diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 08.02.07 22:48

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

O tom to není

Poslední dobou mi přijde, že tu je nějak napjatá atmosféra, takovej klid, nebo spíš neklid před bouří.
Dost lidí se snaží trochu tu atmosféru uvolnit, ale zdá se mi, že to moc nepomáhá, z threadu "O tom to je" někdo záměrně maže příspěvky typu "lol", ":-D lol" apod., který ale tam nemusej bejt spam ale třeba uznání dobrýho vtipu, lidi to očividně přestalo bavit číst nebo tam něco psát.

Dřív šlo říct třeba "však ono by to nemuselo bejt tak špatný" nebo "mohl jsi to udělat jinak", a teď: "je to na hovno" a "kokote hůř jsi to udělat nemoh?!"
Nebylo by snad lepší, nejdřív se navzájem chválit za to, co kdo udělal dobře, a ne dřív si vyčítat nepatrný chyby?

Pokud neuznáváte někdo názor druhých, je to normální, ale jde si to vyříkat i jinak než jít do sebe a vytvářet flamy.

Dřív, když byl phpBB2 amplion, líbila se mi tam ta pohoda, a byla i sranda, sice tam bylo dost zbytečných příspěvků a papouchování, ale i tak byla informační hodnota fóra vysoká, rozhodně vyšší než je teď, když je fórum plný nadávek, a když někdo nesouhlasil, tak se lidi s různejma názorama celkem normálně nakonec dohodli, a nevedli kvůli tomu nějaký zbytečný spory.

Potom se fórum na amplionu posralo, a s ním tam zůstala i ta pohoda, která už tu není.
Možná vám to tak nepřipadá, ale starý fórum mám stažený, a rád si ho často čtu, protože to bylo suprový.

Tady teď dost lidí, co by mohli poradit i nějakou prkotinu, nebo říct svůj názor, radši drží hubu, aby ho někdo neoznačil za spammera, papoucha nebo píču co hovno ví a sere se do diskuze.
Mě už to je celkem jedno, ať si o mě kdo chce co chce říká, rozhodně to tak nehodlám dělat, pak by taky možná byli zticha skoro všichni, a na fóru by možná byly jenom odborný diskuze a vysoká informační hodnota, ale bylo by to tu mrtvý, podle mýho názoru.

Doufám že jsem tímhle nikoho nenaštval, a chtěl bych, abyste taky řekli co si o tom myslíte. Pokud nebudete souhlasit, řekněte proč. Taky vim že nemusim mít pravdu.

A taky tím nechci nikoho podněcovat aby hned začal všude hlásit řeči jako "jo", "ne", "určitě", "souhlasím" pokud nemá souhlas nebo nesouhlas čím podložit, nebo když to je opravdu zbytečný.

#2 08.02.07 22:58

Mates
člen
Příspěvků: 235

Re: O tom to není

Mluvíš mi z duše, na prvním Amplionu se mi líbilo víc. Ale už jsem na to taky dříve narážel. Nechci říkat čím to je způsobený, ani to sám nevím.

#3 08.02.07 23:03

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: O tom to není

Dr. iMartin psycholog radí? big_smile

V podstatě s tebou souhlasím. Kolikrát už jsem si říkal (a nejen já) kde je to starý dobrý fórum. Zas je důležitý kokrétně toto fórum nebrat tak vážně, za nějákej čásek bude nový a tam bude zas jiná atmosféra (snad podobná jako na původním fóru, ale pochybuju, že se jí to vyrovná). Přirovnal bych to k filmům smile 1. díl bývá zpravidla nejlepší... Jinak teda v poslední době mě dost štve spamování.

Nějak bylo, nějak bude wink Mimochodem mě teď napadlo, kam bych na netu chodil, kdyby nebyl amplion. To se nesmí stát. Sem chodím denně. Jsou i jiný weby, ale ampl je ampl (teda vlastně diyfans).

#4 08.02.07 23:04

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: O tom to není

Možná se taky někomu nemusí líbit tohle fórum jako takový (punBB) .. už dlouho čekáme, až vyjde nový, nevíme jestli bude stát za to ..

Z administrátorskýho pohledu je phpBB2 shit, ale z pohledu uživatele (tenkrát nebyli moderátoři), podle mě, nejlepší.

