diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 24.02.07 21:10

LaFrost
člen
Příspěvků: 3

Těsnění pod Repro

Co se používá jako těsnění na styčnou plochu reproduktoru? Když tam nedám nic, stane se něco?

thx

#2 24.02.07 21:19

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Těsnění pod Repro

Záleží na tom, jak přesně máš vyfrézovanou dřevěnou styčnou plochu, a taky i na repráku.
Například když máš přesnej litej koš, kterej se i pod tlakem šroubů ani nehne, a úplně plochou desku, pak to snad ani není potřeba.
Ale pokud máš DTD, zapuštění je vydlabaný dlátem, a chystáš se do toho dát 12" reprák s plechovým košem a 4 montážníma dírama, může se někde nepatrně ohnout, potom někde těsnit nebude, tak tam je to těsnění potřeba.
Nejlepší máš dát ho všude, ale s mírou.

Můžeš použít úplně cokoli, co splní požadavky .. někdo řeší těsnění silikonovým tmelem, kterej se přesně vytvaruje podle repráku a těsnost je absolutní, ale může se taky stát že se ten silikon dostane kam nemá a když zaschne, tak reprák (zvlášť pokud je zapuštěnej) jen tak nevyndáš.
Jde to vyřešit kusem pryže třeba vystřižený ze starý veloduše, taky to jde. Ale je dost nepoddajná. Při nezapuštěným repráku to vypadá divně, ale funguje to.

Asi nejuniverzálnější je těsnění do oken, to používám taky. Dá se nalepit přímo na koš repráku nebo na dřevo, dobře se rozplácne a těsní skvěle.

#3 24.02.07 22:16

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: Těsnění pod Repro

ja sem pouzil tu bilou penu co se pouziva pod lamino, hlavne protoze se toho doma vali dost...

naposledy upravil check (24.02.07 22:26)

#4 24.02.07 22:36

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Těsnění pod Repro

S tím silikonem to jde, ale chce to nejprve nanést vrstvičku, tu nechat zatuhnout a až pak na to posadit reprák. Když se plácne přímo do čerstvého silikonu tak se pochopitelně solidně přilepí.

#5 24.02.07 22:41

TESLAmaniak
člen
Příspěvků: 101

Re: Těsnění pod Repro

hlasuju pro těsnění na vokna.taky ho používam a spokojenost těsní to suprově

#6 24.02.07 22:48

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Těsnění pod Repro

Já když je třeba tam dávám takovej supertenkej samolepící "molitan", kterej lepí jen z jedný strany, tudíž nezasere koše repráků a navíc je černej, takže ho ani neni vidět... Jinak třeba jistej typ stavebního tmelu, který zůstane částečně plastický a jde z repráků i ze lamina sundat kouskem hadru...

#7 24.02.07 23:01

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: Těsnění pod Repro

existuju na to pasky priamo urcene pod repro. jeden druh je ten, o ktorom pise T.Viper, druhy je taka gumova lepkava hmoty v tvare parmetroveho valceka s priemerom cca 2mm. je skvele tvarovatelna a pod repro IMHO idealna.

#8 25.02.07 10:38

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Těsnění pod Repro

Já pod 188mičky vystříh kolečka z tlustý umělý utěrky... Supr smile

#9 25.02.07 19:53

Thales
člen
Z: Praha
Příspěvků: 86
Web

Re: Těsnění pod Repro

Já jsem to vyříznul z poddajného nelámajícího-se PVC. Ostatně tím i dávám zpětně vědět jak to dopadlo s tou rekonstrukcí starých beden kde byl reprák zevnitř a mlátil závěsem do okraje podýhovaného otvoru. Tam jsem dal to samé akorát tlustší a už je po problému. Ale dneska mě mrzí že jesm tam tam 226 a ne 6604 který tam vypadá designově lépe a šel by tam i bez úprav yikes(

#10 26.02.07 9:50

Mike
člen
Příspěvků: 67

Re: Těsnění pod Repro

Ja davam take to penove lino, co se pouziva v koupelne na imitaci kachlicek. Ma asi 3mm a kdyz se zmackne tak asi 0,0nictesni to dobre a dobre se s toho strihaji kolecka.na 3pasmovku mi staci jedno kolo, a btred a vysky vystrihnu zevnitr. Predelavali sme koupelku na kachle tak toho mam dost.

#11 26.02.07 15:58

ciplox
člen
Příspěvků: 64

Re: Těsnění pod Repro

Thales: No to je škoda. Stará 6604 by bola naozaj lepšia a nielen po stránke designu. Ale hlavné je, že to už neklepe a ani nebolo treba kaziť tie bedne brúsením wink .

#12 26.02.07 17:59

mirulu
člen
Příspěvků: 86

Re: Těsnění pod Repro

Já sem pod 226ku nedal nic a taky je to v pohodě. Neni zapuštěná, materiál přední desky MDF potaženej tapetou. Ale přikláněl bych se spíš k tomu silikonu, jenom ale když je repro zapuštěný, pak by to asi bylo divný.

#13 26.02.07 18:09

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1268

Re: Těsnění pod Repro

Jen to utěsni. Dobrý to neni, i když se zdá, že je.

#14 26.02.07 18:56

mirulu
člen
Příspěvků: 86

Re: Těsnění pod Repro

Ty woe. Mam to na vruty, už několikrát sem je vytočil a zase zašrouboval. To se mi to za chvíli vyčochtá

#15 26.02.07 20:38

TESLAmaniak
člen
Příspěvků: 101

Re: Těsnění pod Repro

Pod 226 bych dal těsnění na vokna protože když se namontuje tak je tam tak čtvrt milimetru škvíra(taky teď těsnim 226ky)

#16 26.02.07 21:13

mirulu
člen
Příspěvků: 86

Re: Těsnění pod Repro

Hehe akorát sem to dotěsnil. Máme za rohem Obi. Tam sou ty pásky na okna. Mají tam pěnové a gumové, respektive něco jako guma. Vzal sem tu nejlevnější gumovou, má profil obdélník, pak tam byly různě tvarované, s lamelami. To je asi zbytečný. Zaplatil sem 55 korun za 6 metrů. Docela to jde. Ale hodilo by se mi u těch 226tek, kdyby měly víc dírek na šrouby. Takhle sem to přitáhl, a mezi šrouby zůstala malinká škvírka. Každopádně je to perfektně utěsněné.

naposledy upravil mirulu (28.02.07 0:03)

#17 01.03.07 8:02

Thales
člen
Z: Praha
Příspěvků: 86
Web

Re: Těsnění pod Repro

>ciplox

Já jsem tam musel dát tu 226 proto že tohle byly vlastně první bedny ve kterých jsem se nějak pohrabal. To mi mohlo být tak 12 a bedny jsem dostal výměnou za několik hodin paření na mé supernadupané mašině 386DX a byly tam poškozené repro. Tehdy jsem tomu vůbec nerozuměl tak jsem koupil dvě 226-03/4 (protože je měli v krámě, o existenci 6684 jsem neměl tušení a hlavně se mi tehdy hrozně líbila ta lesklá membrána s kopulkou dovnitř - dneska se mi líbí víc už klasika) a chtěl je tam narvat. Jenže měly koš asi tak o 1mm širší po každé straně a nešly tam zevnitř tak jsem to vzal opatrně po stranách na brusce. Repru se nic nestalo a pasuje tam teď pěkně ale už je prostě kvůli designu na nic jiného nemohu použít. Ani je nikdo nekoupí přestože jim nic není a používané byly jen velmi krátce (pak ležely ve skříni). Proto musí v těch bednách zůstat 226 přestože 6614 k dispozici mám.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)