diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 04.03.07 11:46

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: odpalený aldax

Já taky:-)

#32 04.03.07 11:48

BobiseK
člen
Z: SLOWAKIA-prievidza-15-
Příspěvků: 138

Re: odpalený aldax

je mi viac menej jasné že som to asi posral svojou inteligenciou ale keby aspoň viem čo som zle spravil aby som sa tomu nabudúce vyhol,furt nad tým premýšlam a nič ma nevie napadnúť...
poslať by som ti to poslal,ale to by sa ten zosik nestihol vrátiť dovtedy,čo si to ten chalan príde zobrať...
takže teraz budem musieť kúpiť nové a prepájkovať ich tam,lenže či zoženiem konce v takej kvalite sad
for all: chalani zo slovenska,neváľajú sa vám tam niekde 2ksBD911 a 2ksBD912 ? kúpil by som na dobierku,bo z neakého online shopu to kupovať a preplatiť na poštovnom... sad

#33 04.03.07 11:51

ondra Ch
člen
Příspěvků: 237

Re: odpalený aldax

Sinclaire tohle ti teda nezávidím smile) ufff

#34 04.03.07 11:57

BobiseK
člen
Z: SLOWAKIA-prievidza-15-
Příspěvků: 138

Re: odpalený aldax

lol
PEACE

#35 04.03.07 12:03

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: odpalený aldax

Ale o nic nejde. Nabízím pomoc, záleží na něm. Značkový materiál máme, pokud do toho naletuješ něco z krámu, přicházíš definitivně o záruku, to je vše. Teoreticky už by jsi o ni přišel tím trimrem, ale nejsme zas takoví kruťasi:-)
Když to pošleš obchodním balíkem, bude to tu rychle. Zpátky taky.

naposledy upravil sinclair (04.03.07 12:04)

#36 04.03.07 12:13

ondra Ch
člen
Příspěvků: 237

Re: odpalený aldax

Bobíšku nechci na tebe dělat machra,já toho v životě zkurvil taky dost smile) Neber to zle!

#37 04.03.07 12:38

BobiseK
člen
Z: SLOWAKIA-prievidza-15-
Příspěvků: 138

Re: odpalený aldax

dobra,tak berme to takto...sú vlastne len dve možnosti
1, chybu by som spravil niekde ja a boli by zlé tie 4 konce,koľko by to cca vyšlo ? platil by som to prevodom aby som zbytočne neprerobil na dobierke
2, chyba by bola napr. od výroby tranzistora,alebo proste by si usúdil že chyba bola z vašej strany,tak by to bolo zadarmo?

#38 04.03.07 12:50

ondra Ch
člen
Příspěvků: 237

Re: odpalený aldax

Neřeš to,zabal to do krabky a šup s tím na poštu...

#39 04.03.07 13:11

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: odpalený aldax

Při tvrdém průrazu koncových tranzistorů neodejdou jenom ony, na to nezapomeň. To je typický výměnkářský systém-vyměníš bez rozmyslu a buď to pojede, nebo to shoří znova...:-)To je systém napyču.
Končím diskusi.

#40 04.03.07 14:08

JoinerNet
člen
Příspěvků: 39

Re: odpalený aldax

To sinclair:
Vím že je to mimo mísu, ale je počítané u zesilovače SPV100 i s tolerancí výkyvu napětí v síti ? Ne každý má
v zásuvce 230V a potom se může stát, ze půjde do zesilovače třeba 2x 47V místo 2x45 V max. Je tam teda ještě nějaká tolerance ?

#41 04.03.07 14:15

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: odpalený aldax

Myslim, že se to kůli pár voltům neposere smile

#42 04.03.07 14:21

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: odpalený aldax

prosimte mi rekni, kolik spotrebicu se ti posralo kvuli prepeti v siti...

#43 04.03.07 14:29

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: odpalený aldax

Pochopitelně, že je. Máš mě za vola???

#44 04.03.07 14:42

JoinerNet
člen
Příspěvků: 39

Re: odpalený aldax

to sinclair : za vola ne, ale za špičkového odborníka .Nechci tady potom plakat, že mi to nejede, raději se zeptám
:-)) jak říkavala moje máti " za zeptání nedáš nic ", možná dostaneš pohubě :-))

#45 04.03.07 15:24

BobiseK
člen
Z: SLOWAKIA-prievidza-15-
Příspěvků: 138

Re: odpalený aldax

tak som sa s tým trošku bavkal,vyletoval som tie konce a sú zle iba dva,s tými dvomi to už má v pohode kľuďák,cca polovičný,ešte som cez to nehral a ani nebudem pokiaľ nezohnám tie dva tranzistory... potom dám vedieť ako som vyhorel lol

#46 04.03.07 16:03

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: odpalený aldax

Jenom mi to v siti ukazuke každý den jinak big_smile o 10volt

#47 04.03.07 21:25

redyuri
člen
Příspěvků: 175

Re: odpalený aldax

aaak sa dobre pamatam, silnoprudiari ma opravia, malo by tam byt od 219 do 243 voltov

