diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#61 15.03.07 17:48

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Visaton

Chuck: Už máš matroš na mikráky? smile

#62 15.03.07 19:13

Micro
člen
Z: Brno
Příspěvků: 45

Re: Visaton

Vidím to tak, že by jsme mohli udělat hromadný nákup... myslíte že půjdou Ti100ky jako fullrange satelitky k PC??? A odspoda jim páru bude dodávat tiw200... lol

naposledy upravil Micro (15.03.07 19:14)

#63 15.03.07 19:16

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: Visaton

neda mi to a vyjadrim se k tomu srovnani al170 a L18. sice sem je neslysel v porovnani ale kdyz se podivam na charku uvedenou vyrobcem(ktera moc nerika) tak me to vubec nevede k tvrzeni ze al170 se da delit podstatne vys bez toho aby zvonila. Pokud se chcem bavit seriozne pak je nutny uvest minimalne takoveto mereni:
http://www.zaphaudio.com/6.5test/L18-FR.gif
http://www.zaphaudio.com/6.5test/L18-HD.gif

z tehle zaphovych obrazku je aspon jasne videt kde jsou rezonance a kde je potreba delit...ovsem z tohoto poznam akorat kulovy:
http://www.visaton.sk/obrazky/frekvence … 170_fs.gif

se spravnou vyhybkou budou urcite znit oba skvele ciste a presne. jen podotknu ze L18 vyzaduje deleni opravdu hodne nizko urcite maximalne do 2khz vys uz bych nedelil a jak se tak divam na web visatonu tak i jejich stavebnice s al170 moc vys jak 2khz nejdou jen jedna jde do 3khz a to si myslim ze nebude zniti dobre a bude zvonit stejne jak L18

tak a ted se do me klidne muzete pustit wink

naposledy upravil kyselym (15.03.07 19:21)

#64 15.03.07 20:07

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

No jak se divam na ty mereni pripadne mi to jaksi divny. Mohl by mi nekdo oduvodnit proc ma ten clovek tak zvlnenou charakteristiku zakladni harmonicke? Je to nejak divny.

Co se tyce tech 170/L18 nevim nad cim tu lamentujete. Proste je to pro pouziti do 2k a hotovo. Jak se divam na ty L18 tak bych zdaleka ani k tem 2k nesel.

usama: Nemam. Me se neptej. MTZ dela nekdo jinej.

#65 15.03.07 21:07

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: Visaton

Lamentujeme nad tim, ze tu nekolik lidi jednoznacne odsoudilo L18, bez jakychkoliv podkladu nebo argumentu, proste reklo ze sou horsi. Rekli to lidi, ktery staveji z Visatonu, ale jeste je nemaj zmereny nebo dostaveny, presto si tvrde stojej za svym. Na druhou stranu je nas tu dost, co nam miri domu AL Seasy nebo z nich nekdo stavel a uplne stejne si stojime za svym. Seas drtiva vetsina bude stavet podle zmineneho navrhu, ktery, jak se zda, patri mezi ty lepsi. Vzhledem k tomu, ze regulerni mereni Visatonu sem jeste nevidel, srovnavate asi podle firemni charky a TSek. Pokud uz necim argumentujete, kdyz se podivam na dostupne parametry, ty argumenty v nich nevidim.
Takze vysledek je opet hovno...

naposledy upravil check (15.03.07 21:08)

#66 15.03.07 21:21

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Visaton

Tady se někdo někomu navezl do SEAS L18 a ten někdo to neunesl? Vy jste o Visatonech nevěděli, než jste objednávali L18 z USA?

JAké by u renomovaného výrobce mohlo být regulérnější měření, než výrboce? Když SEASím charkám věříte, proč nevěříte Visatonním? NEstal jsem se tvrdým zastáncem visatonu, ale série AL se mi líbil vždy, jen mě odrazovala cena. To, že je AL v jistých ohledech dál než SEAS L bych viděl ve vztahu phaseplug/vrchlík. Vrchlík je prostě další hmotnost, která je spojena s membránou a je logicky musí ty rezonance tlumit., SEAS na membráně nic nemá, phase je na kolíku.

