diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 15.01.07 22:14

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Basy podle me budou nastaveny na jenakych - 2 nebo tak nejak,to se uvidi,a kdyz nedam domecek,tak si myslis ze mi od basaku budou litat nahoru a dolu... Zas takovy tlak,nevim jestli to bude..

#32 15.01.07 22:21

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

blatere,kua,když je dáš do moc velký ozvučnice(bez domečků),tak nebudou mít o co brzdit a budou tam lítat jak hadr na holi!Jednou tomu trochu přidáš a ty membrány tě vyfackujou!!!

#33 16.01.07 4:24

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

On tam nebude "zas takový tlak" ale prostě tam ty změny tlaku budou. Já měl 10", žádný extra dělo a jak mám kombíka, tak při vytším volume prostě bylo i vidět, že ten hard co přetahuje kufr se klepe. NEchtěl bych vidět, co tohle udělá s těma 226. Měkké závěsy...

#34 16.01.07 11:51

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

jo ja mam 12" ,zkousely jsme ji u kamose ve felde, (kratky) A taky tam mel nejaky dva repraky z hifiny a ty nic neda nedelaly,ze by nejak vylitavaly ven nebo tak,ato jsme to davaly na max. a uvnitr se skoro nedalo byt.
Ty domecky bych chtel vyrobit,ale trosku nevim jak. To je jedno, Ta dikes,vim,ze zadny bass trubicky tam nedam. :-)

#35 16.01.07 12:10

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

No jo, ale krátká felda má taky kufr jenom jako..:-)Do krátké feldy a do plata jsou vyzkoušený čtyři ARN6614 a myslím, že podobně by se to chovalo i s 226. Vas pro ty čtyři tak akorát sedí s objemem toho pidikufru:-)))

#36 16.01.07 14:04

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

#37 16.01.07 15:12

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Proto říkám, spíš než tam cpát nějakou s prominutím posranou tubu sony, nebo kdovícosisplašilzašrot, tak radši pořídit relativně kvalitní zesilovač (aspoň nějakej základní magnát nebo podobnej hájent) a na plato dát normální 2p alá monolog. Dokup ty dvě ARN jak říká sinclair a tuba se může jít kluzat, protože i plochou membrány jo 12" vytře zrak. Je to asi nejrozumější řešení, které tu bylo.

#38 16.01.07 16:07

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Proc tak hanis tubu? Krasne duni,hraje jen ty nejnizssi frekvence,oz se mi libi,a vykonu ma az moc,podle me tohle je vec nazoru. ty Arn jsem koupil kvuly krasny cene. zas jako student nemuzu kupovat za tisice vsechno.

#39 16.01.07 16:12

jean
člen
Příspěvků: 274

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

No asi to michalovi vadí, že krásne duní. On je taký rozmaznaný buržuj:))), čo začal počúvať hudbu

#40 16.01.07 16:42

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Zakázat téma autohifi... Nepotřebujem tu autohyfysti, stačí ---blaster-----

#41 16.01.07 22:30

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Nene, jen to tu nechme. Potřebujeme kontakt s realitou. smile

Jean, podej mi sklenici vody. smile smile smile

Nejsem žádnej buržuj, v autě mám taky rád pořádný rány, ale tubu, která by hrála jak ty říkáš ty nejnižší frekvence, jsem ještě neslyšel. Tuba ja tu od frekvencí, které jsou pro subwoofer tak, jak ho chápu já, něco jako ultrazvuk. Neříkám, že je to do uata špatně, jenom pořád nemůžu přijít na chuť té kombinaci ARN226 a tuby. Ty 226ky budou blastere hrát fakticky MNOHEM HLOUBĚJI, než ta tuba. Ta tluče někde mezi 50 a 100hz.
Ale pozor, dexon doporučuje řezat ty roury diamantovými kotouči. smile

#42 16.01.07 23:31

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Hloubeji pouze s zesilovacem?

nemuzu verit tomu,ze by nejaky dve Arn mely vetsi vykon nez 12" tuba :-(
Uvidime uvidime

Co mate vy?

#43 17.01.07 7:59

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Neříkám, že budou mít větší výkon, takový píčoviny mi do pusy nedávej.

