diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 07.02.07 10:25

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

PC 2.0 bedny

Vim, že už se něco podobnýho řešilo s Redstarama, ale celkem by mě zajmalo, jestli už někdo testoval, nebo alespoň poslouchal tyhle Geniusy:

http://www.computeronline.cz/?Mode=Sti&StiId=25174

Mám je teď doma a můžu si je za 700,- nechat nový v záruce fungl ze skladu. Zatim je mám na odzkoušení a za tu cenu mi nepřipadaj marný. Sice to nebude dřevo, jak píšou, ale lisovanej bůhvícosráč, ale furt lepší, než nějakej sotva 2 mm tlustej hnusnej plast. ze kterýho mám starý bílý "Učka", tyhle:

http://www.stereovideo.cz/old/9809/9809test2.htm

#2 07.02.07 11:57

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: PC 2.0 bedny

tam jsou tři úplně různý

#3 07.02.07 12:11

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

Jo v tom druhym odkazu jsou tři různý, ale "Učka" jsou jenom ty horní Encore (vítěz testu)... V tom prvnim odkazu je to myslim jasné, SP-HF 1100X, prostě trochu kvalitnější dvoupásma. Ten kalotovej výškáč totiž v nich neni maketa a dle mého názoru nehraje vůbec špatně, samozřejmě bedýnky jako takový pokulhávaj trochu s hlubšími basy, ale tak jako při tom objemu cca 4-5 litrů se nedivim. Maj vzadu teda BR, kterým si dost pomáhaj, ale výkon na bedny k PC celkem slušný, řekl bych, že těch 10W by mohlo být skoro reálné, maj psané teda 28W RMS a 1100W P.M.P.O. Co se mi líbí, že nerezonujou. Hodil sem to sem hlavně proto, aby se dozvěděl názory jiných, kdo se s nima potkal. Já osobně bych řekl, že za 700,- (nebo dobře, normálně za 800,-) hrajou už celkem slušně. Nešumí, maj vstup zepředu, klasika korekce basy, výšky a jako plus beru sluchátkovej výstup, který mi na těch "U" reprácích chyběl. Zvukově je mezi nima jasný rozdíl, ale chtěl bych je brát z pohledu tak, jak jsou a nesrovnávat to se starými plasťáky za 400,- wink

#4 07.02.07 12:12

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

Já mám doma Encore a sou past ale určitě lepší než ty geniusy se divím že zrovna ty sis je chtěl nechat.

#5 07.02.07 12:25

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

No lepší v čem? Vejšky teda ne a basy když tomu osolim, tak rezonujou jak kráva, bučí to a reprák chce výlýzt zkrz mřížku ven. To se ti na nich zdá lepší? Ty Encore mám doma přímo ty z toho testu, teď mám i ty Geniusy doma a shodou okolností mám eště mnohem starší předchůdce těch Encore, kde je jinej výškáč, než v těch novejch, basák teda podobný, ale jinak laděnej BR a jsou tak o polovinu těžší, než ty Encore. Ty, když osolim fest, tak se nestačím divit, jak takový chrchly zahrajou spodek a pěkný vejšky, ale ty Encore jsou oproti nim shit, ty jenom uměj bučet a chraptět. Pěkně hrajou jenom v nízký hlasitosti. No jenom by mě zajímalo, jestli si ty daný Geniusy srovnával přímo a ne někde v obchodě, jestli si je vůbec teda slyšel. Neříkám, že jsem z nich na větvi, ale alespoň nerezonujou a maj čistší vejšky, než ty plasty. Nebo kterej typ máš ty přesně, páč jestli nemáš ty 401, tak je zbytečný se o tom s tebou bavit, ty jsou vyloženě hrůza a děs tak max. na chalupu.

