diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 20.02.07 19:25

alfonzito
člen
Příspěvků: 36

hertz alebo carpower?

takze rozhodujem sa pre nove kompa a rozhodujem sa medzi:
carpower neoset 165 http://www.prodej-autohifi.cz/reprodukt … et-165.php
a hertz HSK 165 http://www.prodej-autohifi.cz/reprodukt … sk-165.php
ktore by boli podla vas lepsie?samozrejme dvere budu uzavrete a vytlmene a ide o to ze ci sa oplati priplatit za tie hertzy alebo su tie garpowery good.dakujem

#2 20.02.07 19:27

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: hertz alebo carpower?

wow, to jsou pálky yikes

spam

#3 20.02.07 19:37

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: hertz alebo carpower?

proč SPAM? třeba to myslí vážně?

#4 20.02.07 19:37

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: hertz alebo carpower?

Antonio podepsal svůj příspěvek jako spam

spam

#5 20.02.07 19:53

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: hertz alebo carpower?

ano, můj spam, ne alfonzita...

Jinak taky řeším otázku co za kompa, mistr Michal poradí? smile

#6 20.02.07 20:01

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: hertz alebo carpower?

Mistr little klidně poradí. V tomhle má mistr little dlouholeté zkušenosti. Dyžtak napiš na ICQ... smile

#7 20.02.07 20:32

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: hertz alebo carpower?

Tak poraď tady, veřejně. Co tě žere?

Alfonzito: Co DLS? Nelíbí? Jinak z tohohle bych volil HSK, kvůli pověsti. Moje uši neznají.

naposledy upravil Michal (20.02.07 20:34)

#8 20.02.07 20:55

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: hertz alebo carpower?

Já myslel že tobě DLS taky nelíbí kvůli plechovým košům? hmm

#9 20.02.07 21:05

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: hertz alebo carpower?

Už jsem to tu říkal, že těmhle sadám nehovím obecně, z toho co tu nadhodil bych já volil HSK, ale není to objektivní, neznám ty kompa. DLS vyšších řad jsou už dobrá repra, dole to stojí za starou belu. S těmi plecháči máš radost, ale autohifíkům to zdá se nevadí. Tak proto.

#10 20.02.07 21:10

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: hertz alebo carpower?

Nerozumim tomu

máš radost

?


Btw. Little teď nekecá, ale zřejmě došlo k záměně pojmů big_smile

Takže ty DLS Basic, Classic, Reference, Magnesium který ještě jo a který už ne?

#11 20.02.07 21:11

babakus
člen
Z: z.č Horní Slavkov
Příspěvků: 177
Web

Re: hertz alebo carpower?

Že by tam mělo být "máš pravdu"?

naposledy upravil babakus (20.02.07 21:11)

#12 20.02.07 23:23

alfonzito
člen
Příspěvků: 36

Re: hertz alebo carpower?

tak mozte navrhnut aj nieco ine.nicomu sa nebranim tie HSK su dost drahe ale nekupovali by sa nove takze by to az take horke s tou cenou nebolo.na tie carpowery som cital nejaky test a dopadli dobre.ide o to ze tie HSK kazdy uprednostnuje len pre to ze je to hertz mozno by tie carpowery zahrali aj lepsie.nozno sa mylim.pokial viem tak tie vyskace od carpoweru su dost chvalene a ze idu dost nizko co si myslim ze je v aute vyhoda ked stredobas hra do noh.tak neco poradte hlavne nech to nema agresivne vysky.teraz mam GZ slimka a tie vysky a sykavky ma seru.dakujem

#13 21.02.07 6:54

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: hertz alebo carpower?

