diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#61 22.03.07 16:15

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

objednám toho rodeka co sem kdysi psal :-) stojí 3000 :-) no a zbytek nevim. nevim jestli sem zmoudřel a nebo ještě zhloupnul ale tak zamluvim to mou první hudbou v autě... udělám to jednodušeji, a přinejhoršim dám tu beymu domu a vykašlu se na to big_smile sem moc línej/hloupej/nemajetnej abych ve felindě v ceně 35000 dělal hudbu za 20, 30...

#62 23.03.07 11:02

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Jo, RODEK já rád, ale není to jediná značka lepších autozesů, jenom jsem s nima za dobře. smile

Jakmile se gamin pochlapí a pošle, tak bude taky upgrade v autí.

Mimochodem, nemáte někdo přístup k levným autodílům? Potřeboval bych domečky k zrcátkům do 206, obě strany, barva nesejde, ale nejlíp černá... kdybyste někdo měl známého někde v bazáči, nebo na vrakovišti, případně někde v servisu a tak... Když se přiveze totálka a podobně... Koupit si je samozřejmě můžu, ale raděj bych je sehnal nějak "lépe". Díky všem.

#63 23.03.07 11:52

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

kdybych vedel co to je, tak bych se ti i podival. az prijedu dom...

no ja jen ze soji ty 3000. o konkretnich autozesech vim prd.

#64 23.03.07 18:49

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Auto sub

Michale, sháníš domečky?
206 v tom má výšky origo. Takže ty origo "dekly" jestli jsem to správně pochopil.

Taky jsem je nedávno konečně dal do laku.
před- http://img156.imageshack.us/img156/1342/f008ni2.jpg
http://img300.imageshack.us/img300/8336/f005uq3.jpg
po- http://img237.imageshack.us/img237/2342/f006he8.jpg
http://img148.imageshack.us/img148/6456/f008yd8.jpg
http://img299.imageshack.us/img299/2868/f011malypa0.jpg

#65 23.03.07 19:05

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Auto sub

Hmm, šikovnej. Jak z fabriky. wink

#66 23.03.07 19:54

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Neboj, já vím, že tam má výšky, mám tam pecky od HB62. Sháním je čistě proto, abych se v nich mohl vrtat a přitom mít zatím tohle, takže až to bude v cajku jenom prohodím za nové. smile

Ano sháním origo domečky ke 206, levý i pravý, pro verzi s ručním ovládáním zrcátek. Nejlíp černé.

Bodu..: COs to tam dal za šmejdy? smile

naposledy upravil Michal (23.03.07 19:56)

#67 23.03.07 20:00

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Auto sub

No ještě abys to nevěděl, když v tom jezdíš :-)
To jsem se spíš ptal.

Jaký šmejdy?
Neslyšels je. A je to nejvyšší řada od Oxygenu a myslím si že hrajou hodně hezky. Nervou za uši jako spoustu jiných a je vnich spoustu detailů.
A ty kompa jsem měl za 50% ceny. Takže nekup to.

naposledy upravil Boduard (23.03.07 20:04)

#68 24.03.07 8:44

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: Auto sub

At si autor koupí 2 x BC 18PS100 a táhne za sebou vozejk s elektrocentrálou a zesilovačem, mimochodem možná by šel použít ten konektor na světla pro přenos signálu big_smile

#69 25.03.07 7:58

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Tady to tak ale obvykle směruje. Do auta prostě jedině profi. Nechápu proč. Jo, někdo to rád a pro někoho je to nutnost, ale nevidím v tom jenom klady.

naposledy upravil Michal (25.03.07 7:58)

#70 29.03.07 9:10

luta
člen
Příspěvků: 32

Re: Auto sub

nevim jestli to tu uz nekdo psal..ale do WD80 s br sem nenacpal vic jak 50W(uz se ozivaly pazvuky)...jeste zkusit uzavrenou..ale i tak si myslim ze za ty prachy nic moc smile

#71 29.03.07 9:14

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Zrovna včera mi přišel basoon do autí a vůbec to není profík. smile

#72 29.03.07 9:52

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

Michal: pochlub se! profík je nanic, poslouchej žízeň big_smile

Včera sem zas vedl diskuzi o autosubu se 2 známejma. Já už ani nevim kde ty moudra berou ale znělo to asi taknějak:
já: nevíš o nějakym hodně slušnym rádiu do 4000?
on: Pioneer ale ten je dost předraženej, koukni na Panasonicy.
já: hmm až budu doma tak se určitě juknu
on: no a jakej bude zbytek?
já: no ještě nevim, na fóru mi poradili DLS
on: to já mam pioneery a sou uplně super. a co sub?
já: to už mam rozhodnutý (ta Beyma)
on: no kámoš teď v GESu kupoval nějakej twister za 300, 25cm, a hraje mu to fakt hustě. má to 300W takže to je rachot jako hovado...
já: hmm, a nepomohl bys mi pak s kabeláží v autě? někdo tam hustě prasil, nedodržoval barvy, konektory nikde...
on: když mi ho koupíš taky tak jo
já:to myslíš vážně?
on: jasně

třetí mlčel, doufám že to nebyl někdo odsud :-D

Takže sem byl pánové sám svejma rukama donucen koupit to ďábelský repro za 300 big_smile Zejtra tam jdu...

