diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 26.02.07 20:47

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Předběžně, co za výškáče

ja mam textil radsi uz proto, ze ho mam doma smile, ale popravde jsem nikdy primo textil/kov neporovnaval. muj pocit je takovej, ze se s textilem asi lip pracuje, jestli mi rozumis

#32 26.02.07 21:01

COD
člen
Příspěvků: 19

Re: Předběžně, co za výškáče

iMartin: K té G18 bych volil taky raději ten textil, ale víš jak to je, každému se líbí něco jiného a právě ten Excel se může někomu zdát až příliš nudný, takový bez "drivu". Rozdělil bych se rád, ale bohužel dva půjdou nejspíš do dvoupásma s P17RE/TV (něco jako Xavian Altea) a ty zbývající dva do třípásma se ScanSpeakem nebo Seasem. Kdyby se ta společná objednávka nekonala, určitě bych šel do 27TFFC, zvukově se blíží více tomuto Excelu než 27TDF... Taky jsem to dlouho zvažoval, ale když jsem si vzal cenu 27TFFC a té T25CF001 objednané přes Madisound, tak jsem neváhal a při pomyšlení, že kdybych si pár stovek připlatil a měl bych EXCEL, rozhodl jsem se jednoznačně pro T25CF001.

Oba, jak 27TFFC, tak 27TBFC/G hrajou fakt moc dobře, osobně si stojím za názorem, žě tyhle dva hrají ze standardní řady Seasu nejlépe. V tvém případě, bych si vybíral z těhle dvou a myslím si, že ani s tím hliníkem by to nebyl žádný propadák, ten hliník hraje taky moc pěkně, ale je těžko takhle soudit který bude pro tebe lepší (pro tvé ušiska), někomu se líbí tohle a někomu zase tohle. V případě tvého středobasu a použitého materiálu membrány, bych ten hliník zase tak nezavrhoval, řada kvalitních firem dělá podobné kombinace i s hliníkem a hrajou opravdu dobře.

#33 26.02.07 21:52

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Předběžně, co za výškáče

Nj, taky bych rád měl ten pocit že "mám excel" big_smile ..

A jako já teda nevim, co to může bejt za "mrhání potenciálem" big_smile když dám T25 ke G18, ale k P17RE to je v pořádku .. ?

Ale jedno je jistý, bude tam textil, luikasi, jj, snad rozumim, že s hliníkem je složitější práce ve smyslu kompenzací peaků způsobenejch hliníkovou membránou?

Když to platí obecně pro kovový membrány, doteď jsem si představoval že to je způsobený nějakýma vlastníma zákmitama kovovýho kónusu, kterej sám o sobě ne moc dobře potlačuje parazitní kmity, je to tak?
To jak se u ScanSpeaků řeší tou nepravidelnou uhlíkovou vrstvou nebo naunančníma paprskama?

Až to budu mít, musíme je porovnat smile

#34 27.02.07 6:48

COD
člen
Příspěvků: 19

Re: Předběžně, co za výškáče

iMartin: Tohle není žádné mrhání potenciálem, slyšel už podobnou kombinaci a ten Excel fakt exceloval, oproti 27TFFC, nejde jen o pocit, že je tam Excel. Podle mě hraje ta P17 slušně. U dvoupásma na výškáči dost záleži a vyhozené peníze to rozhodně nebudou. Třeba Xavian montuje do své nové Evo taky lacinější středobas s daleko lepším výškáčem a na zvuku je to hodně poznat. Práce s hliníkem je těžší v tom, že každá sebemenší chybička ve vyhybce, je mnohonásobně znát ve výsledném zvuku a samozřejmě ty peaky způsobené hliníkem tam taky dělají neplechu.

#35 27.02.07 7:26

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Předběžně, co za výškáče

to za prve, zadruhe se textilni membrana jen tak nerozbije, je stabilnejsi pri vlhkosti... promacklejch kovovejch kaolt jsem uz par videl.

#36 27.02.07 7:28

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Předběžně, co za výškáče

T25 za cenu z madisoundu ke G18 ano, ale t25 za dva tisíce a více ke G18 ne. To zlepšení, kterého dosáhneš při použití řekněme T25 proti 27TFFC nemá cenu dvojnásobku, zvlášť pro někoho, kdo zrovna nemá na rozhazování. S tím, že výškáč "lepší" než středobas souhlas, ale nesmí se to přehánět, ony výškáče jsou už z principu ve svém pásmu repra daleko lepší, než středobasy.

