diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 12.01.07 14:42

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Jake bass reflex natrubky do auta?

Do zadniho plata mi prijdou reproduktory 2* ARN 226 + V kufru bude basova tuba.
Premyslel jsem a rikal jsem si ze udelam jeste lip kdyz do plata dam dve bass reflex trubicky.

Jen nevim,jaky rozmer? co by jste tam daly vy,popripadne,jestli vubec by jste je tam daly. :-)

dikes

#2 12.01.07 14:44

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Rozměr nátrubku je přímo závislý na objemu ve kterém se nachází, takže pokud je objem tvého kufru tajný, tak se nedá říct nic. A co se mě týče, vůbec bych je tam nedával.

#3 12.01.07 14:58

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Ještě si navíc dovolím podotknout že se 226 do basreflexu nehodí!

#4 12.01.07 20:26

Technáč
člen
Příspěvků: 2

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

226 rozhodně jenom do zavřený

#5 12.01.07 20:50

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Hele na jednu 226 dej tak 30lA bude to O.K.,můžeš zkusit i 35,ale víc už ne a samozřejmě uzavřená...

#6 12.01.07 21:58

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

A jakej bude rozdíl, s basreflexem a bez něj, když to zamontuješ jen do plata, čemuž se +- dá říkat desková ozvučnice?
Nebo otevřená s hodně velkým objemem.
Ani jedno asi nebude to pravý pro ARN 226 ..

#7 12.01.07 22:31

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Já doufám že pochopil že ne do plata,ale do ozvučnice!!!To z toho snad vyplývalo dost,pochopil jsem že to chce mít jako sub,nebo tak něco-možná jsem to pochopil blbe,pak se omlouvám...

#8 13.01.07 8:06

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Já jsem to pochopil tak, že v platu bude mít ty 226 a pod platem v kufru ještě nějaký dunítko a ty BR tam chce aby to dunítko bylo slyšel. Je to píčovina, ale podle jeho prvního příspěvku si to jinak představit nedokážu.

#9 13.01.07 14:25

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Že bych byl úplně mimo? Možny to je s těma natrubkama,by mu to pusobilo skoro jako bandpass,teoreticky ne?Ikdyž teda hodně divnej...

#10 13.01.07 17:09

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

jo, bylo by to něco jako BP, ale hlavně velká pyčovina!!!

#11 13.01.07 17:27

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

To už je věc druhá.

#12 13.01.07 18:16

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

rrofl radši jdu dostavět perpetum mobile...

#13 13.01.07 19:02

jiřik
člen
Příspěvků: 120

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

To ten kufr auta má 60 litrů,když je ARN226 do 30-litrové uzavřené bedny.To ti ty basáčky vyběhnou z košů a možná i z plata.Celé to je pěkná kr...

#14 13.01.07 20:23

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Takže leda nějakej freeair.
Lepší řešení, si myslim je, udělat si plato z MDFky a udělat tam malý ozvučnice.
A ve dveřích, tak tam to chce vytvarovat nějakou bednu z ohýbatelnejch překližek, a hodně vyztužit zevnitř + natřít bitumenem.

Tak bych to udělal já.

#15 14.01.07 19:18

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Achjo, kluci, já bych z vás brečel.

#16 14.01.07 20:11

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

A já bych to rovnou pozlatil... to hned bude to ARNko hrát o třídu líp...

#17 14.01.07 20:17

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Pro blastera a ostatNí, kteří chtějí kombinovat plato a sub/tubu:

Pokud to myslíte vážně, tak je bezpodmínečně nutné, aby to, co je na platu bylo zezadu uddělené domečky tak, jako třeba střeďáky u třípásma. Takže je absolutní nesmysl dávat na plato 226 a k tomu ještě tubu do kufru. Blbost, kokotina nesmysl. Pokud tam ty domky neuděláte, budou samozřejmě tlakem od basáku v kufru lítat i ty na platě, navíc pěkně fázově posunuté a celý zvuk jde do prdele.

Hlavně basypyčo.

Dobrá kombinace je vpředu 16 kompa, vzadu 13kompa ze stejné řady a v kufru sub, nebo místo zadku ovály(nebo větší basy) na platu a bez subu. Cokoliv jiného je špatně, nebo vyžaduje složitější řešení, na které člověk zpravidla po první dojmů z basůpyčo rezignuje.

#18 14.01.07 20:36

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Ach jo.

Citroen SAxo .

Budu je davat do toho plastovyho plata jako se vzdycky davaj,bassy hrat skoro nebudou,jen stredy,na bassy se mi postara basak kterej bude v kufru,jen me napadlo,ze bych tam mohl dat ty trubky,ale nevim co to s tim presne udela,nic vic. Samozdrejme ze nic extra ale me to stacit bude.

#19 14.01.07 20:41

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Myslel jsem to obecně, ne jen pro ARN.

#20 14.01.07 20:41

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Achjo.

Přečti si znovu, co jsem napsal já. Proč tam potom budeš dávat 226 (basák), když nemají hrát bassssssy? Co tam potom dát radši něco menšího, a pěkně to zespodu oddělit bedýnkou? Nenapadlo? Na středech nebo vyšších basech hraje 150 úplně stejně nahlas jako 226, to si ale mnozí nedokáží připustit. Větší reprák, větší pára. Pochybuju, že tam je díra na 226ky. A pokud jo, tak to potěš koště. smile

#21 14.01.07 21:10

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Tak oddelim bedynkou 226.- (mam dve,tak proc je nevyuzit) A je to. uvidim co to bude delat,ten basak neni zas tak silnej aby mi vymlatil zadni sklo,a narocnej taky nejśem jalo nekdo,kdo to musi mit uplne presne podle tabulek a ja nevim ceho jeste.
jen mi slo o to,co udela ten natrubek.

