diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 22.02.07 20:07

Kosak
člen
Příspěvků: 8

Sony DVP-S335

Mám tento DVD přehravač, jsem s ním spokojenej, jen má jednu maličkou chybu. Neumí přehrávat CD-R. Originální Audio CDčka přehrává bez problémů, když udělám kopii disku na CD-RW, tak to taky přehraje, ale když záložní kopii audio CD vypálím na CD-R, tak to nepřehraje (na display se objevý "No disc") Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, proč to nepřehrává CD-R a jestli by to nešlo nějak obejít. Chápu, že tam bude asi nějaká ochrana proti tomu, aby se nepřepalovali CDčka, ale jakto že to CD-RW přehraje a CD-R ne. To mě vůbec nejde do hlavy. hmm

#2 23.02.07 13:13

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: Sony DVP-S335

Si skusal aj nizkou rychlostou 4-8x? Co CD od kamosov? tiez nejdu?

#3 23.02.07 16:33

Kosak
člen
Příspěvků: 8

Re: Sony DVP-S335

Hmm, pořád nic. Půjčil jsem si růzdně vypalovaná CDčka růzdných značek a ani jedno to nepřehrálo. Zkoušel jsem kopírovat originální CDčko a vypálil jsem to 8x (pomalejší rychlost mi tam dát nešla) a pořád nic. Ale co mám půjčený CDčka, tak některý jsou starý 650MB a vypalovaný nízkou rychlostí a stejně nic.

#4 23.02.07 17:15

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sony DVP-S335

A co MC911, tu už nemáš? Ta mě CD-R čte v pohodě.

#5 23.02.07 21:43

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sony DVP-S335

To je dost divný ale, protože přehrát to musí vše, co to přehrát má, takže co je k němu v návodu? Jestli tam maj kompatibilitu CD-A, CD-R, CD-RW atd... Jestli jo, tak je to na reklamaci... Ne jako stejně přístroj musi umožnit přehrávání jakéhokoliv disku, protože když si koupíš origoš, můžeš si z něj udělat třeba 50 kopií (pro svoji potřebu samozřejmě) a ty ti to musí umožnit přehrát, jinak jde o porušení zákona, pokud to ovšem v návodu má napsaný, že to umí... Jak je to starý, je eště v záruce? Schválně jestli jo a má to uvedený v návodu, tak bych jim to šel "omlátit o hlavu"... wink

Jenom co mě eště tak napadlo, psal si různá média, takže i s různou barvou záznamové strany disku...? Taky sem se už potkal s tim, že prostě něco nerozchodilo nic jinýho, než Verbatim s modrym povrchem, pálený 4x, ale to bylo spíš u starších přehrávačů... wink

#6 23.02.07 21:50

Kosak
člen
Příspěvků: 8

Re: Sony DVP-S335

Jj, tu ještě pořád mám. Ale koupil jsem si MD přehravač od Sony a líbil se mi dizajn, tak jsem si sehnal i zesilovač, rádio a ještě bych chtěl CD přehravač, ale protože jsem ho nemohl pořád sehnat, tak jsem si koupil DVD přehravač ve stejným dizajnu, ale údajně má přehrávat jen originálka. Kvůli tomu to majtel prodával, ale když jsem do toho zkoušel pálený filmy, tak to přehrávalo taky. Ale CDčka to nepřehrává. Nejhorší na tom je, že ta MC911 je stříbrná a ostatní komponenty mám černý, takže to barevně moc neladí.
Jinak ta MC911 je dobrej přehravač, přehrává všechno, dokonce i hodně poškrábaný CDčka a jak tady tenkrát někdo psal, "v případě nouze přehraje i víčko od plechovky, nebo pivní tácek" :-D Už jsem na to měl 3 kupce, ale neprodal jsem ho. Nějak se ho nemůžu vzdát. Ale do sestavy by se mě hodil nějakej ten černej soňáč.

