zadruhé je třeba, aby mu objem bedny vyhovoval. Se zapojením 8ohm beden na 4ohm zesík problém není, průšvih by nastal, kdyby to bylo naopak. Tišeji ti to hraje protože stejný zesilovač dodá do 4ohm beden přibližně 2x větší výkon, než do 8ohm. Tedy pokud vůbec do čtyřech ohmů může pracovat. Další rozdíl může být v citlivostech reprosoustav. Úpravám výhybky bych se nejraději vyhnul... naslepo nic doporučit nemůžu, jedině snad kdyby jsi měnil ty basáky za méně citlivé, bedna pak byla uřvaná, tak zatlumení středovýšek by se dalo provést jen tak od oka. Razantnější zásahy by vyžadovaly měření.

#3 30.03.07 18:47

nesluk
člen
Příspěvků: 5

Re: 4ohm menic misto 8ohm? uprava vyhybky?

Co myslis tou atypickou velikosti? Ty basaky jsou presne do diry 181mm jako dela TVM viz ty, na ktere jsem dal odkaz...

Ty zavesy se nekde daji sehnat a nalepit "svepomoci"? Jestli jo, kde? diky za rady

#4 30.03.07 19:53

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: 4ohm menic misto 8ohm? uprava vyhybky?

Kdokoliv kdo opravuje reproduktory by je měl mít... ostatní doplní, teď právě si z hlavy nevzpomínám, kdo všechno to dělá. Taky můžeš zkusit napsat přímo do TVM jestli by ti neposlali pár závěsů k ARN188.

#5 30.03.07 21:00

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: 4ohm menic misto 8ohm? uprava vyhybky?

Zavesy k ARN-188 by se mu moc nehodily pro repra s montaznim otvorem 181mm. To spis zavesy k ARN-ku, ktere tu kolega postnul.

#6 03.04.07 1:05

nesluk
člen
Příspěvků: 5

Re: 4ohm menic misto 8ohm? uprava vyhybky?

A jak se to vymeni? Ty zavesi se nalepuji? Cim?

#7 09.04.07 19:43

nesluk
člen
Příspěvků: 5

Re: 4ohm menic misto 8ohm? uprava vyhybky?

Psal jsem do TVM a odpovedeli mi, ze zavesy velikosti 181mm nemaji...

Umi je nekdo sehnat? Par bych koupil...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)