diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 16.03.07 11:00

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

lamerská otázka

jak se začíná kružnice na zapuštění repráku frézkou? to si musím nejprv vyvrtat díru a do ní vsadit hrot frézy?

#2 16.03.07 11:18

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: lamerská otázka

diru vrtat nemusis, muzes si ji tam vyvrat kdyz si nejses jistej ze mas frezku nastavenou na spravnej polomer. jinak je lepsi to delat na nekolikrat (neodfrezovat hned vsechen matros ale postupne, najednou na tu frezu musis strasne tlacit a spis nez to vyfrezuje tak to vypali aspon teda ta moje frezka...)

#3 16.03.07 11:25

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: lamerská otázka

docela se bojím až budu od ruky (ne podle krůžítka) frézovat otvory na zapuštění do masivu. už při řezání to měkou vrstvou projíždělo jako máslem a u tvrdší se pila pozastavila. fréza na tomu bde podobně tak se bojím že neudělám pravidelný tvar. hmm do DTD to bude v pohodě ně? horší bude spíš MDF.

#4 16.03.07 11:41

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: lamerská otázka

Bez kruzitka, alebo sablony to nespravis na presny tvar.

#5 16.03.07 12:18

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: lamerská otázka

Přesně. Zvlášť na masivu, jestli máš smrk nebo něco takového, tak se to bude řasit. MDF je naprosto v pohodě a DTD taky. Ručně to neuděláš nikdy. Buď kružítko nebo šablonu.

#6 16.03.07 12:54

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: lamerská otázka

a jak vypadá taková šablona? to je kolco z kovu či co?

#7 16.03.07 13:35

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: lamerská otázka

Člověče neblázni a vyrob si kružítko, vždyť jsme to tu nedávno probírali.

#8 16.03.07 15:05

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: lamerská otázka

bez kruzitka to vubec neskousej! to sjem predpokladal ze to budes delat s kruzitkem...

#9 16.03.07 16:32

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: lamerská otázka

já vím. ale já mám materiál vevnitř už vybraný, takže nemám do čeho zapíchnout "hrot" sad

#10 16.03.07 16:52

Strike
člen
Příspěvků: 57

Re: lamerská otázka

Já bych si teda udělal stolek na ruční frézu a vyvrtal si ve středu díru a nastavil bych potřebnej poloměr a zajistil ho tak že v pravítku udělám díru na ten poloměr a vrazil tam tyčinku stejnýho průměru jako je díra v pravítku /obě dvě díry je záhodno uldělat stejně velký/ a pak už jenom obkroužit.

#11 16.03.07 18:30

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: lamerská otázka

nějak to už vykutím. od ruky to ale dělat nebudu wink

#12 17.03.07 21:35

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: lamerská otázka

hot.shot : mal osm pozicanu frezku bosch za nejakych 4 000 kc ... freza bola skvele ostra. na frezky sa nemuselo tlacit, isla uplne sama! ... s lepsou som nikdy nerobil.

#13 18.03.07 1:23

hot.shot
člen
Příspěvků: 151

Re: lamerská otázka

sis: no ja mam bohuzel neco jako Noell, sice na tom neni napis Noel ale vypada uplne stejne, nevim ted co je to za znacku. Tata dela montaze oken dveri atd... takze mam k dispozici hodne dobry naradi az teda na tu frezku. nejpsis si koupim jinou. to ze se na ni musi zatlacit me ani tak nesere ale ma upne debilne umistenej cudl na spusteni.

jinak vypada takle vypad az na to ze ni neni napsano Noell ale shit to bude ten samej http://www.noell.cz/eshop/index.php?cnt … p;act=0403

#14 18.03.07 16:40

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: lamerská otázka

Tak jsem dnes dělal s tou svou novou Etou frézou. Vyrobil jsem si krůžítko a provedl kolca na Karlosových bednách. šlo to jako máslo. tlačit se moc nemuselo. Tak byla to premiéra frézy, takže ještě nebyla tupá. Šlo to natolik krásně, že bych si u těch svých beden kvůli kterým vznikl tenhle thread troufl bez šablony a krůžítka. Když se na to půjde něžně tak by se nemělo nic posrat.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)