diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 07.03.07 19:43

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

IMP: za ty peníze si rad?ji kup Nikon D50 wink

naposledy upravil Kritik (07.03.07 20:18)

#32 07.03.07 20:07

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Tak to asi dopadne na tu 530-ku.
Ješt? jsem koukal na 540-ku, která je o 1600,- K? dražší

Co umí A540 navíc oproti A530?

* vyšší rozlišení CCD sníma?e 6 Mpix. (A530 – 5 Mpix.)
* možnost manuálního nastavení priority rychlosti záv?rky a clony (A530 – nemá)
* v manuálním režimu nastavení clony v deseti krocích (A530 – pouze ve dvou)
* výrazn? v?tší LCD displej 2,5" p?i 85 000 pix. (A530 – 1,8" p?i 77 000 pix.)
* možnost nasazení konvertor? a p?edsádek (A530 – nemá)
* kvalitn?jší videosekvence 640×480 p?i 30 snímcích za sekundu (A530 – 640×480 p?i 10 s./s.)
* digitální zoom p?i videosekvencích 4× (A530 – 2×)
* rychlejší sériové snímání až 2,3 snímku/s. (A530 – 2,1 snímku/s.)
* scénický režim „Pod vodou“ (A530 – nemá)
* p?ednastavené vyvážení bílé „Pod vodou“ (A530 – nemá)

Ale to bude spíš asi takovej tuning, že by pak bylo lepší ješt? p?idat a koupit rovnou po?ádnou mašinu. Co? Nebo by to za t?ch 1600,- stálo?

#33 07.03.07 20:17

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

1) rozliseni CCD - ty snimace sou maly jak zrnko maku pomalu, takze vyssi rozliseni je vazne na skodu. o dost vic to sumi, takze to mluvi proti A540
2)manual - to je hodne velky + kdyz vis co se s tim dela. kde bys v jedny situaci nemel sanci, s manualem to zfotis najednicku. navic kdyz chces delat neco "na efekt" a ten fotak si furt mele svou ze proste udela "takovouhle" expozici a basta, tak to je pak tezky foceni.
3)clona - taky dobra vec, ale ne stezejni. zas jen pro efekt.
4) LCD -dobra vec ale moc komfortu neprinese. mozna naopak
5)pro tenhle typ fotaku zbytecnost
6)video - vzhledem ke kvalite videa nic extra.
7)to samy...
8)uplne k nicemu
9)??? k nicemu :-)

ty manualni moznosti za to stojej urcite + par nejakejch ficurek. trosku proti bude asi hovorit ten trosku vetsi sum (uz tak pomerne nahrane)

#34 07.03.07 20:58

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Ale jak psal Glatz. Furt je to "mizernej" kompakt.
Jestli je to fakt k n??emu to nastavování. Objektiv to má stejnej... No to si už asi budu muset rozhodnout sám.
Na tu 530 ?ekl, že není špatnej.
Dal sice link na super mašinu, ale tu já prost? nevyužiju. Pot?ebuju n?co co dám do kapsy a jdu a když n?co uvidím, tak fotím.

Dík kluci.

#35 08.03.07 8:00

zdenek
člen
Příspěvků: 30

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

T.Viper: S akumulatory nebyl problem. Prusvih byl, kdyz se vybily a nemel jsem nahradni. Tak jsem tam dal alkalicke, ale nic nevydrzely. Takze pokud mas rezervni sadu(y) aku, je to v pohode. Ale na ty alkaliky to moc nejede. Takze tim dost pada ten nejvetsi argument, ktery jsem slysel od nekolika lidi. Totiz, kdyz vybiju aku, tak si nekde koupim baterie (ne aku!) a fotim dal. Nejsem sam, kdo udelal tuhle zkusenost. A me stal nahradni akumulator do te FZ-5 (neoriginal, ale vydrzi stejne jako origo), 600,- Kc. To uz neni zase tak velky rozdil proti sade tuzkovek. Vetsina UZ pouziva 4 tuzkovky a ty taky nejsou zadarmo. Jinak souhlasim s Glatzem, i ta FZ-5 by se dala zaradit mezi "mizerne kompakty". Ale ne kazdy chce s sebou vlacet zrcadlovku a objektivy. Ale aby me tady nekdo nekamenoval - vubec nikomu necpu, aby si koupil tohle a ze tamto je smejd. Proste vyzkouset, osahat a potom vybrat.

#36 08.03.07 8:05

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Ten Coolpix 5000 není zas tak velký. Když budeš mít kapsáče tak se ti do kapsy vleze big_smile

#37 08.03.07 10:58

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Jak říkám, nejsem zase takovej fotograf, abych potřeboval aparturu za sto litrůch. Stačí mi ujištění, že za tu cenu se nedá sehnat nic lepšího nového (kolem 10k) tak aby to bylo ready - nemusel jsem dokupovat žádný objektivy a podobný příslušenství. Předsádky je jiná věc. Zkusím si ho někde v krámě a uvidíme...
Líbí se mi. smile

#38 08.03.07 11:52

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Kritik: Jo ten je peknej, ale jak uz jsem psal nechci nic moc tezkyho a velkyho..abych se s tim nemusel vlacet a veslo se to i do kapsy wink Taky jsem jeden cas uvazoval o Nikon D70... seslo z toho... moc drahej a asi bych ho nevyuzil naplno.
Glatze chapu, to uz je ,,poloprofi'' fotograf smile a kdybych si ja cuchnul nekdy k zrcadlovce, tak bych uz asi taky nechtel nic moc horsiho... ale je to moc penez za objektivy apod...to bych musel mit plat tak 2* vetsi nez tedka smile
Mozna casem...

naposledy upravil IMP (08.03.07 11:56)

#39 08.03.07 16:08

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Taky teď šetřím na objektiv. To je to nejdražší na zrcadlovce. Ale kvalita mluví za vše. Podle nehorčejších novinek má Canon na trh přijít do roku až třech s přelomovou technologií objektivů a všechny stávající slevnit až na polovinu. No není to svělé? Je to skvělé. smile Počkám a uvidím. zatím budu cvakat na ten šrot co mám a pak ko kodím ze skály protože hodnota bude asi jako ve sběrném dvoře surovin smile.

naposledy upravil Glatz (08.03.07 16:10)

#40 08.03.07 17:55

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Hustý!!! To si jich nakoupim lol Budou i levný L-ka?

