diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 19.02.07 14:34

Jarous
člen
Z: Nupaky
Příspěvků: 89

Re: maturanti

Je to tak, jak napsal lotrpotr, chtělo to v mém případě se víc snažit a dal bych to smile Zvítězilo pohodlí a v tu dobu relativně dobrá nabídka práce..., pak přišlo bydlení na hypotétku, manželka, děti a se studiem je zkrátka šmitec!
Proto všem těm kteří chtějí tu vejšku zkusit nebo, už jí dělají držím moc moc palce, aby to dotáhli opravdu do konce. Jeden příklad za všechny, že když se chce, tak to jde, je můj spolužák, co loni dodělal Jadernou fyziku na ČVUT a na tu školu se hlásil se čtyřkou z matematiky na maturitním vysvědčení. Tenkrát jsme se mu všichni smáli...a mysleli si, že je to blázen.

naposledy upravil Jarous (19.02.07 14:38)

#32 19.02.07 14:35

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: maturanti

Vím že je to trochu OT, ale můžeš mi prosím říct, na co mi bude např. Český jazyk? Proč se učíme takové blbosti? K čemu mi jsou knihy, které (tito autoři) napsali? Proč musíme číst knihy, které jsou naprosto o ničem? Já například s radostí čtu (odborné) knihy, které mi k nečemu jsou a ne o nějakém blbcovi, který popisuje věci tak strašně obecně až je mi z toho mnohdy na blití. hmm

#33 19.02.07 14:36

raspi
člen
Z: lázně u perníkova
Příspěvků: 39

Re: maturanti

Liberecká strojárna. Uff to byly časy. :-))

#34 19.02.07 14:53

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: maturanti

No little, český jazyk Ti měl dát to, co jsme Ti vtloukli do hlavy až mi tady, pokud si vzpomínáš. Tedy základy pravopisu. Až teď teprve objevuju, jak krásně jde napdat text s použitím přechodníků nebo podobných dnešní mádeži neznámých věcí. Vyučování literatury v ČR skutečně stojí za starou belu to souhlas. Jako vylezenec Mikulášského gymplu to musím potrvrdit. Ovšem i tohle je silně odvislé od učitele. My měli skvělého pana PROFESORA v původním významu toho slova a na ty hodiny jsme se těšili, protože to byl moudrý pán, který mi dal do života moc. Toho bych se na nějaké průmyslovce, obchodce nebo učňáku (při vší úctě) nedočkal.
Ale vem si, ty ptáku, smile, kdyby se mělo na škole učit všechno tak důkladně jako se ty (asi) snažíš vzdělávat v elektroakustice. To byste z toho umřeli... strojaři a jejich nástrojařina, pružnosti, mechanika a normy a tabulky by vám o tom mohli vyprávět, my z FAV taktéž. smile
Chtěl bys, aby z tebe byl úzkoprofilový blbec, který umí perfektně zašroubovat M4, ale vůbec neví kdo to byl Masaryk a co se tu dělo před listopadem?

#35 19.02.07 15:05

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: maturanti

Upřímně řečeno mě absolutně nezajímá co se dělo před listopadem. Mě nezajímá co bylo, zajímá mě pouze to, co bude... Pokud se chceš zabývat minulostí tak prosím, proti gustu žádný dišputát... wink

#36 19.02.07 15:12

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: maturanti

Prosimtě, tímhle už jsme si prošli, byl to příklad obecného rozhledu, který je v podstatě měřítkem intelignece a míře uplatnění jedince ve společnosti. A tys právě prokázal přesně to, na co jsem poukazoval.

#37 19.02.07 15:16

BlackRider
člen
Příspěvků: 494

Re: maturanti

My na průmyslovce máme docela v pohodě profesorku, se kterou se dá i bavit. smile Učit se nazpamět obsahy děl atd. to považuju i já za blbost. Jinak to, o čem píšeš (sametová revoluce), Michale jsme brali na základce v dějepisu. Na střední jsme měli děják akorát v prváku..