Pokud bych kupoval momentálně kompa, šel bych do Peerless Definition 6. Jsou cca za stejnou cenu jako ty HSK a prostě nevěřím, že by výrobce takového jména vyrobil šmejd a přihlásil se k němu. Stejně tak Lotus od SEAS, ale to bys musel cenově přitlačit. Myslíš, že antonio chtěl kupovat Beymy, což by taky nemuselo být od věci. Prostě orientovat se pokud možno na značky, které vyrábí i jiné měniče, než autohifi. Carpower je jedna ze značek Monacoru, čert ví, jaký je skutečný výrobce. Hertz jsou tuším taliáni (i když samozřejmě žlutá výroba).
Morel dělá komponenty do autí a hrajou moc hezky. Focaly hrajou moc hezky (dražší řady, Access stojí za hovno) ale jsiu zase dost předražené, těží ze známosti značky.

Já hledání komponent za přijatelnou cenu vzdal. Vyřešil jsem to postarším SEASem 17cm a neodymovou výškou, celkem v ceně cca 2800. To je cena základních modelů 16cm komponent (dsk a spol) a nemyslím si, že by to bylo ozvučení základní třídy. JEdiné, v čem je problém bude návrh výhybky, ale ono to půjde.
GZ skutečně není značka orientovaná na dokonalost poslechu... smile GZ je o masírce a o tom "bejt hustej". smile

naposledy upravil Michal (21.02.07 6:55)

#14 21.02.07 7:59

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: hertz alebo carpower?

Hmm, ty Péry vypadají za tu cenu (přes MS) dost slušně, až na tu impedanci, udivilo mě těch 24dB/okt, ale to je nejspíš překlep, jinde píšou 12, beztak na obrázku vidím jen dvě cívky...
Ty Beymy mám vyhlídnutý, pokud do 4k neseženu nic lepšího... (a to asi neseženu, už mám pročmuchanej celej net). Jaký že to použiješ Seas na těch středobasech Michale?

PS: Nebo se naseru a koupím tu dexon sadu, za ty prachy je to slušný. smile

#15 21.02.07 8:18

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: hertz alebo carpower?

carpower neoset 165 mě připadá hodně podobný jako Dexon VF 601 http://eshop.dexon.cz/popisy/k51.jpg

#16 21.02.07 9:19

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: hertz alebo carpower?

Je to kdysi tady ještě na amplionu kupovaný z výprodeje, dvojice 4ohmových SEAS P17RCY/P tuším. Jejich TS ani chary jsem nikde nenašel, takše se bude zhusta improvizovat a měřit, Boramyr už se na to těší.
Jak byly z výprodeje, jsou každý úplně jiný, jednomu jsme naměřili fs skoro 70hz. Potřebuju to oddělovací tráfko co popisloval ve svém článku sinclair, abych jim mohl zatopit, nechám je midlat ve sklepě pár dní subsonicky, oni se usadí. Už na promáčknutí membrány mají každý jinou tuhost teď.
Pokud se neusadí, půjdou z domu a do autí přijdou G18 ze předků, nebudu se s tím srát.

#17 21.02.07 17:32

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: hertz alebo carpower?

Michal: Tak vycházej alespoň z 8Ohm typu. Parametrově tam takové odchylky nejsou, v charakteristice ještě menší...

#18 21.02.07 18:51

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: hertz alebo carpower?

Ono se to srovná, ten měkčí vypadá používaný.

#19 22.02.07 11:38

alfonzito
člen
Příspěvků: 36

Re: hertz alebo carpower?

tak sa to tu trosku zvrholo.takze nepotrebujem v aute ani seas ani nic podobne.podla mna by som rozdiel v kvalite nepiznal.pocuvam hlavne MP3 takze to myslim bude limit v kvalite a nie repra.a chcem nieco lacnejsie nieco v cene tych carpowerov ako som uz pisal tak HSK by boli bud pouzivane alebo aj nove si viem zohnac celkom lacnejsie.takze tak.inak kde v nejakom online shope by som si mohol pozret tie beymy?casom mozno bude power 12 tak by to pasovalo.dik

#20 22.02.07 11:45

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: hertz alebo carpower?

