diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 08.02.07 19:16

siss
člen
Příspěvků: 106

FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

pred 8 mesiacmi sa riesil tento tvar <navrhol ho glatz>. skusil som to vyrobit a podarilo sa. povrchovka ma par chyb, jednu z nich ucite uvidite <folia sad - lakovana - lak drzi skvele>, na jar bude kazda chyba opravena. vyhybka zatial nic moc. cievky pouzite z univerzalnej vyhybky, vymeneny kondik, utlmeny vyskac <s frankom sme sa zhodli, ze nemusi byt tak velmi utlmeny> ... keby sa dawsoovi chcelo zastavit a premerat a pomoct mi wink. k zvuku: ten absolutne neviem posudit, pretoze uz tyzden mam rozhodene usi od dawsoovych stlpov. ku konstrukcii: vo vnutri je 5 vyztuh <dotykaju sa kazdej steny a v kazdej je vyrezany kruh>. je to kombinacia drevotriesky a preglejky <preklizka - hlavna stena 12,5mm + krycia stena 4mm>. aj pri takej hrubke stien je ozvucnica dokonale pevna!!!. vysoke su 117,5cm + nozicky. kazda vazi cca 20kg. vyroba mi zobrala pol roka zivota.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

#2 08.02.07 19:28

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Pěkne podobné jako ty moje co se staví smile Moje máma by mněla radost v takové barvě máme celej obývák tam by se hodily smile
Akorát ten terminál dole se mi moc nelibí .. ale to věc názoru.
Vole blbej je to malé prostě se ti to otevře malé a pak si to můžes zvětšit smile Jinak pěkné bedny

naposledy upravil Karlos (08.02.07 19:51)

#3 08.02.07 19:46

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

lotrploter ked nemas co k tomu povedat, tak sa nevyjadruj, franku, mozes premazat?

#4 08.02.07 19:50

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Ty bedny taky pěkný, řekni Sissi, ten tvar je ohnutá překližka? Moc hezký.

Proti fotkám nemám námitky, naběhly během pár sekund, prohlížet celek jde dobře nezvětšenej a při velkým rozlišení jsou viditelný detaily.

#5 08.02.07 19:52

antonio
admin
Příspěvků: 821

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Tohle mě dokáže nasrat, tak velký fotky... roll

#6 08.02.07 20:00

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

To nechápu proč. Zas tak strašně moc velký mi nepřijdou ..

Jinak Sissi, možná ale jsi mohl spíš dát BR dolů a pak doladit délku, a terminál dozadu. Ale hezký, sice takhle barva mi nesedí, ale bedna moc hezká wink

#7 08.02.07 20:03

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Mě zase dokáže nasrat že mě tu někdo maže.

no nebudu zi sissu vysvětlovat, že někdy méně znamená více, v tvém případě je to asi marné

Fakt někteří lidi se chovají jak prasata a neváží si internetové konektivity, představ si když dá tisic lidí něco takovéhoe na imageshack a dalších 10 000 se na to bude chtít podívat.

naposledy upravil lotrpotr (08.02.07 20:07)

#8 08.02.07 20:08

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

A já se zase nedivim Sissovi, že místo aby jste něco řekli k jeho bednám, řešíte jeho fotky, který IMHO nejsou zas tak enormní (ale odborník na fotky nejsem takže hádat se nebudu), a že to tu nechtěl.

Fakt nevim proč to tak řešíš, lotře .. na Sissovy bedny se 10 000 lidí dívat asi nebude, a co myslíš, zpomalej snad jeho fotky server imageshacku nebo co?

#9 08.02.07 20:14

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

víš Martínku v prvé řade abych mohl k těm bednám neco napsat musel bych se na ty fotky podívat, ale protože to jde jak posraté tak na to co, no seru.

#10 08.02.07 20:17

BlackRider
člen
Příspěvků: 495

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Gratuluju sissi, pěkný a hlavně ta pevná konstrukce je super. Povedlo se ti to. wink

#11 08.02.07 20:39

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Lotříku, nevim, proč jak posraté .. moje připojení k internetu nepovažuju za žádnej ultra speed, spíš podprůměr, a naběhly mi ihned. A to jsem přitom ještě měl zapnutý internetový rádio, ICQ, hafo dalších stránek, a ty fotky jsem otevíral všechny najednou.

