diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#151 22.03.07 23:24

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: Visaton

W170_8 - buďto je špatně změřený nebo větší šrot snad už ani neexistuje lol
W200_8

#152 22.03.07 23:29

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

Jezis kdes to nabral ty chary? To je uplne mimo.

#153 22.03.07 23:33

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: Visaton

To je realita Čaku.

origoš W170_8
origoš W200_8

#154 22.03.07 23:58

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

Jezis sorry. Ja si tam domyslel to S-ko (W 170 S). Na ty lowendy se nedivej. Je to urceny pro decka do auta.

#155 23.03.07 6:45

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Visaton

Tak asi ne. smile
2 OPAMP: Jo, basáků tohohle ražení se člověk fakt skoro bojí. smile A teď si vezmi, c zažívají autohifíci za orgazmy, když rozbalují ty jejich megakraksny.

naposledy upravil Michal (23.03.07 6:45)

#156 23.03.07 9:18

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 89

Re: Visaton

Opampe si ještě neviděl vybalený tohle http://www.visaton.de/de/chassis_zubeho … s40_8.html to je tedy nářez a to nádherný provedení koše, přívodů se z toho asi rozplynu...

#157 23.03.07 10:09

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: Visaton

2 Jarous: řekl bych, že až na průměr koše a membrány to vypadá s mým mackem dost podobně smile Taky máš tak tvrdou membránu že při pokusu o její prohnutí láme nehty? smile

2 Michal: začínám je chápat smile Akorát že tohle nejni naleštěnej prd smile

naposledy upravil opamp (23.03.07 10:12)

#158 23.03.07 10:25

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 89

Re: Visaton

Jo, je sakra tvrdá smile Už se těším na ty akustický tlaky 15" na mou bránici v open baffle smile

#159 23.03.07 11:24

sumac
člen
Příspěvků: 52

Re: Visaton

CZech_Chuck: hmm, je pravda ze su nejake vztahy podla ktorych urcis ako vysoko ktory reproduktor este "prijatelne" smeruje.. No, potom je tu otazka co je to prijatelne? Je to tak aj v realite? Ako velmi to vadi? Kde "zacina smerovat" 2.5cm kalota? Pouzivas koli smerovaniu vyskaca supertweeter?
"Nejde to podstatne ovlivnit nicim" no v tych vzorcoch to ovplivnic nicim nejde smile Co ak sa reproduktor nesprava ako idealny piest? Bude siatuacia rovnaka?
Co povies napriklad na toto meranie?: http://www.supravox.fr/mesures/mes215RTF641.htm -9" reproduktor 60stupnov off/0dB na 2KHz
Chcem tym len povedat, ze ano viem ze su nejake vzorce na to, ale do akej miery odrazaju realitu neviem... Je pravda ze tu nemam rozne 8" reproduktory a preladitenu vyhybku aby som mohol skusat do kolko Hz mi este jeho smerovanie "nevadi"
A nazvat vsetky dvojpasma s 8" trabantmi len koli velkosti basaka? hmm takze ti chlapci to posrali? vyrabaju trabant za 250K Sk?

#160 23.03.07 11:38

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Visaton

Já osobně bych 8" do dvoupásma taky necpal... to, že někdo někde něco takového dělá neznamená, že je to automaticky dobře, nebo že to jde s každým reprem doma na koleni. Směrovost by možná nebyla až takový problém, ale prostě moc nevěřím, že takové běžné basové tele zahraje slušně středy.

#161 23.03.07 11:44

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Visaton

Taky bych si dovolil podotknout, že ačkoliv bych měl třeba výborný výškáč a dělil řekněme 1500hz/12db/oct tak pořád mám na 3k pouze o těch 12db méně. A tam už tedy směrování znát bude a projeví se v celkové SPL. Taky bych 2p nehnal přes 18cm. Není k tomu důvod. Přínosy, které má správně navržené 3p (možnost ještě zvětšit basák, zmenšít střed, posunout navázání do oblasti pro lidské ucho né tolik kritické) jsou spolu s nároky na 8" "středobas" použitelný do lepěího 2p podle mého nižší než náklady na konstrukci 3p ve stejné kvalitativní třídě.