Doufal jsem, že kdyby bylo zase phpBB2, tak to bude jako dřív, ale asi ne sad

Edit: Taky nevim co bych dělal bez fóra, máš pravdu, fórum musí zůstat.

#5 08.02.07 23:05

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: O tom to není

Mě je celkem jedno, jak vypadá design fóra. Jde o to, co v něm je za diskuze.

Možná to taky bude tím, že některý lidi už tu nejsou..? A přicházejí lidi typu wasp.. sad

Edit: Martine, existuje ještě link na to starý fórum?

naposledy upravil BlackRider (08.02.07 23:09)

#6 08.02.07 23:09

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: O tom to není

Wasp za to nemůže.
Asi neexistuje, ten byl na punBB, a to šlo pryč díky WZku ..
Ale Boramyr by měl mít všechny starý fóra.
Mě to punBB nějak nešlo stáhnout sad a je to škoda, tam bych si taky měl co počíst ..

#7 08.02.07 23:10

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: O tom to není

Však já taky nemyslím jen waspa.

#8 08.02.07 23:13

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: O tom to není

Za to může změna názvu.
Amplion byl v pohodě. diyFans ne lol

#9 08.02.07 23:13

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: O tom to není

Ano taky souhlas s iMartinem...Kam se třeba poděl Přemek a další...škoda jich, že už tu nejsou. sad

#10 08.02.07 23:15

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: O tom to není

Blacku-divil by jsi se,jakej má vzhled a barevný složení stránek na člověka vliv!Možná tato kombinace je dobrá přehledná,ale promě teda působí dost zasmušile...Chtělo by to tu trochu modré a podobných barev(konkrétně modrá je uklidňující barva...

Jinak-na minulým amp. to bylo odost jinačí,pohodovější,ale také je to možná tím že Antonio toto fórum prohlásil jako prozatimní,tak ho tak řekl bych více než 90%lidí pojalo-nač sem psát nějaký moudra,když je to prazatimní a stejně se to pak smaže...Faktem je že opradu to čekání je dost dlouhé,ale doufejme že to za to čekání bude stát!

Jasně iM-spousta věcí se dá vyřešit jinak...Nebo se popřípadě můžou i přejít,či je neřešit vůbec,ale to už je na každým člověku tady jestli to co někdo napsal bude řešit(jak to bude řešit),nebo to prostě přejde a nebude řešit nic.

Tohle byla trochu úvaha a trochu zase něco jinýho, jsou to i mé názory a pocity, máteli někdo pocit že tu jen tak blbě žvaním, tak domě...

Předpokládám že Black myslí mě...
Jinak-Otom to je čtu pravidelně a vždycky se utoho zasměju...
A amplion se mi líbyl víc,bylo to takový jedinečný...

Navíc fakt je ten že tu jsem deně,takže by toto fórum i chybělo...

naposledy upravil Pošťák (08.02.07 23:20)

#11 08.02.07 23:18

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: O tom to není

IMP> Jo, třeba Přemek. Ten už tu nebyl, ani nepamatuju.
Jinak dík za videa, až budou love, tak do toho asi DVDčka pudu. wink Floydi jsou super.

Pošťák> Proč myslíš, že myslím tebe? smile

naposledy upravil BlackRider (08.02.07 23:21)

#12 08.02.07 23:22

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: O tom to není

Jo, to je taky pravda. Přemek ani není registrovanej. Možná ani neví že nějaký nový fórum je.
Ani Kazzatel sem už dlouho nezavítal, taky JoinerNet.

#13 08.02.07 23:24

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: O tom to není

Nevim,prostě si to myslím...třeba protože jsem tu dost jednu chvíly spamoval(mega...)
Otázka Blacku-taky si přeci občas něco myslíš,aniž by jsi věděl sjistotou jestli je to pravda...
Otázka 2-došli ti ty MPtrosky s Blackmorama?

naposledy upravil Pošťák (08.02.07 23:25)

#14 08.02.07 23:27

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: O tom to není

Tebe jsem nemyslel vůbec. wink Nemám k tomu důvod.

Na mail?

