diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 19.02.07 19:45

miuek
člen
Příspěvků: 15

Čo tam dať ???

Momentalne sa pomaly chystam postaviť si nejake kvalitnejšie dvojpasma ktoré by mi nahradili stávajúce s Alphardami a TVM 104.Už dlhiu dobu uvažujem o niektorych meničoch z produkcie Monacor.Nakolko mam ich predajňu nedaleko a tak by s nakupom nebol problem.Aspoň dúfam.Už sa tu pár krát objavyli nejake nazory na ich vyrobky a mali dosť slušnú reputaciu a tak by som chcel poprosiť o radu.Malo by to byť tak okolo 20-30 litrov.Ja osobne som uvažoval o SPH - 170 alebo 170c.Avsak pri simulacii mi vychadzal na tej 170c nepekny hrb pri BR ozvučnici a aj GD bola krivka divoká.Naopak 170-ka bola pri 25litroch a 38Hz br ovela vyrovnanejšia a aj GD bolo v pohode.Môžte to prosim vas niekto hodiť do programkov a povedať mi k tomu niečo blyžšie???Ďakujem

#2 20.02.07 8:38

hanzs
člen
Příspěvků: 168

Re: Čo tam dať ???

miuek: No i bez toho abych to hazel do programku, ti muzu rict, ze to tak vzdycky bude - repro s malym Qts cca 0,2 ve vetsi bedne (30 litru na 6,5" je dost) budou vzdycky vypadat tak si popisoval. Naopak ty s vyssim Qts cca 0,4 budou v takove bedne v pohode. Ja bych tam dal teda SPH-170. Ten SPH-170c bude vychazet lip v mensi bedne predpokladam (nemam v praci simul. programy), mozna by byl vhodny i na nejaky transmission line, no nevim smile

No mozna nekdo prida nejaky presnejsi teoreticky vysvetleni smile

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)