diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 20.03.07 11:59

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Chci si postavit subwoofer do auta,ale jsem úplný začátečník.Vybral jsem pár možných repro pro můj případný výtvor,ale většinou prodejce neudává téměř žádné hodnoty.
Vybral jsem několik kandidátů do mého budoucího boxu,proto bych chtěl poprosit o několik rad...
tady jsou odkazy na vybraná repra:
http://www.tipa-czech.com/DetailPage.asp?DPG=61637
http://www.tipa-czech.com/DetailPage.asp?DPG=61642
http://www.tipa-czech.com/DetailPage.asp?DPG=61638
na www.hadex.cz repro s označením Q365

První problém je,že k ani jednomu z těchto reproduktorů nemám další hodnoty a informace než ty uvedené na těchto stránkách.A nemají je bohužel ani prodejci.
Dají se tyto hodnoty nějak vypočítat?Pomohl by mi to případně někdo spočítat?
Na výpočet objemu boxu mám stažené nějaké programy a pokud tam bude jen dosazování čísel,tak bych to měl snad nějak zvládnout.

Který z těchto reproduktorů byste mi poradili?
Nebo klidně navrhněte jiný...jen nemám moc peněz...tak cca do 600Kč

Předem děkuji za všechny reakce na mé dotazy...a případnou pomoc vítám a beru všema deseti...

#2 20.03.07 12:03

pibi
člen
Příspěvků: 168

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Pro začátek by to chtělo koupit basový reproduktor a ne atrapu z Tipy nebo Hadexu.

#3 20.03.07 12:07

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Já se v tom nějak neorientuju...odkazy na tyhle firmy byly na těchle stránkách...
Tak prosím poraď nějaké dobré repro za rozumnou cenu...

#4 20.03.07 12:26

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Na těchhle stránkách byly odkazy na tyhle firmy asi v kontextu "nebrat" nebo "cos to koupil za hrůzu".

Ohledně subu do auta se můžeme pobavit, když nastíníš kompletní situaci:

Auto, rádio, plánovaný zesilovač, finanční strop, zybtek osazení (přední a zadní repra - jejich pohon? Rádio/zesilovač), preferovaný hudební styl? Zaměření aparatury (poslech, machrování před hypernovou, kravál).
Přečti si tento můj článek, leccos se tam dozvíš a detaily doladíme. Hlevně zatím nic nekupuj.
http://www.diyfans.org/tp-autohifi.htm

#5 20.03.07 12:45

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Zatím jsem ještě nekoupil vůbec nic...nedávno jsem teprve koupil auto.V něm je jenom staré radio na kazety a vpředu dvě ušmudlaná repra...
Takže kupovat budu autorádio,repro (chtěl bych dvě dopředu a dvě dozadu),zesilovač a subwoofer jsem si chtěl udělat.Poslouchám diskotékovou hudbu a aparaturu nechci na nějaké machrování.Chtěl bych pěkný poslech,ale aby to taky slušně dunělo...
Špatné je,že nemám moc peněz...kdyby to bylo kolem 8000 Kč,bylo by to super.
Zatím nemám nic konkrétního vybráno...ani zesilovač,ani repro ani autorádio...
Tvůj článek jsem četl včera večer...je hodně zajímavej...i když občas jsem se trošku ztrácel...to víš,jsem úplný začátečník.

#6 20.03.07 13:05

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Do 8mi se komplet vejít i s rádiem...

Zkus si vybrat alespoň to rádio a taky by neškodilo, kdybys prozradil o jaké auto se jedná. Pak od tvého stropu pěkně odečti cenu toho rádia a plácni se mcifru, kterou jsi ochoten investovat do reproduktorů a zesilovače/ů (hlavně zesilovač nestav, subwoofer zase jedině postavit).

naposledy upravil Michal (20.03.07 13:06)

#7 20.03.07 13:17

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Auto mám Peugeot 309...vím,je to staré,ale nejsou peníze na nic lepšího...
Tak rádio...přemýšlel jsem o Pioneer...cena cca 2500 kč.Takže ten zbytek cca 5500 Kč.
Tak co...šlo by z toho něco zpachtit?
Zesilovač samozřejmě stavit nebudu...na to bych si nikdy netroufl...

#8 20.03.07 13:24

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Kdyby to bylo málo na něco slušného,mohl bych možná ještě 2000 přidat...ty by měly být původně na něco jiného,ale chtěl bych,aby tohle bylo aspoň trochu dobré...

