diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 06.03.07 12:04

mekky
člen
Příspěvků: 18

Aktivní repro na kolo :)

Cyklistická sezóna začíná a já chcu nějakou hudbu na kolo. Na sluchátka seru, chce to malý širokopásmový oválný reprák s co největší citlivostí na řídítka a mono zesák do brašny.

Zdroj zvuku - MP3ka, předzesák netřeba. Jenom by se možná šiklo nějak ořiznout spodky, ať se v basech neztrácí výkon (ten reprák to stejně nezahraje a i kdyby jo, tak by to nebylo slyšet.

Máte nějaké nápady, co použít atd?

Co takhle:
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … mp;catg=27

Bych ho dal do nějaké hodně malé plastové krabičky, zezadu otevřené třeba.

Jaký zesák mám použít, abych to mohl napájet baterkama?
Má smysl to ořezávání basů řekněme do 100 Hz? Odlehčilo by to baterce?

Hlavní je, aby to mělo nízkou hmotnost.

Jakákoliv rada pomůže, dík smile

#2 06.03.07 12:12

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Aktivní repro na kolo :)

Vtipné. smile Ale budiž. smile A šup s tím na dynamo a hlasitost řídit zpětnou vazbou podle rychlosti jízdy, něco jako v autě. smile

Je ti jasný, že budeš za debila? smile

#3 06.03.07 14:34

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: Aktivní repro na kolo :)

kamos nosil baterku, zosik a asi 15-18 cm repro v batohu smile) bola prdel smile

#4 06.03.07 14:58

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Aktivní repro na kolo :)

a co az na kole nekde zmoknes?

#5 06.03.07 15:26

Samuel
člen
Příspěvků: 98

Re: Aktivní repro na kolo :)

Repráky hýr, kazeťák hýr

#6 06.03.07 16:11

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Aktivní repro na kolo :)

to vřele nedoporučuju. je to totální hovadina.

#7 06.03.07 17:24

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Aktivní repro na kolo :)

Proč? Taky jsem si to chtěl ubastlit smile

#8 06.03.07 17:31

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Aktivní repro na kolo :)

No hoši, za mých mladých let jsem měl něco podobného.
Bylo to jen na walkmana a bez zesáku. Hnal to pouze jen ten walkman. Repráček vykuchnutej z nějakýho rádia, měl 0,5W a tuším, že dokonce i 8ohm.
No to byla prdel když si na to vzpomenu. Ale fungovalo to parádně. Když jsi měl sluchátka v uších, tak si nemohl kecat se svýma spolucestujícíma.

#9 06.03.07 17:34

george
člen
Příspěvků: 79

Re: Aktivní repro na kolo :)

woe:Něco podobného jako máš na WC? Jenom dej pozor ať si nespleteš prkénko s cyklistickým sedlem.

naposledy upravil george (06.03.07 17:36)

#10 06.03.07 17:48

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Aktivní repro na kolo :)

Abys pak nedostal někde paragánskou padinu. smile smile smile

#11 06.03.07 17:48

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Aktivní repro na kolo :)

To by chtělo 2.1 big_smile Dva elipťáky do polohy zpětných zrcátek a na nosič subík... místo flašky kapík a čtyři dynama na každý kolo... to pak všichni kolegové cyklisti padnou na zadek.

#12 06.03.07 17:56

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Aktivní repro na kolo :)

Cyklohifi lol

Jet s takovým kolem bude pěkná dřina lol

#13 06.03.07 18:08

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Aktivní repro na kolo :)

A do kopce se zastaví, páč nepřetlačí ty dynama. smile A mikrofonní systém, aby bylo slyšet co říká vpředu jedoucí cyklista. Věčný problém, cyklisti znají.

#14 06.03.07 18:14

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Aktivní repro na kolo :)

Chce to holt trénink... až bude mít lejtka jak stehna, tak ty dynama ani neucítí.

#15 06.03.07 18:16

kurpelm
člen
Z: Trenčín city
Příspěvků: 166

Re: Aktivní repro na kolo :)

megafon a tlakovu trubu k tomu, ta co je na kamionoch...

#16 06.03.07 18:50

m.Ptak
člen
Příspěvků: 67

Re: Aktivní repro na kolo :)

ja sem se dival na discovery,je tam prima porad,menuje se muzi v bilem a oni tam zkousi ruzny kraviny...no a jeden chlapek se necitil na kole bezpecne tak chtel nejakej prostredek na to aby si ho ostatni vsimli...tak mu dali na kolo baterku od auta a napojili na dynmao,pak zesak na zada + bastubu,na helmu takovy to co se v tom pousti verejnej rozhlas a pak jeste 2 pasmovy repra na riditka...vypadalo to fakt huste

#17 06.03.07 19:15

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Aktivní repro na kolo :)

ved jasne, takeho curaka si vsimne kazdy lol

#18 06.03.07 19:18

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Aktivní repro na kolo :)

taknějak. myslim že se cyklohifi neujme. přemejšlel o tom určo každej druhej, ale v praxi je to z 80% nepoužitelný tak aby to bylo pohodlný, bezpečný a aby si nebyl za kripla...

