diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 20.02.07 15:38

spooker
člen
Příspěvků: 1

Zesilovač X receiver/reciever

Ahoj, mam takovou teoretickou otázku. Jaký rozdíl je mezi receiverem a zesilovačem. a jak se liší receiver od recieveru. Vím je, že receiver je anglicky příjmač, takže je to třeba ten blbinec na dvb-t atd... ale jinak se v tom už ztrácím. díky za vysvětlení

naposledy upravil spooker (20.02.07 15:39)

#2 20.02.07 15:47

Martin
člen
Příspěvků: 190

Re: Zesilovač X receiver/reciever

Ahoj... No asi mě tu někdo opraví a pěkně se ztrapním, ale co už.
Já si myslím, že zesilovač je čistě zesilovač, ať už konec nebo stereo atd... Receiver je zesilovač+ tuner na na radio... Nebo další je A/V receiver, což by měl být zesilovač na domácí kino i s tunerem.
No nezabijte mě, jen říkám co si myslím.
Receiver a reciever nevím, jakej je tam rozdíl.

#3 20.02.07 17:05

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Zesilovač X receiver/reciever

Tak tak. Reciever je blbost - řiká se tomu receiver.

#4 20.02.07 18:32

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Zesilovač X receiver/reciever

Reciever je buď velmi oblíbená hrubka, a nebo tento tvar fakt existuje. 2 800 000 výsledků v googlu snad nejsou všechno chyby... no i když... zkuste si vyhledat třeba slovo "spět".

#5 20.02.07 18:40

Johnyn
člen
Příspěvků: 127

Re: Zesilovač X receiver/reciever

lol se ani nedivim, zkus "nábitek" ...
jinak v tom AV je schovaný i slovo "video", tzn. že receiverem prochází i video signál (možnost konverze, případně změna rozlišení)

#6 20.02.07 19:02

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Zesilovač X receiver/reciever

Hodně oblíbená hrubka, jak na to koukám. V Aj-Čj technickym slovníku to neni.

#7 21.02.07 7:39

jik
člen
Příspěvků: 36

Re: Zesilovač X receiver/reciever

No a co, já jsem někdy na sklonku dětství přejel očima v literaruře slovo Baxandall a do mozku se mi to zapsalo jako "Bandaxall". Teď tu zkomoleninu dostávám pracně pryč. Ale zase na druhou stranu - nijak to neprožívám. Ale pro uklidnění - v Googlu taky fungují obě slova a někde dokonce je "Baxandall/Bandaxall".

naposledy upravil jik (21.02.07 7:59)

#8 21.02.07 8:56

Mike
člen
Příspěvků: 67

Re: Zesilovač X receiver/reciever

No pridam se a/v receiver je vlastne mozel aparatury a vse. Muzete na nej pripojit jak x zdrohju audia (DVD, TV, Aux, VHS a jine, podle toho co podporuje a na DO prepinat vstupy) tak i zdroje videa. treba ze Satelitu VHS DVD PC a taky prepinat na TV prave ktery chcete. Slouzi i jako radio AM/FM. Takze je to vlastne zesilovac s vicero funkcemi. Samozdrejme ten zes neni tak kvalitni jako u primo zesilovace stereo, ktery je delan a konstruovan primo pro zesilovani. receiver je edlan na vse, a proto receiver a zes. Za stejnou cenu je kvalitnejsi zes.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)