diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 18.03.07 14:28

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

sad big_smile no, pěkný... sem ochotnej něco udělat ale ne rozkuchat auto na 3 půlky... respektive co je dobře?

//edit: jinak pro popichovače - samozřejmě sem článek o autohifi četl a s timhle zrovna nesouhlasim - čistý basy zezadu prostě nemam rát. zezadu by to podle mýho vkusu mělo hrát :-)

naposledy upravil Crashpc (18.03.07 14:53)

#32 18.03.07 19:54

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Dopředu kompa: Proč? PRotože udělají lepší stereo obraz než koaxiály, které ti hrají výšky do nohou.
Proč kompa dozadu? Zbytečné. Kompa vždy budou hrát lépe, neý koaxy a tak by umístění komp dozadu mělo smysl pokud jsou přinejmenším stejně kvalitní kompa vepředu.
Nikdo netvrdí, že basy mají jít zezadu. Pod 100hz nepoznáš, odkud ti to do hlavy jde, takže s naprostým klidem můžeš udělat třeba jenom dopředu kompa a sub bez ozvučení zadku.

Do čeho tam nacpeš 16k? Přiznej sestavu, jestli stojíš o to, abych ti do toho kecal.

A pokud nechceš třeba ani sundavat tapecy nebo ani trošičku upravovat vnitřky dvěří, tak bych se na investici takového rozsahu vykašlal. Nevyplatí se to.

#33 18.03.07 20:42

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: Auto sub

Když bys měl zájem, tak bych o jednom HS250, co ti doporučuje Michal, věděl. Býval kdysi můj, hrál měsíc-dva a pak jsem ho prodal, teď už několik let jen leží v garáži, ten kluk ho ani nenamontoval. Cena by byla asi 1200,-.
PS: nedávno byla v DE akce na MB Quart PWE za pár euro, ještě se občas objeví na ebay. Jeden už mi jde dom :-) Zaslouží si ale i adekvátní zesik.

#34 18.03.07 20:44

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

1200 je sice dost, ale za litr je to dobrá koupě, poud mu nic není ani opticky a nebyl provozován nějakým maniakem.

#35 18.03.07 20:47

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: Auto sub

píšu asi, je taky málo hranej. Tenkrát jel na monu HXA 1000QX, já mu kouř nedával, nejsem tlakař. Je jak novej.

#36 18.03.07 20:56

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

Michal: to ne, takhle to auto samozřejmě kuchat budu, jen do něj nechci moc rejpat a řezat a.. big_smile
jinak chápu tuhle pěknou filozofii ale má dva háčky - jeden je ten že už sem nějaký to auto slyšel a pokud je vzádu velká převaha basů a středy s vějškama nikde, tak se mi ten zvuk nelíbí a druhá věc - která je asi rozhodující (koaxy bych dal tedy dozadu). kompa mívaj ještě vejškáče zvlášť. kam s nima?

oki, tak to vyměnim - komponenty dopředu a koaxy dozadu.
cenu vidim jen orientačně, může se v řádech stovek u každýho komponentu měnit. jako rádio vidim nejschůdnější volbu Pioneer DEH-P40MP - to je téměř konečný rozhodnutí + ten sub Beyma 12G40. zbytek (satelity a zes k subu) je nejistej. Byl by dobrej Axton?

takže jistota:
sub Beyma 12G40 + dřevo a zbytek - 3800Kč
Pravděpodobně to rádio - 3800Kč

ten HS250 samozřejmě neberu :-)

naposledy upravil Crashpc (18.03.07 21:18)

#37 18.03.07 21:38

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Zajímavý je, že neřešíš jaké koaxy a kompa. A řešíš celkem nepodstatnou věc, jako je rádio (v téhle cenové kategorii je to všecko stejné) a subwoofer. smile
A kreši, přeci to, jestli máš převahu basů je jenom blbost toho, kdo to ladil a hlavně to, jestli je to fázově sladěné. Tím, že dáš dozadu taky zdroj hudby mimo sub nic nezlepšíš.

Přijde mi, že vůbec nevíš o čem mluvíš, přestože říkáš, že už jsi něco slyšel...