#6 07.02.07 12:28

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

Já nemám ty U já nán jiné smile Ty moje taky nerezonujou a ty geniusy sem slyšel .. u kámoše doma já nevím no smile Ale překvapilo mně že ty by sis nechal ty geniusy já neříkám že za ty prachy to hraje špatně ale já už bych si nikdy něco tekového nedotáhl domů ani za 300 to si radši koupím něco jiného smile ale to je věc názoru.
http://img151.imageshack.us/img151/9004/obraz008og7.jpg
Jsou staré asik 9let

naposledy upravil Karlos (07.02.07 12:35)

#7 07.02.07 12:43

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: PC 2.0 bedny

Jo ty Karlosovi mám taky někde ještě wink...na nich jsem před cca 7 lety začínal.
Tehdá mně přišli, že hrajou super oproti kazeťáku wink

#8 07.02.07 13:58

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

No tak ty tvoje sem neslyšel, ale co si pamatuju, byly taky někde na špici v testu, jenže v jiný kategorii nějak za litr... Nevim, za kolik si je kupoval ty, ale ty z testu byly za 1090,-. No já nevim, no jsou to jedny z mála beden, o kterých se dá říct, že vypadaj pěkně a nehrajou na píču za ty prachy. Každopádně je to nerovnatelný s těma novějšíma U reprama, za to ty starší Učka, nějaký JUSTei Active 75 maj lepší zesák, sice bez jakýchkoliv dalších výstupů a vstupů,ale jsou bytelnější a co se týče plnosti zvuku trhnou ty Geniusy, ty basy z nich jsou fakt hodně hustý. Jenomže už maj 10 let a poťáky začínaj vypovídat službu, tak je mám u toho staršího kompu na net. Mám je nastavený na pevno a hlasitost musim kutit ze zvukovky. Ale hrajou líp, toť pravda, jenže taky je to starej tehdy eště dobrej plasťák, ty dnešní jsou shity jeden vedle druhýho. Vsadim se, že ty tvoje bedny taky nebudou moc lehký, ty starý Active 75ky jsou na plasty dost těžký i ta bedna bez zesu. No nevim prostě...

Nicméně donutils mě postavit všechny tři páry vedle sebe a testnout je, vítězi z těch, co teď mám doma jsou JUSTei Active 75 (stary Učka) s tim, že výšky jsou místy méně konkrétní, než u těch Geniusů, pak na druhym místě Genius a total šrot ty Encore 401 Učka. Tak bych to viděl, resp. slyšel já... wink

Karlosi a čím teda konkrétně vadí tobě, když si je slyšel...? Ne jako myslim to vážně, co je na tom zvuku nebo ovládání atp. špatný? Já teda nevim, nemám čas na to, abych otestoval několikery bedny do 700,- páč to je pro mě podstatná částka, to, že se prodávaj i za litr je jiná věc. Takové jakože napíšeš, že bys je nechtěl domů ani za 300,- je sice pěkné, ale k tomu musíš mít důvod a já potřebuju získat podstatné výtky, co je na nich špatné... To že jsou třeba na píču bych věděl taky, jakože se mi teda na píču nezdaj... wink

naposledy upravil T.Viper (07.02.07 15:52)

#9 07.02.07 19:04

JoinerNet
člen
Příspěvků: 39

Re: PC 2.0 bedny

Taky jsem minulý rok vyměnil moje 10let staré Encore 401 za Creative Inspire™ T3000. Od Geniusu jsem slyšel hodně takzvaných reprobedýnek, ani zadarmo bych to nechtěl, zlatý Creative :-)). Máš ještě jednu možnost, co takhle dodělat malý sub k těm Encore 401, testoval jsem to a nehrálo to špatně, pořát lepší než Genius. Minulý týden byla u nás akce v Hypernově, Creative 5+1 nějaký starší model
za 850Kč, kámoš to kupoval a nemůže si to vynachválit .

naposledy upravil JoinerNet (07.02.07 19:05)