#162 23.03.07 12:29

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

sumac: Chlape Ty se mi zdas. Dyt se na ty chary podivej. On snad natahnul delku okna za prvni odraz nebo co. Taky se podivej na cumulative spectral decay. No to je ke zbliti. Tam absolutne civka nevi co dela membrana. Je mozny ze k tomu zdvihu nad fyzikalnim zlomem podle prumeru membrany prispiva nejaka ohybova vlna po membrane. No fuj. Pokud se membrana nechova jako idelani pist jena vyhozeni. Zasadni bych nikdy reproduktor nepouzil tam kde uz se zacina rapidneji projevovat neco podobneho jako ohybove vlny a odklon od pistoveho chovani. A to je presne ukazka toho supravoxu. Proste ve strednim pasmu jeste membrana sleduje civku ale vicemene uz si dela co chce. Na vyssich frekvencich uz hraje jen cast membrany blizko napojeni na civku. Misto tech pindu o preladovani a hledani kde Ti to vadi a kde nevadi si radsi vlez vedle do vlakna idealni basacek a vyzkousej si ten jednoduchej experiment co jsem tam popsal. Prejdou Te tyhle ptakoviny a sirokopasma asi obecne. Jezis ze ja se necham takhle vyprovokovat...

Boramyr: Jiste ze nezahraje. To je dalsi podstatnej duvod. Nepsal jsem o nem protoze mi pripada ze o to tady nikomu nejde smile

Michal: ee 12dB je vic nez si myslis pokud to jeden reprak hraje 0dB a druhej -12dB tak Te ten druhej vazne uz moc netrapi. Mluvim ted konkretne o smerovosti. Charakter zvuku bude nekde jinde.

#163 23.03.07 12:40

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Visaton

Eh, jo, byl to příklad, ale tvrdit, že když mám repro podle charky "nesměrující" do 2345hz tak děličku v LSP dám na 2345hz a nebude to směrovat je nesmysl a Ty víš, jak jsem to myslel, ten útlum 12db byl jenom příklad v čistě teoretickém případě máš na děličce na obou měničích -3db a s těím rozdílem 12/0 máš samozřejmě pravdu.
Lepší příklad by byla třeba utopická výhybka 6/6 bez kompenzací spolu s použitím třeba ARN226 a děličkou kolem 3k.

naposledy upravil Michal (23.03.07 12:40)

#164 23.03.07 13:29

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

Dokud nebudes delit 8" nad jednim kilem tak Te nezbiju neboj lol

Ale jinak si rozumime. Alespon nekolik lidi tady ma fsech pjet pohromade. smile

#165 23.03.07 16:12

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Visaton

CZech_Chuck: bude dvoupásmo s 8" "menší prohřešek" z hlediska směrování v případě, že bude posloucháno prakticky v ose jako "nearfield", řekněme jako bedny na stůl k počítači?

#166 23.03.07 16:40

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Visaton

budes-li sedet v ose, je temer jedno, jak daleko sedis(viz. full-rangisti). horsi to bude, az vstanes. jinak neni 30l kisna s 8" k PC trochu zbytecna? tam si vystacis s 5"+1", kdyz od toho budes sedet 1m, nemusi te palit ani citlivost, takze i z toho 5" na spodkach neco malo vytriskas. jinak vzhledem k tomu ze jsem mel lepsi 8"+1" docela dlouho doma, musim rict ze to neni vylozene pruser. ale ani ten 8" neni na hlasitejsi poslech ve 2p dost. na stredech to podle me zahraje lip, nez 3p za stejny penize(samozrejme zalezi na 3p, budu-li se u 3p na ty stredy soustredit, lepsi bejt muzou, tady spis nez jinde zadny absolutni pravdy neexistuji).

#167 23.03.07 19:22

sumac
člen
Příspěvků: 52

Re: Visaton

CZech_Chuck: Jeej kolko hnevu smile Pokoj, ved si len vymiename vedomosti/skusenosti, nie? smile Ja som tym odkazom chcel reagovat na tvoj vyrok, na 900Hz smeruje a nic sa stym robit neda... Nehovorim, ze nemas pravdu.. Realita sa stale viac alebo menej tomuto tvrdeniu priblizuje...
Zaujimave ako vas vsetkych trapi smerovost... Zaujima vas tak isto aj akustika posluchovej miestnosti? Kolko percent zvukovej informacie, ktoru pocujete je odrazena od stien? Zaujima vas frekvencna zavislost pohltivosti/odraznosti (alebo jak sa to nazyva) stien a ako to ovplyvni tie pekne charakteristiky?

#168 23.03.07 19:37

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

lada: S cim chces na jake frekvenci delit 8"? Uz tu myslim zaznelo ze realne slusne 8" vic jak neco pres kilo nezahraje. Ale jsou i taci kteri staveli kdysi dvoupasma s 10" tak si s tim nelam hlavu smile

sumac: Nemam pravdu? Ty ses fakt nejakej priskrcenej. Rikam ze to co potlacuje smerovost jsou deformace membrany a pripadna "nepistovost". Pokud chces v tomto pasmu repro pouzivat tak stastnou cestu.

btw uz nekdo z Vas zkousel ten experiment s dvoupasmama?