#38 18.03.07 21:44

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

neřeším? to víš že řeším ale pokud postupuju "podle návodu" tak sem ztracen protože výrobci jen LŽOU JAK KDYŽ TISKNE... tak sem se ptal na ten Axton.
Nevim jestli si mě pochopil - ano mohl to mít blbě laděné, ale nic to nemění na tom že mi ten zvuk (krom basů) zezadu opravdu chybí. možná opravdu nevím o čem mluvim ale určitě taknějak vim jak chci aby to cca vypadalo. jen nevim co vybrat (a kam)...

//edit: no právěže ty rádia moc stejný nejsou. jednak možnostma, a občas i výkonem. 4X50W max daj asi všechny big_smile ale při 12V se to různí dost. ten pioneer by měl cca 19,5W dávat.

naposledy upravil Crashpc (18.03.07 21:46)

#39 19.03.07 21:07

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

Tak axtony sou prej docela "šukézní". stávají se tedy favority. má někdo lepší nápad?

#40 20.03.07 6:52

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Já ti nevím, ale STEREO bylo odjakživa ve předu. Nevím, co je to za módu děat do auta 2xstereo přední zadní, ale zvuk zezadu je hovadina, protože i hudebníci na pódiu jaksi stojí před tebou. Ale to je tvoje věc.
NA zesilovačích Axton nic šukézního nevidím, pokud šukézní neznamená naleštěný až bolí oči a jinak celkem průměrné komerční zboží. Axton je takové to zboží einsteigklass, tedy to první co koupíš, pokud kupuješ nové věci. Většinou se spectrony a eyebirdy jsou to ty nejlevnější řady v krámě a aby tě nalákaly k jejich koupi, dají vedel nich nějaký naleštěný Audison sRx, který stojí třeba o 2k víc, čímž získáš dojem, že si kupuješ "skoroaudison". smile

No, kreši, budu k tobě upřímný. Stavíš nabasovanou zbastleninu, kde si komponenty neodpovídají a doufám jenom že instalaci provedeš aspoň správně, nejlépe však pořádně.
Nápady na zeslovače jsem tu chrlil pokaždé, když jsem byl tázán, takže mé názory znáš.
V současné době bych se v případě koupě nového zesilovače koukal po 4knaálech tak 4x50 z nejvyšší kategorie (DENON a spol) staré kousky, které hrají nádherně jsou k mání třeba za 2k. K tomu na subwoofer nějaký lmonoblok z vyšších řad Magnat nebo Mac (pro bohatší potom Phase) po sinclairově tuningu, tam nemá leštěnka moc smyslu, tam je potřeba brutální síla.

#41 20.03.07 8:03

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

no je hezky ze se mnou aspon zahazujes nejakej cas :-]

Ano, stereo je potreba a nedovedu si predstavit ze by vepredu nebyly repraky, ale ten dojem prostoru zezadu je znat. rozhodne to dozadu nekupuju z nejaky mody nebo takneco. Dopredu urcite teda pudou ty komponenty a dozadu koaxy.
Zesilovace axton sem nemyslel. vypadaj fakt jak ty lestenky. myslel sem autorepro. se zesilovacema si nejsem doted jistej jak to provedu, asi podle financi.

no a k ty zbastlenine - nerikej ze by bolo nejak vic lepsi koupit to sakumprask od magnata. to mi nedelej :-]
no a nabasovanost by se mohla hlidat zesem. Je to PAcko, a ekvivalenty k nemu asi stejne nikdy nenajdu.

ale jinak opet dik, budu hledat.

naposledy upravil Crashpc (20.03.07 8:04)

#42 20.03.07 9:37

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Jo tak, no tak reproduktory axton jsem ani neuvažoval jako variantu. Koukni po dražších DLS, s tím bych se asi i smířil. Pokud bude zesík, musí to nutně být autohifi sada? Kup od dawsooa L17 a třeba Monacory neodymové výšky a máš předek o jakém se málokterému autohifíkovi sní za cenu srovnatelnou s kompontnty nejnižší kategorie. Ale to by se muselo přemýšlet a udělat jim trošku prostředí, nestačilo by je prdnout do pozic ve dveřích. A samozřejmě výhybka. smile smile smile