#19 06.03.07 19:34

A.J
člen
Příspěvků: 16

Re: Aktivní repro na kolo :)

taky sem o cyklohifi premejslel ale pak me to zase prestalo lakat smile nevedel jsem jak to zbastlit

#20 06.03.07 19:52

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Aktivní repro na kolo :)

A hlavně kolo by pak bylo použitelný pouze v létě.

Doporučit můžu jedině nějakej jezevčík, vybírat z těch odolnějších: JVC RV-B99BK (takovej válec), JVC "želva" - na záda, taky rádio z limitovaný řady Sony S2 (Sony ZS-X3CP - dobrý řešení), a vyhnout se Sencorům, Smartonům, Eltám a podobným nádherám.

Vim, že jste zvyklí, i já, na jinou kvalitu zvuku, ale i tady by bylo hezký udělat to kvalitně DIY, já jsem o tom přemejšlel taky, jak vyřešit hromadnej poslech na kole nebo na pláži.

Tady s DIY příliš nepochodíte, jediný inteligentní řešení pak jsou tylhe plážáky, z odolnějšího plastu a nejlépe i antishockem pro CD, line-in jedině potěší.

Jen si představte, jak byste vypadali, kdybyste si na pláž přinesli vaší high-endovou domácí sestavu smile ani na to není dělaná. Jsou jen dvě možnosti. Příjet tam s autem a odkrýt zavazadelník kde se skrývají vaše našláplý killowatty basůch smile nebo přenosný rádio.

To samý to je na kole. Tam diy nejde. Leda tak nějakej batoh, a do něj něco chytře zamontovat. To může ještě relativně jít. Ale kdo to bude nosit, he? smile

Taky jsem o tom přemejšlel, jak vyřešit hudbu na kole, na pláži, na U-rampě, ve skate parku a na podobných místech - buď auto (což se s něčím trochu příčí big_smile) nebo jezevčík.


Mimochodem, zmínil jsem rádio z řady Sony S2 - jo, hraje to. Jasně, je to jezevčík, takže žádnej zázrak, ale je z dost tvrdýho plastu, dokonale vozovzdornej, má dobře vyřešený držadlo, i jakýsi žlábek vespod tvarovanej pro snadný nesení u nohy smile
http://www.etronics.com/products/ZSX3CP.jpg
A je docela lehký protože má externí trafo.

#21 07.03.07 7:55

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Aktivní repro na kolo :)

Jediné použitelné jsou nějaké docky na Ipod s těma mini-repráčkama. Ale bude to hrát na hovno, jak ovšecko z téhle branže - co třeba nějaké 2.1 od PC? Hubené saty na řídítka, subýk do rámu, když bude úzkej... A budeš fakt za hvězdu! Napájení bych řešil nějakým Pb článkem a nabíjet z dynama, vždycky z kopce. smile

naposledy upravil Michal (07.03.07 7:56)

#22 07.03.07 15:20

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Aktivní repro na kolo :)

Já bych využil dutiny rámu jako ozvučnici. tongue
pak těch 8 dynam a mohl by si úplně odmontovat brzdy, a používat to jako sjezdový speciál. lol

#23 07.03.07 19:48

Spirit
člen
Příspěvků: 316

Re: Aktivní repro na kolo :)

a do kopca budes tlacit? lol

#24 08.03.07 16:44

Mathes
člen
Příspěvků: 71

Re: Aktivní repro na kolo :)

Zajímavá dabata, kluci... Ze by se tu založilo i téma "cyklohifi"...? Já bych nacpal tu Teslu do nějaký malý krabičky (klidně plast, ať je to lehký) a živil bych to jen z nějaký MP3. Nějaký středy to zahraje, takže zvuk by mohl být asi jako z PC chrchlátek za 130 Kč, který kdysi otec přinesl domů... tongue

#25 08.03.07 17:45

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Aktivní repro na kolo :)

A co takhle pár PA kompaktů pověšenej vzadu po stranách na nosiči, na něm gelová autobaterka, dobíjená z několika dynam, a dvoukanálovej zesík, tak 2x50W/8R? To by mohlo hrát docela nahlas big_smile

#26 08.03.07 17:56

Glatz
člen
Příspěvků: 236
Web

Re: Aktivní repro na kolo :)

vy pořád všechno chcete věšet na nosič. dyť to může být i na připojené vlečce. big_smile

naposledy upravil Glatz (08.03.07 17:56)

#27 08.03.07 18:19

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Aktivní repro na kolo :)

Taky fakt, ale vem když se třeba utrhne .. blbějc se pak taky zatáčí .. máš s ní větší odpor a ještě jseš delší takže se hůř otáčíš.

