diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 14.03.07 1:38

Vaclav
člen
Příspěvků: 25

Re: menic napeti

40 Watůch
Nadproudy se lépe snímají tak že prostřední vývod primáru protáhneme feritovým kroužkem, který použijeme jako proudový měřící transformátor.

#32 14.03.07 9:06

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: menic napeti

Netřeba. Poruchovým napětím z koncových stupňů se blokne celý měnič.

#33 15.03.07 8:36

jean
člen
Příspěvků: 274

Re: menic napeti

Dík za vysvetlenie.

#34 18.03.07 7:18

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: menic napeti

Koukám po tom měniči, postavil ho někdo?? má s tím někdo zkušenosti??? taky mám zájem o pořádný subwoofer do auta, k tomu použiju integráč STK, ale jde mi o zdroj napájení, ten měnič... funguje to?

Jo a ještě něco, mám větší feritový trafo cca na 800W... má asi 5 mm čtverečních.. co myslíte dal by se výkon toho měniče zvýšit? je mi jasný že by se musely vyměnit tranzistory co spínají 12V do trafa... dělají se i 80A, a př použití těchto tranzistorů ( MOS-FET ) by se mohl výkon přiblížit 700W při 14 Voltech.. pokud stačí pro zvýšení výkonu pouhá změna MOS-FETů a drátu na trafu-je samozřejmost... šlo by to???:

#35 18.03.07 10:36

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: menic napeti

Proč ne, ale ne s 5mm2.

#36 18.03.07 10:51

raspi
člen
Z: lázně u perníkova
Příspěvků: 39

Re: menic napeti

Já ho chci postavit, resp. mám to v blízké době v plánu (jako spoustu jiných věcí). Akorát musím vyřešit dost blbý problém, že můj dvorní výrobce desek UnitExpetr v Přelouči krachnul. Tam mě stačilo donést překopírovanou předlohu na pauzáku a za pár dní jsem to měl za super cenu hotové. Pardubáci-hejrupáci, poraďte nějakého malosériového výrobce desek?

Pro zvýšení výkonu toho měniče by jsi musel překreslit celou desku. Ta zvládne ztěží těch 200W, tak při těch 700W by se ti roztavila. A těch trandů bych tam dal pro jistotu také více. I když 700W v autě, no budiž, pokud to přežiješ. To feritový jádro, nemá spíše 5cm čtverečných?

#37 18.03.07 18:04

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: menic napeti

jo jsem se překoukl, má 5 cm čtverečních... jako měnič a koncák není pro mě, ale tak to budu stavět, uvidí se co z toho vymáčknu

#38 04.04.07 20:38

F.I.K
člen
Příspěvků: 17

Re: menic napeti

Tak... konečně sem to dodělal a neska proběhlo takový kratší měření: (mám tam teda trochu větší trafo :-) )
dostal sem z toho 53V symetricky a pak už sem moc nestíhal, tak sem tam šoup narychlo 37,5V a dostal z něj 6,5A, pak sem se na to radši vybod, protože se mi nehorázně roztopili ty trandy (mám tam zatim jen takový malý hliníkový elko, takže až tam dám pořádnej chladák, tak si myslim, že pude i víc lol )
Chtěl bych požádat někoho zesilovačů znalýho, aby mi poradil, co ktomu za zesík (jeden kanál). Nebo aspon, co si myslíte o konci, kde sou trandy buzený tdáčkama (2*2040A) byl v nějakym novějšim amaru...

#39 Today 12:34

luta
člen
Příspěvků: 32

Re: menic napeti

F.I.K:no na to bych se vysral..davat na takovej menic cokoliv integrovanyho ikdyz to budi vykonovy trandaky smile

premejslim ze ho taky zkusim postavit a zavesim na nej kamosuv Leach...

pak sem jeste nasel sikovnej 100W MOSFET s dobrejma parametrama,ale tezko rict jestli by na tom fungoval big_smile

naposledy upravil luta (Today 12:35)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)