diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 08.03.07 17:54

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

frézka

co vy na to? bude to dostatečné? bude to na občasné použití. zkosení nebo zaoblení hrany a na zapuštění repráků. dá se na to spolehnout při takové frekvenci používání?
http://www.noell.cz/eshop/index.php?cnt … p;act=0403

naposledy upravil Glatz (08.03.07 17:54)

#2 08.03.07 18:01

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: frézka

Pro tento účel by to asi stačilo, rozhodně je to proti tomuhle prdinec. lol

A jak koukám sada fréz je k tomu taky! yikes

#3 08.03.07 18:02

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: frézka

Jo je ale stoji 199 kč big_smile

#4 08.03.07 18:08

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: frézka

No mám china-ludru v podobné konfiguraci (má jen nějaké nastavovátko navíc), ale stála dvojnásobek, tak nevím, jak to tihle žluťáci můžou srazit pod litr, aby se to nerozpadlo hned po rozbalení... wink Veškeré nastavování na takovémto krámu je rozhrkanané, požitek s precizní mašiny z toho není smile Ale jinak tu práci to udělá. Životnost nebude žádný zázrak, nicméně strýc má podobnou Ferm jako já, dělá s tím sice jen hobby (truhlařinu pro příbuzné, sousedy a tak... zábava na důchod), ale přece jen nesrovnatelně víc, než příležitostný vykružovač děr do reprobeden a zatím mrcha drží.

#5 08.03.07 18:10

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: frézka

mad kurva zase musím přemýšlet. už jsem myslel že to mám za sebou a znova v akci big_smile

#6 08.03.07 18:10

Loogan
člen
Příspěvků: 15

Re: frézka

Přesně tuhle má kámoš, už sme s ní udělali několik beden a zatim všechno v pohodě...

#7 08.03.07 18:12

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: frézka

Loogan: kterou

#8 08.03.07 18:40

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: frézka

Nic proti, ale Noell jsou vážně nehorázný sračky.

Nesnášim tu "značku". Vadilo mě už když "dělalï" školní potřeby, už ty stály za prd. Jenže pak se objevilo dřevěný uhlí do grilu Noell, gril Noell, nástroje & nářadí Noell, vrtačky noell, brusky Noell, a když jsem nedávno viděl "údajně Soustruh na kov" Noell, tak to už byl teda vrchol ..
Sere mě na ní, že prostě dělá úplně všechno, kam se podívám, tam je Noell mad http://img264.imageshack.us/img264/3660/iconevilmq3.gif http://img47.imageshack.us/img47/4840/1582hb3.gif

Zajímavej sortiment, co? yikes
Nechápu jak si to vůbec může někdo koupit. Když už nějaký číňanský nářadí, tak aspoň to Ferm, Einhell .. ale Noell už jen z principu ne a ne.

#9 08.03.07 18:43

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: frézka

Čínský sračky jsou všechny stejný. ať už je to Noell, Ferm, nebo Einhell. Je to všechno podle jedné šablony a mění se akorát design a barva, ale střeva všechny stejné.

#10 08.03.07 19:03

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: frézka

iMartin: já mám Noella vrtačku už asik 3 roky a jede v pohodě ani uhlíky se nedojebaly a byla dost používána hlavně na vrtaní do betonu big_smile do hliníku a semtam do dřeva..

#11 08.03.07 19:13

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: frézka

a ještě na aku šroubovák si zapomněl karlosi. to je co? já mám i přehled o nářadí co máte vy big_smile
no tak jsem už objednal tu etu.

naposledy upravil Glatz (08.03.07 19:14)

#12 08.03.07 19:15

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: frézka

Já za to nemužu že to mam zadara big_smile (fšak co za ty prachy big_smile (zadara) dobre už to jede x let a v pohodě smile )
ale přímočarku mám jinou big_smile

naposledy upravil Karlos (08.03.07 19:23)

#13 08.03.07 20:35

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: frézka

Mi je jedno že to jsou všechno stejný číňani, Noell prostě nesnášim, a to proto že ty šunty serou úplně všude, a nechápu jak si někdo může koupit vrtačku, která má stejnou značku jako propiska.

Zabít.

Nechtěl bych ani obyčejnou tužku s nápisem Noell.

#14 08.03.07 20:54

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: frézka

No tak existujou zase opační lidi než jsi ty. Vem si třeba že někdo si vybaví celou kuchyň od Teskomy. Někdo zase dílnu od Noella včetně věcí na čmárání. dyť i kutil musí čmarat. rýsovat a tak big_smile

#15 08.03.07 21:16

Loogan
člen
Příspěvků: 15

Re: frézka

Glatz: Má toho Noella:), ale to máš jedno. Podle mě je to v tejhle cenovej kategorii dost podobný. Když se s tim slušně zachází, tak to na to domácí kutění stačí.

