diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 14.02.07 21:20

Dj Way
člen
Příspěvků: 5

zvukaren k notasu

Zdravicko,
chcem si kupit k notebooku zvukovu kartu, kedze ta co ram je (dajaky, ze Realtek HD ci co za smejd...) susti ako keby som byval blizko mora a verte, ze nebyvam. Keby len sustala, tak nic ale som nevedel, ze mi po notebooku behaju aj mysi, lietaju netopiere a podobne, ved to urcite poznate (nie je to winampom, pouzivam foobar + asio). Dalsi dovod je, ze potrebujem zvukovku aspon s dvoma stereo vystupmi. Nechcem kupit dalsi smejd do zbierky...

Neviem ci su lepsie USB, alebo PCMCIA zvukovky - aj to by ste mi mohli poradit pls smile ...

Nedavam vam zatial limit na cenu, dam ale ine kriteria:
- minimalne 2 stereo vystupy
- co najkvalitnejsi zvuk (bez zoologickej zahrady a prilivu oceanu)
- najlepsi pomer zvuk/cena
- chcem na tom pocuvat hlavne hudbu
- nemusi to byt nejaka superspeciextra-studiova zvukovka

Este sa ozvem, lebo urcite budete zabrdat kolko som ochotny za to dat, alebo dam nejake to kriterium do 5000SK-, mozno ked prizmurim oko tak aj viac, ale cim menej tym lepsie (ale zasa nie nejaky smejd za 2000SK).

Este k tomu, tato zvukovka splna tieto kriteria co som napisal??? :

Creative AUDIGY 2 ZS Notebook PCMCIA box

#2 14.02.07 23:27

redyuri
člen
Příspěvků: 175

Re: zvukaren k notasu

hm, tu audigynu som zasunul do jedneho notasu, tam sla jak basen, ziaden sum... v mojom a kamosovom to bolo to iste sumitko jak integrovana smile

#3 15.02.07 10:27

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: zvukaren k notasu

Kdybys měl FireWire, doporučil bych Terratec Producer Phase24FW. Jeden stereovstup v symetrice, jeden stereovýstup v symetrice, druhej stereovýstup v nesymetrice přepínatelný jako Line/headphone. Všechno to jsou jacky 6,3mm.

Pak to má MIDI IN, MIDI OUT (DIN), Digital IN, Digital OUT (koax).

24bit 192 kHz DR cca 114 dB.

Po odpojení PC si pamatuje konfiguraci a dá se používat samostatně třeba jako externí DAC k CD přehrávači.

Akorát cena Tě nepotěší, je to přes 5000 CZK.

Po zvukové stránce jsem naprosto spokojen.

Dělají i verzi s USB (Tuším Phase26) která taky není marná a je levnější...

naposledy upravil opamp (15.02.07 12:03)

#4 15.02.07 10:47

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: zvukaren k notasu

Co ta sranda stojí?

#5 15.02.07 12:05

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: zvukaren k notasu

Jedinej ofiko distributor v CR je alza, tady jsou ceny:

http://www.alza.cz/18848589/profesionalni.htm

Kdybys měl o něco konkrétního zájem, dej vědět, možná bych to mohl opatřit o pár procent levněji.


Jinak, pro zájemce o podobnou vyšší úroveň - koukněte na www.disk.cz, na firmy typu echo audio, m-audio, esi... vychází to ale vesměs dráž než terratec.

naposledy upravil opamp (15.02.07 12:08)

#6 15.02.07 12:45

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: zvukaren k notasu

ja ji nasel za 6100kc alza ji ma za 6600kc
http://eshop.kytary.cz/TERRATEC-Profesi … 06:0:0:1:0
ale je to jen do dneska.

tak se chci zeptat jestli je to pouzitelny s tim mericim mikrofonem z akce. Tim myslim solidni zmereni beden a hlavne jsem jeste nejak nepobrla kam se ty mikrofony budou prpojovat..jestli jako normalni linka nebo do mic-in vstupu(proto se ptam pac tohle mic-in nema jen pahse26usb)
doted sem uvazoval o juli@ ale moc se mi nelibilo ze je to interni a nesla by dat k notasu...

jinak ta usb verze je taky zajimava ale ma o neco horsi dostup signal sum...

jo a jeste pro zajimavost...kdyz si na pocalu pustim dvd a pripojim to digitalne k receivru a ten film na dvd bude v 5.1 treba bude mi to hrat 5.1 nebo stereo? edit: tak ted uz vim ze jo

naposledy upravil kyselym (15.02.07 13:30)

#7 15.02.07 13:39

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: zvukaren k notasu

Uroven CZ_Chuckova mikrofonu je definována jako 0 dBu, tedy 0,775 V. Tedy linková úroveň.