#10 07.02.07 19:19

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

Jo, jenže sub už si můžu dodělat klidně k těm Geniusům taky, ale sub nechcu... Jo, Creative vim že je dobrej... Akorát zajímavý, jak každej Genius ani náhodou, a aby se někdo konečně vyžvejk odborně, proč je na hovno, to ne... wink Prostě je zřejmý, že pro to nemá nikdo dost dobrý odůvodnění, protože když se mi něco nelíbí, tak snad když se tomu věnuju a rozumim tomu umím říct co je na tom špatný. Nevim, co si na těch 401čkách tak chválíš, bučí teda hrozně a rezonujou, vejšky taky nic moc, ta lokalizace u nich vázne... Co se týče basů, na to mám jiný bedny s 12", tak naco bych šudlil nějakej sub, nebo proč bych nutně musel mít tyhle požadavky na ně... Ty Geniusy maj o dost lepší podání vejšek, středy nejsou nic světobornýho, ale taky ne vyloženě propadák a basy dle předpokladu v jistejch frekvencích a v určitých skladbách trochu bučej, ale nerezonuje teda nic. Jo, slyšel sem o dvě třídy levnější Geniusy, který byly na hovno, ale tyhle...? No sem zvědavej, co kdo konkrétně na tenhle typ Geniusů napíše, ale než Encore 401 jsou teda lepší... Nakonec můžu jít do nějakejch Redstarů, ale celkem mě zajmaj tyhle a taky neprošly všemi testy, tak eště maj možnost se předvést a pak zas poputujou s nějakým odůvodněním zpátky a zkusim zas jiný... wink

Jen tak mimochodem, nejsou Učka, jako Učka, ty starý Active75 by možná i stálo za to zkusit poopravit, resp. vyčistit nebo vyměnit poťáky, páč ty strčej ty Encore 401 i ty Geniusy do kapsy wink Ty teda sub nepotřebujou a zatim ani v hodně vysoký hlasitosti nedrnčej, to je eště podstivá práce, jiný nátrubky, než u Encore, jinak rozměrově stejný bedny, ale zvukově naprosto jinde. Proto to nechápu jako, proč jsou ty 401ky dobrý, když jsou momentálně nejhorší bedny k PC, který mám teď doma...? wink

naposledy upravil T.Viper (07.02.07 19:29)

#11 07.02.07 21:00

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

No genius prostě nejhorší čína co je, špatně dimenzované trafa malé chladiče šváby typu TDA (to je u pc bedýnek standart) a součástky na hovno, má to svody jak píča, potenciometry snad pletené z rákosu, repro je sračka jak hádex, malá citlivost, nizký příkon, cívky v repro jsou udělány ze šjmejdské mědí a eště tenké jak cyp, a ten past fuj .. Co dál? no jako prakticky každej výrobce levnejch beden to tak má akorát někdo horší někdo lepší ty Encore co mám doma hrajou 9let a jsou v pořádku a trafo mají taky celkem pěkné a je tam dokonce i chladič ne jak u některých kousek obyč plechu nalepený na čínském švábu kterej je už tak desetkrát okopírován a je celej šikmej jak ti žlutí co ho dělaj (to je můj názor big_smile)

naposledy upravil Karlos (07.02.07 21:31)

#12 07.02.07 21:48

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

No to je alespoň konečně řeč... wink Jo, ty tvoje Encory bych předpokládal, že nebudou špatný, ale teda stejně, jak si napsal, některý budou akorát horší čajna a některý lepší. Když na to příjde, jak kvalitní mysliš, že jsou ty repra v těch Encore? Ono když to tak vemeš, co by kdo chtěl za 700,-, když jeden basák z TVM (dobře, kvalitativně někde jinde, než čajna) vyjde ale kolem 250, spíš 300,- jeden kus... Většina těch chrchlů k PC cenocě k té tisícovce nemůže mít už z principu v sobě nic moc extra, protože to máš dva nějaký fullrange, k tomu vejškáče, zesák a v lepšim případě nějaká dřevotřísková bedna, co by to tak asi za ty prachy bylo...?Kdybych to měl stavět z TVM, tak se nemám šanci vlýzt do 700,- ani náhodou za dvě bedny se zesem, pravda bylo by to kvalitativně jinde, ale už cenově minimálně o litr dražší. Mě nejde ani tak o to, že to je ze shitózních dílů, hlavní faktor, kterej mě zajímá je zvuk a jestli se po 2 leté záruce rozeserou...? No a co, tak je stejně většina dnešní PC chrchlů dělaná, protože je něco jinýho, když mi mírně odcházej poťáky na 10 let starejch Učkách (který ale nebyly zdaleka za 400, ale nějak skoro za litr) a je něco jinýho, když se na cca 3 letých Encore sere poťák od hlasitosti a odlejzá lepidlo, kterým tam jsou daný ty vejškáče. Já bych spíš víš uvítal kritiku, co se týče zvuku, že já nevim je někde hrb, se kterym se dá něco spáchat třeba zacpáním BR, nebo bez většího zásahu se nedá dělat nic. Čajna je to stejně všecko, to si v tom případě raděj zrovna pořídim malý aktivní studiový monitory, ne... wink Zkus napsat spíš o tom zvuku, to mě hodně zajímá. Jinak dík za výklad, co je uvnitř alespoň přibližně big_smile To sem tak jaksi už předpokládal... wink

