diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 15.03.07 12:19

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Demonstroval jsem tím pouze to, že tu bylo představeno to A - tedy chára simulace.
A nikdo tu nemluvil o B (akustice místnosti), C (zesilovači), D(výhybce), E()

O tom jsem tu kurva od začátku mluvil, takže tu někdo sám sebe vyvrátil. smile

Chápeš, že tu bramboru můžu TEORETICKY klidně vypařitn nebo rozbít její atom a udělat z ní třeba to zlato, POKUD BUDU MÍT DOST ENERGIE - o tom to celé je. A v STEJNĚ TAK TEORETICKÉM případě bude mít 5MP60 v dané ozvučnici takovýhle průběh. Obojí je nedosžitelné. (čímž nechci říct, že je tohle špatné ladění pro 5MP60)

#32 15.03.07 16:46

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Já se tady, vubec nebavím o 5MP60. To že jě někdo tupí a nepochopí, že křičením na bramboru se ona brambora neupeče, je jeho věc. Bylo to jednoduché jak facka, a vy tu z teho zase děláte buh ví co. Křičím na bramboru, ta přijíma nějakou energii, ovšem energie kterou brambora vyzáří do okolí vlivem rozdílné teploty s okolím je daleko vetší než přírustky energie, vzniklé tlumením akustických vln. Takže to tvrzení je i po teoretické stránce blbost. Nebo teoreie je brambora se upeče křičením, selký rozum je neupeče, bo je to velmi malá energie, brambora rychlej chládne než se ohřívá. Sakra, že já jsem vůbec něco psal.

Já na váš už se..u, jeto zase o ničem, stejně jako ta kravina s "operákem" LM3886

#33 15.03.07 17:20

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Ježiš já vaše hádky miluju hlavně jak se lotr snaží dokázat že má pravdu a je nelepší a nikdy nedělá chyby hlavně s tím operákem big_smile

#34 15.03.07 17:20

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Michal tim naznacil ze teorie se nerovna praxe, tudiz teoreticky upece, ale v realu ta brambora driv shnije, o tom ze se sama bude chladit a odvadet dost tepla na to, aby se neupekla tu nikdo nepochybuje (doufam), nervu-li nadlidsky nahlas (pak by z ni ale zas byl bramborovej protlak :-)

#35 15.03.07 17:54

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Krivka pri BR ozvucnici

lotrpotr napsal:

energie kterou brambora vyzáří do okolí vlivem rozdílné teploty s okolím je daleko vetší než přírustky energie, vzniklé tlumením akustických vln. Takže to tvrzení je i po teoretické stránce blbost.

Máš to nějak podložené? Nebo to tvrdíš jen na základě selského rozumu, který se opírá o zkušenost s akustickými tlaky v řádu jedné stotisíciny atmosférického? Bude to pravda i při 160dB? O jaké "teoretické stránce" tu je vůbec řeč? Nikde jsem si nevšiml, že by tu konečně někdo napsal, o jakém prostředí, intenzitě zvuku, tepelné vodivosti, akustické pohltivosti, tlaku či frekvenci se tu bavíme, takže o "teoretická stránce" můžeme říct leda tak hovno a soudit jen tím "selským rozumem". Všechny tyhle parametry co jsem napsal budou mít dost zásadní vliv na upečení brambory řvaním. Potíž je v tom, že "selský rozum" implicitně předpokládá spoustu věcí, které vůbec nemusely být zamýšleny.

Není to o ničem, jako u LM3886 je to o tom, že pro mnoho lidí je drobný sémantický problémek nad možnosti chápání či přípustnosti. A to tu ani nemáme právníky či filosofy... to by byl teprve bordel.

#36 15.03.07 18:59

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Karlosy, to není pravda, nejlepší je Boramyr. Ale přesto dej mi vědět, až někde v odborné litaratuře uvidíš napsáno operační zesilovač LM3886.