#22 14.01.07 21:55

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Když to bereš takhle, tak si tam dej co chceš, bez urážky. smile

Do něčeho takového by mi asi bylo líto investovat práci. Na to je můj čas už asi moc drahej...

naposledy upravil Michal (14.01.07 21:56)

#23 14.01.07 22:33

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Nekdo treba nechava 4 seriovy bedny + nejakej basacek,tak ja si tam dav dve 226 a bude to.
Pro tebe je cas drahej,ale me tvuj cas vubec nezajima,udelam si to sam,dostal jsem k 18. auto tak tam dam co mam,jen jsem chtel vedet co mi udelaji ty trubky,a to mi asi nikdo nedokazete rict,resite porad picoviny okolo,ale konkretne nic.

#24 14.01.07 22:36

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Ale už jsme ti to řekli,byl by z toho vpodstatě bandbas,ale asi by ti to nikdo nespočítal(ty nátrubk,stejně by jsi si těma nátrubkama nepomoh,když už to chceš takhle,tak měj v autu sub,k tomu do plata ty dvě ARN,ale odděl je,když ti nejde o basy,tak by jim mělo stačit něco kolem 10l

#25 14.01.07 22:43

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Jo,dobre diky,Pls rekni mi jeste co to presne znamena ten bandbas

#26 14.01.07 22:46

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

BP je ozvučnice o dvou komorách,jedna bývá zpravidal opatřena BR(to by byl kufr+ty nátrubky do plata(,druhá bývá uzavřená)-ten sub co by jsi tam měl,repro směřuje obvykle u dvoukomorového magnetem do uzavřené,jenže musí to přesně vypočítat objem komor...prostě to není tak lehký jak si myslýš!

#27 14.01.07 22:57

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

je to taková chujovina, že se tu do objektivního odhadu toho uspořádání nikdo nepouští a navíc tu moc lidí zkušensti s autohifi nemá.
Pokud tam nátrubkydáš, nebude to basreflex, možní bandpass jak psali jiní, ale neskutečně mizeně naladěný. Co je bandpass si najdi na webu, nemám na to to vysvětlovat. Je to ta bedna, kde reprák není vidět. Pokud bys tam ty nátrubky dal, teoreticky bys ulevil tomu co jsem psal, ale znamená to mít je krátké a s velkým průměrem.

Neber to tak, že ti jako snob nebo hájendista nějak radím, nebo se poyvšuju, jenom ti tu zkouším navrhnout jiná řešení za podobnou cenu, ale s mnohem lepším výsledkem, stejně si to pak uděláš podle sebe, to nemám strach.

Co zesík? To bude aktivní tuba? Ty 226 půjdou z rádia nebo zesu? Budou odděleny (pokud budou) jen těmi kloboučky zespodu, nebo budeš přes malý objem těch bedniček topit cívce i basama? Je nutné mít 2x226 a k tomu ještě sub? Pokud 226 máš, jak říkáš, klidně je tam plácni, o to nejde, ale vyprd bych se na sub potom. Audio do auta řeším taky zbytky, nebo použitými levnými věcmi, nemá smysl tam cpát nějaké leštěnky.

Shrnul bych to takhle. Ty trubky tam klidně dej, je to v dané situaci úplně buřt. Bude to vidět za sklem kumukoliv, kdo něco ví o audiu budeš pro smích, dokonce i autohifíkům, kteří by jinak ty 226 vzali na milost. Ale co já se svými zkušenostmi vím, třeba to bude naprosto super. JAko ostatně všecko, co si člověk udělá sám, k tomu je pak nekritický.

Peace.

#28 15.01.07 10:47

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Proste ak sa ti potom v aute niekto pozvracia, tak to nebude stylom jazdy...

#29 15.01.07 14:21

--blaster--
člen
Příspěvků: 23

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Mam aktivni tubu k tem 226 pujde signAL ROVNOU z radia a basy budou na 0 ( rozpeti je -8 az 8 )
Nejak tak,aby proste ty repraky nezkreslovaly zbytecne basy,kdyz tam bude tuba.
To se poladi az vsechno bude nainstalovane. Jen nechapu proc by se ty 226 nedaly pouzit i jako normali repro ?
V cem nevyhovujou? Jen nevim,kde sezenu ty domecky :-) ve ktery budou ze spoda ty repra,praxe mi to vsechno rekne a ukaze.

#30 15.01.07 14:33

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Jake bass reflex natrubky do auta?

Domečky na spodek plata se dělají klasicky z materiálu plata, pokud je toto z MDF nebo DTD. Proč ti vymlouvám 226?

Protože když je uzavřeš do malých ozvučnic (jejich doporučený objem je 30L) řekněme 3L (víc jim nedáš, znám to), uděláš z nich střeďák. Ovšem z rádia, jak jsi řekl, do nich budeš prát plné basy (korekce na nula znamená původní signál) a tedy budeš hřát cívku ať už budeš slyšet basy nebo ne. Jenže 226 není střeďák. Je to čistokrevný basák, i když se někdy jako středobas používá. Na středech už to prostě neumí. Takže nakonec z basáku bude střeďák, kterej nebude hrát basy. Takže vlastně z něj nezbude pořádně nic. Neříkám, že to nebude slyšet, bude, ale jak.
Proto ti pořád melduju, že pokud sub, tak menší repra a pokud 226 tak se vysrat na sub.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)