#41 08.03.07 18:01

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Měly by být. Proto počkám a pak pořídím asi toto
tongue http://oehling.cz/inshop/scripts/detail … p;level=22
nebo toto tongue http://oehling.cz/inshop/scripts/detail … p;level=22
Jen doufám že to ke mně nepřišlo už v "mírně" pozměněné podobě jako babský drb.

#42 12.03.07 1:20

lazzymann
člen
Z: Pardubice
Příspěvků: 54

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Zase jdu k tématu pozdě ale taky mužu jen doporučit Canona S3 ale neni to asi ten typ automatu co bys chtel. jinak ja mam doma Minoltu Z3 a nejvi me sere ten šum...to je fakt v ... Jinak je rychlej ma (vcelku) dobry objektiv. Jina si nemyslim ze by ty stabilizatory byly tak na hovno teda pokud nemluvime o stabilizatoru kterej nasadi citlivost 800 a tim sníží ten expoz. čas... Je to o tom precist recenze, na netu je toho dost a dost a clovek o tom zjistí nejvic (teda krome pripadu kdy ho sam drží v ruce)

#43 12.03.07 6:39

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Učinil jsem rozhodnutí a S3 zavrhnul. Bude EOS400D. Děkuji tímto Glatzovi a 7tech, že mě k tomu dokopali. Když už, tak už.

#44 12.03.07 9:39

lazzymann
člen
Z: Pardubice
Příspěvků: 54

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

no tak to jsi teda udělal velkej skok kupředu...Fotil jsem s tim a je to bomba. gratuluju ke spravnému rozhodnutí

#45 12.03.07 12:00

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Gratuluju a zelenám závistí... mě by "stačila" i 300D z druhý ruky... ale kde mám furt ty prachy brát big_smile

#46 12.03.07 12:17

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Přivezu jí až se ke mě dokutálí. smile Znamená to, že "jisté" věci se odsouvají o pár měsíců dále, no... sad

#47 12.03.07 12:19

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

a já se tu sral s nějakym "powershitem" :-D

#48 12.03.07 12:55

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Nepřipadá vám divné, že hifisti tak často fotografují?

#49 12.03.07 13:17

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Dokonalý obraz a zvuk? smile Asi máme víc vyvinutou tu estetickou půlku mozku. smile

#50 12.03.07 14:11

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Jj bude to tak smile big_smile

#51 12.03.07 15:03

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

taky si myslím že jsme spíš na tu estetiku. zajímavé že jsme mnohdy i manuálně zruční a taky dokážeme něco vymyslet. někdo nedokáže nic z toho. pogratulujme si big_smile

#52 12.03.07 15:26

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Michale, gratuluju k výběru! Sám jsem spíš na Nikony (mám D70) ale kdybych ten Canon 400D chtěl pomlouvat, upadla by mi huba smile

A šetři si na pořádnej objektiv (to je jediný rýpnutí, který si jakžtakž můžu dovolit) smile

#53 12.03.07 15:33

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Jen si rýpni. smile Je mi jasné, že s tím kitovým zase žádnej borec nejsem, ale věřím, že chvilku potrvá, než se ten základní stane limitem pro mé fotky. smile Na první digi-zrcadlovkové krůčky to stačí. Vzhledem k tomu, z jakého foťáku přecházím (předpotopní) spokojen budu. Zkušenosti s "lepším" focením mám, ale zatím vždy jen půjčené mašinky.
Koukal jsem, že canon dělá zakázkově 1200mm objektiv. Vypadá to spíš jako hvězdářský dalkohled (a pořádný) cenovka nového BMW. Pěkné. smile

naposledy upravil Michal (12.03.07 15:36)

#54 12.03.07 17:12

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

no ono se taky s takovým ohniskem (1200 mm ) nedá použít na nic jiného než na hvězdy. od tisíce nahoru se říká že jsou hvězdářské. jedině že by si ho chtěl použít na špionáž typu že by si fotil přes rameno někomu text co píše na počítači z desetikilometrové vzdálenosti. big_smile ale při dnešním smogu je to ve městě stejnak nepoužitelné. hmm

naposledy upravil Glatz (14.03.07 13:55)

#55 14.03.07 13:55

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

kdyby si chtěl někdo z vás pořídit fakt dobrý kompakt, tak můžu směle doporučit tento: http://www.fotografovani.cz/art/forec_a … ro1_r.html objektiv v něm je z řady L což je nejvyšší řada u Canona. a pak můžete dělat takovéto fotky. to jsem až čuměl že to autor nefotil zrcadlovkou http://www.mattaweb.com/Stránky/index.php … ;status=on

#56 14.03.07 15:05

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Digitální fotoaparát. Jaký?

Moc pěkný fotky wink To bylo focený přes nějakej filtr?
Dneska mně přišel Canon Powershor G7...nabíjím baterii a tak za hoďku půjdu ho testnout smile jsem zvědavej co předvede za fotky wink

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)