diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 27.02.07 22:25

kyselym
člen
Příspěvků: 280

phase 24 fw

ahojte tak ji mam konecne doma uz jsem ji i zkusil testnout v rmaa smile nevim jestli jsem udelal vsechno dobre ale vysledky vypadaji celkem hezky.
http://phoenix.inf.upol.cz/~kyselym/rmaa/

mam stim ale malej problemek...na stolnim PC a v notasu kdyz je pripojeny napajeni ztoho leze peknej bordel (zrejme tedy z tech spinacich zdroju) nevite nekdo co stim? u notasu je to na hodku resitelny smile ale u stolniho ne sad

kdyz jede notas na baterky tak je vsechno jak ma byt a bez problemu.

Jen pro predstavu co se deje na stolnim a natasu se zaplym zdrojem:
http://phoenix.inf.upol.cz/~kyselym/rma … 4.1khz.htm

ps. dat pc a zes do jedny zasuvky jsem uz zkousel

#2 27.02.07 23:53

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: phase 24 fw

Divné, divné, divné... :-)

Kromě toho co jsem psal do mailu ještě prosím o upřesnění, jakým způsobem taháš signál do zesíku. Používáš ty přibalený redukce jack/cinch nebo jsi vybavenej symetrikou? Bereš to ze zadních výstupů nebo z toho předního, přepínatelnýho line/headphones?

#3 28.02.07 0:20

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

na ten rmaa test jsem pouzil ty zadni vstupy/vystupy a kvalitni neutrik jacky a tasker kably delky asi 15-20cm. K zesu to jde pres redukci jack/cinch taky z tech zadnich a pres obyc levny cinche a kably za 10kc/m(uz by byli lepsi ale nebyli na sklade). Jeste me napadlo ze zkusim ten predni pripojit na zes a uvidim jestli se to prestehuje pac jestli jo tak je to urcite nekde mezi phase24 a ampem(to je ta tuning yamaha rx396 od sinclaira)

muj skromnej odhad je ze se to prestehuje. Zacinam mit pocit ze problem bude nekde v rozvodne siti nebo mozna antenim rozvodu kterej se pres TV dostane az do yamahy. zitra jak budu mit cas tak zkusim to cos navrhoval a jeste co me napadne a uvidime smile snad to dobre dopadne smile pac ted sem poslouchal na baterku v notasu a pres sluchatka a je to lahoda...tak spickove mi jeste nic doma nehralo

jeste takovej asi blbej dotaz: meril jsem ten kabel od taskeru ( http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=84560 ) a vyslo mi ze je 150ohm, je to ok? koupil jsem nato ten spravnej?
pac k te yamaze chci dat tyhle: http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=84552 a predpokladam ze budou parametrove stejny

jakej kabl mam pouzit na digi out?

#4 28.02.07 10:17

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: phase 24 fw

neodpovím na všechny dotazy :-)

Ráno jsem stihl poslechnout to s notebookem. Mám teď zes s příliš vysokou vstupní citlivostí, takže šum terrateca (i vlastní šum zesu) byl krásně slyšet i 30 cm od výškáče. Nicméně, byl to pouze šum + slabý brum. Beze změny při připojení/odpojení FW kabelu, s notebookem na baterky i na síť. Napájeno z různých zásuvek (ale mám doma třídrát, 2,5mm2 měď vlastnoručně montovaný).

Jo, hraje to fakt dobře. Hraje to tak, že nemusím řešit, jestli to hraje dobře nebo špatně, prostě poslouchám muziku :-)

Kabel k Digital IN - jednoznačně 75 ohm koax. Na ostatním IMHO nezáleží. Použil jsem zbytek normálního bílýho anténního s Cu + alobalovým stíněním, co jsem našel doma. Oproti "běžné nf tkaničce" s nedefinovanou impedancí slyšitelně lepší. Nevěřím, že s nějakým super-kabelem bych slyšel rozdíl. Pokud ten Digital kabel bude dlouhej, požadavky budou přísnější a pak na kvalitě nešetři (ale stále jde o "anténní kabel" - jen s větším průměrem a nižšími měrnými ztrátami). Asi bych oželel zlatý CINCHe, když vstup terrateca je klasickej ponikl - prej zlato/nikl není nic moc, co se odporu a jeho linearity týče (dle hifistů - převzatý neověřený názor).