#7 23.02.07 22:08

Kosak
člen
Příspěvků: 8

Re: Sony DVP-S335

No, právě, to je to ono. V záruce už to není a je to starší DVD přehravač. Dokonce jsem četl, že to byl DVD přehravač roku 2000. Kdysi stál 12000Kč. Má 2x scart, s-video, composite video, analog audio, optical a digital audio a SW výstup.
V manuálu je napsáno: Na tomto přehravači můžete přehrávat následující disky:
DVD video -audio+video 12cm a 8cm (cca 4h(pro jednostranné DVD)/cca 8h(pro oboustranné DVD))
Video CD audio+video 12cm a 8cm 74min. a 20min.
Audio CD audio 12cm a 8cm(cd singl.) 74min. a 20min.

Disky, které nelze na přehravači přehrávat:
Na tomto přehravači nelze přehrávat jiné disky než ty, které jsou uvedeny v tabulce na straně 4. Přehrávat tedy nelze disky CD-R, datové sekce v CD-Extra, DVD-ROM, DVD-audio, HD vrstvu (s vysokou hustotou záznamu) Super audio CD atd.

Když tak člověk pročítá manuál, tak to vypadá, že ten přehravač teda neumí nic. hmm
Ale lidi, co to maj, tak tvrděj, že jim to přehrává jen originálky, ale pálený nic. Takže bych měl bejt rád, že mě to bere aspoň pálený filmy.
Podle mě by stačilo jenom poupravit něco ve firmwaru, nebo vyměnit nějakej čip, nebo tak něco, že nejde o mechaniku, ale o software, ale nevím.

#8 23.02.07 22:46

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sony DVP-S335

Hmm, tak to nevim, co s tim... Eště bych pochopil, že udělaj model, kterej neumí ty DVD-A a třeba SACD, který co sem tak viděl uměly jenom dost drahý modely (přestože 12k už neni málo...), ale aby přehrávač za původně 12k neuměl úplně obyč CD-R, to ho musel navrhovat teda pěknej kretén... hmm Hold jak to je napsaný v návodu, tak je to bohužel v pořádku (jakože)... jo firmware by to asi řešil, ale do toho já zas tak nevidim, takže nebudu radit... wink Já sem kupoval přehrávač cca před rokem a jako na funglovku jsem měl 14 dní na odzkoušení a teprve pak se orazil záručák a vypadá to, že umí vlastně všechno kromě H264 a to stál cca jenom 5,5k... (zas je ale furt eště v záruce a novej, takže to nejde srovnávat). Zkusil bych s někym vykoumat ten firmware byt tebou... když jinak čte, tak mechanikou to nebude.

Jenom mě eště napadla asi blbost, ale zkoušels pálit něco ne na obyč značkové CD-R, ale na hudební CD-R...? Resp. prodávaj se CD audio recordable, kterých mám pár doma, je fakt, že byly drahý a cena je vysoká kvůli OSY, beztak každej hned odsekne, že jsou to obyč CD jenom s jinýma značkama (místo 700MB/80min maj jenom 80min a dodatek "only for audio" - jak sem napsal beztak píčovina...) ale ty, co mám doma maj stříbrný povrch hodně podobný origo CD-A a je fakt, že kde sem je zkoušel, tak jely. Stejně je to nejspíš blbost, ale fachaly i tam, kde ani Verbatimy ne a nebo kde se z Verbatimu ozval praskot ve výškách a syčení při přehrávání na těch problémových přehrávačích, tak z těch hudebních to bylo krásně čistý...

naposledy upravil T.Viper (23.02.07 22:58)

#9 24.02.07 8:08

Kosak
člen
Příspěvků: 8

Re: Sony DVP-S335

Hudební CD-R nemám. Ale je to dobrej nápad, to mě vůbec nenapadlo. Zkusit to můžu. Před rokem jsem dostal k Vánocům DVD přehravač Sony DVP-NS32, ten stál kolem 2 000Kč, a ten za tu cenu umí celkem dost věcí. Zatím přehrál všechno, co jsem do něj dal, kromě Xvid, ale ten to neumí. Blbý je, že není v tom dizajnu, jako je zbytek věže. Asi si budu muset počkat, až někdo zase bude prodávat CD přehravač za nějaký rozumný peníze.

#10 24.02.07 8:37

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sony DVP-S335

Můžeš to vyzkoušet, ale abys pálil všechno na CD, která stojí místo 12 nebo 13,- (Verbatimy) nějak tušim 45 nebo 50,-...? Nevim, dlouho sem už hudební CD nekupoval, tak ani nevim, kolik stojí aktuálně, ale min. 3x dražší byly... Jinak totiž všechno, co mám doma žere v pohodě běžný CD-R Verbatim... Jestli vůbec by to fungovalo, tak by tě to přišlo asi dost draho všechno muset pálit na ty hudební... wink Toť jeden z důvodů, proč sem psal, že je to asi blbost...