#67 15.03.07 21:52

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: Visaton

debata onicem...jeden bude narazet na druheho...ja myslel ze to treba taky nekdo zmeri...at je scim porovnavat...klidne poskytnu jednu L18 k mereni. Kazdopadne pokud muj prispevek vyznel nejak utocne a vyvolal fw tak se omlouvam, nebylo to umyslem. Chtel jsem pouze podotknout ze L18 rozhodne neni tak spatne repro jak tu vyznelo.

jen tak na okraj ja puvodne o al170 taky uvazoval ale to byli jejich ceny v te dobe na urovni cen seas excel. Mozna ze je al170 o neco lepsi ale rozhodne ne otolik aby to tem co maji L18 salo za vymenu. Podle me ten zvuk bude hodne podobnej a zaphuv L18 projekt vam bude hrat vic nez dobre wink

jen tak pro informaci by tu nekdo ztech znalejsich mohl udelat srovnani co ma L18 a co al170 a vcem je ktery lepsi...treba to nekomu pomuze v rozhodovani smile (ja si na to netroufam)

edit: pokud by jste to chteli mit uplne perfektni tak hodne strma vykybka kolem 1.6-1.8khz by to vic zHi-Endila (kdyz to i fazove sladite wink ) pripadne aktiv smile

naposledy upravil kyselym (15.03.07 21:54)

#68 15.03.07 22:00

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: Visaton

Ano, todle sem teda neunesl a musel se vypsat. smile
Seasi charku tu nekdo popisoval jako velmi presnou, dokonce tak presnou, ze v kontrastu s ostatnimi vyrobci vypada priserne. Pritom jednu dobu u seasu "taky merili" pekne charky, ve vysledku tak fyzicky horsi menice vypadali na papire lip, ac tomu tak nebylo... Todle tu nekdo napsal, pravdivosti se ted zabivat nebudu.
Z tohodle sem si vyvodil, ze o firemni charce seasu nemusim pochybovat, zato ze u ostatnich firem je potreba potrvrdit vlastnim merenim. Tedka priznam, ze samozrejme muzou existovat stejne solidni firmy s podobne "hnusnou" charkou.
Kdyz srovnam 6,5" hlinik od Visatonu a Seasu podle fir. charek:
http://www.check.wz.cz/docasna/hlinik.jpg
(Osa X frekvencne sedi, Y je stale seas trosku vetsi, ale na to uz kaslu - vystredeny to je)
Popiste mi prosim na tom srovnani, proc je Seas horsi, diky (me to do 3,5khz prijde +- stejny a himalaje mi prijdou lepsi u seasu).
Ze sou rozdilny: vrchlik/phaseplug beru, i kdyz nevim jak se to projevuje.

edit: lepsi obrazek

naposledy upravil check (15.03.07 22:36)

#69 15.03.07 22:52

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

Pockej co je to za síse? Ten ma prece prvni rolloff peak na 5k. Co se tyce tech obrazku na zaph tam se mi na to seasu nelibi ty peaky vyssich harmonickejch co se posouvaji hodne nizko. Kdyz si potom vemete v potaz spektralni slozeni realnyho hudebniho signalu v porovnani rozsahu 1-2k a 7-10k kam se bude promitat to zkresleni tak se mozna dostavame k jadru toho hlinikovyho zvuku. Na visacich se mi libi ta koherence zdvihu na chare. U seasu je nekolik ostre izolovanejch frekvenci kde ta membrana nevi co dela. Aby bylo jasno o kterem obrazku mluvim:

http://www.zaphaudio.com/6.5test/L18-HD.gif
Vidite tu 5. h?

#70 15.03.07 22:56

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: Visaton

Samozrejme ze az bude cim zorganizujem nejaky srovnavaci mereni. Jeste bych chtel dodat ze 6,5" slitinaky bych osobne nepouzil k beznymu vyskaci ale spis jen v pripade kombinace se stredovou kalotou a i tam bych asi zacal koukat po 8". Jeste mi nikdo nerekl jak pri tom mereni doslo k tem propadum na zakladnim kmitoctu.

#71 15.03.07 23:03

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: Visaton

Seas L18RNX/P H1224
To je novejsi verze H1142, ktera ma jinou geometrii membrany - peak ma ted uz nevim o kolik khz driv.
5. h se ti nemusi libit, ale u visatonu muze bejt klidne taky, todle mereni nemas s cim porovnat.

#72 15.03.07 23:48

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: Visaton

chuck: http://www.zaphaudio.com/6.5test tam si muzes precist jak to meril a tak...

ten obrazek je urcite nova H1224. (stara H1142 ma prvni brakeup nekde kolem 4khz tj skoro o oktavu niz nez nova H1224!)

jinak co se tyce tech ostrych fr. tak ten visaton je ma taky jen jsou min ostre. jinak ta F5 v pasmu 1-2khz mi taky vadi ale neni mereni pro srovnani s al170 a skoro bych se vsadil ze tam bude taky jen asi ne tolik ostre a bude to asi sirsi. Nemam ale dost zkusenosti ani znalosti abych mohl rict co bude vic poznat.