#38 19.02.07 15:47

dejv111
člen
Příspěvků: 135

Re: maturanti

No já bych rád zkusil Strojní na VUT, tam bych asi chtěl nejvíc, jestli to nevýjde, tak stavební VUT, a jestli ani to nevýjde, tak strojní v Ostravě..., kde teď berou bez přijmaček, když máte průměr ze všech známek menší než 2,9!!! To bude síto v prváku...lol

little napsal:

Vím že je to trochu OT ...
... je mi z toho mnohdy na blití. hmm

naprostej souhlas!!! Tuhle otázku si pokládám každej den!!! Zas**ná čeština!!! sad

Michal: A co z toho, historii stejně nezměníš, jo, dobrý, měli bysme vědět, že nějákej Masaryk byl, ale když tě pak zahlcujou dalšíma nepodstatnostma a cpou do tebe tu omáčku okolo něho, tak to..., fakt teda ne...sad

naposledy upravil dejv111 (19.02.07 15:54)

#39 19.02.07 15:53

Johnyn
člen
Příspěvků: 127

Re: maturanti

michal: nic, jenom se mi tam nelíbilo, hlavně matika (MA2, brr)!
boramyr: habiho songy samozřejmě znam, protože to byl vlastně muj spolužák, na některý cvíčka jsme byli i ve stejný skupině.

#40 19.02.07 15:55

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: maturanti

2dejv111: Jsem rád, že jsem v otázce Českého jazyka našel spojence. cool

#41 19.02.07 16:03

dejv111
člen
Příspěvků: 135

Re: maturanti

Jasan...smile Prostě hlubší poznán českého jazyka a dějepisu a ještě dalších sr*č*k, by mělo být pouze pro zájemce...neutral samozřejmě fyzika a spol. taky!!! Ale ať ty, co se chtějí hlouběji věnovat technice, ať nezahlcujou nepodstatnostmi...neutral toť můj názor na věc...

#42 19.02.07 16:59

check
člen
Z: praha
Příspěvků: 312
Web

Re: maturanti

ja teda nechci rikat, ze me nejak extremne bavi cteni krasne literatury, latina nebo treba zemepis
ale minimalni zaklady by kazdej mel umet, aby mlady usmrkanci rozumeli co jim kdo rika
navic ve spouste tedlech veci se clovek nauci ruzny vzorovy priklady, ktery pak dou vztahnout na spoustu jinejch veci - inspirace
na zensky jednicky a nuly moc neplatej

#43 19.02.07 17:10

skrus
člen
Příspěvků: 69

Re: maturanti

Nojo, to mi povidejte, cestina a dejak.. samozrejme, že me zajima co se kdy stalo, proc atd... Urcite je to dobrý vedet, ale jak už tu neko rikal < michal??>, je to hlavne o profesorovi. ja jsem na gymplu a teda dejak hruza. Co mi vypravel tatik co měl na strední < železnicni prumyslovka > za profesora na dejak, prej uplna basen, vyklad formou poutaveho vyprávení bez okolků s vytyčenými podstatnymi vecmi. prej se nemusel skoro ucit. naopak my mame na gymplu takovou semetriku, ta kdyby mohla, nahraje si svoji řeč na magnetak a poustí to zrychlene, clovek nestiha ani psat, natož neco vstrebat a zapamatovat si.. rikam si v tomto pripadě " min by bylo pro nas vic"..

naposledy upravil skrus (19.02.07 17:12)

#44 19.02.07 17:31

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: maturanti

Jo s češtinou bych taky souhlasil, že je dost na hovno, taky ze mě většinou kantor nemohl, protože v přečtené literatuře se u mě objevovaly knihy výhradně z elektrotechniky, co kdysi studoval taťka, pak úzce zaměřená různá vydání reprosoustav, akustiky atp. a nakonec můj obor - "dopravní stavby", kterej sem po maturitě hned odepsal (na píču...). Jediný, na co je to dobrý, že mám akorát konexe, kde si sehnat za babku emulzi (nebo jinej stavební matroš) a spravit si cestu k chalupě, nebo sám zkutit plno věcí, jinak na houbeles... To je líp placená práce u fízlů pěkně tabulkovej plat a ne jak pak u hajzlů soukromníků, proto sem se taky na stavárnu vykašlal. Teď se snažim kutit FEIko a když to nepůjde, tak eště uvidim, svoje místo v práci mám jistý, jenom stačí obnovit pár papírů a bylo by, jenom by mě ty studia pak stejně nejspíš neminuly...