#16 08.03.07 21:37

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: frézka

iMartin noa co ? ok tak mi řekni kupim si vrtačku za 3 tisíce nejakou Narexku nebo co a co s toho co umí navíc o protoi šmejdu ? tak to mi pověz poslouchám .. si myslíž že když bude drahžší tak bude lépe vrtat? big_smile já beru to co mám doma je šmejd ale když to uspokojí moje potřeby a navíc to mám zadarmiko tak co je na tom špatného, a že vyrábí pruspisky to mi je jedno ať si vyrábej co chcou smile
ETA taky vyrábí např pánve a proti tomu nic nemáš jo ? big_smile

naposledy upravil Karlos (08.03.07 21:38)

#17 08.03.07 22:19

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: frézka

Noell se mi prostě hnusí, ok?

Tohle nemá cenu vůbec kupovat, já s podobnou vrtačkou měl tu čest vrtat, a takovej sráč jsem ještě neviděl .. pořád se tomu sám od sebe zapínal příklep (?!), takže jediný cos mohl je tak furt držet ať se to nepřepne .. pořád z toho šel smrad jako když se pálej uhlíky, a uložení ložisek to mělo fakt přesný, hlava se sama od sebe vychylovala asi 1 mm na každou stranu.

Nebo zase jinej případ, přímá bruska, která se po čtvrthodině práce na nejvyšší otáčky roztopí jak kamna ..
Nějak se jí záhy pokurvila aretace pro utažení hlavy .. to jsou mi věci.
V sadě brusek, který k ní byly dodaný byly takový, který do ní vůbec nepasovaly, protože měli mhohem větší průměr hřídele než se vejde do hlavy, a vůbec takový nepevný provedení.

Vůle v plastových držadlech takovýchhle i nových křápech není nic neobvyklýho.

Prostě to není nářadí ale hračky pro děti.

Jsou to strašný kraxny, a nechtěl bych to ani zadarmo.


Glatzi, jenže tescoma pokud vim, tak je značka co se zabývá výbavou kuchyně, ne nějaká pofiderní čínská rádobyznačka, jejíž sortiment najdeš v hypernově, globusu, obi, baumarktu, hornbachu, kaufladnu, a to v částech: školní potřeby, kuchyňské potřeby, drogerie, zahradní technika, nářadí, nástroje atd. atd.
PROSTĚ NEMÁM RÁD, KDYŽ SE NĚJAKÁ ZNAČKA NASERE DO VŠECH MOŽNEJCH ODVĚTVÍ.
Značky se maj specializovat na to, s čim si začali. A když začali školníma potřebama, a i ty stály za hno, tak jak mám věřit že nářadí dělaj dobrý?
A pokud jsou tyhle čínský značky všechny stejný, tak zkušenosti s nima mám, takže už nechci, díky.

Karlosi, jestli ti ta vrtačka vydržela v pořádku tři roky, tak to si s ní musel vrtat hodně málo, a to by mi pak ani nestálo za to, aby mi zabírala místo v regále. To je lepší si občas nějakou pučit (a mít od koho).

#18 08.03.07 22:59

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: frézka

Ti iMartin: kontrolna otazka, akej znacky mas napr. monitor, DVDRW...a ine? :-)

naposledy upravil Hop377 (08.03.07 23:00)

#19 08.03.07 23:07

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: frézka

Monitor Samsung, mechanika Teac, není to sice terno, ale není to ten nejlevnější šunt z hypermarketů apod., a hlavně na nich nenacházim takový závady jako na těchhle baumarktovinám. Chceš mi snad říct, že vrtačka, která se po několika sekundách vrtání sama přepne na příklep, hlava skáče milimetr do strany (což na vrtáku bude ještě víc), a po chvíli práci smrdí jak kdyby byla spálená, je normální a použitelná? Já nemyslim.

A pokud děláš s počítačema, odmítám se ohledně značek PC komponent bavit smile

Btw. .. nechtělo by se ti poslat mi, pokud máš, schéma výhybky na G18RNX/P a 27TFFC (pamatuju si jak jsi tenkrát říkal že jsi dělal tohle dvoupásmo, takže něco bys mohl mít, ne?) .. předem dík smile

#20 08.03.07 23:11

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: frézka

A preco nie monitor napr. EIZO, ITT, NOKIA a pod. ved samsung vyraba tiez takmer vsetko. :-)

#21 08.03.07 23:18

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: frézka

No jo big_smile, ale aspoň vyrábí jen černou a bílou elektroniku, a ne uhlí do grilu a zároveň psací potřeby a soustruhy ..