#15 08.02.07 23:27

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: O tom to není

Jo,meil?
Sice to sem nepatří,ale vyděli jste někdo tu novou reklamu na plenky-jak tam ty mimina trsaj kankán?Mazec...

naposledy upravil Pošťák (08.02.07 23:28)

#16 08.02.07 23:31

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: O tom to není

Na mailu není nic. sad

Nik už se tu taky moc neukazuje. Nebo třeba Vítek, by mohl s Luikasem konzultovat Hi-Vi big_smile

naposledy upravil BlackRider (08.02.07 23:34)

#17 08.02.07 23:31

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: O tom to není

Zítra to pošlu znovu...

#18 08.02.07 23:33

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: O tom to není

Jo a taky je tu dost OT, ale to není nic novýho mad lol

#19 08.02.07 23:49

Klon
člen
Příspěvků: 92

Re: O tom to není

Máš pravdu, je to tady takový divný, už tu není ta pohoda.
Já nevím, ale přijde mi divnej přístup:"neslyšels to tak drž hubu", nebo "papouchuješ tak drž hubu".Jak se maj jinak šířit informace než předáváním?
Pochybuju že někdo v dohledný době sepíše něco jako FAQ.
Vždyť i lidi co třeba ten reprák neslyšely můžou říct svůj názor, datasheet a simulace vyjdou pro všechny stejně. Jestli to někdo slyšel a může porovnat tak jen dobře.Prož když na něco nebyla vyhybka tak se někdo/pár lidí našel kdo to odladí, a teď se to řeší není vyhybka, nestavím.
Říkat lidem ať držej hubu je blbost.. diskuzní fórum.. diskutovat ale nejde když držíš hubu.Každej někdy začínal a musel se ptát, jenže s tímhle přístupem se moc ptát nebudou, spíš jen ti nejotrlejší exoti.Buďto jsem ochoten poradit,vysvětlit nebo ne, ale psát odpovědi "nedělal bych to", nebo "stojí to zahovno", je trochu z cesty.Občas tu chybí kultura vyjadřování, taková ta normální slušnost.Vím že Sinclair bude asi až nadosmrti sprostej, tak nějak to k němu asi i patří.Nadruhou stranu to vyvažuje znalostmi, ale co ostatní?Co takhle trochu vřelosti a slušnosti ?
Všichni víme že tu je kroužek lidí, kteří o tom ví víc jak ostatní, ale když se ostatní budou bát zeptat, tak se budou učit mnohem pomaleji.
Ale proto tu jsme ne ?Máme stejnej koníček, jsme tu proto aby jsme si radili, vyměňovali informace, zkoušeli nový věci, povzbuzovali se, zasmáli se.
Když náhodou nikdo neví, tak můžeme všichni spekulovat nad tím jaký to asi je, a pak se třeba najde někdo kdo to zkusí.
Když se něco podaří, tak to pochválíme.Když ne, oceníme snahu a řekneme co udělat příště jinak a PROČ, aby to bylo tak jak to má bejt, a ne říct že to stojí zahovno.

naposledy upravil Klon (09.02.07 0:08)

#20 08.02.07 23:52

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: O tom to není

Jestli to taky nebylo tím, že lidi normálně slušně diskutovali, nepsali jenom proto aby něco napsali, nepředháněli se kdo umí psát vulgárněji... pak tam místo dvaceti příspěvků o ničem bylo jen pět, ale stály za to. Všimněte si, že už je tu 8k příspěvků a to za necelý jeden měsíc! Na prvním fóru se 30k příspěvků sbíralo 13 měsíců. Nevšiml jsem si, že by tu bylo 4x víc aktivních uživatelů... prostě jen přibylo keců, urážek a chatových příspěvků o ničem... Na prvním fóru měli nejaktivnější členové tak 2 - 5 příspěvků za den, tady má jistý pan moderátor 600 kousků za 29 dní. Nedivte se, že tu máte napjatou atmosféru... sedíte tu celý den, píšete aniž máte o čem a divíte se, že je tu ponorka.

#21 08.02.07 23:55

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: O tom to není

Líp bych to nenapsal, 1000x souhlasim s Klonem a ještě jen dodám, že poslední dobou mi přijde, že Sinclair má nějak špatnou náladu, že už ani nepíše ty pro něj typický slohový práce, což pro nás byly skvělý a cenný zdroje informací.