Pro zvídavé viz třeba
http://cs.wikipedia.org/wiki/Decibel

K Terratecu tedy úplně v pohodě použitelné, ten má nastavitelnou max. vstupní úroveň ve 3 stupních (0,5 - 1,3 - 2,0 V eff.), čili určitě s tím dosáhneš plnýho vybuzení vstupu.

Lidi já se na ten mikrák tak těším :-)))

P.S. U toho terratecu lze vstupy i výstupy používat i jako nezávislé monofonní, což se hodí třeba na nějakej maličkej mix apod.

naposledy upravil opamp (15.02.07 13:57)

#8 15.02.07 13:49

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: zvukaren k notasu

myslis ze ten terratec bude i lepsi nez juli@?kdyz uz je oznacenej jako profi zvukovka na misto pro domaci studio...

jinak se na ten mikrak taky tesim jak malej kluk smile jo a dik moc za objasneni smile

#9 15.02.07 14:05

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: zvukaren k notasu

Já myslím, že to bude s Julinou fifty-fifty...

Teď prozradím výrobní tajemství (samozřejmě jsem se už díval, co je uvnitř):

DAC/ADC: Crystal CS42426
Operáky: 2x National LM833 (zřejmě Line In), 4x JRC NJM4580
Sluchátkový zes: klasika TL072 + bipolární komplementární trandy NEC v pouzdru TO-126
FW rozhraní je origo TI.
Přepínací relé TAKAMISAWA (používaná svého času i panem Dudkem v preampu)
Pak tam je eště nějaká fleška a procesor.

Žádný klony a napodobeniny, aspoň na první pohled :-)

No a mně se líbí i ta krabička odlitá z hliníku, v době plastikových náhražek je to fajn :-)

Jediný co mi vadí jsou elyty v signálový cestě, ale upřímně - zvuk je i tak lepší než z CD plejeru za 10 000, kde jsem elyty vyházel :-)

naposledy upravil opamp (15.02.07 15:36)

#10 15.02.07 15:16

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: zvukaren k notasu

takze by se dal po zaruce udelat i pripadny upgrade nebo bys do toho nevrtal? smile

edit: ikdyz i tak je to dost solidni osazeni se mi zda (teda aspon datasheetu)

jen ta cena je takova neprijemna ale da se unyst...

naposledy upravil kyselym (15.02.07 15:18)

#11 15.02.07 15:33

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: zvukaren k notasu

o upgrade uvažuju :-) pokud se místo elytů vejdou nějaký maličký WIMA foliáky s velkou kapacitou na malý napětí, půjdou tam asi :-) a dvojitých operáků v SO pouzdru je na výběr taky dost. I když jsem překvapen, jak příjemnej zvuk mají ty NJM4580. Zní mým uším líp než podobně lowcostové NE5532.

Pokud jde o cenu, je k tomu ještě přibalenej poměrně slušnej soft (samozřejmě, v naší zemi to mnoho neznamená, mít něco legálně), což se v kulturních zemích bere jako přidaná hodnota :-) navíc to není (doufám) věc, kterou budu po dvou letech muset měnit za novou.

naposledy upravil opamp (15.02.07 15:34)

#12 15.02.07 15:50

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: zvukaren k notasu

pro me to bude reseni nadosmrti big_smile maximalne casem udelam upgrade. jediny co je dost blby je ze asi jeden ze vstupu/vystupu se da pouzit bud jako digi nebo analog (skoda ze to neni odedeleny jako u te USB verze... a navic neni optika ale tu bych asi stejne nevyuzil) porad vaham esi tohle nebo radsi tu USB verzi ta by s upgradem mohla taky slapat dost dobre...

jeste dotaz umi to z tech dvou vstupu nezavisle nahravat - jako ze kazdym vstupem budu moct nahravat neco jinyho a bud jinam(dva soubory) nebo michat(do jednoho souboru)?(zaroven)


edit: moje blbost ty digitaly jsou natom hromadnym konektrou spolu s MIDI (ted sem to nasel v manualu)

naposledy upravil kyselym (15.02.07 15:58)

#13 15.02.07 16:21

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: zvukaren k notasu

Tohle jsem zatim nezkoušel, nicméně dle manuálu je ovladač řešen tak, že každý kanál každého vstupu/výstupu lze ovládat samostatně a nezávisle na ostatních. Čili jako multitrack by to mělo jít. Je to spíš věcí příslušnýho softu, jak si s tim poradí. Předpokladem je zřejmě ASIO podpora. BTW karta má dle manuálu na slušně vyladěným kompu latenci max. 4ms!!!