naposledy upravil Crashpc (29.03.07 9:52)

#73 29.03.07 10:12

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

To vyfoť. Na chlubení je času dycky dost.

#74 29.03.07 10:32

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

myslíš ten twister? big_smile
nj kua, a taky sem se ptal na ten tvůj basoň do autí big_smile

#75 29.03.07 11:41

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

2 Crash: Popíšu ti ho. smile

Muj novej supvofler

1 - Koš - musí bejt litej, plechoví lisovaný koše jsou napíču, vůbec nevypdaj husťě. Tendle syce taky nevypadá hustě, páč má malý ty ramena, ale vono to asik stačí. Docela hustý by bylo, kdyby se to ještě nalakovalo aby se to lesklo. To by Pepa čumněl. Normálně mi příde, že to je šmejd, protože pá horejšek příruby udělanej tak, že vůbec nejde zadělat magnetem ven. No, nevim, no. Taky velikostí se mi nezdá (ten magnet). Co sem koukal na ty nejlepčí repra, tak mají dycky magnet hrozně dlouhej a věčinou prostě to tak jako splývá a vypadá třeba jako pavouk, prostě je to nadyzajn. Tuto se mi zespoda nelíbí, málo aerodynamický.

2 - Magnet - Muší bejt vochráněnej gumou s logem výropce. Ta vochrana tam je kvůli tomu, kdyš to máš jako vopačně, tak až se to urve, tak aby tě to nebacilo setrvačností moc ostrou hranou. Nebo možná aby mu nebyla zyma, když neni zahřátej. Nebo že by se ten serit ze kterýho je magnet rozpadal?

3 - Svorky - Musej bejt voe na péro, páč já neumym s pájkou. Dycky se spálim. Ale jsou zlacený i ty šrouby co tam sou, takže asi povedou dobře ty proudy, co tam při tej páře tečou. Taky jsou ty svorky fajn, že kdiž na srazu ten supvofler votkouřim, tak se dá rychle vyměnit a nemuíš mít pájku. Ale musíš mít náhradní reprák, abys mohl porazit toho co tam má ten novej pájonýr na basech, co má 182db.

4 - Závěs - Musí bejt gumovej, aby mněl výchilku, protože síla basu je závislá na výchylce. Kolik +-mm tolik basůch. Takže tady je ta guma kolem velká právě proto. Všim sem si, že dole u magnetu je nějaká žlutá srolovaná látka, nevim, proč dolů nedaj taky gumu, to by se ta výchylka hnet zlepšila. Ta guma je přilepená k membráně nákym lepidlem, asik ňákej lepší chemáč.

5 - Membrána - Nevim, co je to za matroš. Z blíska jsou tam vidět jakoby vlákýnka skla bo čeho, ale skleněný to nebude, neni krz to vidět. Z tý strany co je logo je docela rovná, ale zezadu vot magnetu je taková nepravidelně hrbolatá, jako když zvlhne papír. Asi na to někde chcalo. Ale kámoš co staví trapný repráky domů s malejma basama za velký prachy povídal, že to je sválně a že to je kvůli ňákejm rezonancím tý membrány. Jak asi může hrbol udělat rezonanci? Neví co mluví, vůbec nerozumí autohyfy.
Taky sem si fšim ňákejch děr v membráně, ale jsou vidět jeno zespoda. Nejdříf sem měl strach, aby tam neutíkaly basy, protože ten kámoš povýdal, že těsnost a pevnost dělá dobrej zvuk, ale pak jsem si uvědomil, že je to blbost, protože aby ty basy byly slyšet, tak musí někudy z toho repráku ven, takže asi pudou tutady. A taky bych musel vodlepit tu bouli s logem.

6 - Boule s logem - Muší bejt, bez loga reprák je na prt, protože jeden ani neví, kdo to vyrobil, jaká je to řada a tuďíš jestli je to dobrý nebo na hovno. Kouknu, vidim. Je to Hertz, Helix nebo DLS nebo třeba JL, tak je to dobrý. Taky prej Magňáty sou fajn. Dexony jsou zase šroty, to ví přeci každej. Pokut tam nic neni, tak nevim, jestli to má bejt dobrý nebo ne... Tak radči mlčim, protože to třeba bylo drahý. Ale drahý věci zase věčinou mají loga, tak teď nevim. Každopádně todle logo sem eště f autě neviděl, takže vot toho moc nečekám. Takovej ňákej buldok dyby byl, nebo něco s americkou vlajkou, to by byla pára. Tuto je ňákej divnej kříž a neni tam ani nic napsáno.