#22 08.02.07 23:56

Boramyr
člen
Z: Poblíž Plzně
Příspěvků: 441

Re: O tom to není

Ty bys psal slohový práce do fóra určenýho ke smazání?

#23 08.02.07 23:59

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: O tom to není

Ne, ale kdyby tam nějaký byly, tak si to fórum stáhnu nebo prostě některý užitečný posty uložim, takže zas takový házení hrachu na zeď by to nebylo. Něco si i zapamatuju.
A protože i tady jsou užitečný informace, tak bych si to stáhnul, ale je jich málo, tak si je snad zapamatuju.

A říkám, mě je jedno, co si kdo pomyslí o čísle mých příspěvků, dovolil bych si tvrdit, že v nich je můj názor, případně nějakej dotaz, a nebo když jsem byl nucenej se bránit.

#24 09.02.07 0:00

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: O tom to není

Nebo ještě jeden důvod,krom toho že se totu má smazat-hafo moc práce???
Se sinclairovým vyjadřováním to už lepší nebude,ale teda aspoň já jsem si nato zvykl.

naposledy upravil Pošťák (09.02.07 0:10)

#25 09.02.07 0:24

Lamicz
člen
Příspěvků: 24

Re: O tom to není

IMHO nejvetsi chyba bylo oznaceni tohoto fora jako docasnyho, tim se to zvrhlo a hodne lidi sem pise kraviny, protoze se to stejne bude mazat. A taky Frank zacal byt IMHO nejak moc dulezity, nerikam, vi o tom uz dost, ale uz to zacina prehanet... Byla to takova ta era rikat "basypyco, wikonpyco" apod..
P.S. kdyz nekteri nechteji pomahat lidem v sekci Autohifi, nemaji tam prispivat, protoze tak to vypada, ze ta sekce je pro pobaveni mistnich gurmanu a velmi tim trpi povest fora. Ti lidi treba koupi kravinu, ale jsou povetsinou mladi a ja jsem rad, ze do toho zvuku jdou, i kdyz taky sami zkusi svy, nebojte se. Kdyz postavi blbost, tak mu to bude prd hrat a bude vsem pro srandu. Ale nekoupi si hned supr tubu (priznejme si, ze by mel klid, bo to maji vsichni), ale hleda info a zavita sem. Tady to zavani uz odrazovanim novacku, a to je spatne. To skonci tak, ze si koupi Made in China sumitka a Cinani se budou smat... A nebude mit srovnani, protoze ty cinsky smejdy budou mit vsichni. Zkratka, muzu si myslet o dotycnem co chci, ale snazim se mu poradit.

#26 09.02.07 0:37

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: O tom to není

Jojo taky se mi to nelibí jako nesnáším příspěvky typu ty si piča proč si to kupoval atd.. to člověku moc nepomůže. Jsou tu výjimky ale jen občas (debylní dotazky a spol...) fakt to chce uklidnit smile a méně nadávek i já se budu snažit snad se to zlepší i s příchodem nového fora.

#27 09.02.07 1:02

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: O tom to není

Někteří si moje "slohové práce":-)pilně ukládají. Mně je úplně jedno, jestli je tohle prozatímní, nebo není. Pokud mám k věci co relevantního říct, napíšu to-není zas takový problém to uložit k pozdějšímu vyhrabání, že..
Kdo chce a má zájem, najde si to. Kdo nechce, jeho věc. Tím bych to uzavřel.
Ano, jsem sprostej, patří to ke mně, já bohužel takový jsem i v reálu. Ale pokud to někteří postřehli, tak to někdy myslím z prdele, někdy ovšem vážně a k některým lidem, mnohdy mladším než já, si to prostě nedovolím.

Nadávám Lotrovi pro jeho spotřebkově-konzumně-bastlířsky pokřivené uvažování. Zaslouží si to. Časem na to přijde, že jsem měl pravdu, jenže to já už tu nebudu.

