diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 20.02.07 13:22

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

kamarád machroval

Nazdárek, mám další prima téma na debatu o autohifi... kamarád teda takovej vůl koupil škodu 120 LX, za 1200 kaček a prej by chtěl ode mě navrhnout ozvučení... tak jsem mu něco navrhl, do předu středobas 2 x TVM ARN 188, a malej vejškáč do sloupku. citlivost kolem 90dB neznámé značky. a dozadu sem mu navrhnul 2 x 226 na basy do plata, a 2 x 2 pásmo taky do plata, u nich uzavřenej domeček.. bez použití tuby. tak sem mu řekl že bez zesilovače to bude stát cca 3000... a on mě poslal do prdele... a po 2 týdnech se mi ozval, že mu to nějak nehraje... :-D a tak jsem tam šel za nim... je to magor :-D vpředu 6,5" 2pásmo, to by celkem šlo mimochodem zn. Tipa ( sráč) a v platu vzadu nějaký taky Tipa ovály... 3pásmo... ale ten debil je dal paralelně 2 a 2.. zapojil to na rádio a pak světe div se ono to nehraje :-D odpálil koncáky na autorádiu... mamlas

#2 20.02.07 14:19

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: kamarád machroval

Normálka, nakoupit co největší počet co nejlevnějších repráků, a všechno to nadrátovat na rádio, zvlášť když se dozví že to má stát víc jak dwa litry woe?! a navíc ty hnusný Tesly sou jen pro losery co jim to vůbec neduní.
Ty novější rádia co jsou můstkovaný samozřejmě do 2 ohm nepracujou, takže je jasný že dva 4 ohm repráky paralelně to musely brzo poslat někam.

#3 20.02.07 14:34

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: kamarád machroval

to máš holou pravdu... no je to vůl :-D

#4 20.02.07 15:22

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: kamarád machroval

klasika

#5 20.02.07 15:33

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: kamarád machroval

nj, mě ale hrozně vytáčí že se vůbec odváží ti říct křivý slovo když netuší. to neni o tom že je nevzdělanej o zvuku ale že je to lama a mentál. poslední kapičkou je, že si dovolí nakonec se připlazit a poprosit o pomoc. už 2x sem takovýmu člověku řekl do očí "chcípni" big_smile pochopil lol ... (ne že chci aby umřel ale že se musí ještě hodně léčit a učit, a to nejsem žádnej boreček, vždyť víte...)

#6 20.02.07 15:51

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: kamarád machroval

tak to máš pravdu, chtěl jsem ho poslat do řiti... na amplionu tu je někde ta slohovka to mě dostalo SUPVOLFER... Basypytcho.. Bum cink :-D

#7 20.02.07 15:53

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: kamarád machroval

#8 20.02.07 16:03

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: kamarád machroval

cool chudák...ty supvolfery mu vymlátily mozek z hlavy

#9 20.02.07 16:03

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: kamarád machroval

to je prostě plný dojmů :-) málem sem se roztrhal smíchy lidi to je v prdeli :-D

#10 20.02.07 16:04

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: kamarád machroval

a nebo i zuby :-D

#11 20.02.07 16:06

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: kamarád machroval

Hele antonio, to má být nastavená vtipná kaše, nebo realita? cool

#12 20.02.07 16:13

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: kamarád machroval

Kdoví... Já mu to ale sežral :)

#13 20.02.07 17:00

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: kamarád machroval

každopádně i když by to byla sranda je to dokonalá sranda, tak jsem se ještě nezasmál

#14 20.02.07 17:15

skrus
člen
Příspěvků: 69

Re: kamarád machroval

Jediný nad čim sem opravdu uvažoval nejaký ten pátek nazpet, né na základě té slohovky, ale pouze z ekonomických důvodu < až budu mit nekdy nejaký fešný fáro:)> -> jakpak by se asi realizovalo to vytlumeni ipou? Dynamat, jestli jste koukali alespon zbežně na ceníky, je opravdu mrtě drahý ( 1 m2 cca 900 kč ). Klasická ipa stoji cca 70kč m2, řekněme, že by se to lepilo trebas nejakym Parastikem z Parama < cca 700 kýbl > ... Jak by to asi drželo?? myslim si, že by to mohlo držet dobře, ale nevim co yb to delalo v lete, esli by trebas nalepena lepenka pri krutych letnich vedrech nesjižděla dolu z vnitřních stran dveří? co myslíte?

#15 20.02.07 17:19

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: kamarád machroval

jo to je zajímavý, lepidlo ne, leplampu :-) ta ti to zaručeně slepí, lepidlo je nahovno

#16 20.02.07 17:33

raspi
člen
Z: lázně u perníkova
Příspěvků: 39

Re: kamarád machroval

No tak s ipou a propan-butanovým hořákem jsem už na autě dělal. Pravda, sice jenom imitaci prahů a podběhů, ale ten smrad co z toho šel, to bylo otřesný. Hlavně v létě když na to pařilo slunce.

