diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 20.03.07 22:05

kolin
člen
Příspěvků: 1

návrh 2 nebo 3 pás. akt. výhybky pro hodně zesilovačů a beden

Zdravím všechny. Občas pořádáme hudebně pivní akce v skvělém prostoru bývalé pískovny. Jde o to že ozvučení se dosud bastlilo z různých beden co kdo přinesl (různé od domácího hifi, stařičké PA tesly s osmi ARO 667, nějaké bastlené subwoofery atd...) živilo se to z opravdu rozličných zesilovačů (domácí pionner s obvodem STK, domoróbo s TDA7250, Tesla vráble s výstupním trafem, a ještě dva domácí hifi Tesla). Zapojené to bylo všechno přes krabičku s prodrátovanými konektrory k počítači s SB live. Asi si dokážete představit jak to mohlo hrát. během zítřka zašlu pro pobavení fotky. Musím zaklepat že to vždy hrálo až do rána a lidi to pobavilo. Ale my jsme řekli ne a snažíme se o menší profesionalizaci. Kamarád se blíží dokončení kopií těch osmirepráku (nově s ARZ 6604), pořídil se pořádný sub Eminence, další bass s repro Celestion. Na pálení čarodějnic se složí ještě nějaké bedny a zesilovače. A já musím navrhnout a vyrobit aktivní výhybku ke které se to nějak smysluplněji napojí aby do basáků nelezly středy a subsonické kmitočty, do středů bassy a jiné neřesti jako minulé akce. Měl by jste někdo něco hotového abych nemusel začínat od nuly? Vítám jakékoli smyslupné rady, nabídky k odprodeji a vše co mi pomůže. Jsme dost limitováni penězmi, výtěžek z prodeje piva pokryje tak benzím do agregátu a nákup kelímků, takže skutečné DIY. Mimochodem co říkáte na nápad udělat kopii těch osmirepráků? Vesměs to bývalo tak že jediné středy nám hráli právě tyhle a zatraceně nahlas. nevím jestli je to dobrá volba, ale už jsou skoro hotové, tak jsem zvědav. Až dosud se hrálo vesměs techno a jungle kde zesilovač v limitaci zní celkem přirozeně, ale chceme si hrát i rock, metal a jiné styly. Za odpovědi předem děkuji, Mirek

#2 25.03.07 20:58

Martin
člen
Příspěvků: 189

Re: návrh 2 nebo 3 pás. akt. výhybky pro hodně zesilovačů a beden

Kluci? Snad pomůžete, ne? :-)

#3 25.03.07 23:10

Klon
člen
Příspěvků: 92

Re: návrh 2 nebo 3 pás. akt. výhybky pro hodně zesilovačů a beden

3p aktiv i s deskou tu postoval 7tech tady - topic22338#p22338
na dvupásmo jsem s deskou nenašel - ale asi by se to dalo poskládat na univerzální desku - tady si určitě vybereš "o) http://sound.westhost.com/projects-3.htm
další rozcestník http://www.t-linespeakers.org/linx/xolinks.html

naposledy upravil Klon (25.03.07 23:12)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)