Pro tvoji informaci, SEAS P17 mne stály cca 1200 za dva kusy a výškáče o něco víc. Celkem hluboko pod cenou obojího, cos vybral ty. Ale to jen tak na okraj. K Beymám Ti povíc víc antonio. Do auta by klidně stály na středobasy za úvahu i 6B30. A repra jsou vždy ten největší limit, repsektive vždy vnášejí suverénně nejvíc zabarvení a zkreslení. MP3 na kvalitní soustavě zní úplně jinak, než na soustavách s TVM. Osobně bych vzal buď ty HSK, nebo se podíval tam, kam jsme tě navedl. V tomhle ti "poradí" asi líp na autohificlub... Já moc komp neznám.

OFF-TOPIC EDIT: Rapidně omezuji počet svých příspěvků na tohle fórum. Pokud na mě někdo budete mít dotazy je tu email, telefon, sms, stejně tak množství prokrindaného času na ICQ musí dolů.

Díky, že to chápete.

naposledy upravil Michal (22.02.07 11:50)

#21 22.02.07 12:07

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: hertz alebo carpower?

alfonzito napsal:

inak kde v nejakom online shope by som si mohol pozret tie beymy?

http://www.sonicelectronix.com/Beyma-car-audio.html

#22 22.02.07 12:11

alfonzito
člen
Příspěvků: 36

Re: hertz alebo carpower?

hm amerika a za postovne dam tolko co za woofer alebo kompa nie?a asi to tam bude aj pekne predrazene nie?ved oni to musia doviezt z europy do ameriky a ja to budem odtial brat naspat do europy?nejaky slovensky alebo cesky shop?

naposledy upravil alfonzito (22.02.07 12:13)

#23 22.02.07 12:24

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: hertz alebo carpower?

Ptal ses "kde je pozret"! Samozřejmě jdou sehnat třeba z Dexonu, cca 3.7k.

Velice zajímavé jsou i Focaly Access 165 A1.

#24 22.02.07 12:36

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: hertz alebo carpower?

Ovšem nikoliv zvukově zajímavé. Pokud Focal, tak aslespoň Plyglass nebo polykevlar.

#25 22.02.07 12:46

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: hertz alebo carpower?

#26 22.02.07 12:50

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: hertz alebo carpower?

Neznám. Rodek má skvělé zesy, jedno vyjímečné CD/Rádio a tuším, že 10" sub byl dobrý. Ale kompa nevím, hádal bych.

#27 22.02.07 12:54

alfonzito
člen
Příspěvků: 36

Re: hertz alebo carpower?

tak pozret som myslel ako aj s real cenami aby som si vedel spravit predstavu.inak tieto beymy vyzeraju celkom zaujimavo http://www.sonicelectronix.com/item_6436.html# za kolko by sa dali zohnat?priblizne.a skladat to moc nechcem.aj tak by sa cena navysila este na vyhybke a tu by som si ajtak nevedel odladit.takze asi radsej tie kompa Beyma.inak este ma napadlo keby som to chcel z tych seasov napriklad ale vsetko nove to by vyslo asi trosku drahsie co?alebo daju sa zohnat aj nejake pouzivane?vpodstate by mohli byt aj 8ohm zosik by to uzivil.a prezili by to v tom aute aj ked su robene do bytu?ako ja v tom nevydim ziadny rozdiel medzi auto repro a home repro ale preistotu.a focal nechcem

#28 22.02.07 13:08

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: hertz alebo carpower?

Tyto jsem myslel, 3.7k.

#29 22.02.07 17:41

alfonzito
člen
Příspěvků: 36

Re: hertz alebo carpower?

kua za tu cenu vyzeraju slusne nie?nema ich niekto v aute?ide mi hlavne o zo ako hraju na vyskach ale ked nemaju kovovy vyskac tak by to mohlo byt vpohode nie?ja sa v tom moc nevyznam.a 3700Czk ze?

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)