Povídám, že budou hrát hlouběji, zvlášť, pokud je necháš plápolat do prázdného kufru. O přesnosti a razanci u nich nemůže být řeč, každopádně korektní a fázově správné napojení s tou tubou nebude možné.
Představ si to tak, že ty ARN budou schpny při nižších hlasitostech uhrát pásmo řekněme 35-xxxxhz bez podstatného poklesu, díky prostoru v autě. Ta tuba, jestli je to klasický komerčák, je laděná s hrbem tak v oblasti 50hz, který se v autě neskutečným způsobem zvýrazní, jako každý br. Je to dáno tím, že auto je uzavřený prostor sotva pár m3. BAsreflexy do aut se ladí mnohem hůře, než ty do větších prostor. Prostě nejníž budou hrát ARN, potom se připojí tuba, kousek výš bude tlouct ta tuba, v podstatě pouze v těsném okolí rezonance svého br (tam v autě bývá peak snad 10db i víc) a výš už se to bude navzájem předhánět a fázově skládat naprosto nepředvídatelně.
Víc repráků neznamená nutně "víc basů" nebo "víc výkonu" a podobné přímé úměry. Víc repráků je přímo úměrné s pouze s "víc problémů".

Co je to za tubu?

#44 17.01.07 9:08

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

No co. Nějaký levný ojeb s TDAčky a dvoucívkou, ne? Tuby s měničem se moc nevidí:-)

#45 17.01.07 12:25

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

blastere, kdyby to byl pořádnej 12" tak ty ARN určitě v pohodě přehraje. Ale ne nějaká blbá tuba. Schválně napiš co to je zač.

#46 17.01.07 12:49

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

to pro vas experty vubec nema cenu psat co je to zac.
http://www.wildmann.cz/eshop.php?p=prod … f48cc43034
mam ji ted doma zapojenou a jsem zpokojenej az moc,ani jsem to zdaleka necekal,ze by takhle pekne basovala,s veliky vykonem,a jak jsem rikal,zapojily jsme ji ve feline,a uz se nemuzu dockat az bude u me,protoze to byli rany,nadhera.
S tema bednama,to nevim jak to udelat,chtel bych aby hraly jen stredy a o basy se starala tuba,ja opravdu uvidim,a kdyz tak to vsechno nejak promenim.

#47 17.01.07 13:06

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

čím to doma napájíš? PC zdrojem?

Blastere, už jsi někdy slyšel, jak hraje box v autě, s autohifi reprem, řekněme za 2tisíce, na zesilovači né-úplně-šitu typu magnát, mekaudio?

Pokud ti zvuk takové tuby stačí a a to, že jsou to "rány" a je to "hustě nahlas" a "pycovoemrdyjakokráva" tak ti neuvěřitelně závidím. Mě tohle totiž nestačí. sad
To se radši smířím s tím, že sub v autě nemám, pouze předek a zadek jede na kvalitní zesilovač, tak jako to mám teď.
Ještě by to chtělo bass sheaker pod sedačku a hustokára je na světě. smile Máš tam tunynk?

A ještě dodám takovou věc, která ti zřejmě uniká.
Zvuk subwooferu se má ztrácet ve zvuku satelitů/předních repro. Jakmile je znát, že "tam vzadu něco tluče" je všecko špatně já jsem se ti v minulých příspěvcích snažil naznačit co. Ze zvuku, který popisuješ (hustý basywoe, děsná pára, skvělý rány) tě po pár kilometrech v zácpě bude bolet hlava, budeš ztlumovat, nedebože ject nějakou delší trasu a chtít si pustit třeba nějakou náročnější muziku místo kchůll'n'genkstaz, meganyggafíčuringbič a podobných nepůjde to. Proč? Na vyšší hlasitost to prostě nebude delší dobu k vydržení. Ale jako taková eisteigklasse mezi cool-boyz u Hypernovy na parkovišti to asi splní účel.