Ty kabely z odkazu mi přijdou hrozně tenký :-) Já používám laciný RG 58C/U 50 ohmů (pozůstatky starých počítačových sítí), ještě lepší parametry má prý koax 93 ohm (RG 62A/U apod.) - nižší kapacita. Ono to pomůže těm operákům (stabilita, rychlost, zkreeslení) - používat kabeláž jako "filtr na drsný vejšky" není IMHO v případě terrateca potřeba :-)

#5 28.02.07 17:35

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

asi sem uz nasel problem smile
takze popisu situaci:
stolni PC: s-video kabl to televize asi 12m
notas: composite video do televize asi 10m
televize ma na jednom scartu svideo i composite a na druhem scartu je audio vystup (R+L) do yamahy asi 5m
phase24: asi 12m do yamahy.

Kdyz vyndam ten video kabl ze stolniho tak na notasu (na napajeni i bez) jede ta phase24 tak jak ma i stim/bez compositnim kablem pripojenym k telce.
Kdyz dam phase na stolni tak musim zase vyndat z notasu to compositni video(1xcinch) ale trochu brumu zustane(to uz je zemni smycka tak jak ji znam) kdyz dam pryc i ten s-video kabl tak zmizi smycka a zustane uz jen hodne slaby bordel ze stolniho.

tak co stim? nechce se mi porad pripojovat a odpojovat video kably navic kdyz si pustim filma tak to pripojeny byt musi smile (ted se bavim jen o stolnim na notasu uz to bez pripojenyho stolniho pojede tak jak ma i s videem)

na zlaty cinche taky prdim smile a kably poresime potom wink

#6 28.02.07 17:50

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: phase 24 fw

Zkus u toho audia z telky do yamahy dát do živejch i stínění kondíky tak 1u foliáky. nebo dvě oddělovací tráfka, pokud máš. T vše za předpokladu, že při rozpojení audia TV/yamaha je vše OK i při propojených videokabelech (tuhle option tam asi nezmiňuješ).

naposledy upravil opamp (28.02.07 17:52)

#7 28.02.07 19:22

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

hm tak kdyz ty audio kably dam vem tak to zmizne... tak jeste zkusim ty kondy (trafka nemam)

ono to asi ani tolik nesmyckuje...nejvetsi problem je ta zku***** televize sad zkousel jsem si pripojit kably k yamaze a prikladat je k pocalu, notasu, 220V, a kdyz sem to dal za televizi tak sem pomalu ohluchl...bordel jak prase takovy praskani ci co... ale je to jen vzadu za televizi jak jsou scarty... tak sem je zkusil uzemnit a obalit alobalem a trosku to pomohlo ale moc dobry to neni. kde se daji sehnat ty trafka? to by bylo asi idealni reseni...


muzou ty kondy 1u byt mimo konektor? me se tam nevejdou...(jako na dratkach ven)

#8 28.02.07 21:41

Hop377
člen
Příspěvků: 54

Re: phase 24 fw

A co ti to spravi, ked vytiahnes antenu z telky?

#9 28.02.07 21:45

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

antena nato nema vliv.

ted mam zapojeny vsechno az na audio kably TV->yamaha a slape to paradne. Takze budu potrebovat ty oddelovaci trafka...bavil sem se otom s otcem a ten rikal at na ty kondy kaslu ze to stejne nepomuze.

jeste sem zkusil odpojit stineni v konektorech u yamahy(aby to neuzaviralo smycku) ale nepomohlo to.

nemaji neco takovyho na prodance treba? vazne ted tapu...pomoc by se hodila smile

#10 28.02.07 22:32

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: phase 24 fw

http://aldax.cz/ ==> Audio z PC a brum,napsal Sinclair mrkni tam smile

#11 28.02.07 22:55

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

to uz sem cetl nekolikrat...nevim ani kde jsou nejaky takovy zbery tady v okoli...rychlejsi bude pro me si je nekde koupit...prece se to musi nekde delat..nebo to je jen ve starych Teslach? smile nebo si to i klidne namotam (nejakej drat a feritovy jadra by se doma nasly)...jen nejakej navod by to chtelo smile

#12 28.02.07 23:36

Vaclav
člen
Příspěvků: 25

Re: phase 24 fw

Taky se přimlouvám za návod na oddělovací tráfka.

