diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 16.03.07 7:50

P.Lev
člen
Příspěvků: 58

kabely

Potreboval bych poradit kudy tahnout u Oplu Vectry rok vyroby 99 napajeci kabel do kufru na zesilovace.Piste nazory cim vic tim lip

#2 16.03.07 8:00

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: kabely

Konkrétně tohle auto jsem nikdy nedělal, zkus se pořádně podívat v oblasti kolem pedálů a za středním sloupkem za palubkou, zvlášť, pokud máš nižší výbavu. Bývá tam dost průchodek, zatím jsem se nesetkal z autem, které by jí tam nemělo. Potom je to už snadné. takovou dírou protáhneš klidně 50ku když budeš šikovný. Vrtat do plechu mezi motorem a kabinou bych nedoporučoval.
Dogma v autohifi je vést jinými cestami signál, napájení i repro, ale osobně to vždycky rvu do středního sloupku kolem ručky a tak a nikdy jsem neměl problém s náznakem rušení. Když to ruší, je to odjinud.
Když už jsi jednou v kabině máš možnost buď tím střdem, potom pod tapecem, pod sedačkama a si v kufru, nebo čistější cestou tunely pro instalace na levé nebo pravé straně pode dveřmi. V každém případě je vždycky lepšé udělat to pořádně. tedy sedačky pryč, obklady pryč, tapecírunky pryč, koberce pryč a pořádně protáhnout, zajistit, a potom znovu osadit. Paradoxně to tak dostane mnohem míň na prdel, než když to tam taháš na hulváta a na takhle udělaný přívod můžeš potom zapomenout a považovat ho za konečný. Doporučuju každému aby tahal aspoň 25ku, protože jeden nikdy neví, co na to jednou bude věšet. Já natáhl 35ku a bez nejmenších problémů. Kostru od distribuce kostry buď na kastli, nebo taky rovnou na baterku a stejným průřezem jako plus. Zajistit dobrý kontakt kostřícího káblu s kastlí.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)