#12 08.02.07 20:40

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

bleku dik

imartin dik

lotrpotr: vazne nic proti tebe, ale co mas za internet? skus vypnut firewall, mozno pojde lepsie ... ale hlavne si daj zaviest poriadny net. hmm fotky som nefotil ja, fotil kamarat pozicanym fotakom, ktory nevedel ovladat <nejaka masina za velmi vela prachov> ... asi tak, na fotky majter niesom. jedna z nich je fotena z mobilu. velkost maju taku koli tomu aby ste videli, co mi na bedniach nevyslo <design> aby ste ma nechvalili. chapes? po dalsie: ako si mohol vidiet ze to je zasumene, ked sa ti to nemoze otvorit? divne <na to mi prosim neodpovedaj, je to recnicka otazka> ... nechcem na net davat foto 640x 480 ... z toho je vidiet prd, aj ked by to zasumene nebolo ... moja chyba ... pozri, aj som ti nekazal sa k niecomu vyjadrovat. ked si si vsimol, debilne prispevky som prestal pisat aj ja. toto forum by malo byt o profesionalite a nie o tom co kto kde a ako. na podobne kecy su NEZARADITELNE. par dni som adminom na jednom hernom serveri a nieco som pochopil, ked to ma mat uroven, tak k veci. co sa nehodi, mazat. prosim, nevyjadruj sa k tomuto co som teraz napisal. ked mas pripomienky, tak na icq 334 320 412 <mozem ti poslat foto ak chces> alebo mail s.siss@centrum.sk <na mail fotky posielat nebudem> ... a kazdopadne, dik za tvoj cas, sorrac za poziadavok na premazanie, ale nieje to to co chcel antonio vytvorit.

#13 08.02.07 21:00

dawsoo
člen
Z: Praha
Příspěvků: 253

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

siss:
Hezkýýýýýýýýýýýý chlape jeden já bych se stavil určitě a rád... smile pokud máš doma Komp a zvukovku tak vemu nádobíčko a hen sa vokáže!! Výborná konstrukce a i pěkně vypadají...k těmhle reproňům bude vyhýbka hračka... jsou relativně rovný a ten PP Monacor bude hrát podle mě pěkný měkký basy až ho pořádně rozhejbeš... až nebudu línej a chytne mě bastlivá dodělám JigBox a pude měřit i reál impedance a TS parametry a to bude pak teprv maso a průlom v návrzích ... smile

Po důkladný prohlídce bych ti poradil místo toho polyesterovýho rouna tam dát Rockwool nebo isover hodně se zvuk zhutní a bude preciznější díky lepšímu a účinnějšímu tlumení v širším pásmu frekvencí... dobrej výtlum = 30-50% úspěchu... často hodně podceňovaná věc... maj ho všude je to taková ta žlutá minerální vata v deskách nebo rolích.. smile

naposledy upravil dawsoo (08.02.07 21:20)

#14 08.02.07 21:09

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Ou tak to chcu vidět smile pak budeš měřit vše big_smile

#15 08.02.07 21:17

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

dawsoo: heh dikes .. spominal som ako to vyzera a ze to nebola hracka. hmm zvukovku mam bohuzial iba integrovanu, na narodky by som rad tu co mas ty smile hmm ale to je este tak 3 mesiace hmm <zapni raz za cas icq>

#16 08.02.07 21:25

dawsoo
člen
Z: Praha
Příspěvků: 253

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Siss.
Já mam skypa icq jsem nějak přestal mít rád už před poměrně dlouhou dobou..vím že jsou i alternativní klienti jako Miranda a pod ale stejně mam rád PC čistý jen se SW co opravdu potřebuju a používám. pokud máš skypa taky tak mam dawsoo5099 smile Jsem divnej user lol používám XP bez omalovánek všechny ty pičoviny vypínám ale přesto mam IE6 a OE6... za což se mi skalní OCeři a PC Freaci smějou big_smile... ozkoušej to tlumení budeš čubrnět jak moc je to znát smile

#17 08.02.07 21:31

ondra Ch
člen
Příspěvků: 237

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Siss: Krásná truhlařina,jsi šikula...

#18 08.02.07 21:33

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

dawsoo: nemyslíš asik takovou tu žlutou sračku co mají v hornbachu a tak v těch mega velejch rolích taky budu potřebovat zatlumit bedny smile

#19 08.02.07 21:55

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Pěkné. Na můj vkus moc vysoké, barva mohla být spíš světlá.

#20 08.02.07 22:00

dawsoo
člen
Z: Praha
Příspěvků: 253

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Karlos: ano přesně tu ale je třeba vybrat tu nejjemnější ... tloušťka od 25mm do 50mm je to znát oproti vatelínu nebo PAD rounu ty jsou řídké a mají malou měrnou hmotnost takže tlumí jen nahoře smile

#21 08.02.07 22:02

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Ok zkusím se podívat po hornbachu a tak jaké tam mají průmněry smile takže jenom nahoře ok pak si eště popovídáme až příjde čas na tlumení big_smile
http://www.levnastavba.cz/izolace-podlah/tango
http://www.ministavebniny.cz/stavebniny … -rockwool/

naposledy upravil Karlos (08.02.07 22:07)

#22 08.02.07 22:11

Endy
člen
Z: Brno
Příspěvků: 103

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Krásný výtvor, moc se mi líbí. Ta lakovaná fólie je pěkná věc, nelakoval jsi to lihovým lakem? Velice by mě zajímalo, jak se taková tlustá překližka ohýbá, je jen přišroubovaná a lepená nebo máš spešl postup na ohýbání?

