diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#61 17.01.07 21:39

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

lada: Mám jí v autě.
Docela by mě to taky zajímalo, jak by na tom byly odměřené hodnoty.
Ale poravdě se mi teda nikam moc posílat nechce. To bych si radši udělal výlet... Jakej Brandejs to přesně je? Jsem z Jižních čech, okres Jindřichův Hradec.

#62 17.01.07 21:58

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Těch 80W ze švábů za 2750 bych tedy chtěl vidět:-)))Hoši, tohle je ten správný byznys. Vodírat mladé šmejdama, a ne dělat jakési stavebnice...:-)))

#63 17.01.07 22:09

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Brandýs nad Labem - Stará Boleslav: kousek nad Prahou. Hubert bude jistě zajímavý pán, na fotkách vypadá jak trpaslík Gimli :-)

#64 17.01.07 22:25

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

sinclair: to dělej taky, ne?

#65 17.01.07 22:39

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

lada: hmm, tak to bych měl asi 190km, když by nebyla objížďka a nezabloudil bych :-)
Ale třeba někdy pojedu kolem ;-)

#66 18.01.07 0:26

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Nevim co vsichni mate protim tubam,slysely jste je nekdy hrat? Ja nerikam z jsem jejich obhajce,ale me treba prijde ze za ty penize hodne muziky. Ja ji koupil za 2200.- a nestezuju si,kdyz by jo,hned bych to nejvic zkritizoval,ale zatim nemam nejaky vyhrady,ani s tim ze to hraje 50Hz. Hraje to i niz,kdyz vyzkousim vsechny mozny testy frekvenci atd.

#67 18.01.07 0:40

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Těch 80W ze švábů za 2750 bych tedy chtěl vidět:-)))Hoši, tohle je ten správný byznys. Vodírat mladé šmejdama, a ne dělat jakési stavebnice...:-)))

Dobry no,nevim presne co si predstavit pod pojmem 80W ale vykonne az az moc do auta,i do bytu,a na toz do panelaku.

#68 18.01.07 4:48

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

blaster: některý tuby maj dost sílu a hrajou i níž než 50Hz ale to tady nestačí...
80W při citlivosti 88db je pro někoho šepot... big_smile

ten LSpLab zkusim...

#69 18.01.07 6:24

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Blastere, Ty píčo ušatá:-))) Já úderem jara mívám těchhle tub a podobných bandpasso-basreflexo-paskvilů na servise měsíčně tak deset, tak prosímtě zkus chvilku číst, ano?
Nic nenaděláš proti tvrdému faktu, žes koupil šmejd se zhruba desetinovou hodnotou-chápu, možná už začínáš být nasraný a nasereš se ještě víc, až Ti někdo pustí opravdový autosub, který mimochodem nevychází zase o tolik dráž. Prakticky jakákoliv tuba je jenom imitací subwooferu, takový "jakosub", s basreflexem laděným s obrovským hrbem někde kolem 70Hz, aby to pořádně mlátilo a bučelo. A ty odkráglované reproduktory a zesilovače v tubách, které musím opravovat, odkráglovali právě takoví, jak jsi Ty-mysleli si, že když to bouchá v obýváku, tak že to bude takhle bouchat i v autě s vytočeným motorem a to bouchání bude slyšet nejmíň půl kilometru daleko. Nekonalo se ani jedno, přestože borci hnali zes až do obdélníků a čarovali s ekvalizérama tak dlouho, než odkráglovali jedno či druhé v tubě. Já jim to pochopitelně jako záruky neuznávám, nechávám jim to platit, oni se toho pak fofrem zbavují a prodávají to právě takovým podobným oslům, jako jsi Ty, Blastere.
Dovětek: myslím, že celý ten modul do tuby, s 1xTDA8560Q i s panýlkem mi asi před rokem a cosi Recoton nabízel za nějakých 15E. Když uvážím, že ta tuba prakticky nikdy není vyrobená z žádného normálního materiálu, ale z odpadu a reproduktor stojí venkoncem za píču, tak kde je těch 2.750.-? :-)))

#70 18.01.07 11:52

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Ja to beru z ty pozitivni stranky,za tu cenu,ne 2750 ale 2200 bych nic takovyho nekoupil,aby to melo v sobe i zesilovac. Ze to nebude tak slyset ven,to vim,ale hlavne zalezi na tom,aby byl covek spokojenej vevnitr,a to me staci. Ja nemam nejakej bordel kde bych si mohl rezat a stavet basaky atd.

