diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#61 19.03.07 19:20

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Elektronkovy zesilovac

Ano. Změřit výstupní napětí na obou anodách a do anody, na které naměříš vyšší napětí, dej menší odpor.

#62 19.03.07 19:22

wishmasterX
člen
Příspěvků: 17

Re: Elektronkovy zesilovac

Ano, jsem laik, a do odborníka mám hoooodně daleko, ale věřím, že nejsem sám, koho by potěšilo opravdu dobré zapojení zesilovače se dvěma EL 34 na kanál a měl to potvrzené někým, jako je Sinclair, kdo by řekl, ano, tohle je dobré schéma, kdo by poradil, kde sehnat dobré výstupáky. Ano lampy hrajou dobře, ale nerad bych koupil GES trafa, jejich skvělé schéma, utratil tisíce a jedinou výhodou by byl svit elektronek a snížené náklady za vytápění ...

naposledy upravil wishmasterX (19.03.07 19:23)

#63 19.03.07 19:22

Tom.boy
člen
Příspěvků: 13

Re: Elektronkovy zesilovac

ok,tak aj urobim,tak toto by ma v zivote nenapadlo,mozno preto lebo som to nepocul a mozno preto lebo to je moj prvy lampac,alebo ze len kvoli tomu ze som este moc mlady a tym padom sprosty,sak ja sa este naucim:-)priklanam sa k poslednej moznosti

#64 19.03.07 19:34

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Elektronkovy zesilovac

Rozhodně ano, pokud Tě to baví. Jenom škoda, že s elektronkami je to dnes dost drahá zábava...Před cca čtvrtstoletím se dal velmi kvalitní elektronkový zesilovač postavit za pár šušňů. Jenže tehdy hifi elektronkové zesilovače téměř nikdo nestavěl, nástrojové se stavěly jen pro muzikanty. EL34 stála 59,-Kčs a zdála se nám nekřesťansky drahá, ECC83 vyšla na dvacku.

#65 19.03.07 19:40

kozzel
člen
Příspěvků: 85

Re: Elektronkovy zesilovac

Jen bych rekl že nástrojové se pořád stavějí pro muzikanty smile
Dekuju zes mi to vysvetlil, takhkle si to mohl říct odzačátku. Ale pak nechápu proč mi na výstupu leze naprosto symetrick sinusoida bez přechodového a jakého koli jiného zkresleni? a to s původním zapojením? Kde bys tedy sháněl výstupáky pro 35W?

#66 19.03.07 19:57

Tom.boy
člen
Příspěvků: 13

Re: Elektronkovy zesilovac

inak mohli by sa dat nejake osvedcene a hlavne kvalitne schemy na net,aby sme vedeli co je ozaj kvalitne.ten DYNACO bol minuly rok vyhlaseny ako 2. naj elektronkac,preto som ho vlastne zacal stavat

naposledy upravil Tom.boy (19.03.07 19:58)

#67 19.03.07 20:02

kozzel
člen
Příspěvků: 85

Re: Elektronkovy zesilovac

Sinclaire.. promin ale porad se mi to nezda.. to shcema je prece vporadku.. nechapu jak to myslis. Abych nebyl za vola projel sem si shcémata nekolika výrobcu a ruzných zapojení, dokonce sem volal strejdovi kterého považuji za skutecného machra a zkrátka to tak není big_smile
abych nerikal zase neco na co bys mohl říáct:píčovina skutecne sem ten multimetr vzal a kupodivu stejné napetí big_smile tak ti nevim...

#68 19.03.07 20:05

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: Elektronkovy zesilovac

To Kozzel:
Sinclair ma pravdu, zober do ruky voltmeter a osciloskop a meraj. Inak overenych zapojeni je na nete dost, trebars Audionote, Marantz, HarmanKardon, alebo dobre zapojenia su od Tesly.