Nadávám přiblblým teenage kreténům, kteří sem vlezou s primárním cílem nikoliv se něco naučit či něco pochopit, ale jak co nejrychleji, nejlevněji a bez jakýchkoliv znalostí dělat bugr. Vše ostatní okolo je naprosto nepodstatné, přičemž způsob jejich vyjadřování u mě vyvolává tanec svatého Víta. Hromada naprosto nesouvislého textu bez jakékoliv interpunkce, v každém třetím slovu hrubka, takže i kdybych sebevíc chtěl pomoct, tak ani po trojím přečtení nepochopím, oč tazateli vlastně jde a to nejsem úplně nejblbější.

Nadávám lidem, kteří sice píší spisovně, s interpunkcí a jejich projev vypadá poměrně kultivovaně. O to nebezpečnější jsou, když tímto projevem plácají naprostý blbosti, případně jen omílají to, co přečetli na jiné diskusi, či někde zaslechli, pohříchu jsou to v drtivé většině skutečně polopravdy, silně subjektivní odsudky, případně úplné bludy. Mladší a nezkušení dost často takovou věc schramstnou a už se to táhne dál.

Malý příklad: jak by to tady asi vypadalo /a vůbec na světě/ a co byste dnes uměli, kdyby se lidé, kteří už něco umí, znají a dokázali, v knihách či časopisech vyjadřovali takto?

Souvisí to se všeobecným úpadkem této společnosti a její kultury jako takové. Přimixujeme k tomu lechtivě-dráždivě-vzrušující anonymitu internetu, všeobecný úpadek DIY a velmi různě, většinou špatně chápanou demokracii a máme onen jedovatý lektvar, který vše okolo otráví.

V žádném případě si nechci hrát na sociologa. Ale bohužel je mi táhne na sedmačtyřicet a tak mám možnost srovnávat. A věřte nebo nevěřte - mnohdy bych tu možnost raději ani mít nechtěl.

Je mi líto, že to tak musím napsat: Vy mladí už nikdy nezažijete tu fantastickou, opojnou radost ze svého prvního, lepšího, perfektně a podle Vašich představ fungujícího zesilovače, jako jsem ji začátkem sedmdesátých let minulého století zažil já, když jsem postavil svou první TW100G.
Předcházela tomu totiž neskutečná Křížová cesta za součástkami, doslova od čerta k ďáblu, spousty shánění, dopisování atd., ať už se jednalo o hloupé koncové tranzistory, plechy do budicího trafa, velké elektrolyty
/pro ty jsem jel vlakem až do Ostravy - Tesly Zábřeh a vyškemral je tam, dali mi tzv. druhou jakost, tedy jinak bezvadný elyty, ale s rozmazaným potiskem a zadarmo/, spoustu věcí si člověk musel vyrobit doslova na koleně, nic nebylo.
O to větší z toho člověk měl radost, když se mu po té námaze podařilo stvořit bezvadný přístroj a kterého si i daleko víc vážil.
Dnes, kdy stačí zajít /nebo nakoupit v eshopu/ do dvou krámů a mám pokupě materiál i s deskou na zesilovač, o kterém se mi před čtvrtstoletím ani nesnilo, už takovou radost velmi pravděpodobně nezažijete.
Bohužel a věřte mi, že mně je to víc líto, než Vám.

#28 09.02.07 6:49

little
člen
Z: nedaleko Tábora
Příspěvků: 236

Re: O tom to není

K tomuhle threadu sice už není moc co říct ale také rád přidám svůj názor. Opravdu se mi zdá že ta "temná" atmosféra, které si jistě všichni všímají je způsobena nově příchozími. Se starým osazenstvem a na starém Amplionu to bylo úplně o něčem jiném. Lidi si tam navzájem s radostí pomáhali, slušně vyjadřovali své názory...Kdežto (jak už napsal iMartin) nyní je tohle novodobé fórum plné sporů, nadávek, urážek...Myslím že je na čase, s tím začít něco dělat... hmm

#29 09.02.07 8:56

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: O tom to není

iMartin napsal:

Za to může změna názvu.
Amplion byl v pohodě. diyFans ne lol

Přesně!
Není totiž jedno jak se firma nebo cokoliv jmenuje, ale to je diskuse o něčem jiném ...

#30 09.02.07 9:03

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: O tom to není

iMartin, Kritik: pěkná hovadina; je to pouze o vás, o uživatelích...

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)