#13 01.03.07 11:45

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: phase 24 fw

Mohl bys upresnit co mas za typ notebooku? Tohle cely nasvedcuje na vyrovnavaci proudy z pulsniho zdroje. Tam oddelovaky muzou pomoct jen castecne. Je zdroj pripojen dvouvodicove nebo ma i ochranej vodic?

#14 01.03.07 13:34

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

hm notas mam asus A6Q00VC. jinak do samotnyho notasu jdou jen dva draty do te krabicky s menicem jdou 3. Tim notasem to ale neni. Problem je vazne ta televize. Ted mam pripojeny vsechno jenom ne audio vystup z TV na yamahu a je to vpohode. Do zvuku se ale i tak dostava bordel(kterej sem popisoval) z TV. To ruseni je tam vazne silny takze to nejak proleze po stineni tech video kablu. Tohle ruseni je ale hodne slaby a neresil bych ho. Zesili se dost podstatne az po pripojeni toho audia TV->yamaha. Nevim esi taky neni neco s tou televizi pac mi prijde ze takovej bordel to prece nemuze vyzarovat nebo jo?

pro upresneni: kdyz propojim vse jako predtim stim ze odpojim TV(audio i video) tak je vse bez jakyhokoliv ruseni, bordelu, zemnich smycek a podobne. Antena do TV nato nemam vliv. To ruseni vydava televize i ve vypnutym stavu(standby) a kdyz na ni neni nic pripojeno.

#15 01.03.07 14:15

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: phase 24 fw

Jo televize? To jsem se zase spatne dival. Ja mam treba telku ktera ma taky pulsni zdroj. A ta mrcha hnoji mnohem vic nez cokoliv co jsem kdy slysel. Je to samsung LCD. Jinak kdyz pises ze mas notes pripojenej dvouvodicove od zdroje ale do zasuvky s kolikem je to usmevne. Minus pol zdroje NTB je tak totiz pripojen k tomu ochranymu koliku v zasuvce. Pokud je pulsne a trivodicove resena i televize na problem je zadelano. Tohle totiz nejsou potize s brumem na 50Hz a jeho nasobcich. Po ochranym vodici Ti totiz litaji vyrovnavaci kapacitni proudy v nadakusticke oblasti ktery zjevne intermodulujou do slysitelnyho pasma. Zde uz oddelovak nemusi pomoct.

#16 01.03.07 14:37

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

tak to sem rad ze ta telka je pripojena jen dvoukolikem smile

ne ted vazne...nemel bych tu telku nekam zavyst? nebo spis reklamovat (pac jeste je v zaruce) Ta telka je CRT hitachi CL21F63 (21") moc se mi ale nezda ze by tu byly tak mirny normy na takovy ruseni.

#17 01.03.07 16:00

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: phase 24 fw

hmm Tohle je problem. Mas ruseni zmereny? Nemas. Takovy veci jsou desne tezko reklamovatelny. Zalezi pak na serioznosti dodavatele. Takze je Ti jasny jak to asi dopadne ze?

#18 01.03.07 16:09

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

hm je...a existuje nejakej takovej profik jako sinclair kterej by tu telku potunil a dal do kupy? smile do toho bych sel...

#19 01.03.07 16:11

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: phase 24 fw

Jen se vmísím - NB-konec, leze tam 50, 150,250,350hz atd. či přesně tak nějak, každopádně ta padesátka tam je znát. Odrušovacím trafem? mezi NB a konec?

#20 01.03.07 18:36

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

sem to ted zkusil jen zvukovka a konec a ta 50ka tam je, ale je tak malinka, ze zes na max. a z beden je to sotva slyset, kdyz pritisknu ucho k bedne.
jinak ja chtel to oddelovaci trafko dat mezi yamahu a TV. Dival sem se v jensenu a to by prislo na 200usd + posta clo a podobny... to se me moc nelibi...

Nevite nekdo o nekom jako sinclair na TV co by mi to opravil a nejak odrusil? smile nebo je to marna snaha? Klidne i za cenu poruseni zaruky (ktera konci tak do 6-8mesicu) pac kdyz to potuni tak se to uz neposere ne? smile

#21 01.03.07 20:09

CZech_Chuck
člen
Příspěvků: 264

Re: phase 24 fw

Michale kde na tomhle obrazku vidis nasobky 50Hz?