V control panelu lze prolinkovat kterýkoliv vstup na kterýkoliv výstup. A samozřejmě to je full duplex. netvrdím, že to je tak profi, jak tvrdí manuál, ale zdá se mi to navržený hlavou a ne jen marketingem :-)

Ta USB verze je o něco starší, zřejmě tam bude jinej DAC. Původně jsem u ní uvažoval, pak jsem šel pragmatickou cestou: O USB je u mně na PC i notebooku pořád nouze, zatímco FW (kameru nemám) leží ladem. A bezpochyby to je lepší rozhraní pro daný účel.

#14 15.02.07 16:55

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: zvukaren k notasu

tak sem si ju obednal smile snad to byla dobra volba smile (prinejhrosim jim ju poslu zpatky)

pokud ma jeste nekdo zajem tak do 19:00h dnes mate jeste prilezitost ji koupit za 6090kc(i s dopravou zdarma po CR)
http://eshop.kytary.cz/TERRATEC-Profesi … 06:0:0:1:0

#15 15.02.07 18:56

Dj Way
člen
Příspěvků: 5

Re: zvukaren k notasu

No vsetko je to krasne, aj firewire mam, ale fakt ta cena ... A ked sa zamyslim, tak mi netreba studiovu zvukovku, hoci ten midi vstup by sa mi aj zisiel, ale fakt mi ide len o to aby to hralo kvalitne...
A aby som niekoho nepoplietol tym, ze som napisal 2xstereo vystup, myslel som tym aby ta zvukovka bola minimalne 4.0, 5.1 alebo este viac kanalova.

To opamp: Diky za radu ale to je na mna uz fakt vela dat za zvukovku nad 5000KC.

#16 16.02.07 18:06

kurpelm
člen
Z: Trenčín city
Příspěvků: 166

Re: zvukaren k notasu

inak to susanie a cela zoologicka zahrada bolo aj u mojej zvukovky v notase. ked isiel na baterku tak ziadny sum sa nekonal. zavada bola sposobena zemnou sluckou cez napajaci zdroj notasu, zem som odpojil a nahradil kondikom a odporom paralelne. je to parada.

#17 19.02.07 8:59

Dj Way
člen
Příspěvků: 5

Re: zvukaren k notasu

Ale dam aj nejaky priklad, napriklad, ked skladam kudbu v programe Reason, Fruity Loops, alebo pustim nejaky frekvencny generator, tak pri nizkych frekvenciach nejde zo zvukovky len zvuk ale aj rozne pazvuky. Je jedno, ci prave idem z baterky alebo zo zdroja. Ked chcem zlozit pesnicku, tak sa to ani neda, lebo ani nepocujem ako to skutocne zneje a ked pustim cez generator napr. 50Hz, tak to tiez je na hovno, kedze ide zo zvukovky aj tych 50Hz ale aj rozne pazvuky. Preto chcem zvukovku, ktora to robit nebude...

Patral som po tyc strankach co tu dal opamp a nasiel som zaujimavu vec:
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,225
Oplatilo by sa nasetrit a kupit nieco take, alebo uz radsej vacsieho brata???
http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,231

naposledy upravil Dj Way (19.02.07 9:37)

#18 27.02.07 14:38

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: zvukaren k notasu

dneska rano mi prisla ta phase24FW a muzu te ujistit ze je to hraje spickove! rozdil oproti live5.1 je nebe a dudy! hlavne basy jsou pevnejsi presnejsi a co se pozna hned je prokreslenost a lokalizace. Ta phase ma asi o hodne vetsi separaci kanalu.
jen me sere ze mi pres ten fw leze nejakej bordel. to musim jeste nejak poresit smile ale v jinem threadu

#19 27.02.07 17:08

opamp
člen
Příspěvků: 404
Web

Re: zvukaren k notasu

Zrovna jsem se Tě chtěl zeptat, jestli už ti to dorazilo a jak jsi spokojenej. Já to využívám nejčastěji jako DAC k CD přehrávači. Pohoda :-)
ten bordel přes FW myslíš jak?

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)