#73 16.03.07 7:27

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: Visaton

kuci, ja jen k mikrakum - skoncil nam dalsi tyzden a mne uz dosla trpezlivost cakat na dodavatelove sluby. jeden slub pre vas - vyriesim dodavku materialu na mikraky pocas buduceho tyzdna, aj keby som to mal objednavt u Farnella.

#74 16.03.07 7:40

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 89

Re: Visaton

Jo Visatony mám hodně rád a tady se jeden čas dost hanily jako předraženej šmejd sad Rukama mi prošlo několik kousků a vždy velmi solidní zpracování za sebe mohu doporučit z kalot G20SC z levnějších středobasů W170SC, W130SC, W100SC z HighEndu TI100vku. Jinak momentálně mám koupený materiál na toto: http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege … index.html Konstrukce je otevřená ozvučnice,
B200tovka je opravdu nádherný širokáč http://www.visaton.de/de/chassis_zubeho … 200_6.html až bude čas hodím 7techovi fotky.

naposledy upravil Jarous (16.03.07 7:43)

#75 16.03.07 7:43

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: Visaton

Už jen kvůli těm sráčům od Visatonu, které prodává Conrad, jsem tuhle firmu zavrhnul...

#76 16.03.07 7:46

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 89

Re: Visaton

No little, mne by spíš zajímalo, kolik jsi těch Visatonů viděl/slyšel a co jsi s nimi postavil... v tvém případě no comment.

#77 16.03.07 8:01

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Visaton

Proč jsou to šity? Protože je prodává conrad. Ale že si Little koupil teď téměř neznámé reproduktory (pro něj absolutně neznámé) v podstatě jen podle "papírových" parametrů, to mu nevadí. Zvláštní to člověk, ten little.
Relativně vyzkoušenou věc (levné řady visatonu) pomlouvá, přestože momentálně mají lepší ceny než TVM a kvalitou jsou mnohem výš, ale v nevyzkoušenou (přestože je to laik bez zkušeností) vkládá důvěru takovou, že je ochotem slepě koupit.
V jiném threadu se zapouje do debaty, kde byl odsouzen reproduktor podle vzhledu a zastává se lidí, kteří ho neodsoudili. (porovnat se zdejším příkladem conrada)
V dalším threadu se přidává na stranu těch kteří z AL nejsou až tak nadšeni a sympatizují spíše se SEAS L, přestože ani jediný z těchto repro nikdy nedržel v ruce, a troufám si říct, že ani jiný výrobek od kterékoliv z těch firem.

Prostě co příspěvek, to snaha "aspoň něco kidnout" bez ohledu na konzistenci názorů a vlastní úsudek. Každej pes jiná ves.

Nic osobního, jenom upozorňuji na nelogické vzorce chování, které není dobré napodobovat.

naposledy upravil Michal (16.03.07 8:08)

#78 16.03.07 8:23

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: Visaton

Jen dodám, že SEASů jsem se nikdy vysloveně nezastával. To jen pro úplnost... smile

EDIT: Michale, ty jsi ten, který mě učil, že o kvalitě reproduktoru nejvíce vypovídají jeho TS parametry. cool

naposledy upravil little (16.03.07 8:34)

#79 16.03.07 8:27

Micro
člen
Z: Brno
Příspěvků: 45

Re: Visaton

Chlapci chlapci. Hezky se to tu zvrhlo. já jsem v ruce nikdy nedržel v ruce L18ku, takže do srovnání se nebudu pouštět, ale každý reprák má svoje pro a proti. Myslím že o kvalitách Visatonu svědčí německé DIY projekty. Být vámi, tak místo těch nic nevyřešících hádek bych raději šel makat a pěkně vydělávat na nový repráčky od Visatonu (kromě Michala ten už je má) a až s tím něco kloudnýho vyvedete, tak se pak můžete bavit o tom zda je to něměckej naleštěnej prd nebo ne. Já se do příspěvků nějak moc neseru, jelikož vím že když s něčím nemám zkušenosti, tak radějí držím hubu a snažím se něco novýho přiučit. A plivat na něco když jsem to nikdy ani neviděl, tak to mi přijde trošku trapný. Nebýt tady těch vašich hádek, tak je toto fórum super, ale toto mu trošku kazí krédo. A nejlepší na tom je, že hádky vždycky vyvolávaj skoro jedni a ti samí lidi.
No teď jsem Vás asi nasral co... tak do mně tongue

#80 16.03.07 8:35

Samuel
člen
Příspěvků: 98

Re: Visaton

Nechápu proč se tady oháníte tím, že někdo o něčem mluví a přitom na tom nic nepostavil... Mam pocit, že tu neni jeden jedinej člověk kterej by mohl objektivně srovnávat Seas a Visaton z vlastní zkušenosti. Prostě každej si udělal názor podle informací který se daj získat. Holt si s některejma lidma tady můžete udělat obrázek z jinejch treadů a podle toho přikládat vážnost jejich příspěvkům.
Z mího pohledu nechápu proč bych měl přecházet z pro mně prověřené značky SEAS na Visaton na kterym sem nikdy nic nedělal a nemam s ním zkušenosti? Vždyť než vyčerpám možnosti Seasů tak dřív umřu na věk.