Nebo pokud nechceš hliník, vyměnil bych je s tebou za 2ks 4ohmových SEAS P17RE, s tím, že bych ti něco doplatil, ty L jsou objektivně lepší. troufnul bych si říct, že ty P17 by s rezervou byly vhodné jako záměna do jakýchkoliv autosad s polypropylénovým 6.5" basem, bez nutnosti velkých úprav výhybky a s rapidním vylepšením zvuku.

naposledy upravil Michal (20.03.07 9:43)

#43 20.03.07 16:37

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

http://www.automart.cz/index.php?podokn … w_id=47619
http://www.automart.cz/index.php?podokn … w_id=47398

tyhle sou "Michal kompatibilní" ? :-)

jako úpravy vnitřku dveří se nijak nebojim, takovýhle věci půjdou, jen sem myslel že nechci robit nic extra. řezat do auta díry atd...

#44 20.03.07 21:52

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Auto sub

Poměrně brutální sílu a nevídaný DF v sobě ukrývá cenově i vzhledově nenápadný Magnat ROCK MONO. Nedávno jsem ho testoval.

#45 21.03.07 6:22

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

kdyby nekdo prodaval pouzitej, bylo by to super. ale az tak za mesic...

#46 21.03.07 9:56

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Auto sub

Tak jestli myslíš použitej po mých testech, tak ten jeden tu ještě leží:-) Dá se říct, že sleva na něj by byla příjemná.

#47 21.03.07 9:57

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Jestli ty testy přežil... Bude asi dražba. smile
Jo, to je jedna z výhod monobloků, kterou autohifíci v podstatě nevnímají. Jeho schopnost práce do 2, 1 a nekdy i půl ohmu tak aby neshořel a odevzdal alespoń nějaký výkon v podstatě indukuje to, že na 4 nebo 8 ohmech bude tvrdý jako skála. Proto mám i na 4ohmy radši monoblok a doporučuju spíš 4kanál+monoblok, než oblíbenou 4kanál+2kanál/můstek.

Když tohle hodíte na autohifi, zeptá se vás několik lidí:
Proč monoblok, ty to poženeš do 2ohm? Na 4ohm je monobloku škoda, neodevzdá takový výkon, dej tam radši 2kanál do můstku.
IMHO blbost.

naposledy upravil Michal (21.03.07 10:02)

#48 21.03.07 11:08

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

o jaky testy slo? hh jo, klidne bych ho bral.
no tak nebo tak bych jakejkoli zesik prdnul na tu 8Ohm beymu. ať si každej řiká co chce...

naposledy upravil Crashpc (21.03.07 20:42)

#49 21.03.07 21:44

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Auto sub

Tak prý ho můžu za 5 střelit. Je pochopitelně nový, s plnou zárukou.

#50 21.03.07 22:18

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

leštěnka nejnaleštěnější. negativní...
Nejen že do subovýho zesáku nedám víc než 3000 a nějaký drobný možná, ale:
http://www.tuningautohifi.cz/autoradia/ … sp?id=1731
http://www.autoradia.biz/produkt/456/THE+Rock+MONO.html

tudyma cesta nevede :-)

#51 22.03.07 1:02

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Auto sub

No vida, být Tebou, okamžitě ho za ty peníze koupím. Je to slušný stroj. Co Tě vede k limitu max 3 za subový zesilovač?

#52 22.03.07 6:10

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

momentalni stav. Navic kdyby ho nekdo koupil uz driv a ted ho prodal za 3 :-D jeste uvidim ale nechci hudbu za 25 litru big_smile

naposledy upravil Crashpc (22.03.07 6:10)

#53 22.03.07 7:38

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

V autohifi existuje hranice pod kterou prostě nejede vlak a zvlášť, když se chceš vejít i s rádiem. Pokud bys kupoval nové věci tak počítej se mnou:
Rádio 8k
přední repra 3k
zadní ze stejné řady 2k5
zesilovač 4kanál 6k
monoblok 5k
subové repro 3k
instalace konstrukce 3k