Jo Boramyre, podmínky, je velmi složité automaticky předpokládat, pokud není jinak uvedeno, teplotu okolí 293K, normální akustický tlak. Pokud ty svými ústy dokážeš vytvořit akustický tlak 160dB(na 20cm třeba) tak klobouk dolů. Ono to asi ani "teoreticky" není možné. K té frekvenci, se také dá předpokládat, že když někdo řve bude to nějaký signál se spektrem cca od 500Hz do 2kHz.

Já jen doufám, že ty Boramyre si někdy v životě bramboru viděl, není to pro tebe jen něco co ti maminka nebo stará dá nastul v poživatelném stavu. Mě rukama brambor prošlo za můj život několik tun, bo jsem občas nucen k práci na poli. A můžu ti říct, že jsem nikdy nepozoroval nějaké oteplování brambor, nedej bože uvaření, když jsem na někoho řval.

Nevím co je těžké pochopit na tom, že tak jak to napsal Michal, to není ani teoreticky možné. Pokud by napsal, bez úvahy ochlazování brambory okolím, tak bych ani nereagoval. A nerozpoutával tady tuhle dementní diskusi o něčím přesvědčení.

naposledy upravil lotrpotr (15.03.07 19:35)

#37 15.03.07 19:08

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Krivka pri BR ozvucnici

lotrpotr: mi je to jedno kdo je nejlepší každej neví vše a každej se může splést Sinclair má dost vědomostí a je chytrej smile
a Boramyr taky. Ty si chytřejší než já ale nepovažuji tě chytřejšího než je Sinclair já jen že se může splést každej.
Spíš jde o to kdo má víc praxe atd...
Teorie a praxe je rozdíl ne? protože kdyby si teoreticky dokázal zařvat 6khz na 160dB tak by se ta brambora mohla teoreticky upéct. Prakticky je to chujárna smile
Já teda nevím ale já si teorii beru tak jak je nám vsvětlována ve škole a tam nás to učí tak že teoreticky je možné vše ale prakticky ne big_smile

naposledy upravil Karlos (15.03.07 19:11)

#38 15.03.07 19:09

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Krivka pri BR ozvucnici

A taky o to, jestli neni někdo uplnej debil (a teď to výjmečně nemyslim osobně ani na jednoho z vás)

#39 15.03.07 19:11

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Já sem debil se přiznám big_smile

#40 15.03.07 19:32

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Tak polopatě : LIDI, TROCHA NADHLEDU BY NEŠKODILA!

#41 15.03.07 19:33

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Tak teoreticky je možné uplně všechno, jenom záleží jak se to podá.

Mimochodem já jsem nikdy nepsal, že jsem chytřejší, něž někdo. S Boramyrem většinou i souhlasím, jen v tomhle se nějak odlišujemé. Jsou to takové žabomyší války, ale ták alepoň mám potom se známýma co řešit u piva smile

naposledy upravil lotrpotr (15.03.07 20:19)

#42 15.03.07 19:40

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Já jen občas rád podkopávám černobílé pohledy na věc... nebývá to přijímáno moc kladně, ale k tomu holt patří big_smile

#43 15.03.07 21:26

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Krivka pri BR ozvucnici

No a já se nestačím divit, jaký flamewar se tu strhnul kvůli takové krávovině, kterou jsem se pouze snažil naznačit rozdílnost teorie a praxe. Jak málo stačí aby se tu lidi začli předhánět...

#44 16.03.07 13:27

jean
člen
Příspěvků: 274

Re: Krivka pri BR ozvucnici

mimochodom o akú odrodu tu ide lol?

#45 16.03.07 13:32

Mike
člen
Příspěvků: 67

Re: Krivka pri BR ozvucnici

lotrpotr napsal:

... pomocí mikrovln na frekvenci zhruba 2,5GHz se těmto molekulám vody vnutí pohyb, tím že se začnou více hýbat, voda se ohřeje a s ní i ta brambora. Takže hlasem ohřeješ asi tak velký kulový.

tak ja jdu dat brambory a gulas pred wifinu smile

Boramyr napsal:

Takže doporučuji buď přesně stanovit podmínky křičení na bramboru a nebo se na ni vykašlat.