#17 20.02.07 17:58

skrus
člen
Příspěvků: 69

Re: kamarád machroval

Nevim vitku a raspi jestli ten parastik znate, je to asfaltovy lepidlo a lepili sme tim celou strechu na kulne a když jsme dělali beton, parastikem jsme podlepovali izolaci. Drží to jak ďas, je to lepidlo urcený na střechy a to už tam musí neco vydržet. Když si vezmeš, tak vnitřek dveří se dokáže taky pěkně rozpálit, ale to střecha taky, na strese je navic o hodne víc mokro a fouká tam vítr, mráz atd. Konzultoval jsem to i s tatikem, podle něj by lepidlo ve dverich vydrželo, ale obava se, že pokud by na to zasvitilo slunce, mohla by se ipa natavit a sloupnout se.. Tak nevim no.
Jen teda asi ten smrad, leda do každejch dveří povesit Wunderbaum smile ... Nebo ,neeliminoval by se ten smrad tim, kdyby se na tu ipu prilepil trebas chemoprenem jeste molitan? treas nejakej vlnkovanej.. nabizi se zase otazka jak to bude s nasavanim vlhkosti toho molitanu?.. každopadne si myslim, že pokud by se cca 5mm ipa + 2 cm molitanu realizovala u vsech 4 dverich a stropu a trebas jen samotna ipa na celou podlahu, projiždka trebasv kabině vyčochtané " dvanáctsettrosky" by pripominala jarní šelest višňových sadů.. smile

#18 20.02.07 18:25

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: kamarád machroval

Mě by teď docela zajímalo, kolik stála ty tipa/hadex + nové/opravené rádio ve srovnání s těmi Teslami... kolik si chlapec svojí odbornou instalací vydělal.

2 little : Možná je to fake, ale já nemám nejmenší důvod pochybovat o autentičnosti... neexistuje sebevětší pitomost, které by dříve či později nebyl někdo schopen.

naposledy upravil Boramyr (20.02.07 18:27)

#19 20.02.07 18:32

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: kamarád machroval

Buď to byl člověk hodně zaostalej a blbej nebo naprosto geniální.

#20 20.02.07 18:47

Johnyn
člen
Příspěvků: 127

Re: kamarád machroval

no pokud to někdo vymýšlel, tak musel bejt opravdu dobrej.
skoro bych i věřil, že text je autentickej. v dnešní době je možný všechno. třeba u nás ve firmě (výroba příslušenství pro příjem a distribuci satelitních a TV signálů) jsou uchazeči (absolventi SPŠE) o práci na pozici výstupní kontrola (oživování) schopni tvrdit, že silnější drát (větší průřez) má větší odpor než tenčí drát (oba Cu o stejné délce). bohužel taková je realita.

naposledy upravil Johnyn (20.02.07 18:58)

#21 20.02.07 19:03

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: kamarád machroval

Woe, když máš tlusčý drát tak tam ta elektryka teče pomalejc!!! Zakus to s vodou.

#22 20.02.07 19:14

VITEK_M
člen
Příspěvků: 38

Re: kamarád machroval

To : Usama
to musím zkusi´t smile cpát vodu do měděnýho drátu

#23 20.02.07 19:16

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: kamarád machroval

no já když sem dělal diagnostika tak mi tesťák taky řikal že mam asi ucpaný dráty :-D naštěstí věděl...

#24 20.02.07 19:35

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: kamarád machroval

Crashpc napsal:

nj, mě ale hrozně vytáčí že se vůbec odváží ti říct křivý slovo když netuší. to neni o tom že je nevzdělanej o zvuku ale že je to lama a mentál. poslední kapičkou je, že si dovolí nakonec se připlazit a poprosit o pomoc. už 2x sem takovýmu člověku řekl do očí "chcípni" big_smile pochopil lol ... (ne že chci aby umřel ale že se musí ještě hodně léčit a učit, a to nejsem žádnej boreček, vždyť víte...)

To nějak nechápu, dyť to že za tebou přišel je známka tvýho vítězství.

#25 20.02.07 19:57

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: kamarád machroval

to já ale vim že sem vyhrál už jak mě vyfakoval. mě strašně naštve jak s tebou opovrhuje a za tejden najednou hodnej krešánek, prosím poraď big_smile co si myslí... víš kolik lidí na mě má takovýhle otázky okolo PC, a kolika jim musim radit? radim jen těm kteří si můj čas zasloužej a sou normální a ne že mi do očí řeknou ať s tim du doprdele... s takovym člověkem končim jakejkoli vztah hned protože na něj nemam čas. mažu tel.číslo, mažu icq atd...

#26 01.03.07 19:11

m.Ptak
člen
Příspěvků: 67

Re: kamarád machroval

ke me taky porad nekdo chodi poradit ke kompem...priklad:kamos chtel novyho kompa mel celerona 1ghz a nvidiu 6600gt...sem mu rekl at si koupi core2duo 1.66ghz a 7800gtx ze na to ma...a on si kokot koupil celerona 3.2 ghz ze kdyz to ma vetsi frekvenci tak to ma vetsi vykon a k tomu nvidiu 7300...a potom...heeej ptaku jakto ze me na tom nejede NFSU2 na max detaily ?:Dnebo treba mam doma nejakej shit boombox za 600...udajne 300w...no je brachuv,vzal ho ke kamosovi tam ho pripojili na autoradio 4x 50w..."ono to nehraje nahlas ty woe"...ten kamos ma doma jeste jeden tak to dali paralelne...autoradio to (bohuzel) vydrzelo,ale oni se divili ze prece kdyz je to paralelne tak tam de stejny napeti = vykon,sem z toho nemoh

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)