#45 19.02.07 17:36

skrus
člen
Příspěvků: 69

Re: maturanti

Ty dopravní stavby jsi studoval v Ostrave? Mam zato, že tam takovej obor taky maj..

#46 19.02.07 17:42

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: maturanti

Ne-e, já bydlim kousek vedle Ovy (v Havířově) a tady už nějakou dobu stavárna je... wink Jenom problém, že dopravní stavby otevírají jenom některej rok (to kvůli nedostatečnému počtu lidí). Většina jde stejně na pozemní stavby a to mi stačilo, když jsem je musel mít povinně 2 roky, včetně těch zasr***** výkresů. Ty komunikace byly eště tak nějak přijatelnější (teda i ty výkresy byly lepší)... big_smile

Jo mimochodem vlastně jsem dopravka studoval i v Ostravě, ale už na vejšce a jakmile nastoupil předmět "Stavební materiály", který sem nesnášel už na střední, protože to byla zatraceně nudná dvouhodinovka a na vejšce už dokonce necelý 3 hodiny v kuse debilní přednáška... Sem prostě řekl " a tak to teda ne!!!" Nějakýho 150cm skřítka nebudu 3 hodiny poslouchat, jak mele píčoviny a pak zas v technickym kreslení kreslit nějaký katedrály... mad big_smile

naposledy upravil T.Viper (19.02.07 17:46)

#47 19.02.07 17:52

skrus
člen
Příspěvků: 69

Re: maturanti

A bylo tezky se tam dostat< na vejsku> ?sem ve tretaku. Pochybuju, že se dostanu na cvut nebo do brna, tak alespon do ostravy. jeste o tech skolach nemam moc prehled.. Jen vim, že prijimacky do brna a prahy jsou dost brutus < príjem cca do 20% ze vsech uchazejicihc se lidi >..

#48 19.02.07 18:00

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: maturanti

No těžký... Záleží, co bereš za těžký, dělal sem přijímačky z matiky pouze, ale tak já zas mám celkem slušnou vizitku z maturity, kde sem z matiky měl 1... Sice jinak maturita až na stavební konstrukce a tu matiku dopadla teda dost hrozně, ale hodně ta jednička udělá pak na přijímačkách. Jinak já osobně bych řekl, že přijímačky jsou velmi primitivní a to záměrně... Oni totiž naberou strašně moc lidí zpravidla je jedno na kterou fakultu a pak se prostě seje a seje a buď to dáš a nebo nedáš, no... Dostat se do Ovy by neměl být problém. wink

#49 19.02.07 18:07

skrus
člen
Příspěvků: 69

Re: maturanti

Jasně, takže když už se nekdo dostane na cvut, tak už jen tim, že ty prijimacky udelal ukazal svy predpoklady pro dalsi studium a jen maly mnozstvi lidi se na cvut proseje.. tak nejak?smile Snad bude Ostrava moje zachrana..No uvidime, ja si s matikou sice moc netykám, ale snad se to do maturity zlepšísmile

#50 19.02.07 18:10

Endy
člen
Z: Brno
Příspěvků: 103

Re: maturanti

Já slyšel něco o tom, že se bude fakulta elektrotechniky v Brně na Úvoze bourat a bude místo ní fakulta architektury... Ňákej megaprojekt.

#51 19.02.07 18:21

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: maturanti

No asi tak nějak... wink Ja netušim, jak to je jinde, protože mě se hlavně jinam nechtělo, tady mám byt, v Ostravě když je třeba, tak dycky krátkodobě práci (ta by právě mohla být natrvalo, až se rozhodnu nestudovat), pak tady zas kšefty, co se týká zpracování nějaké hudby k filmu třeba atp... Takže co se týče mě, mám zkušenosti tady s Ostravou, ale jinak ne... Leda z doslechu od kámošů.