Prostě bych tu tubu vzal, vyhodil a nechal tam jen ty 226, případně dokoupil další 2, nějakej levnej 4 kanál a nazdar kašpar. Proti tubě high end a tentokrát beze srandy.
O tom, co tu naťukl sinclair, tedy o jakosti toho zesilovače v tubě asi nemá smysl ani začínat debatu. COKOLIV kromě nejlevnějších thunderů a blasterů (fakt takový zesilovač existuje smile ) z tipy a conrada JE LEPŠÍ. Kdybys koupil na autohifi za za 1000kč HS250 (ta co jsem jí měl já) a k tomu nějaký použitý dvoukanál kolem 2000, spíchl bys na to uzavřenou krabici ze staré kuchyně, dostal by ses s cenou tak o pár stovek výš a já bych ti na kvalitu takové sestavy neřekl ani pumpa. (akorát bych kritizoval ty 226 na volno) Chce to přemýšlet a domýšlet, předtím, než es něco koupí tak zjišťovat. Tohle ti nedoporučí ani ti tupci z autohificlubu a ti mají tendenci mít laťku hodně nízko, aspoň co se zkreslení týče.

naposledy upravil Michal (17.01.07 13:17)

#48 17.01.07 14:46

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

THX ;-(

#49 17.01.07 15:58

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

nemá někdo ponětí "co sou zač repráky Emphaser ? (konkrétně EI12) našel sem jenom nějakou hitlerštinu lautsprache repráky bo co a to bylo málo...

#50 17.01.07 16:01

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

emphaser se profiluje jako SPL záležitost. Není to úplně šmejd, ale rozhodně je to předražené. Konkrétní zkušenost nebo technické info ale dodat nemohu.

#51 17.01.07 16:15

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

díq. no já jen že namátkou už hledám pro svý auto kandidáta :-) ale ještě nevim jakej bude kufr big_smile. spolužák nabízel JBL z nějakýho skladu ale ne moc akčně takže to neřešim, teď mi borec nabízí Emphaser a jak tak koukám tak to taky nebude nic moc volba.

//edit: to by měl bejt on:
http://www.mh.cz/index.php?page=emphei1 … 24fc6445dc
prej za 2000, no ale když to vidim - citlivost "bídná", v membráně trapňoučký logo... ufffff

naposledy upravil Crashpc (17.01.07 16:28)

#52 17.01.07 16:37

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Pěknej lavor wink ber radši Beymu 12 Power a nebo nějakej profi...
Ale je to na tobě wink co si zvolíš...

#53 17.01.07 16:49

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

nechci žádnej bušící plandák. nebo respektive taky mam rád když to básne ale ne když to vytluče okna... nebo to může vytlouct okna ale strašnym rachotem a ne dutejma ránama...

tu Power 12 sem v čechách nikde nenašel. jakto????? no o tom bych se rád později poradil protože nechci dopadnout na hřbitově dvoucívkovejch baspyčo tub za 2k...
můj názor je 35(do 40) Hz -3db a peknej tvrdej bas...

#54 17.01.07 16:56

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Elmaart, jinak na požádání Dexon, Muzikant

#55 17.01.07 17:02

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Já sám až budu mít auto, tak půjdu do té Beymy 100% wink ale jsou tu i jiný značky však já vím...ale mně se prostě hodně líbí...

#56 17.01.07 17:05

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

jo, přesně. sem po ní taky celej žhavej big_smile

#57 17.01.07 17:11

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Někdo tady tu Power12 měl, nechtěl by ji po rozehrání poslat na změření do Brandýsa? Parametry výrobce mi připadaji hodně optimistické, jestli by to potrvrdila i melissa. Možná bych dotyčnému i přispěl na poštovné, tahle "basová pumpa" je docela zajímavá :-)

#58 17.01.07 17:18

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

teď sem si jí proklepl ve winISD a nevim proč ale nic moc. jak to? na 40Hz -1db sem jí donutil až při 80l !!! a to ještě s prohybem na charce...

#59 17.01.07 17:35

DeadMAN
člen
Z: Kolta City, SloWaKIA
Příspěvků: 83

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Mne sa paci ako to kamos vyriesil v Saxe... Tesla odposluch s ARO9408 a ARV161 (tusim, neviem presne oznacenie, ale kedysi som na nich zacinal hravat) a robi to poriadny randal... A su aj basypičo, ved bodaj by nie, 15" v kufri a napajane je to autoradiom... smile

#60 17.01.07 20:53

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Kreši, nesmíš zapomínat, že je to sub do auta!!! Zkus si aspoň v LSPLabu udělat cavity na small car, ať vidíš, co se přibližně děje se subem v autě.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)