diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 04.03.07 9:07

7tech
člen
Z: Příbram
Příspěvků: 288
Web

Re: novy SEASy

Proč mají ty Seasy tak divoké charky? Je to tím, že jim jde o jiné kvality nebo to ostatní výrobci tak přikrášlují?

#32 04.03.07 9:19

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: novy SEASy

Myslíš ty hrby kolem horní mezní f? To by mohly bejt break-up módy kovový membrány smile

#33 04.03.07 15:01

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: novy SEASy

Hlavně má SEAS docela vysoké rozlišení db a hlavně měří repra s vlivem bafflestepu, tedy skutečné charky, se kterými se dá počítat.

#34 04.03.07 15:05

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: novy SEASy

Už zas jo? Měli období, co to měřili blllbjééé.

#35 04.03.07 18:18

7tech
člen
Z: Příbram
Příspěvků: 288
Web

Re: novy SEASy

Hlavně menší basáky mají hrby v místě, kde začínají směrovat a nezáleží to na měřítku. Je mi jasné, že je to přirozená vlastnost, ale jak to potom dělají ostatní výrobci? Všichni podvádějí?
Frank má pravdu. Kdysi jsem si chtěl nechat dovézt již nevyráběný 27TFF pro jeho perfektní charku a to i mimo osu. Až jsem našel novější měření. Všechno bylo jinak, TFF byl najednou podprůměr.

#36 05.03.07 8:08

hanzs
člen
Příspěvků: 168

Re: novy SEASy

No problem te ostre spicky na cca 5ti kHz je ten, ze udela ostry narust zkresleni 3-ti harmonickou nekde na 1,5 kHz a to muze byt neprijemne, viz podobny seas ktery ma podobnou spicku na 6,5kHz a v hodnoceni na to Zaph na svych strankach upozornuje (a taky u toho repro je to trochu vys, takze se tomu da vyhnout nizsim delenim):

Seas Excel W15CY-001 (Magnesium):
Comments: This is Seas' definitive high end driver. Response within the usable band is flat line smooth, and harmonic distortion is excellent, though a notch down from the Scan Speaks and the Peerless Exclusive. The breakup node is easily controllable with a simple RLC notch, though I consider the optimum crossover point of this driver to be around 2kHz, maybe higher depending on how much that 2.3kHz 3rd order harmonic distortion bugs you. The 5th order harmonic at 1.5Khz is low enough to be off the audible radar. It's not the cheapest 5.5" around, but it's probably worth the extra cost. Note: a couple stars off consistency for a wandering breakup node over the years.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)