#9 20.03.07 13:25

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Na to autorádio jsem koukal na Pioneer DEH-P3500MP,4x50W

#10 20.03.07 16:45

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Jo, to je celkem v pohodě, pohlídej si výstupy, propusti a tak.
Na solidní subwoofer se zesilovačem počítej cca 3500kč, instalace kolem 1000kč, a co ti zbyde na repra... ? Já bych návrhy měl, ale to znamená zkušenosti, bez toho jsi odkázaný jenom na autosady... sad

#11 20.03.07 17:33

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Aha...takže říkáš,že se nemám pokoušet nic stavět...
Když koupím autosadu,tak to sice bude jednoduché,ale za stejné peníze to asi nebude nic moc,že?
To s tím fakt jako začátečník nic nemůžu udělat?

#12 20.03.07 17:34

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Poradil bys mi prosím aspoň to repro na subwoofer??

#13 20.03.07 18:03

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

pokud jsi aspoň šikulka tak si myslim že bednu pro sub a její montáž bys zvládl sám. Počítám tedy 7200Kč (300 jsem "si" ulil protože nikdy nevíš - nějakej montážní materiál co zapomeneš a tak... no a kvůli počtům níže)
to by bylo tedy na sub + 4x repro + zesík. to je dost napjatý. Bylo by taky dobrý vědět jaký máš možnosti osazení (velikosti).

No na autohifi mi řekly že (zrovna ty) axtony (co si o nich michale ani nepomejšlel - nechci rejpat, jen sem něco slyšel...) sou jedny z těch lepších a že vyhrávaj dost testů. viděl bych to tedy na ten Axton.
jejich použitelný repra se daj sehnat mezi 1400 a 1800 kč Když vyberem jedny ty a jedny ty (popřípadě ještě horší a lepší), vyjdou ty 4 repra na 3200Kč. zbylo 4000Kč na sub se zesíkem. tady je možnost - buď to udělat za ty 4000 vyváženě, nebo koupit rozumnej zesík, postavit si bednu, dát do ní nějakej horší reprák a časem ho jednoduše vyměnit za lepší, do ozvučnice pasující (všemi parametry).
pokud zvolíš jakoukoli cestu, vyplatí se hledat zesilovač, možná i repro z druhé ruky. Zatim mě napadá Magnat Xpress 1000, i když tu hromadně všichni na tuhle značku nadáváme. stojí cca 1900. s výběrem zesu bude vědět někdo jinej.

#14 20.03.07 18:12

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Jj,díky moc...
Zkusím se mrknout,kde bych ho mohl sehnat...

#15 20.03.07 18:33

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

to doho subu bych dal spis nakyho profika jestli mas rad bassy a ne naky podivny buceni co vydavaj ty autohifi supwolfery...

#16 20.03.07 18:36

maxhector
člen
Příspěvků: 11

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

podle toho,co by to stálo...mám docela omezený rozpočet...

#17 20.03.07 18:43

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

treba Selenium 12PW5 http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=82767. mam taky (v horne) muzu jen doporucit.
nebo Eminence Delta 12LF http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=82361

to Selenium bude do subu lepsi, ale ta Delta bude taky dobra, porad o dost lepsi nez ty autohifi bucaky

naposledy upravil hot.shot (20.03.07 18:47)

#18 20.03.07 18:45

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Dyk řikal, že chce, aby to dunělo...

#19 20.03.07 18:48

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

treba jen jako novacek si plete pojmy duneni a bassy, treba jako muj fotr pro nej je to stejny - prej ze moje 12PW5 duni

#20 20.03.07 19:22

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

a neduní to opravdu? ano, i já sem zastánce profíků ale má to hodně úskalí na který možná sám narazim...
jinak levnej profík/poloprofík proč ne že? aspoň se na tom neplatí ta leštěná ocel na magnetech :-D

#21 20.03.07 19:48

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

neduni, ale fotr tomu proste nerozumi a je to podle nej to samy

#22 20.03.07 19:54

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Jaký je rozdíl mezi duněním, hučením a basy? Třeba to dunění je správně big_smile

#23 20.03.07 20:00

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

ano, každej to vnímá jinak :-) pro někoho je bas prostě dunění a hučák a je to big_smile naši sou k basový složce spektra hudby taky skeptický lol

#24 20.03.07 20:13

kurpelm
člen
Z: Trenčín city
Příspěvků: 166

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

nasi tiez. u nich basy proste musim stiahnut. najlepsie pre nich je, ked hraju chrchlatka ku kompu od 150Hz vyssie...