#69 19.03.07 20:07

Tom.boy
člen
Příspěvků: 13

Re: Elektronkovy zesilovac

mne to hraje to je podstatne,k meraku sa dostanem az cez vikend,takze merat az potom,a s tou napatovou nesymetriou som to asi pochopil,teda dufam ze spravne,preto tam je,lebo jeden ten kondik teda aj vystup z nej je v anode a druhy je napatovo zasa posunuty o tu elektronku a je v katode,dufam ze myslim spravne

naposledy upravil Tom.boy (19.03.07 20:09)

#70 19.03.07 20:07

kozzel
člen
Příspěvků: 85

Re: Elektronkovy zesilovac

ja práve meril.. a nic a koukal sem i na ta osvecen zapojeni a taky nic..
No to je fuk kdyz mám napetí stejný nebudu do toho hrabat. Jojo osvedcených zapojení je fakt mraky, zrovna ten dynaco stereo 70 je peknej, vcetne ty usmernovaci lampy, ale uz mám postavený tohle tak to nebudu menit..
Ale porád nikdo nerekl jaká výstupní trafa kdyz kazdej haní GES

#71 19.03.07 20:08

kozzel
člen
Příspěvků: 85

Re: Elektronkovy zesilovac

Strasne se omouvám za druhý príspevek. ale uz sem na to prisel.. máme pravdu oba big_smile
Ale já MUSÍM mít odpory stejné... tedy s tímto výstupním trafem big_smile už víte? big_smile jee ja sme pako ted mi to doslo big_smile

#72 19.03.07 20:09

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: Elektronkovy zesilovac

Ked chces fakt dobre, tak si kup Lundahl, ale ta cena ti nebude vonat, Revoco nepoznam ake su ale cenu maju tiez dost vysoku, takze asi len nechat navinut.

Edit:
To vystupne trafo do toho neplet, nema vplyv na tie odpory.

naposledy upravil Hop377 (19.03.07 20:11)

#73 19.03.07 20:10

Tom.boy
člen
Příspěvků: 13

Re: Elektronkovy zesilovac

tak treba tam tie odpory zmenit alebo ne?
v TBP blatnej navyjaju,aj podla priania zakaznika,skus sa popytat

naposledy upravil Tom.boy (19.03.07 20:11)

#74 19.03.07 20:44

wishmasterX
člen
Příspěvků: 17

Re: Elektronkovy zesilovac

TBP Blatná vyrábí pro GES ... Sami mi to v Blatné řekli ... Akorát prý to trafo, co prodává GES přes 800,- vám v Blatné prodají za nějakých 550,- a kvalitnější za nějakých 700 - 800,- Kč. Pouze cituji jejich slova. Lundahl sehnat je šílenství, trafa na www.revoco.cz jsou výraběné prý v německu firmou Experience a plechy dovezené z USA ... Opět je tu slovo "prý" protože zas nějaká chytrá hlava na jednom fóru, že je to určitě šmejd z Číny, i když to ani neměl v ruce, natož aby to slyšel "hrát" ... PS: podívejte se tady:http://www.diyparadiso.com/m284-1.htm
cosi o tom myslíte, samozřejmě berte v úvahu, že je ten výkon dostačující a jen mě zajímá schéma, díval jsem se na to už několikrát ...

naposledy upravil wishmasterX (19.03.07 20:58)

#75 19.03.07 20:48

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Elektronkovy zesilovac

kozzle, nerad to píšu, ale zrovna jsem Tě nachytal, jak žvaníš, až se Ti od huby práší. Marshall nebo Laney nejsou osvědčená muzikantská zapojení? Jen tak šmahem jsem speciálně pro Tebe dvě nahrábl:
http://www.sweb.cz/servisdok/MarshallJTM45.gif
http://www.sweb.cz/servisdok/LC50.pdf

Pročpak jsou v anodách invertorů obou zapojení rozdílné odpory, co? Jen tak z prdele? S výstupním trafem a jeho nesymetrií primáru to vůbec nemá co dělat.

Edit: měl bych pro Tebe, kozzle, jednu dobrou radu. Chod za tím svým známým a tahej rozumy, co nejvíc, uč se. Hodně se uč. Nejprve je třeba něco umět, než se pustíš do sáhodlouhé diskuse o elektronkových zesilovačích, o kterých toho víš ještě zatraceně málo a zkoušíš někoho poučovat.
Pak máš akorát blbý pocit z "agresivního" fóra, které za nic nemůže.

naposledy upravil sinclair (19.03.07 20:55)

#76 19.03.07 21:08

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: Elektronkovy zesilovac

Sinclaire, neměl by jsi náhodou sch od Mesy Mark1?