#11 24.02.07 10:21

Kosak
člen
Příspěvků: 8

Re: Sony DVP-S335

No, tak my doma máme většinou originálky, takže není problém, ale když si od někoho půjčím CDčko, tak to je většinou pálený, takže si ho nemůžu na Soňáči přehrát.

#12 24.02.07 10:49

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sony DVP-S335

No vidiš a já zas jestli mám 10 origošů, tak je to moc... lol Jo interfernet se hold hodí... big_smile Najdu a stáhnu, co chci, obal vytisknu barevně na laserovce, na potisk už kašlu a ahoj, na co těm kurvám cpát do chřtánu 500 - 700 za CD nebo DVD...? mad big_smile Kdyby to ty píče tak nepředražily, kupoval bych klidně i origoše... wink

#13 24.02.07 20:07

Kosak
člen
Příspěvků: 8

Re: Sony DVP-S335

Jj, to říkám taky. Já CDčka taky nekupuju. Dřív jsem převáděl písničky na MP3, ale teď mám MD přehravač, takže to je ještě lepší. Když se mě něco líbí, tak koupím minidisky a nahraju si to na minidisk. Když by měl někdo problémy s nelegalitou, tak minidisk smažu a je to. Dřív CD stálo 190Kč, dneska to je 490Kč, a to už je trochu moc.

#14 24.02.07 21:30

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sony DVP-S335

Ehm nelegalita...?, jak sem se dočetl, tak krom péčka (dětskýho myslim) (a možná pár jiných věcí) si můžeš stáhnout všechno... Určitě hudbu a filmy jo, na to jsou krátký a nic ti nedokážou, jenom to nesmíš šířit, to je vše. Protizákonné jednání je na straně těch, co to zveřejňují na stránkách a dávaj ke stažení a nebo tebe v případě, že děláš kopie a šíříš to + na to vyděláváš..., stáhnout si ale můžu co mě napadne, od čeho jinak bych platil net...? To je jejich problém, že hackeři jsou o 2 nebo 3 kroky před nima a naprosto je neserou jejich nějaký laciný protikopírovací ochrany atp. Ostatně spoustu těch ochran umim obejít a zas je to tak, že to CD by si měli strčit někam, protože ty máš právo po koupi originálu si udělat svoji vlastní kopii "digitální" cestou a ne tam bádat, že to nějaká píča pokurvila ochranou a jde to s problémy zkopírovat třeba jenom "analogově"!!! mad Tak to totiž je... wink Takže mě nějaký pálený CD naprosto netankujou, že je to nelegálně, protože je to legálně... Něco jinýho už zas je výměnný obchod jakože já kámošovi něco dám a on mi zas taky něco, nikdo na tom nevydělá, ale už to by se vlastně nemělo. Já mám za sestřenku právničku v Ově a ta mi to ošéfovala důkladně big_smile A vlastně pár kámošů a kolegů u policie, tak jsme na to měli asi 3 hodinovou debatu v létě, což se dost hodí vědět... wink Taky si to nepamatuju úplně, ale mám to doma z čeho vyčíst, jak přesně to s tim je, každopádně z toho plyne, že OSA jsou nehorázný kurvy...

naposledy upravil T.Viper (24.02.07 21:37)

#15 24.02.07 22:05

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Sony DVP-S335

Nesmíš si stáhnout software či databázi, audiovizuální dílo ano, ale nesmíš ho dále poskytovat. Je lhostejno, jestli zadarmo či za úplatu. Mimochodem, žádné "právo na kopii" explicitně nemáš, v zákoně je pouze řečeno, že do něj nezasahuješ, pokud si uděláš kopii pro vlastní potřebu. To že máš něco povoleno, neznamená, že to máš zaručeno. Kdybys měl na kopii právo, byly by ochrany proti kopírování nelegální. Od poslední novely autorského zákona navíc nesmíš pořídit kopii, pokud bys při tom musel prolomit ochranu.