#13 07.02.07 21:59

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

Zítra pisnu jdu spát ráno jsem tu big_smile

#14 07.02.07 22:29

JoinerNet
člen
Příspěvků: 39

Re: PC 2.0 bedny

pokud si pamatuji, tak jsem dal před 10 roky za ty Encore 401 kolem 1400 kč a dodneška vše jede jak má, akorát jsem chtěl více basů a tak jsem si pořídil 2+1 a nelituji. Neříkám že je Encore špička, ale pokud nechceš moc investovat a chce se ti experimentovat, můžeš postavit malý sub .

#15 07.02.07 22:46

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

No jo a sme u jádra věci. Ty tvoje Encore 401 jsou 2x dražší, než ty Geniusy a vlastně 3x dražší, než ty moje Encore 401... Jo je to stejněj typ, ale jestli jsou tvoje starý 10 let, tak to budou asi podobný, jako ty moje 10 let starý Učka. Ty svoje Encore sem totiž opravdu pořídil před 3 roky za cca 500,- možná 550,- (a fungl nový z obchodu). Ty JUSTei Active 75 mohly stát podobně, jako ty tvoje Encore, vim, že přes litr to klidně mohlo být... Až budu mít foťák můžu dohodit foto těch starejch, ony konstrukčně zvenčí vypadaj naprosto identicky, ale jedny jsou total shit a ty druhý maj hodně dobrý zvuk i bytelnější provedení... wink

#16 08.02.07 7:27

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

Mně by fakt moc zajímalo jak hraje todle http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … 5000000A8A píšou o tom že je to vhodné na skládnání hudby u pc atd.. takže by to mnělo mít rovný zvuk. No nevím jak si todle poradí s 50Hz ale fakt bych to chtěl slyšet...

naposledy upravil Karlos (08.02.07 7:28)

#17 08.02.07 8:40

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

Těžko říct, no, taky jsou skoro za 2k... Od Creativu bych počítal, že by rovně hrát mohly, ale na těch 50Hz bych to musel odzkoušet... Ale stejně si myslim, že prostě i když budou hrát na PC chrchle hodně dobře, tak k bednám na mix hudby maj daleko...

Osoboně bych rád otestoval třeba tyhle:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … 50U60008IP
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … 50U60009U9
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … 50U6000BWN

S tim, že na ty RedStary za těch 1 300,- (z posledního linku) mám spadeno... wink Protože kompy mám dva a chce to obnovit i u toho starýho ty bedny... No tak se uvidí, brzo budu mít narozky a tak, tak se zas něco získá na bedny a kšefty vypadaj, že taky budou, něco ve stylu úpravy hudby k filmu atp... big_smile

naposledy upravil T.Viper (08.02.07 8:51)

#18 08.02.07 10:13

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

Nenenenene špatně!! ty první redstáry jsem měl doma a byl to hnus ty druhé budou na piču to si radši kup ty první. Redstar dělá eště větší hnusy než genius asik ti to připadá že ti tu nic neschvaluju ale spálíš se. nechceš radší od creative stím subem?
Myslím to s tebou dobře smile

naposledy upravil Karlos (08.02.07 10:19)