#48 04.03.07 22:11

BobiseK
člen
Z: SLOWAKIA-prievidza-15-
Příspěvků: 138

Re: odpalený aldax

mne sa zdá že by tam mala byť 5% tolerancia... čo je približne toľko,ako si napísal

#49 05.03.07 8:50

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: odpalený aldax

Naše stavebnice snášejí ještě o něco víc, než je schopno bez přesycení a varovného vrčení unést síťové trafo.
Byla by asi blbost navrhovat zesilovače tak, že při 230V ještě fungují, ale při 250V už jdou do prdele, ne? To byste nám dali :-)))
Sice-některé takhle "fungují", zvlášť ty s TDA7250, co jsou našponované na maximum. Z praxe vím, že tyhle krámy prorazila někdy i špička při vypnutí a rychlém opětovném zapnutí.
Obecně by měly být zesilovače /i amatérské/ navrhovány tak, aby ve stavu bez buzení snášely i přepětí okolo +25-30%.
To se týká i navrhování zdrojů pro zesilovače s výkonovými IO, které se samy proti přepětí neumí bránit, například TDA7294V. Jestliže je dovolena katalogem absolutní špička bez signálu 100V, pak by symetrické napájecí napětí tohoto IO ve stavu bez buzení nemělo překročit +/40V, vzhledem k možnostem tohoto IO raději ještě méně. TDA7293V je o fous odolnější, LM3886 také, ale nedoporučuju to zkoušet:-)
Netýká se to pochopitelně bastlů, kde jsou použity 60-voltové tranzistory, napájení je 80-90V a podobných Kotisovin:-)

Vznáším anketní otázku:

Co by měl umět stereofonní předzesilovač Aldax? Myslím tím počet vstupů, výstupů a jakých, jejich přepínání, výbava korekcemi atd.
K návrhu své koncepce připište ještě, kolik byste byli ochotni za takovou stavebnici zaplatit.
Highendově-maximalisticko-ultra koncepce nechte prosím stranou:-)
Musí to umět sestavit+rozchodit průměrně inteligentní běloch, měla by to být stavebnice.

#50 05.03.07 9:19

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: odpalený aldax

Co by se mi asi líbilo... věci typu symterika, úrovně a tak nechám zkušenějším, tenhle pohled berte jako selsky uživatelský.

DAC - aspoň základní švábus, žádnej hájent, pro chod z levných zvukovek, tak aby to nesráželo kvalitu konce a zbytku elektroniky za tím. Optika/koax. A obojí průchozí.
Pokud je to mimo mísu, tak mě nemějte za blbce, ale myslím, že by to spousta lidí ocenila.



balance je je zbytečný, ale asi tam bezpodmínečně patří.

Odbočka do případného submodulu.

Vstup s galvanickým oddělením.

Stavitelný subsonic 24db/oct pro kompatibilitu se seniorem.

součet stereo->mono a mono výstup ?

mono vstup

Phono in

Trošku vtip:
dva páry výstupů ke koncům z faderem
Počet přepínatelných vstupů mono+stereo+stereo+2*stereo přičemž ten poslední pár by byl crossfadnutelný.

Kolik bych za takovou věc zaplatil nemám představu. smile Hezký preamp, vzhledem k cenám konců a modulů, se kterými by to ten tvůj pověstný běloch kombinoval, kolem dvouch litrůch za něco pěkného a do litru za nějakou soc-verzi, třeba bez osazení DAC, subsonicu a s nižším počtem vstupů?
Jsem zvědav na recenzi požadavku.

naposledy upravil Michal (05.03.07 9:32)

#51 05.03.07 9:41

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: odpalený aldax

ja bych radsi av preamp smile neplanujete jej? smile (jako modul ne stavebnici) jen opticke/koax vstupy a 6 vystupu analog, regulace hlasitosti subsonic pro kady kanal zvlast a uroven hlasitosti pro kazdy kanal zvlast(regulovat odlisnou citlivost beden)...byl bych max spokojeny smile jo a nejake video vstupy (treba 3-4) smile a jeden moniotr video vystup smile

co se toho sterea tyce: tak asi to co michal az na fader. Slusny DAC, subsonic na kazdy kanal, bez korekci, dost vstupu, vystupu. Jo jeste ty digi vstupy urcite galvanicky oddeleny a jeden analogovy taktez.

Nekteri lidi pouzivaji i stereo zes pro AV aplikace mozna by neskodili nejake AV vstupy(jako i vedeo, treba tak 2-3) + video monitor out


cena nevim smile

#52 05.03.07 9:50

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: odpalený aldax

Na ten video bych se teda s gustem vyq. smile Jaké videovstupy bys tam chtěl? HDMI? RGB? YUV? SVHS? Kompozit? To už je asi trošku mimo... smile

Proč ne fader? Můžeš mít puštěnou muziku z CD a při tom třeba v klidu pařit gamesy na plátně třeba z PSX. Mě to nepřijde jako špatný nápad.
Navíc by se toho možná chytli DJS a bastliči poloprofi vybavení do hospod. Né každému vyhovuje myš a NB. smile

Ještě bych se přimluvil za sluchátkový výstup 6.3, nejlíp se samostatným voličem zdrojem signálu a volume, volitelné automatické ztlumení soustav při zasunutí jacku sluchátek.