#81 16.03.07 8:46

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Visaton

Asi tak a dodám, že doma nemám jediný Visaton. smile
Tady to nebylo o tom, že bych haněl SEAS proti Visatonům, nebo Visatony vychavloval do nebes. Prostě v současném stavu věci jsem (a domnívám se že správně a ve světle své logiky) se předem rozhodl pro kov od Visatonu proti SEAS a svůj názor jsem tu prezentoval. Spousta tu s tím nesouhlasí, někteří ano, a tak je to i správně.
Ad little: Ano TS parametry řeknou hodně, ale tak jak je u Tebe obvyklé ses upnul na jednu věc a více tě nezajímá. Před nedávnem to byla citlivost, kterous považoval za spásný parametr (tedy jsi se koukal po beymách) předtím to byl Vas a Qts, vzpomínám si na to dobře. smile Problém je v tom, že repoduktor se musí posuzoat jako celek. TS parametry jsou alfa a omega u návrhu subwooferu, příapdně skříně pro bas. Ale bez znalosti charakteristik prostě bednu neuděláš. Já se přiznám, že přestože jsem nastudoval hodně o AL200 vůbec neznám jeho TS parametry. Prostě o skříni bylo rozhodnuto vzhledem k použití v jiných podobných projektech firemních návrzích a vzhledem k mému záměru a od téhle chvíle je mi úplně buřt, jaké má Qts, jaký má Vas. smile Je to lehká pevná membrána, má relativně silný pohon, 20cm průměr a takovou a makovou charku. smile

naposledy upravil Michal (16.03.07 8:54)

#82 16.03.07 8:50

Micro
člen
Z: Brno
Příspěvků: 45

Re: Visaton

Michale: to mě zajímá co všechno doma od Visatonu máš???Pochlub se...smile

#83 16.03.07 9:16

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Visaton

Míněno, že doma NEMÁM jediný Visaton. Tedy přeloženo: Počet Visatonů, které mám doma = 0.

Momentálně moje peníze odtečou jinam, takže Visatony o kousek odložím.

naposledy upravil Michal (16.03.07 9:16)

#84 16.03.07 9:16

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: Visaton

Proto jsem si objednal ty Silver Fluty: silný pohon, (na dvacítku) velká cívka, perfektní EBP (109) jo a lehkou a nejspíš i pevnou membránu mají taky. Doufám že už mě teda nebudeš otravovat s tím, jaký jsem idiot, že jsem si koupil reproduktory, s kterými nikdo nemá zkušenosti... smile

#85 16.03.07 10:20

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Visaton

ackoliv nemam ani s jednim zkusenost, musim podotknout, ze pokud bych si z techto dvou mel vybrat, vzal bych Visaton, vysvetleni davat nebudu, abych nevyvolal dalsi flame

#86 16.03.07 10:33

Samuel
člen
Příspěvků: 98

Re: Visaton

luikas: to si děláš prdel ne? tohle je fakt komedie big_smile

#87 16.03.07 10:35

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Visaton

to chce trochu nadhled lidi, neblaznete. ale s tim vyberem je to fakt smile

#88 16.03.07 10:41

Samuel
člen
Příspěvků: 98

Re: Visaton

luikas. so po sobě přečti co si vyplodil, to je fakt jak vtip smile

#89 16.03.07 10:45

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Visaton

jsem determinovan vyukou smile
jednoduse nektery z vas paroduju

#90 16.03.07 11:26

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Visaton

Co je divného na tom ,že si jeden vybere něco podle něčeho, ačkoliv s tím nemá zkušenost? To by nikdo z nás nic nepostavil, protože se jaksi zkušenými nerodíme. smile
A způsobil jsem to tu celé já prohlášením, že se mi zdají (po konzultacích s řádově zkušenějšími) a mé vlastní logické úvaze (phaseplug/vrchlík) i z estetické stránky (která je čistě subjektivní a zahrnuje barvu a tvar membrány (visaton je plošší) a absenci/prezenci phaseplugu) Visatony lepší a hezčí.


Konec.

Samuel třeba radši L18, já radši AL170, pokud bych do toho šel.

naposledy upravil Michal (16.03.07 11:28)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)