diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#31 07.02.07 8:24

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Nechte toho. Kde je k vidění nebo poslechu práce toho "měřiče"? Fakt mě to zajímá a jestli máš nějaké přímé info o těch zabitých reprech, rád bych se dověděl co nejvíc, zcela mimo flamewar.
Jde mi o to, že si dokážu představit situaci, ve které k případnému průlezu ss na výstup dojde. Mám ze, ktyrý umí 2R a dva hártkór autohifi basy 4R. Chci je tam naprat paralelně. Jenže co mám vyzkoušeno je v autohifi obvyklé, že měnič má nižší minimální impedanci, než psanou, aby si sosonul "trošičku" víc a dohla tak mizernou citlivost. Pokud dáme 4R na 2R zesilovač, potud OK, ale když potom takové dva "pseudo" 4R dáš na striktně 2R zesilovač, dokážu si někde na limitu jeho možností představit, že ss naměří.

Na adresu toho flamewaru jen poznamenám, že se tu baví přímý pozorovatel s nepřímým. Debata na úrovni Exprt-sinclair by mohla být zajímavá.

#32 08.02.07 2:34

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: co maju v aute "PROFICI"

Michal - jelikoz nemam touhu se s nekym hadat, nebo se zviditelnovat, poslu ti email, jakmile budu vedet vic, pokud o to stojis. Od te doby, co mereni probehlo, preci jen nejaky cas uplynul a ja si kazdou blbinu naprosto presne nepamatuju. Z techto duvodu normalne nepisu na jakekoliv fora a ver mi, ze se za zadneho "experta" nemam a verim, ze nikdy mit nebudu, pac tito "lide" mi lezou krkem (nechci se dal hadat, tak se nebudu rozepisovat a netyka se to jen audia). Clovek se porad uci at uz v jakemkoliv smeru a oboru.

K tvemu dotazu ohledne Opusu 500.1 si jednu poznamku neodpustim - 2x jsem do JPB psal dotaz na namerene hodnoty DF, ani jednou jsem odpoved nedostal. Proto jsem se nakonec pro Opus nerozhodl. Takze tyto hodnoty take neznam.

naposledy upravil Zbynek (08.02.07 2:45)

#33 08.02.07 7:40

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

To neměřil nikdo mimo JPBTech? Co se vlastně takhle měřívá? Já vždycky narazím na "měření" na autohifi a tam je pouze třeba pro 2x300W zesilovač že má 2x347.2W RMS/4ohm a 2x521.3WRMS/2ohm, což je děsnsně skvělé, protože má ve skutečnosti víc, než udává výrobce. Wow. Klasický příklad je třeba Rodek. Má peáno 2x80, autohifíci mu změřili 2x94 bo kolik (rozdíl asi třetina db ergo nula) ale "má páru" .Občas se tam vyskytne DF a to ještě způsobem "je větší než". Ale co je tohle za údaje? Tohle přeci nic neříká o zesilovači, jeho vhodnosti pro subwoofer atd... K čemu je mi výkon a DF, když nevím, na jaké frekvenci je právě takový? K čemu je mi THD při 200W, když 200W tam přiteče 2x denně při nějaké špičce?

Experti mě krkem nelezou, protože toho obvykle vědí víc než já (o hodně) a radši se budu stýkat s lidmi, kteří toho ví víc než já (páč se taky něco dovím) než s lidmi, kteří mě obohatí o nula. Dneska je zkušenost jedna z nejcennějších věcí, moudro si každej najde na netu, ale sami tady vidíme, že to není všecko.

Tady se to moc nehodí, ale napadá mě to znova. To už jsme fakt tak zdegenerovali, že neumíme telefonovat? Vždycky, když jsem potřeboval něco vyřídit, bylo to telefonu mnohem přesnější, rychlejší. Kvůli tomu, že jsme se po emailu nedověděl hodnotu DF (klient to mohl vyhodnotit jako spam, pošta mohla prostě nedojít, na straně příjemce i odesílatele se mohlo stát taky cokoliv) bych teda zesilovač nezatratil... sad

Opět nic osobního, jenom udržuju debatu, která podle mne má smysl.