Asi už přeháním a cena by se šplhala do výšin.

naposledy upravil Michal (05.03.07 9:56)

#53 05.03.07 9:53

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: odpalený aldax

Mě by se třebas líbilo kdyby to mělo plně sym vstupy a výstupy, až na phono. Kvalitní sluch. příposlech, který by měl nezávislé přepínání vstupů a samostatný regulátor hlasitosti. Vstupy: 2x stereo line, 4x tape smyčka. Možnost nastevní vstupní cictlivosti a výstupní úrovně nezávisle na čemkoli.
Kvalitní a přesné VU metry. Úprava signálu by se hodila: pevné basy a výšky, 2x param střed 0,02-3,5KHz, 0,6-20KHz samozřejmě vypínatejný, balance se občas taky hodí. režimy pro stereo: stereo, reverse, L+R, L, R. Pak by se taky hodil ten přeladitelný subsonic cca 20-50Hz 24dB/okt.
No, to je zatim všechno co mě napadá, za takovouhle stavbnici, kdyby byla z moderních součástek a osázená neutrickama bych dal 10K.

naposledy upravil Mates (05.03.07 9:55)

#54 05.03.07 9:57

hanzs
člen
Příspěvků: 168

Re: odpalený aldax

hmm, no kdyz jsem si precet vyse napsane navrhy, tak se skoro stydim neco napsat, ale me by osobne stacila klasika:
4 line-vstupy s moznosti jeden umistit na predni panel (pro mp3, discman atd..)
prepinani vstupu elektronicke na kruhova tlacitka (obdelnik se blbe dela do predniho panelu smile
korekce - ano
vystup na sub - ano ale jen jednoduchy (kdo chce vic at si da subseniora primo do subu)
balance - ne
phono in - pouze jako doplnujici modul kdo bude chtit
digital in - no to ja nepotrebuju
vykon koncu - 2x100W/4ohm

cena za vyse uvedene, pekna by byla 2tis., ale realna spis 3tis.

PS: co vsichni mate s temi symetrickymi vstupy? To vsichni doma mate CD playery apod. se symetrickymi vystupy? No to jsem asi z jineho kraje...

naposledy upravil hanzs (05.03.07 10:00)

#55 05.03.07 10:33

AmoR
člen
Příspěvků: 75

Re: odpalený aldax

Jsem stejneho nazoru jako Hanzs. Chci pro otce na 50tku postavit nejaky zesilovac. Je zvyklej na AZS 281 /tusim/, velice by se mi tudiz libilo kdyby mel Aldax kompletni reseni neceho "podobneho" co se moznosti tyce. Akorat se primlouvam i za balance. Proste takovou klasiku. Cena kole 3 tis. by se mi libila

#56 05.03.07 10:57

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: odpalený aldax

To co hanzs smile Ale nejradši bych to viděl už složené a v pěkné kastli big_smile 2-3ku bych za to dal ale nevím kolik by to stálo možná víc možná míň ...
Kdyby to měnlo stát 10 ta by tam musel bejt pěkně laditelná aktiv vyhybka + subsonic ... ale to už je asik moc smile

naposledy upravil Karlos (05.03.07 11:00)

#57 05.03.07 11:04

Pepa
člen
Příspěvků: 39

Re: odpalený aldax

-4 vstupy, z toho dva s možností úpravy úrovně
-přepínač mono /stereo
-výstup a vstup pro ekvalizér, příp. jednu mgn. smyčku, do které by se dal EQ zapojit
-2 nezávislé symetrické výstupy, z toho jeden s přeladitelnou horní propustí 40-180 Hz/24 a regulací výstupní úrovně a možností přemostění (k druhému výstupu bych připojil Seniora)
-hlasitost na DO
-korekce být nemusí, když jo, tak vypínatelné
Cena 4000,-

#58 05.03.07 11:06

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: odpalený aldax

DAC DAC DAC! smile

#59 05.03.07 11:57

george
člen
Příspěvků: 79

Re: odpalený aldax

Já se blížím Pepovu návrhu: pět vstupů (Tv, DVD, Sat, Comp, Tun) všechny s možností nastavení citlivosti,zepředu jeden vstup pro MP3 (bez gainu). Všechny vstupy jednoduché korekce. Min. 10-pásmový eq. nebo konektory na zadní straně pro externí. Přeladitelný crossover se subfiltrem na LF a regulací hlasitosti na HF. Výstup na sluchátka s regulací úrovně. Šířka 430mm, cena 3399.-.

#60 05.03.07 11:58

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: odpalený aldax

Hovno DAC, ADDA + FireWire

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)