7 - Cífka - Koukal jsem, že je vidět. To mi přišlo divný. U jinejch reprákůch tam je buď nějaký pletivo nebo je ta cífka skovaná. Ten kámoš zase řikal, že to je kvůli výchylce, aby byla pořád ňáká mezera jako plná cívky nebo co. Ale nejde mi do hlavy, proč lezou z cífkou ven, místo aby jí obalili tou mezerou, dyž tam má bejt furt. No, to je jedno.

8 - Nálepka zezadu - Pěkně na hovno. Ňygde neni napsanej wýkon. Jakpa teťkom poznam, kolik do toho můžu naprat? Je tam jenom ňáký Z = 4 a za tím nějakej divnej znak, vypadá jako rychlosvorka na gumovou hadici, nebo třeba žárovka když čouhá ze stropu. (dyby se to vzalo vzhůru nohama) A co je to Z taky nevím. Možná že tak v dánsku značí počet kylowatůch, který se do toho můžou pustit. To by asi mohlo bejt... Taky je tam napsáno "Made in Denmark". To mi přijde divný, protože všecko dobrý zboží je dycky z Taiwánu, nebo PRC, to je asi nějakej pseudonym pro USA.


Tyjo čekoval jsem stránky výropce a tam je kopa čísel (nevim k čemu sou, dyk je to supvofler, ten je na basy a má akorát wýkon a citlivost) u tutoho modelu ale wýkon furt nigde, já uš nevim, abych to nespálil. Citlivost tam je, ale sou u toho ňáký volty, já tomu nerozumim. Taky mi kamarát přeložil (já neumim anglycky) že se pro to doporučuje uzavřená bedna 14 Litrůch. TO JE STAŠNĚ MÁLO!!! S tim bych nemoch ani na srazy, dyk by se mi u Hypernovy smáli, taková malá krabice nemůže udělat basy, basy dělá objem, řilkal Pepa. Takže asi udělám bednu s ďírou (basoflex), tak na půl kufru, aby se mi tam eště vešla taška, aš pojedu do fitka, abych měl hustě nabušený bicáky. S takovou bednou to určitě bude víc dunět a bude to zabírat víc vocpoda. A vo to tu běží, dyk je to supvofler.

naposledy upravil Michal (29.03.07 11:43)

#76 29.03.07 11:54

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: Auto sub

Michal: Ani jsem to nedočet..., kolik ti zabralo času napsat takovej sráč? Rovnou napiš, že sis koupil XLS a nedělej drahoty. :)

#77 29.03.07 13:15

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

kuwa to bylo hodně, hodně dobrý! big_smile

#78 29.03.07 14:51

kurpelm
člen
Z: Trenčín city
Příspěvků: 166

Re: Auto sub

snial som sa fakt dobre... lol

#79 29.03.07 16:44

luta
člen
Příspěvků: 32

Re: Auto sub

mel bych tu neco pro kritiky : aneb co nabizi EZK big_smile ikdyz zas tak spatne nevypada smile
Clifford MT 300 tongue big_smile
http://www.fcsurplus.ca/shopping/shopexd.asp?id=15428

asi to hrat ani nebude kdyz za to chcou v U.S.A tak malo big_smile

naposledy upravil luta (29.03.07 16:57)

#80 29.03.07 19:31

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

to ma moc malej zaves takze bude malej vykon na basech picooo

#81 30.03.07 16:19

luta
člen
Příspěvků: 32

Re: Auto sub

jak sem hazel link na ty pinkbull basaky od nemcouru topic687
tak to uz kamosovi prislo.jeste sem to neslysel jen sem si ho potezkal..docela masivni basak ale cela membrana je tvrdej plast a i zaves je jakejsi mega nepoddajnej tongue tak nvm big_smile

#82 30.03.07 23:57

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

no to uvidíš jak se ten závěs rozhejbe :-) hh. ono to určitě tu kinetickou práci udělá, a i bordel to bude dělat, ale to bude cca všechno co umí...

#83 10.04.07 12:00

Mathes
člen
Příspěvků: 71

Re: Auto sub

Jak si kamarád koupil Hadexy http://img208.imageshack.us/img208/573/q365np9.jpg, tak ty měly taky gumu tvrdou jak ďas. Jestli to není proto, že tvrdá guma je levnější, než měkčí...cool

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)