Rekni mi,kdyz to chce venku clovek slyset,tak v jakych Hz to musi hrat,nebo spis co je pro to priorita aby to teda bylo slyset,a rozdil mezi tubou a normalni krabici s basakem?

#71 18.01.07 12:16

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Tuba je z papíru a bedna je z toho, z čeho si jí uděláš. Tuba se blbě umísťuje do kufru. Tuby se dělají jenom proto, že je to to ve velkých seriích extrémě levné proti krabici. Nařeže se papírová roura, vrazí se tam kroužek a kruh s dírou, osadí a je tuba.
Za 2000 se dá pořídit použitý zesilovač a použité repro, už jsem to tu psal. A pravdu máš v tom, že za 2000 se nedá pořídit kvalitní nové aktivní osubení auta. Proč? Je to nemožné. Někdo to musel vyrobit a být za to zaplacen, nějak se to muselo dostat do tvých pařátů. Prostě co je lidl mezi potravinami je tohle mezi subwoofery. Jestli ti věci z lidlu chutnají... tak prosim.
To pro tebe byla podmínka, aby to "v sobě mělo zesilovač"? Podívat se po zesu zvlášť vyjde mnohem lépe, jak říkám, i za 2500 bys pořídil použité audio NAPROSTO NESROVNATELNĚ lepší, i když by z toho třeba sinclair pořád rodil ježky, ale už by to bylo alespoň o něčem. Viz můj autosub sub, co mám tady v projektech. Přijde ti to drahé???

#72 18.01.07 15:42

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Ty v projektech jsou pekny,rad bych treba porovnal tu tubu v projektech,vuci tomu co mam,zajimalo by me to.
Dobre,kvalita nebude valna,ale co zvuk,o ten mi jde. -rad bych to porovnal.

#73 18.01.07 15:50

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

sinclair rodí ježky i když se nic neděje. kéžby taky sral prachy :-D ale bohužel má pravdu. "pyčo repro" s neuvěřitelně měkkym a dlouhym závěsem, přitom s malou citlivostí, který napájíš "pyčo zesem" o nechutnejch parametrech ,který nechaj ten reprák plácat ze strany na stranu (jako že ten obdélník se tvoří klidně i na repráku samotnym) přece nemůžou hrát...

Michal: no už sem viděl i levnější tuby z něčeho podobnýho dřevotřísce ale o to horší byl zes, reprák a celkový zpracování...

blaster: co chceš slyšet ?jako rambajz venku? uslyšíš ho klidně i při těch 70Hz ale musí na to bejt "kurvareprák" a ne šukátko za 500...

#74 18.01.07 15:56

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Využívá se toho, že repro s takovým vysokým qts je v podstatě nezávislé na tom, co po něm zesilovač chce. Takže když ho budíš limitujícím koncem obdélníkovým signálem, celý systém si krásně rezonuje vlastními kmity na frekvenci ladění basreflexu, nebo lehce nad ní. Té tubě je vcelku jedno, co do ní pustíš. Furt bude "hzzzz"at ta jedna frekvence. Mám s tím zkušenosti.

EDIT: A blastere, zajímalo by mě, proč jsi tak posedlý TUBOU? Proč to nemůže být krabice? Máš nějaký komplex týkající se podlouhlých válocvých věcí? Já nevidím jediný důvod, proč tubu...
Má to mizerné využití prostoru, blbě se to umisťuje, nic nejde dát na to, zvukově to taky proti bedně ani teoreticky nemůže být lepší... (ačkoliv se mnozí sanží vyzdvihnout to, že to nemá rovnoběžné stěny, ale u subu takových kvalit to nehraje roli, navíc na basech, no...)

naposledy upravil Michal (18.01.07 16:00)

#75 18.01.07 16:14

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

tak sem nahodil ten LSPlab a nechápal sem. nedokázal sem pořádně zaboha narovnat charakteristiku, a nakonec mi vyšlo pro beymu 12LX60 30l krabice, ladění 22Hz a vyšlo mi že to pohraje i 18Hz s hrbem asi 2db!!! je to možný?