#52 19.02.07 18:25

James_
člen
Příspěvků: 10

Re: maturanti

No já chodil na SPŠ Kratochvílovu v Ostravě a před nějakou dobou jsem se přestěhoval o ulici na Ekonomickou fakultu VŠB. Baví mě to víc než ty kokotiny na průmce, plno ženských, pohodoví lidi smile akorát zkouškové je záhul jako prase, teď v prvním semestr druháku 8 zkoušek, další semestr 9 ...

Od Vánoc se člověk učí ( i když tomu zrovna extra nedávám) a ještě teď není hotový

#53 19.02.07 19:05

Endy
člen
Z: Brno
Příspěvků: 103

Re: maturanti

Dělali jste někdo taky SPŠE v Brně? Já ji ženu druhým rokem. Zatím nic moc, ale další rok, až bude zaměření, tak to bude lepší, snad...

#54 19.02.07 21:08

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: maturanti

little: Zase reaguju na tvůj názor, ale provokuje mě. Je sice pěkné, že budeš mít skvělé vzdělání v elektrotechnice a na vše ostatní se vykašleš, ale stane se jedno - budeš za debila, pokud se budeš pohybovat ve slušnější společnosti, alespoň mě to tak přijde. Už ta tvoje průpovídka, že ti je jedno, co bylo před listopadem 89, mluví za vše. Tobě by fakt bylo jedno, že bys psal jak totální negramot, že bys něvěděl, kdo napsal Orbis pictus? Chápu, že ti asi přijde konzervativní můj názor, že vlastně dnes stačí být dobrý ve svém oboru a nic kolem tě nemusí zajímat, protože to stejně nikdo neocení, jelikož dnešní všeobecné lidské vědění ze sestává z večerních zpráv a následujích duchaplných filmů na Nově. Ale mně osobně fascinuje, když je někdo schopný při přednášce z fyziky zabrousit třeba do filozofie. Řekl bys, že dané dvě věci spolu nebudou vůbec souviset, ale opak je pravdou... Takové lidi já obdivuju. Ne omezence.

#55 19.02.07 21:14

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: maturanti

K čemu mi je vědět, kdo napsal Orbis pictus(Komenský)? Prosímtě, když už se chceš k něčemu vyjádřit tak si to nejdřív v klidu promysli. Takhle jsi spíš spíš za omezence ty. Nenasral jsi mě proto, že máš jiný názor, nýbrž proto že píšeš kraviny. roll

#56 19.02.07 21:21

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: maturanti

Neni náhodou před listopadem říjen??? lol

#57 19.02.07 21:21

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: maturanti

Myslíš, že jediný důvod mého psaní bylo naštvat tě? Já se obávám, že opravdu jediný omezenec tu budeš leda ty. Já se nesnažím nikoho naštvat, já tu diskutuju. Až mě přesvědčíš, že mi stačí vědět znalosti pouze ze svého oboru, uznám svoji mýlku.

K čemu ti je vědět, co napsal Komenský? Ty sis nepřečetl, co jsem napsal? Proto, že to je nutný základ, pokud nechceš vypadat jako negramot. Chápu ale, že dnes to příliš lidí neocení, protože budou nejspíš sami negramoti.

Proč jsem omezenec, proč si to mám promyslet, proč píšu kraviny? Prosím vysvětli mi to, nemám rád tyto neopodstatněné plky do prázdna.

naposledy upravil gaminn (19.02.07 21:23)

#58 19.02.07 21:22

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: maturanti

T.Viper: No jasný wink To je ono... a spousta lidí o tom nemá šajnu.

#59 19.02.07 21:23

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: maturanti

Teprve člověk s rozhledem dokáže objektivně posoudit pravý stav věci. Omezenci se rozhodují na základě toho, co jim předžvýkají média a nevidí do pozadí věcí a jejich skutečných podstat. Kdo je tu omezenec, nechť si ctěné publikum rozhodne samo. Jestli za něj označujete mě, bude mi to absolutně buřt.

#60 19.02.07 21:24

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: maturanti

Mě je taky naprosto ukradený kdo co napsal a o čem to bylo.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)