#19 08.02.07 10:31

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

To když maj bejt RedStary úplně na píču, tak si nechám doma tyhle, co testuju, ty mi zvukově vyhovujou a na sub kašlu, páč zaprvý mám v pokoji už 3 páry beden a z toho jedny přece 70l hovada, druhý 30l a třetí byly dycky u kompu plasťáky... Taky eště chci mít, kam dát nohy, když dělám u kompu, navíc sub nesnášim, už sem to psal jinde, na Hi-Fi poslech mi to prostě musí bedna zahrát tak, aby to pomalu nerozchodilo okno a bez nějakýho posranýho subu. Myslim, že už mi ty 1100X nerozmluvíš, jsou pravda horší o něco než ty Active75, ale taky stojí o cca 500,- méně, než stály tehdy ty Učka a za míň peněz míň zvuku, tyk to dycky bylo. Ostatně sme si ve studiu řekli, že budem mít i ve studiu jedny takový podstatně horší chrchly, aby se na tom taky zkoušelo (kvůli značné části total lama posluchačů na plastových šmejdech za 300,-... lol). Řekl bych že tímpádem je jasno. 700,- za 2 roky se dá, kdyby to odešlo... ;-) Navíc jak sem napsal kvůli kvalitního poslechu je neberu, komp je ve stejné místnosti jako hifka a to už si raděj pustim ty dvě velký hovada 12" lol Mamka jim dala přezdívku Malej Bobeš, páč jí připadaj velký, jen abych nesehnal někde ARS 850 nebo KE 150, to by ji asi už kleplo... lol

#20 08.02.07 10:37

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

big_smile no vidíš Já budu mít doma sloupy a snad budou stačit smile

#21 08.02.07 10:42

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

A co to budeš mít zač? Něco od TVM DYI, koupený, nebo už dražší třídu, než TVM...? A jak asi velký, s jednim hovadem basákem nebo taková ta klasika dva malý, nebo co to bude?

#22 08.02.07 11:15

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

Beyma Tonsil smile 40 litrů 130Cm vysoké s podstavcem si je eště neviděl? :d mi je děla Glatz.. je tam jen 8palec středobas ale mně to teda na doma stačí panelák v klasickém pokoji mám to k pc big_smile o subu uvažuju na filmy eště uvidím podle toho jak to bude hrát každej mně tu vymlouvá že to není rvát do basreflexu já ho tam budu mít ale bude zespodu tak přinejhorším se zadělá nepůjde to vidět. http://img252.imageshack.us/img252/623/snmek016un4.jpg
tak zatím vypadaj sou otočeny takže spodek je nahoře ta laďka ukzuje jak bude vysokej podstavec. už jsem to tu ukazoval..

naposledy upravil Karlos (08.02.07 11:20)

#23 08.02.07 11:57

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

A vlastně jo, něco mi to říká, že sem už to asi zahlédl... wink Je vidět, že si s tim pěkně hraje, to já sem při stavbě těch retro 1058 tak pečlivý nebyl. Ale to je něco jinýho, já to mám z lamina, čili minimálně pracný... wink No ty tvoje budou vypadat dost dobře a zajímavej je ten BR do země... big_smile Bacha na sousedy lol

#24 08.02.07 12:06

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: PC 2.0 bedny

Karlos, ty nejdřív uděláš bednu a pak teprv řežeš díry na měniče?

#25 08.02.07 12:23

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

To dělá tak Glatz big_smile ale jo v poho proč ne? smile dělá to tak pokaždé tak co smile
T.Viper jak vypadá to retro? smile

naposledy upravil Karlos (08.02.07 12:27)

#26 08.02.07 12:30

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: PC 2.0 bedny

Jenom se divím...

#27 08.02.07 12:36

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

No taky sem se o tom na původnim fóru zmiňoval, že sem stavěl jedny pro kámoše a druhý sobě... wink

Tady jsou dvě fotky (sice tyhle jsou ty kámošové, ale moje vypadaj skoro na chlup stejně, protože jsem je vlastně jenom okopíroval...) Jenom teda nejsou Closed, ale s BR a osazení TVM namísto původních Tesláckých origo reprošů...

http://img219.imageshack.us/img219/3070/snmek099xr2.jpg

http://img249.imageshack.us/img249/7889/snmek112rk7.jpg

#28 08.02.07 12:39

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: PC 2.0 bedny

Pěkný smile to je k pc akorát big_smile

#29 08.02.07 12:46

T.Viper
člen
Příspěvků: 276

Re: PC 2.0 bedny

Však dyť... takový malý stolní reproduktorky lol Co na tom ta mamka vidí velkýho netušim... big_smile

http://img117.imageshack.us/img117/3766/snmek111cf9.jpg

#30 08.02.07 12:50

Pošťák
člen
Příspěvků: 600

Re: PC 2.0 bedny

Pěkná sbírka tácků-si ztoho děláš tapety ne?

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)