Kaslanim ci kricenim, to je jedno, kaslat taky muzes, taky se prenasi energie. Pokud zvuk rozhybe bubinek usni, tak coby nemoh rozhybat molekuly vody.

Michal napsal:

Chápeš, že tu bramboru můžu TEORETICKY klidně vypařitn nebo rozbít její atom a udělat z ní třeba to zlato,

Me porad vrta hlavou z ceho jsou slozene bunky. Ty preci nejsou z atomu nebo jo?

#46 16.03.07 13:58

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Mike: smile smile smile
A z čehopa jinýho by asi byly? Organika, kyslík, vodík trochu dusíku ale hlavně uhlík pyčo. smile A z čehopa je molekula uhlíku?

#47 16.03.07 14:16

MaBat
člen
Příspěvků: 25

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Tak tohle je vazne drsny... smile

#48 16.03.07 14:56

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Uhlik uz neni molekula pyco, to uz je prvek. Berte muj prispevek s nadhledem.

#49 16.03.07 15:24

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: Krivka pri BR ozvucnici

No, tak jsem hledal a našel jsem, pro lidi co něvědí jak funguje mikrovlnná trouba http://fyzweb.cuni.cz/dilna/krouzky/mikrov/mikrov.htm
Ti tam uvádějí frekvenci 2,45GHz

Jěšte bych dodal Mike, jo máš pravdu wifinou bys to upekl, jenže by musela mít poněkud větší výkon a né 100mW, ono všechny zařízení v tomhle pásmu pečou(Wi-fi,ZigBee,Bluetooth, atd), jenže jsou to tak malé výkony, že to člověka neohrožuje, možná. Ono třeba nosit mobil v kapse vedle koulí taky není zrovna dvakrát rozumné, i když je to 800,1800,1900Mhz, a MS pořád nevysílá smile

naposledy upravil lotrpotr (16.03.07 15:25)

#50 16.03.07 16:11

Mike
člen
Příspěvků: 67

Re: Krivka pri BR ozvucnici

lotrpotr napsal:

Jěšte bych dodal Mike, jo máš pravdu wifinou bys to upekl, jenže by musela mít poněkud větší výkon a né 100mW,

Teoreticky tim ale z dlouhodobeho hlediska muzes upect nevo ususit kokre listy na strome.

lotrpotr napsal:

Ono třeba nosit mobil v kapse vedle koulí taky není zrovna dvakrát rozumné, i když je to 800,1800,1900Mhz, a MS pořád nevysílá smile

No ja nosim mobil v galatach a od tej doby se mi delaji pynky na kitach vice, asi ho mignu skrz okno.

Jinak clovek ve vlastne uhlikaty zok vody. To rikala bytost v StarGate taka modra perlicka co svitila. smile

#51 16.03.07 18:23

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Sakra, Miku, to mě vůbec nenapadlo... impulzní ohřev kašláním. Geniální věc, dalo by se to regulovat šířkovou modulací jednotlivých zakašlání. Akorát u toho člověk nesmí moc prskat, to by nepekl, ale vařil.

#52 16.03.07 21:04

muzic
člen
Příspěvků: 54

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Není to náhodou v tom, že na tu bramboru budeš křičet ...třeba : "hoří" !!!?
Něco jako V.Burian -když popisoval jaká je na Sibiři krutá zima,když vyslovil slovo ---voda a na zem dopadnul rampouch. :-)

#53 18.03.07 3:21

pibi
člen
Příspěvků: 168

Re: Krivka pri BR ozvucnici

2Mike: Migni go do gnoja.

#54 18.03.07 9:18

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Krivka pri BR ozvucnici

vy si vyhrajete...

#55 18.03.07 9:33

BlackRider
člen
Příspěvků: 495

Re: Krivka pri BR ozvucnici

Dobrej OT big_smile

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)