#23 08.02.07 22:42

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Endy:
lakovane to je lakom ktory sa riedi riedidlom bezaromatik <lak s vysokym leskom>
sruby su pouzite iba na pripevnenie vyhybky, reproduktorov a terminalu. vsetko je lepene. ohybanie preglejsky nieje narocna vec. nanesies lepidlo na 2 preglejky, prilozis tu tretiu, potom to das do vyrobeneho lisu <prikladam fotku - iba z mobilu> a nechas to 5 hodin schnut. potom nanesies lepidlo na konstrukciu, prilozis jednu vylisovanu stenu, prisrubujes, aby to pevne drzalo, kym sa to zlepi. po 2 hodinach das sruby prec, prevrtas diery a das tam kolicky smile <btw lis vazi 17kg, pri lepeni som ho stahoval 4 stolarskymi srubami - jedna stahuje silou okolo 150kg>

http://img108.imageshack.us/img108/1502/obraz010xd1.jpg
http://img263.imageshack.us/img263/961/obraz014vr4.jpg

#24 08.02.07 22:43

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Sice mně nějaký fotky už siss před nějakým časem ukazoval...ale dobrá práce moc pěkný wink
Hlavně ty výztuhy jsou maso smile

#25 08.02.07 22:51

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

ked som rezal dosky na lis, mal som chut tym hodit. ked mi pritom este odisla priamociara pila, proste sa utrhlo drzani piloveho listu <asi bolo velmi horuce> tak som holou rukou zlomil jeden kus drevotriesky. sice mi sla trosku krv, bolela ma ruka, ale ulavilo sa mi big_smile

#26 08.02.07 23:06

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

dawsoo: do čeho ty minerální svinstva balíš? Určitě to necpeš jen tak, kór do BR bedny... Něco jako tohle: http://ruka.sk/pro_04.htm ?

#27 09.02.07 0:11

dawsoo
člen
Z: Praha
Příspěvků: 253

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

lada:
Vůbec ne překreju to jen vatelínem a je to oki ty jemný jsou vláknitý a "neprášej" okoukal jsem to u topmodelů Canton (Ergo SC-L a pod). Zvukově je to velikej přínost hlavně dole a na nižších středech rozlišení a přesnost zmizne kýbl-kelímek na středech ...

#28 09.02.07 0:11

nosferatic
člen
Příspěvků: 17

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

muzu mit dotaz k tomu lisu?a to by neslo tu preklizku jen ohnout a k te drevotriskove konstrukci prilepit a prisroubovat a na to pak uz jenom lepit dalsi vrstvy?mozna je to pitomost,ale bylo by to o hodne lehci,zajima me to,protoze se uz skoro rok chystam k dost podobnymu tvaru,ale s beymou 10br60,5MP60N a T2030.a pak bych potreboval od odborniku poradit:kdyz se podivate na sissovy bedny,tak nahore jsou ploche,ja ale u sveho projektu bych chtel udelat vrsek ve tvaru...jak to napsat???pulkulatem?proste aby vrsek tvoril polovinu kapky,myslim tak aby to bylo nahore kulate.puvodne jsem chtel ten tvar dosahnout lepenim narezanych drevotriskovych kusu k sobe a pak to doladit nejakym tmelem,ale nevim,jestli to je stastny napad?

naposledy upravil nosferatic (09.02.07 0:12)

#29 09.02.07 0:31

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

Tak tam dej laťky jak to budu mít já, a ten vršek dřevo nařez tvary a pak menší a menší a pak na to piliny a tmel a je to, vyzná se v tom Glatz já myslím že tak to dělá teda pokud jsem to dobře pochopil, není to s mojí hlavy ale od Glatze.

naposledy upravil Karlos (09.02.07 0:31)

#30 09.02.07 10:15

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: FOTKY - Monacor SPH-170 + DT-25N

nosferatic: z drevotriesky neoporucam. to len tak lahko nevybrusis. tmel musis mat dobry aby drzal, mozno by to slo, kazdopadne by ta to stalo niekolko dni prace dobrusit to na ten tvar <osobne by som to robil z najtensej preglejky, vyzeral by som tvary, tmelil a brusil. ale bojim sa toho ,ze by to nebolo uplne presne. keby som lepil preglejku na konstrukciu a zarovne by som to tam ohybal. na to by som prilepil dalsei preglejky... to by nestalo za nic, nemalo by to absolutne taku pevnost aku to ma. pri tejto dlzke sa preglejka neda za sucha len tak ohnut. vytvorili by sa ti tam vzduchove medzery. nebolo by to zlepene po celej ploche a pevnost by bola v haji.

edit: keby si urobil pevnu stenu hore a tu pol gulatu ozdobu by si robil z toho dreva z ktoreho sa robia lietadlove modely. mal by si to o dost jednoduchsie. cim maksi material pouzijes na oblu ozdobu, ty msa ti lahsie bude brusit a vude to presnejsie.

naposledy upravil siss (09.02.07 10:17)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)