#37 27.02.07 23:29

pistole
člen
Příspěvků: 24

Re: Předběžně, co za výškáče

ke skelnýmu vláknu (kevlaru) se imho hodí líp tvrdá kalota (hliník, keramika...)zatímco textil víc k papíru, a polypropylenu. (kvůli podobnému zabarvení) pokud ale už nějakej reprák tisícovkový kvality máš tak změna za jinej tisícovkový kvality ti přinese jiné vlastnosti ale nikoliv lepší produkt. Čímž ovšem netvrdím, že jiný nemusí být pro tebe lepší.
It´s up to you... sorry...

#38 28.02.07 7:04

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: Předběžně, co za výškáče

pistole: kua, už se konečně dohodněte: lol

dawsoo in the older forum napsal:

textil vs kov záleží imho spíš na tom co k němu... textil se hodí k papíru,kevlaru,uhlíku,skelnejm vláknům tj k měkkejm membránám s velkým vnitřním tlumením ...témbrově to sedne k sobě... naopak kov jde ke kovu,TPX,polypropylenu, tvrdejm membráníám povětšinou taková je moje zkušenost vyjímky samozřejmě jsou možný například aerogelový membrány Audax který mi příjde že maj plus z obou protikladných řešení a proto jdou míchat jak s kovem tak s textilií...pak jde i hodně o tom jakej textil a jakej kov... z kovovejch jsou výborný seasy všechny... z textilií se mi líběj např. Vify,Audaxy. Zkrátka jak tu klucí psali záleží na tom co kdo a jakej zvuk preferuje zda jemnej měkčí přírodněji znějící nebo naopak razantnější konturovanej přesnej. Víceméně bych spíš doporučil pro začátek textil a papír nedá se na vyhýbce tolik zkazit jak u tvrdejch membrán, tam je to imho víc nemilosrdný a náročnější i na kvalitu krmení (zdroj signálu a zesik).

Já bych to viděl takhle (ač mám prd zkušenost):

Papír, kevlar » textil
Polypropylen » textil i kov
Kov » kov, keramika

Co ale třeba Zaphův projekt s kovem dole a textilem nahoře, ha?

#39 28.02.07 14:15

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Předběžně, co za výškáče

No, ale zase ty hliníkový výšky Seas maj zase vždycky gril (TBFC/G) nebo difuzor (TAFC/D) takže ty se snad zas tak snadno nerozbijou, ne?

Ale to je jedno, nemusim to řešit protože tam stejně dám textil smile

#40 28.02.07 20:03

pistole
člen
Příspěvků: 24

Re: Předběžně, co za výškáče

já to vidím jinak jednoznačně je to papír/textil a kov/kov a keramika

ale jako tvrdší vidím naopak kevlar apod. víc než polypropylen například etony jsou něco jako kevlar a spíš mají zvuk tvrdých membrán.

a to že zaph použil kombinaci kov textil nevidím problém stejně jako naopak. proč ne proti gustu...

#41 28.02.07 20:17

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Předběžně, co za výškáče

.. žádný dišputát.
A pověz co si o tom myslíš, k tomu G18 jestli to má význam, ten T25-001? Samozřejmě z USA smile

#42 28.02.07 20:38

pistole
člen
Příspěvků: 24

Re: Předběžně, co za výškáče

je to vyzkoušená kombinace .. něco podobnýho stavěl Karlos na bývalém AMP serveru. Pokud si to někdo pamatuje... Jmenovalo se to alfa projekt a myslím že kdysi byla tady i kopie toho projektu

#43 28.02.07 20:48

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Předběžně, co za výškáče

#44 28.02.07 21:04

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Předběžně, co za výškáče

Právě o tom Alpha projectu s G17REX/P nebo Kicově projektu s G18RNX/P vim, a proto to zvažuju smile

#45 03.04.07 19:55

luikas
člen
Příspěvků: 528

Re: Předběžně, co za výškáče

prave jsem z VB vytahnul tip na slusnej vejskac za slusnou cenu smile je jim SEAS 27TTFNC-GW
(at mas o cem premejslet smile )
teda jestli prekousnes tvrdou kaoltu smile

#46 Today 0:29

dawsoo
člen
Z: Praha
Příspěvků: 253

Re: Předběžně, co za výškáče

Martine nepřemejšlel jsi třeba o Vifa XT25 ring radiator? myslím že by k tý G18 šel a dá se zaplatit má ho jak Barletta tak i Mengel pokud se nepletu... myslím že oproti kalotě střední třídy ala seas a pod by to byl určo přínos... smile a pokud by sis tím pohrál myslím že bys měl origo svůj vlastní špicovej projekt a byl bys i uchometricky určo spokojenej...

naposledy upravil dawsoo (Today 0:32)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)