#25 20.03.07 20:13

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

to jenom fotr, ale to on je skeptickej i k trochu nahlas pusteny musice... mama zas naopak a Odlsfield se ji na moji aparature moc libi smile

#26 20.03.07 20:47

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

No u nás pořád stlum ty bubny big_smile To víte Matka technicky big_smile

#27 20.03.07 21:06

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

to sme zase nahodili pěkný OT. tak si aspoň ještě tiše přitakejme jak je to s nima těžký :-)

#28 20.03.07 23:00

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

maxhector: a to ta musíš mít bezpodmínečně sub? Radio a předky/zadky by pro začátek mohly stačit. A časem až budeš mít šišky to doděláš. ---> Sub se zesem + kábly.

#29 21.03.07 7:49

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

no, vidím, že autohifiexpert CrashPC mě tu v pohodě zastoupí, takže vidím jako zbytečné, abych sem cokoliv psal. smile

Pokud samozřejmě Axtony vyhrávají testy, tak to už není o čem diskutovat a všichni si je dejme do aut! Hurá, již není co řešit, někde to dostalo nálepku, někde to dostalo nejvíc procent, tak si to dáme všichni do aut! Jůva, my jsme tak rádi, že nám to někdo ulečil...

smile

Kreši, kdybych JÁ vyráběl/prodával autorepra a byly to třeba převlečené číny za pětistovku s nastříkaným logem, tak první věc, kterou bych udělal (měl-li bych ty možnosti) by bylo zaplacení testu, aby dopdl dobře. Testy v časopisech jsou jenom maskovaná srovnávací reklama. Nic víc. Zvláště ty porovnávané sluchem.

Já se fakt bavím. On sem chudák přijde, že bych chtěl nazvučit auto. A vy mu tam chudákovi začnete cpát axtony (nic proti, ale to je leštěnka nejnaleštěnější) a na druhou stranu profíky 15".

Probuďte se. Jediné rozumné věci tu řekl boduard. Né každý chce zabrat půl kufru nebo celý optimálním boxem na profíka a né každý je spokojen se zvukem "Autohifi TEST: Seht Gut" výrobky.

Nebudu sem psát po desáté to samé, když mě tu pak expert typu crashe pošle do prdele. smile

Jako sub vezmi toho HS250, kterého tu nabízel tuším Zdeněk, nebo zbyaněk nebo někdo takový, chtěl za ni tuším 1200 a vzhledem k tomu jaké to je repro tak za 1200 lepší asi neseženeš. Krabici na ní můžeš udělat v podstatě jakoukoliv, já ti doporučím uzavřenou do 20L. Zesilovač bych ti do začátku dporučil 4kanál, cokoliv co má víc jako 4x50 a je POUŽITÉ a stojí ke 3000. Optimálně Rodek R480i, má z použitých zesilovačů určitě nejlepší výkon/cena, nebo klidně nějaký jetý magnát a spol. Dva kanály použiješ na pohon předků a dva na můstek na bas, optimální pro pohon třeba toho HS250. To jsi na 4000 a zbytek můžeš investovat do téměř jakékoliv autosady předních komponent. Vybírej nikoliv podle toho jak dopadly v testech, jak moc se lesknou a kolik píčovin o nich kdo napsal v prospektech, ale podle objektivních parametrů, které jsou nezpochybnitelné. Materiál koše, membrány, součástky výhybky. 4kanál seženeš i levněji, než za mou naznačenou cenu, ale nevím, jestli má moc smyslu takhle nízko jít.

Maxíku, jestli to chceš pořešit detailně, klidně, ale do mailu, protože sem dávat rozumy je jako mlátit hlavou do zdi.

#30 21.03.07 8:54

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Repro pro autosubwoofer-poraďte prosím

Michal: nikdo te posilat do prdele urcite nebude. jen se smeju - mozna mas normalne i pravdu - ze ty proste neveris uz vubec nicemu. to je zajmava vlastnost. ja mu PA nijak nedoporucoval. Je to jednoznacne autohifi repro, takze to bude nalestenej prd, o tom neni pochyb. ale... pokud bys mi nabidl nejakou odolni moznost neautorepro, tak takovou rad koupim.
Ja sem testy delal a rozhodne to takhle moc nechodi. jen si nesmis dovolit rict ze sou nahovno... jeste napisu, sem v praci..

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)