A s použitými
Rádio 3k
repra vpředu 2k
vzadu 1k5
zes 4kanál 2k5 -3k
monoblok 3k - 4k
sub repro 1k - 2k
instalace 3k

Jenže to by sis musel odsnít tu beymu a podobné výstřelky. smile

#54 22.03.07 8:54

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

nikdyyy :-D no ja to vidim jinak -
novy radio 3800kc, stary prodam za litr. tedy 2800kc.
Beyma + ozvucnice atd 4000kc.
repraky dopredu 2500-3000
dozadu 1800-2200
zes k subu 3000.
to je 16 000. ctyrkanalovej zes tam namontuju za dalsi 2-3 mesice..

#55 22.03.07 9:10

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Takže další boření auta a další práce... Jak myslíš. smile Já bych to udělal při jednom. JAk s instalací? Copa tam dáš? Jakýpa napájení? smile

Bez vytlumení aspoň dveří to nemá moc smysl...

víš jaká je výhoda těchhle investic, pokud víš co koupit? Je v nich téměř 100prc návratnost. Respektive, jsou věci, které prodáš za stejné peníze jakos koupil. Jeden konec jsem prodal i dráž. To samozřejmě neplatí o nových věcech a instalaci.

naposledy upravil Michal (22.03.07 9:12)

#56 22.03.07 10:51

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Auto sub

Kreši, to je fakt blbost s tím čtyřkanálem. Buď ho tam dej hned a nebo se na něj vyser.
Když jsem si koupil auto, tak hned i rádio. To se pověsilo na origo repra co tam byly a dokud jsem neměl prachy, tak na nějaký provizorní řešení se patří vys...
Pokud chceš předek/zadek hnát zesem, tak kup rádio, repra a ten zes. Naper to do auta a připrav si to i na ten sub. Kterej dodáš později. Ale ten profík s Fs 44Hz v malé zavřence...
A ještě Ti můžu říct, že kdybych tam ten sub neměl, tak by se vůbec nic nestalo. Na normální poslech je to NAPROSTO dostačující (ale co je to normální poslech :-) ) a to hraju POUZE na předky. Ale mají litej koš a magnet 100mm.

#57 22.03.07 11:06

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: Auto sub

Michal: Já myslel, že u rádia, pokud je to třeba Alpine, dostávám kvalitu už kolem 4k, nebo ne?

Boduard: docela mastný přední kompa yikes

#58 22.03.07 11:10

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Auto sub

Alpine za 4k... Jenže spousta lidí si Alpine za 4k nekoupí, protože se podívej, co nabízí. Bude oholené na kost. Sice bude mít lepší zvuk než třeba pincek za podobné peníze (zejména ve spojení se zesilovači) ale SW výbava, formáty a podobné bude holé bosé. Mě to nevadí, ale jsou skupiny, kterým ano. Alpine jsou skvělá rádia, nerozbitná, mechanicky odolná a zvukově z komerček vždy nejlepší za danou cenu. Ale daní za to je právě to oholení. Takže abys dostal stejnou výbavu u Alpine jako má pincek za 5-8k, půjdeš u Alpine přes 10k.
Stejné jako u Hifi. Ale popisuji situaci v době, kdy jsem kupoval rádio já, dnes nevím. Tehdy Alpiny začínaly na 5k, moje stálo ze známosti 9k, MC 12k. A stojí za to.

#59 22.03.07 11:21

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Auto sub

Alpine je dobrá značka, ale u nás na to kašlou. Kdyby udělali kloudnou propagaci a zastoupení, tak třeba Pioneer si neškrtne. U loňskejch modelů Pia byly např reklamace na otočný reg. hlasitosti. Taky jedna 5800 od Pia nebrala ani cédéčka, když jsme jí namontovali... Není to co to bejvalo, ale co dnes jo.

#60 22.03.07 12:22

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Auto sub

jo, nastesti je jeste cas. ten profik ma bejt na 46,5Hz :-D no a mala ozvucnice - 44l... je mala ale myslim ze v tyhle fazi mu patri... se stavbou urcite pockam. jeste sam nevim kolik bude penez...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)