#77 19.03.07 21:13

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: Elektronkovy zesilovac

#78 19.03.07 21:22

wishmasterX
člen
Příspěvků: 17

Re: Elektronkovy zesilovac

Lidi, torcha těch hifi zapojení by neuškodila :-)

#79 19.03.07 21:26

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: Elektronkovy zesilovac

#80 19.03.07 22:38

JoinerNet
člen
Příspěvků: 39

Re: Elektronkovy zesilovac

a co toto, znáte to někdo : Elektronkový zesilovač PRIBOJ (high-end) vyrobený v Rusku
- š. 43cm, váha 17kg, 2 x 50W výstup 4 nebo 8Ω
- mohutné transformátory typu "C"
- vstupní citlivost řízená řadičem
- špičkový zvuk, nutno slyšet
- osazeno elektronkami "světlana"
4x6P3C-1, 2x6H6P, 2x6Ž32P
http://www.volny.cz/turicik/Projekty/priboj/330_m.jpg
http://www.volny.cz/turicik/Projekty/priboj/330_d.jpg
http://www.volny.cz/turicik/Projekty/priboj/330_b.jpg

edit - Zapoměl jsem cenu 13490Kč :-))

naposledy upravil JoinerNet (19.03.07 22:48)

#81 19.03.07 22:43

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Elektronkovy zesilovac

High end na aukru smile

#82 19.03.07 22:47

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: Elektronkovy zesilovac

Hope dík, ale to znám, sháním originální sch.

#83 20.03.07 3:19

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Elektronkovy zesilovac

Matesu, napiš Pierrovi. On je přes schémata nástrojáků skladník:-)

#84 20.03.07 5:18

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: Elektronkovy zesilovac

Dík:-))

#85 20.03.07 20:31

kozzel
člen
Příspěvků: 85

Re: Elektronkovy zesilovac

Tý jo promin sinclaire.. ale ted je videt ze na kytaru fakt nehrajes big_smile
klasická ověřená zapojení a dáš sem laney LC50? slyšel si to nekdy? a to ti nevadí ty operáky v FX smyčce? mě teda jo. Hrál sem ( a ještě ho doma mám) na výborné kombo laney VC30. jenže kdyby sis to prostudoval zjistil bys, ze je to jen kopie legendárního VOXe AC30, bohužel je taky nadopovaná operákama na smyčce, proto používám jen přebuzený konec a krmím ho efektem. A o marslech mi ani nemluv. Jediné co se jim kdy povedlo bylo plexi v 50 letech, jenže to byl zase jen konec který se po můstkovém zapojení používal (zvuk Jimmyho Hendrixe), kdybys aspoň uvedl HIWATT.. tak dejme tomu tam je trochu jiné zapojení lišící se od tehle už krom toho že používá jiné lampy a vyšší výkony. No ale odpouštím ti protože na kytaru jiste nehrajes smile
Ne vpoho, já ti věřím že mají být jiné odpory a nehádám se že ne. Ve spouste shcémat to tak je ve spouste není. V mém to není ale napětí je naprosto totožné, tak to neřeším. smile Btw.. jaké doporučuješ ty výstupáky když ges jsou sračky?

#86 20.03.07 20:56

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Elektronkovy zesilovac

Co se sereš? osmistovkový a dvoudisícovkový hlavy zas tak hrozný nejsou, je to klasika. A co třebas jejich racková výbava?

#87 20.03.07 21:35

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: Elektronkovy zesilovac

To Kozzel:
Tu predsa neslo o celkove zapojenie hlavy, ale mal si tam pozriet zapojenie budica koncoveho stupna. Teda je jedno, ktore zapojenie sem Sinclair dal.

#88 20.03.07 21:42

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Elektronkovy zesilovac

Uvedl jsem ta schémata jen jako příklad, nic jsem tím nesledoval a na špatný či dobrý obvodový řešení nemusím být kytarista. Jen jsem chtěl upozornit, co je špatně.
Výstupáky z GESu jsou dobré opravdu jen pro nenáročné nástrojové zesilovače, na hifi se absolutně nehodí.
Třeba já si výstupáky počítám sám, nechávám si v jedné malé navijárně navinout jen plastovou kostru, plechy dávám sám. Ale mám i pár typových vzorů v Tronicu. Dlouho jsem ale od nich nic nebral, protože při dvou kusech to vychází strašně draho. Jeden z nich má totiž osmnáct sekcí.

#89 20.03.07 22:01

wishmasterX
člen
Příspěvků: 17

Re: Elektronkovy zesilovac

Jaká je přibližná cena ... ? My chceme solidní výstupáky pro Hi - Fi ...

#90 20.03.07 22:10

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: Elektronkovy zesilovac

2 kozzel: Máš zvláštní dar vybrat si z každé informace tu nepodstatnou část, na ní se zaseknout a ...polemizovat... proč si vlastně říkáš kozzel? smile

Stejné máš ss napětí na anodách invertorových triod nebo i signálovej rozkmit?

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)