#22 08.03.07 23:20

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: frézka

iMartin tak navrtáno má asik 20dír do betonového panelu Xstovek dír do kovu X dír do dřeva X dír do cihly.
Dva roky sem ji měl na praxi kde se sní vrtal plech a hliník a tam se používala prakticky každej den né moc ale každej den. nic se nevykla nic nesmrdí a funguje pořád...
Jako jasný já taky beru je to šmejd ale mně to stačí když někdo neumí pracovat z nářadím a pokurvího a pak nadáva že to je šmejd tak to je jeho problém ne můj já sem tadyk předved že když se k věcem umíte chovat tak i vydrží...
Prostě todle je dukaz toho že za 500kč nebo kolik normánlně stojí se dá koupit šmejd kterej je podle někoho na hovno ale podle mně stačí nevím co bych s toho mněl kdybych mně vrtačku za X tisíc možná lepší pocit.
A tady hlavně nejde srovnávat kvalitu s drahýma značkama to není reprák Hádex kterej stojí 1000kč a je na pyču a reprák např Beyma tvm ... kterej stojí ty samý peníze a haje o dost lépe než hádex.
Narexka by za ty samé peníze byla eště vetší šmejd než ten Noell protože by sis tam platil za značku .. to se týká všech značek...

#23 08.03.07 23:24

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: frézka

Tím chceš říct, že tu vrtačku jsem si pokurvil já?
Jednak, nebyla moje, byla půjčená, a ptal jsem se, proč dělá takový blbosti, dozvěděl jsem se že ji už několikrát reklamovali, ale furt stejný problémy .. pořád se přepínala, pořád se viklala .. takže to asi nebude uživatelem.

Mimochodem .. jak asi majitel vrtačky zapříčiní, že se sama od sebe přepíná do příklepu? Já bych řek, že když do ní nemontoval (což taky nedělal), tak za to asi nemůže.

#24 08.03.07 23:26

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: frézka

To iMartin: zaklad vyhybky som bral tu: http://www.diyfans.org/vase-kk1.htm a doladil do mojej bedne.

#25 08.03.07 23:31

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: frézka

iMartin ne nechtěl sem tim nic ričt to byl jen obecný příklad. .
Jen je zajímavé že mně funguje a nic se nepřepiná ..
A když byla několikrát reklamována tak ať mu vrátí peníze a kupi si jinou za ty vrácené peníze..

naposledy upravil Karlos (08.03.07 23:33)

#26 08.03.07 23:32

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: frézka

#24 Dobře, dík .. jen tak pro zajímavost, to doladění spočívalo v čem?

Možná bude lepší použít výhybku AleseK.
Baffle step v tom je kompenzovanej?

#25 Možná máš Karlosi jinej typ, nemusej bejt zas tak úplně stejný, ale každopádně tamto byl shit všech shitů a nikdy si nic takovýho nekoupim.

I blbá sekyrka z OBi stojí za prd, člověk se s tim snaží rozštípnout větší špalek a sviňa se zlomí.
Radši si příště koupim Fiskars.

#27 08.03.07 23:35

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: frézka

Zmensenie basovej cievky, zmensenie vyskovej, a uprava L-padu.

Edit: Ales K pouziva tu istu.

Edit: a nemam tam ten kondik 2,2u.

naposledy upravil Hop377 (08.03.07 23:38)

#28 08.03.07 23:36

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: frézka

Jj, tak dík ;)

#29 09.03.07 8:53

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: frézka

iMartin: Tak to tě sklamu. Teskomu najdeš přesně tam co jsi vyjmenoval big_smile Já nedělal nějaké přirovnání Teskomy k Číínskému šrotu. Teskoma je kvalitní výrobek a zakladatelé jsou Češi. Jediné co má Teskoma a Noell společné je zemně původu na Č big_smile
Jak jsem byl ještě malé holátko tak jsem si koupil sadu nářadí v kufru. Značku si už nepamatuju. Byla tam vrtačka, Kmitací bruska, úhlová bruska a přímočarka. Stálo to 1500 komplet. big_smile Funguje už jenom úhlová bruska big_smile Sem byl ještě mladej a blbej no big_smile vrtačka bude mít asi vadný spínač, ale taky má velkou vůli ve ložiscích, přepíná se chvěním příklep atd. přímočarku jsem roztavil zevnitř jako zmrzlinu big_smile, na kmitací brusku když jsem při broušení přitlačil tak v ní něco prdlo a už se nevrtí ale motor funguje takže asi přísně plastový převod big_smile .
Jo a hoši. Karlosi a Martine. Vždyť vy jste ani neprozradili jestli se tady bavíte o stejném typu vrtačky. Ta Noellka taky není jenom jeden typ.

naposledy upravil Glatz (09.03.07 9:06)

#30 09.03.07 10:07

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: frézka

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)