#34 08.02.07 10:54

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: co maju v aute "PROFICI"

Ano, zdegenerovali. Téměř vždycky /čest výjimkám/, když jsem kontaktoval nějakého zákazníka, který přesně nespecifikoval, co po mně vlastně chce a potřeboval mu něco vysvětlit, mi bylo řečeno, že telefon ee. Mail, ICQ, sms a nebo si naser. Vystihl jsi to přesně. Mnoho lidí má nastaveny antispamy tak, že kolikrát dorazí jen polovina regulérní pošty. Další věc, co mě sere, je způsob elektronické komunikace. Téměř zmizela slova jako prosím, děkuji, byl byste tak laskav apod., nehledě k tomu, že dotyčný pisatel se podepíše jen nickem, v desetivětém mailu dvacet hrubek. Skrývání identity či její několikanásobnost mě sere tedy hodně, pokud mám s někým jednat či uzavírat obchod, rád bych věděl, s kým mám tu čest...
Zbyňku, je několik možností, proč jsi nedostal odpověď. Jedna je, že onen mail opravdu nemusel dorazit.
Druhá, že ho neměl kdo přečíst, přestože jsou ve firmě kromě mě další dva lidé, kteří přesně ví, co po nich chceš. Dovolené, nemoci apod.
Třetí je, žes svou žádost přednesl tónem, který používáš zde a to je možná důvod, proč se s Tebou nikdo nebavil.
Čtvrtá je prostá-dovozce není povinen provádět jakékoliv testy, ledaže by je prováděl pro vlastní informaci. Pokud tedy v technických podmínkách některý údaj chybí a neudává jej ani výrobce, případně některé údaje výrobci nevěříš, musíš si je prostě změřit sám.
Zrovna zmíněný DF není podle doporučení IEC údaj povinný, ani jeho minimální hodnota, takže pokud Tě zajímá, změř si jej. Pokud to sám nedokážeš, jsi odkázán na údaje více či méně fundovaných"expertů", o kterých se za čas dozvíme, že pracují pro tu kterou značku.
Mně by to mohlo být vcelku jedno, jsem servisák, ne prodejce. Ale pokud se vyskytne v produkci nějaký průšvih, nebojím se o něm napsat, jako jsem to udělal už mnohokrát. Což prodejci daleko slavnějších značek udělají, až je zaženete do kouta žalobou.

naposledy upravil sinclair (08.02.07 11:15)

#35 08.02.07 15:20

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: co maju v aute "PROFICI"

Michal - nevim o nikom, kdo by ho meril a mas pravdu v tom, ze vetsina zverejnenych "mereni" se tyka pouze vykonu. Stejně tak udavane hodnoty DF, ktere vyrobci uvadeji, souhlas.
ad Expert - pod timto oznaceni si predstavim cloveka, ktery si mysli, ze spolkl vsechnu moudrost sveta a vsichni ostatni jsou blbci. Nevyplynulo mi to z podstaty slova, ale z praxe. To ovsem ale neznamena, ze zavrhnu lidi, kteri jsou v dane oblasti odbornici. Abych to lip vysvetlil, dam priklad prof. Šestáka - jeho spec. jsou kotlove vymeniky. Když s nim mluvim a v necem se spletu, prip. potrebuji neco vysvetlit, nejen ze se nechova arogantne a neodbyde me, ale mj. se snazi i prijit na muj zpusob reseni, postup, kde jsem udelal chybu a jen proto, ze neco zkonim, me ihned nema za blbce. Sam vi, ze neni neomylny a nevi absolutne vse, coz je hlavni rozdil. Techto lidi si vazim. Snad pochopis, co tim chci rict.

co se tyce meho dotazu na jbp - psal jsem email schvalne a Sinclair defacto uvedl i duvod. Kdyz telefonuji, nevim s kym v tu chvili jednam a na koho se obratit. V pripade emailu si muj dotaz predaji a ja dostanu odpoved, kterou nekdo fundovany vyridi v klidu, kdyz na to ma cas. Zatim to tak pokazde spolehlive fungovalo, at se jednalo o prodejce, nebo o vyrobce. Pokud se s prodejcem znam a vim, s kym presne chci mluvit, kdo muj dotaz umi zodpovedet, tak mu zavolam. Tim, ze se zname, komunikace probiha trochu jinak.
Zesilovac jsem nezatratil, jen jsem si sehnal velmi vyhodnou nabidku na DLS A6 (i kdyz porad o neco vyssi nez jsem mel na Opus), u ktere mj. namerene hodnoty DF aj. znam, nekolikrat jsem ho slysel ve spojeni s SW, ktery bych chtel a jsem o jeho kvalitach presvedsen. Proto jsem se uz dal po parametrech Opusu neshanel.