#169 23.03.07 21:53

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: Visaton

experiment? tim mas namysli 2p s 8"? no tak treba stavebnice od seasu trym. nikdy sem ji neslysel ale myslim ze nebude hrat uplne spatne ale taky asi nic extra super smile taky sem se kdysi o tuhle kombinaci pokousel a prisel nato ze tudy cesta nevede...

naposledy upravil kyselym (23.03.07 21:53)

#170 23.03.07 22:03

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: Visaton

Chuck
ad experiment - ano. basy slusne, stredy nikde, vysok vela smile

#171 23.03.07 22:26

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: Visaton

Tak jsem zkusil ten experiment s Winisd. Ptačí budky i velikostně - ARN116+ARV104 ve 3 litrech CC. NÁÁÁÁDHERA... smile smile smile Fakt skoro jak ptáci smile

naposledy upravil opamp (23.03.07 22:27)

#172 23.03.07 23:29

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

Mel jsem na mysli experiment co jsem daval navod do vlakna "idealni basacek".

opamp: Pockej ja do navodu nepsal ze u toho mas pouzivat ptaka! lol

#173 23.03.07 23:42

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: Visaton

Však já vím smile proto upřesňuju že to jsou CC a ne BR budky kua smile

Pravda je, že by to taky mohlo vyvolat nějakýho toho dopplera, takhle rytmicky přirážet do membrány smile

#174 24.03.07 0:06

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

IMHO ROFL

#175 24.03.07 6:17

sumac
člen
Příspěvků: 52

Re: Visaton

CZech_Chuck: napisal si mi citujem: "vlez vedle do vlakna idealni basacek a vyzkousej si ten jednoduchej experiment co jsem tam popsal. Prejdou Te tyhle ptakoviny a sirokopasma asi obecne" tak som si precital o tom tvojom experimente.. Pises, ze tym chces demonstrovat doplerove skreslenie. Tak si predstavme dva rovnake dvojpasma vedla seba, jeden ma stredobas 6" druhy 8" vyhybka je na oboch povedzme 2KHz, cheme z oboch bedni rovaky akusticky tlak, dufam ze sa zhodneme na tom ze 8" sa "hybe menej" tak u ktoreho sa viac uplatnuje dopplerov efekt? Tak bud som mimo ja alebo... smile

#176 24.03.07 9:50

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Visaton

Ta BGS40 je v podstatě totéž, jako ARA390...

#177 24.03.07 12:35

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

sumac: Ano jsi mimo jako obvykle. "Prejdou Te tyhle ptakoviny" = laborovani nad smejdovejma dvoupasmama. Kdyby sis to vyzkousel ukazalo by se jestli si stavbou beden jenom hrajes a utracis kapesny od maminky nebo chces neco lepsiho nez miruluovy geniusy z Tesca. Btw v doppleru nepoznas prakticky zadnej rozdil mezi 6,5" a 8".

#178 24.03.07 15:25

sumac
člen
Příspěvků: 52

Re: Visaton

CZech_Chuck: myslim, ze nakoniec z nas budu dobri kamarati smile

#179 24.03.07 16:16

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

Oh sorry guy I´m straight. Hehehehe

#180 29.03.07 11:09

miuek
člen
Příspěvků: 15

Re: Visaton

Otázka pre tých kto majú s nimi skúsenosti.Rozmislal som nad nejakým stlpovym dvojpásmom.A nasiel som na strankach Visatonu navod na ALABAMU.Sú tam použite meniče AL-170 na basoch a na vyska by som dal verziu s G-25FFL.Nezda sa mi vsak ten objam ktory tam doporučuju.Až 33 litrov.Mozebyt te objem alebo ho je možné aj zmenšiť??Ďalej ich vyhybka ktoru maju na strankach.Je použitelna alebo je ju potrebe upravovať poprípade bedne dať merať?A este jedna otazočka.Čo urobí so zvukom keď dam vyšku do samostatnej kvapky nad basák.Vzdialenesť reproduktorov by vychadzala cca 5cm mozno trocha menej.Chcel som pôvodne použit Monacor ale vzhladom k cenam Visatonu si myslím že to bude lepšia volba a napokon je to už hotovy projekt.
dik za každú radu a pomoc.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)