//edit: btw velikost nátrubku nekorigovatelná :-D takový rozměry nemůžu prostě udělat :-D
//edit2: ještě větší mazec - charku se mi povedlo ukočírovat až při "zapojení hornopropustního filtru" na 70Hz. no mam dost...

naposledy upravil Crashpc (18.01.07 17:06)

#76 18.01.07 18:44

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Autotunery su magori a autohifici k nim maju najblizsie...

#77 18.01.07 19:32

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

chtelo by to udelat test,a ne se bavit o necem,kdo vlastne vubec nevi,jak to hraje,jen ma predstavy.
Mate neco,na cem testujete hudbu?

#78 18.01.07 20:25

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Ano testujeme to na specialnej aparature osadenej 2xARN226 8ohm a aktivnou tubou US blaster...
Nic lepsieho si v aute neviete ani predstavit... lol

#79 18.01.07 21:20

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

tady clovek neco napise a vsechno jenom zjebete. . .

#80 18.01.07 21:29

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

dyť tě nikdo nezjebal. Ale prostě tuba je šrot.

#81 18.01.07 21:39

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Nerikam ze do muziky nejsem blazen,jsme a libi se mi,vsechno,ale ja si nemuzu pomoct,a me neprijde ze jako sub to hraje tak strasne spatne,jak si vsichni myslite.

#82 18.01.07 21:47

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

možná proto žes neslyšel ještě nic lepšího...pokud Ti vyhovuje hůůůůů,tak prosim,proti gustu žádnej...

#83 19.01.07 0:11

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

já sem si taky dřív myslel jak geniusy nehrajou super... smile

#84 19.01.07 0:25

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

jen ze geniusy treba ty HT jsou pro uzivatale,ktery nemaj cas si nekde stavit bednicky,td ale proste neco koupi za rozumnou cenu.

#85 19.01.07 0:59

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

blastere teď nějak nechápu cos tim chtěl říct. Tuba je přece taky pro někoho kdo nechce stavět.

#86 19.01.07 7:39

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Přesně tak.

Osobně proti tobě blastere vůbec nic nemám, jenom v tvém myšlení a názorech vidím sebe když jsem byl ještě o kousek mladší a blbější a spoustu jiných nadějných autohifíků, co cpou do auta kilowatty jenom proto, že když tehdy měli tu 200W tubu, hrálo to na hovno a někdo (relativně chytřejší) jim řekl, že na 3db potřebují dvojnásobný výkon. Takže kilowatt to jistí. A jsi v tom, protože to oni potřebují. Skoro bych řekl že tahle třída produktů tu slouží přesně k tomuhle účelu.
tahle tuba do auta reprezentuje asi tak stejnou třídu produktů jako ty geniusy v domácím kině. Ti, co to mají, a neznají nic jiného na to nedají dopustit a to, co se na tom ostatním nelíbí považují za přednost (hustě to duní, basypyčo) ale pak když dostanou rozum a ten jim zajistí, že dokáží být objektivní i sami k sobě a posoudit to s nadhledem, zjistí pravdu, nebo teda aspoň svůj omyl. Tímhle si prošel každý a tebe to podle mne čeká docela brzo. smile

#87 19.01.07 13:49

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Presne tak, je treba veci riesi s rozumoma do buducnosti-RAZ A PORIADNE-potom clovek vela usetri
A nie najprv rozjebabrat cele zadne plato a prist nato ze kamosovy to hra lepsie so Sencor-om...

#88 19.01.07 14:08

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

já tim neprošel - ještě sem neměl auto :DDDD ale měl sem tak trochu štěstí/smůlu, že mě zajmala elektronika/elektroakustika...

PLSPLS kdo mi poví něco k té Beymě v autě? Zaprvé mi jde o simulaci v LSPLab kde mi na basech vycházej neskutečný hodnoty (10Hz +5db se dá udělat jak nic big_smile) a nejde mi udělat rozumnej basreflexovej nátrubek (šílený metrový dýlky...) a poslední - jak si pomůžu s Beymou Power 12 oproti 12LX60...

#89 19.01.07 14:26

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Vole, zkus si v autě uzavřenou. Nesmíš těm křivkám věřit do puntíku, ale aspoň plus mínus vidíš, jak se chová relativně veký bas v relativně malém prostoru auta. To jsou novinky, co? Už víš, proč jsem odpůrce basreflexů v autě? smile

#90 19.01.07 14:29

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Na kreše mooc složitý...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)