http://phoenix.inf.upol.cz/~kyselym/rmaa/Wave%20mapper/noise.png

#22 03.03.07 16:25

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

tak sem si zkusil namotat zkusebni trafko jestli to vubec pomuze...vysledek? pomohlo smile dokonce uz tam neni ani zadnej bordel z TV smile ale proad se mi nechce davat 200USD za jensen trafka... premyslel sem o optoizolacnim zesilovaci...nevite nekdo o necem dobrem osvedcenem?

nasel sem tohle: http://www.belza.cz/audio/optozz.htm ale ja tomu nerozumim tak kdyby nekdo zkuseny mohl rict jestli je to dobry jestli to nejak vyrazne nedegraduje kvalitu zvuku atd.

ps. to zkusebni trafko je ale k nicemu pac ma asi silenou frekvencni charku...zvuk byl jak z vyskace.

#23 03.03.07 17:38

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: phase 24 fw

Mezi Tv a zes to je v pohodě použitelný. Mezi zvukovku a zes už asi těžko :-)

Když pomohlo to trafo, fakt by nepomohly ty kondíky ve všech vodičích audia (myslím žívý i stínění) Tv- zes? Smyčku přerušej taky...

Kam jsi to trafo vlastně připojil?

#24 03.03.07 19:47

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

zapojil sem to mezi tv a zes. za zvukovku sem to ani nemel v planu dat. jak bude cas tak jeste zkusim ty kondy teda smile jen moc nechapu jak by se ty kondy meli zapojit... nechtel bys mi poslat nejaky schematko na mail? smile

#25 03.03.07 21:21

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: phase 24 fw

Není třeba schéma. Prostě ty dráty někde přešmikneš a nastavíš kondíkama (prostě do série). Pro střídavý signály to bude fachat ok, pro ss to bude oddělený. Kapacitu prubni třeba 1u foliáky. Je třeba šmiknout a vykundit všechny co z tý telky do zesu vejdou (živý i stínění).

------drát-----||------drát------

stačí tak? :-)

#26 06.03.07 15:27

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

jj staci jen jeste dotaz kdyby to pomohlo jen trosku...mam tu kapacitu zvetsit nebo zmensit?

tak sem to zkusil s 6u8 foliakama a nepomohlo to, ale dik za rady smile

to opamp: jeste sem trosku premyslel a rikam si ze mozna bude lepsi to odpojit od PC (FW) a pouzivat jako externi DAC. Jednak chvili potrva nez ten opto zes dam dohromady bude stat tak min 500kc a kdyz bych vzal digi vystup z integrovane zvukovky z PC pripojil k tomu PHASE24 pres oddelovaci trafko vykuchany ze starsi sitovky tak to bude rychlejsi a mozna i lepsi ne?

Tak ted resim jakym kablem to propojit. delka tak 15m vim ze 75ohm ale chtel bych asi neco s lankem u prostred nez s plnym cu dratem ne?(nebude to lepsi?)

poradit muze kdokoliv nejen opamp smile

#27 06.03.07 15:34

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: phase 24 fw

U toho tráfka si nejsem jistej, co s tim spdif signálem udělá...

Chtělo by to vypátrat parametry originálního trafa používanýho ke koax spdifu.

Já bych to asi řešit "debilní" metodou vytahování kabelu od TV při poslechu z počítače... smile nebo prostě třípólovej (pokud je TV stereofonní) vypínač do malý krabky a vymalováno...

#28 06.03.07 15:42

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

ja sem strasne linej... sad

originalni trafo ke koaxu spdif? jeste sem nic takovyho nevidel... ty jo? nechces me trosku nasmerovat? smile

#29 06.03.07 15:55

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: phase 24 fw

Zmiňoval to S D Stokes (SDS Labs) ve svých pláncích na DACy, bohužel jeho stránky záhadně zmizely nebo špatně hledám...

V plánku, kterej mám staženej, používá tohle:

Pulse Transformer Schott 257-1025-ND $8.15 (257 atd. je IMHO objednací číslo DigiKey)

a tohle

Pulse Transformer "1:1" 257-1015-ND Schott $9.61.

Těch 9 USD by nebylo to nejhorší, poštovný vyjde řádově víc sad

Třeba k tomu najdeš údaje...

#30 07.04.07 15:25

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: phase 24 fw

tak sem nakonec postavil tohle:
http://www.belza.cz/audio/optozz.htm

uz to hraje a na tu telku je to dobre a problem to vyresilo takze muzu doporucit. K te phase 24 bych to ale nedal pomerne hodne to sumi - vzhledem k ni.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)