Viděl bych to takhle.

Dost kvalitní a zároveň lehký kolo s hodně dobrejma ráfkama a výpletem, hodně převodama, a hlavně kvalitníma v-brakama nebo kotoučovýma brzdama (důležitá věc). Pro stání něco jako stabilizátory.
Dozadadu i dopředu nosič s nějakýho pevnýho a lehkýho materiálu (dural).
Dozadu pořádně připevnit k nosiči na každou stranu zadního kola jeden lehkej plastovej kompakt RCF 12"+1".
Na nosič samotnej nahoru jednu větší, nebo dvě paralelně spojený menší gelový autobaterie, na nich čtyřkanálovej zesilovač s dobře dimenzovaným zdrojem, jeden reprák na kanál, nebo jen dvoukanál, a páry kompaktů paralelně, silný kabely, aby byly nízký ztráty, na zadní kolo spoustu dynam na dobíjení baterií.
Dopředu taky nosič, přimontovanej k vidlici a řidítkům, aby to celý bylo otočný, a dobře vyvážený, a co nejlehčí to pude. Pokud to bude lehčí jak člověk > úspěch (vození lidí na řidítkách není v naších zeměpisných šířkách nic neobvyklýho. Na řidítka "palubní desku" s širokou škálou ovládacích prvků (stav baterie, hlasitost, basy, ovládání zdroje zvuku, a samozřejmě ovládání předních a zadních světěl, blinkrů, a taky modrých LEDek.

Ještě by nebylo od věci někde vecpat autoledničku, a v ní chladit nějaký pití (nealko, tohle by pod vlivem nešlo řídit big_smile)

Hrát to bude dost silně, a s tou vahou to není tak strašný .. na kole jezdim hodně a rád, a kolikrát vezu někoho na rámu a ten někdo taky něco váží a jde i tak jet docela rychle. Jízda tří lidí na jednom kole taky není nic těžkýho.
Pokud tohle celý bude mít do 130 kg, dá se to zvládnout.

Skvělá zábava ve volných letních dnech big_smile
V 13:30 výjezd s partou do ulic, za doprovodu pořádný hudby, večer (21:00-23:00) návrat a přes noc nabíjet akumulátory big_smile
Pokud by jízda trvala tak 10 hodin, byla by potřeba kapacita aspoň 150 Ah, a doma mít připravený další, náhradní akumulátory, zatímco jedny se budou dobíjet, jiný budou v akci, a další budou na následující dnyt, třeba na každej den v tejdnu jedna sada akumulátoru, jednoduše střídat jak ponožky, jedny mám na sobě a jiný se perou nebo schnou. Samozřejmě taky adekvátní počet nabíječek.

Co myslíte? Takovýhle věci zakázaný nejsou, ne? big_smile
Akorát ten hluk, a vymlácený okna v ulicích kde by se s tim jelo by mohly bejt nepříjemný .. lol



P.S.: Shánim sponzora. Takováhle věc bude něco stát, a obávám se že by to šlo přes 100 000 lol

#28 08.03.07 18:34

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Aktivní repro na kolo :)

To už radši na tu motorku.. Třebas na Pincka big_smile

#29 08.03.07 18:41

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Aktivní repro na kolo :)

co takhle neco mnohem skromnejsiho- do ramu 20W zesik, mono svab do auta a mensi gelovka a pod sedadlo zezadu pridelat nejakou citlivejsi bedynku se sirokacem? naklady par stovek a randal to taky nadela smile

#30 08.03.07 18:50

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Aktivní repro na kolo :)

Ale nebude to mít basypyčo lol .. je potřeba počítat se ztrátou citlivosti ve volným prostoru. U těchle profi RCF to nebude problém, ty jsou na to dělaný. Inspirovalo mě reklamní auto OC Pyramida, kde měli na střeše čtyři PA kompakty PAacoustic smile hrálo to opravdu dobře .. bylo to slyšet na stovky metrů daleko ..

U toho kola jsem myslel, že by byly kanály zapojený do kříže.
http://img519.imageshack.us/img519/766/kolode1.png

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)