#16 24.02.07 22:13

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sony DVP-S335

No jo, zas ty jejich novely... No jak ríkám, já zkopíruju všechno, takže mě ani ochrany nezajmaj... S tim softwarem si to řekl ale nepřesně, veškerý trialware, freeware atp. si stáhnout smíš... Je nezákonné pouze program poté crackovat, hackovat atp. aby se pak začal tvářit jako plná nebo časově neomezená verze... Jen tak mimochodem sem právě četl sáhodlouhý spor o tom, že ty ochrany jsou nelegální a porušujou zákon o ochraně spotřebitele... Jinde zas tvrdili, že ne, tak jak tvrdíš ty, ale tvým tvrzením bych si tak jistej nebyl...

Edit k těm programům... to by pak celý PPK, nebo Jak na počítač, nebo Computer byl nelegální...

A k té ochraně spotřebitele třeba jen to, že mě naprosto nezajmaj jejich zkurvené ochrany, když ti kolikrát zabrání pouhému "přehrání" disku... Tak to pak ať jdou do piče a nediví se, že se tak pořád kopíruje... mad wink

naposledy upravil T.Viper (24.02.07 22:17)

#17 24.02.07 22:28

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Sony DVP-S335

Pochopitelně, myslel jsem, že se bavíme obecně o stahování. Chtěl jsem tím říct, že software a databáze jsou vyjmuty z onoho "do zákona nezasahuje ten kdo vytvoří kopii pro vlastní potřebu" To že existuje spousta softwaru co je poskytována zdarma je jasné. Co je freeware či GNU vím taky. Kolem autorského zákona je spousta nejednoznačností. Na jednu stranu jak jsem psal žádné výslovné právo na kopii nemám, takže začlenění ochrany mě na takovém právě nekrátí. V zákoně je psáno, že při kopírování nesmím obejít "účinnou ochranu" ovšem nikde už není řečeno, co to ta "účinná" ochrana je... nabízí se přímo otázka, jak může být ta ochrana účinná, když jsem ji překonal? Ty klacky co se spotřebitelům hází pod nohy ve formě ochran či DRM jsou bohužel spíš nemorální, než nezákonné.

naposledy upravil Boramyr (24.02.07 22:29)

#18 24.02.07 22:34

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: Sony DVP-S335

Líp bych to neřekl wink Ale právě ta nejednoznačnost je z jedné strany na houby a z druhé strany v pohodě, protože třeba ochrany zpravidla fakt prolomim, jenom málokdy ne, a zas jak oni to můžou vědět, že já vim, jak na to. Mám prostě buď patřičnej "zakoupenej" wink soft, kterej to umí a je na to speciálně určen třeba... A jsou v hajzlu lol

#19 24.02.07 22:36

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: Sony DVP-S335

Kosak> MD je super věc a hlavně (nevím jak tvůj) má optický in/out.. Takže z noťasu nahrávám optikou.

#20 25.02.07 17:39

Kosak
člen
Příspěvků: 8

Re: Sony DVP-S335

Jj, ochrany a podobný sráčoviny jsou jen na obtíž. Když někdo něco bude fakt chtít, tak si to skopíruje i kdyby já nevím co. GNU a opensource jsou fakt Good věc. Dřív jsem měl Wokna od Mrkvosoftu, ale pořád s tím byly problémy, pořád to něco chtělo, nebo to padalo, nebo to zatraceně dlouho nabíhalo, ještě to měl člověk nelegálně, protože dát 4000Kč za takovej balast, tak to fakt ne. Tak jsem přesedlal na Linux, sice to šlo ze začátku ztěžka, než si člověk zvykne na jiný prostředí, ale tak na druhou stranu, aspoň se na tom dá normálně pracovat.

BlackRider> Můj má analog in a out, optickej in a out a digital koaxial in. Optiku nevyužívám, nemám k čemu připojit. Zesilovač mám jen analog a když nahrávám písničky z CDček, tak to tam ženu z MC911 přes digital.

#21 25.02.07 19:47

redyuri
člen
Příspěvků: 175

Re: Sony DVP-S335

MD, to s tou maximálne shitnou kompresiou alá mp3 160 joint stereo? sony ma so svojím atract3 či jak sa to píše mimoriadne sklamalo smile

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)