diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 15.03.07 18:08

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Nějaký skurvený error

Jestli nemáš zapojenej větrák na přetaktovaný CPU, tak čemu se divíš?

Jinak týhle chybě se říká Blue Screen of Death (BSOD) - Modrá obrazovka smrti
http://cs.wikipedia.org/wiki/BSOD

#32 15.03.07 20:58

A.J
člen
Příspěvků: 16

Re: Nějaký skurvený error

naformatuj a mas klid.

me se s tim nechtelo tentit kdyz mi tam naskakovala ta tabulka tak jsem naformatoval a uz zadna tabulka nenaskakuje smile

#33 15.03.07 21:35

froggg
člen
Příspěvků: 26

Re: Nějaký skurvený error

Když se mi objevila BSOD,většinou za to mohli ram, jednou protože byli přetočený a pak jsem je musel jednou přehodit do jinýho slotu. Ale kdyby to byli RAM,tak to nenačítá z RAM na disk na BSOD, to se to většinou rovnou sekne. Viděl bych to na disk.(bude poškozená nějáká část, na který je to co potřebuje win pro start) A nebo se zkus dostat do nouzáku přes F8 a dej obnovení systemu.Ale to má význam jen když si instalvoal nějáký nejnovější drivery a podobný vylepšovátka.Ale taky to může bejt x dalších věci:)

#34 16.03.07 10:25

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Nějaký skurvený error

já mám potencimetrový regulátor otáček. větráky jsou napíchnuté přímo na něj. je to udělané tak kvůli snížení hluku. chladiče mám obří pasivy. v podstatě bych aktiv ani nepotřeboval. už sem i stalo několikrát že jesem snížil otáčky natolik že se úplně vypnuly větráky a nic se nestalo i když to jelo několik hodin něž jsem s toho včinul. chladiče byly jenom mírně teplé a nic víc.
problém byl asi ve zvukovce. vytáhnul jsem ji a zatím se error neozval už druhý den. už si nevzpomínám kdo zdejší mi tu zvukárnu střelil, ale asi střelím i já mu jednu mezi oči smile
naformátuju později. až nějakým způsbem provedu zálohu dat. je toho kurňa hafo jak něco. asi 150 Giga zálohy yikes

naposledy upravil Glatz (16.03.07 10:28)

#35 16.03.07 21:41

froggg
člen
Příspěvků: 26

Re: Nějaký skurvený error

Bych řekl, že spíš než v tý zvukárně to bylo v jejich ovladačích. Tohle dělal i SB live! na xp, když se nainstalovali drivery na NTčka

#36 20.03.07 16:12

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Nějaký skurvený error

no stejnak se chystám provést formát. ale je tu ještě jeden error který se mi objeví i po formátu. http://img123.imageshack.us/img123/6366 … rorco0.jpg co s ním?

#37 20.03.07 16:47

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Nějaký skurvený error

už několikrát sme ti řekli, že fan error=nejede větrák. čim napájíš to tvoje větrání? Pokud ne z napájení větráku, tak na konektor pro větrák zkus připojit nějakej odpor, třeba si to bude myslet že větrák jede.

Jo a ty máš dvě myši?

naposledy upravil Brutal Terror (20.03.07 16:49)

#38 20.03.07 16:57

Vaclav
člen
Příspěvků: 25

Re: Nějaký skurvený error

Odpor nepomůže
"bezkartáčové" ventilátory v sobě mají hallovu sondu která v závislosti na natočení motoru spíná proud jedním nebo druhým vinutím
z této sondy je vyveden signál který dává vědět obvodům na základní desce že se ventilátor točí (co otáčka to jeden impulz).
Pokud máš větrák na procesoru připojený přes nějaký regulátor tak si zkontroluj jestli se tento signál dostane skrz.

#39 20.03.07 18:36

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Nějaký skurvený error

proč bych měl mít dvě myši? a to že fan error je že nejde větrák si dovede přeložit snad i ten největší hňup. já se ptal co s tím. teď mám http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … 90000009WH a větráky jsou napojené přímo k displeji který si sám řídí otáčky. do základní desky to strčené nemám, nebudu a nechci. smile jako jde mi o to že jak to hodí tu hlášku tak to chce F1 aby to pokračovalo dále ve spouštění win a to je docela otrava. nejde zmáčknout čudlík, odejít a přijít ke spuštěnému.

naposledy upravil Glatz (20.03.07 18:37)

#40 20.03.07 19:40

froggg
člen
Příspěvků: 26

Re: Nějaký skurvený error

Jen tak pro jistotu bych aspon na malinkatoulineckou chvilecku zkusil ten fan připojit normoš na přímo (i přes to, ž to mit nechceš a nebudeš), ať zjistíš, jestli za to může regulátor, nebo něco jinčího. Možná má ta deska v biosu nějáký nesmyslný nastavení ventilátorů pro automat. řízení otáček a tak, tak si zkus třeba ještě pohrát s tím. A ty dvě myše bys měl asi opravdu mít, teda podle toho, co tam píšou:)

#41 21.03.07 8:52

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Nějaký skurvený error

už jsem to zjistil. ta deska je nesmyslná celá. je tam slabý proud. vždycky jsem se snažil připojit ventilátor 120 mm a ten se nehnul. teď jsem našel malou mrdku taky třípinovou a točí se. nechám to tak a jenom snížím otáčky ať z toho bazmeka není takový kravál.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)