Sincl - v minulem odstavci jsem ti odpovedel. Pokud jednam, tak per email, nebo telefon. Zalezi na konkretni situaci. Nemusis se bat, ze bych nejednal v emailu slusne, onoho kouzelneho sluvka se take nebojim, jak pisu (stylisticky) vidis tady.
ad1 - to je moznost
ad2 - proto jsem psal email, aby mohl byt predan
ad3 - az na jednu vyjimku, kdy jsi me vytocil, si nejsem vedom, ze bych pouzival nemistny ton. Je fakt, ze dost casto se vyjadrim jinak, nez jak myslim, bohuzel.
ad4 - vim, ze je nemusi udavat. Je to vec marketingu, zda udaje zverejni. Kdyz se rozhoduji o koupi, tak zesilovac fyzicky nemam, abych si ho nechal zmerit (at uz kdekoliv). Nehlede na to, ze to jsou potom dalsi vydaje.

#36 12.02.07 16:14

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

..tu je ta slubovana fotka toho zosiku sony smile http://img130.imageshack.us/img130/8841/p2120046ts4.jpg co poviete, ma to hodnotu 5000?

#37 12.02.07 16:51

Jaro
člen
Příspěvků: 375

Re: co maju v aute "PROFICI"

Zeby nie? lol same droty cool by sato zmestilo(nebyt tych trandov) do zapalkovej skatulky...

#38 13.02.07 6:45

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Tak to je humus. smile

#39 13.02.07 15:25

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

michal vymenim ti ho za ten audison big_smile

#40 13.02.07 15:29

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

vy mě fakt dokopete k tomu, že ten audison zevnitř nafotím... Dlužím ty fotky sinclairovi už dlouho a potom to prdnu i sem.

Tys do toho vrazil 5OOO?

#41 13.02.07 15:46

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

no jo, 5000 Sk sad ale zase je to SONY big_smile

#42 13.02.07 15:50

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Já ten audison koupil za 4500.

#43 13.02.07 19:04

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

miso vyfot to,, sice podla fotky zvuk neporovnas :DDD

#44 13.02.07 19:11

bersoft
člen
Příspěvků: 37

Re: co maju v aute "PROFICI"

ty propojky jsou fakt husty ... to uz blbej magnat classic 360 co jsem mel vypadal lip sad

#45 13.02.07 20:34

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Vyfotím. snad zítra.

#46 13.02.07 22:03

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: co maju v aute "PROFICI"

Ukrutná plečka, podle velikosti imp. trafa slabá jak ruský čaj. I kdyby byl funkční a zachovalý, větší hodnotu než litr to nemá. Dát za to pět litrů je jak zaplatit deset korun za poloprázdnou krabičku sirek...

naposledy upravil sinclair (13.02.07 22:04)

#47 13.02.07 22:07

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: co maju v aute "PROFICI"

Já věřim, že Ty bys to dal, kdybys neměl čim zapálit LMka, či co to hulíš. LM by bylo stylový lol

#48 13.02.07 22:09

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: co maju v aute "PROFICI"

LM3886? Já myslel že Sinclair hulí upravenej SA-GX130.
Je tu víc huličů LMek? lol

#49 13.02.07 22:21

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: co maju v aute "PROFICI"

Spíš jsem to myslel k Leoši Malaníkovi, LM3886 mě nenapadlo.

#50 13.02.07 23:21

BlackRider
člen
Příspěvků: 493

Re: co maju v aute "PROFICI"

LM je taky zančka cigaret, ne? A cíga se přece hulí.. Zesákům se tu u nás dává pokouřit big_smile

#51 14.02.07 16:49

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: co maju v aute "PROFICI"

Dobrej vál smile

#52 04.03.07 14:10

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

http://img130.imageshack.us/img130/8841/p2120046ts4.jpg a je po nom - prestali fungovyt horna a dolna priepust, ak zapnem sub do mostika a dam ho do 80Hz tak z repra ide len skrcanie a chraptenie a hudba len velmi potichu, a ak dam koaxy nad 80Hz tak to tiez nefunguje..ak necham do vsetkych cele pasmo tak hraje fse OK - som zvedavy ci prijmu reklamaciu smile shit jeden

#53 04.03.07 15:37

luta
člen
Příspěvků: 32

Re: co maju v aute "PROFICI"

frost: by mě vazne zajimalo jakej to melo vykon s takovym hovnem spinanym menicem big_smile

#54 04.03.07 21:02

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

napisany tusim 4x100W ale skutocny podla mna tak 4x50W - viac urcite nie smile

#55 04.03.07 21:19

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: co maju v aute "PROFICI"

Dost pochybuju, že Ti reklamaci někdo uzná.

#56 05.03.07 9:08

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

ja dufam ze ano - ma len pol roka a nema ziadne mechanicke znamky poskodenia, snad nebudu v NAYi robit qoli 5000 problemy smile

#57 09.03.07 15:55

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

Michal predavas este ten audison?

#58 11.03.07 16:58

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Negativní. Zkus nahodit cenu, třeba se rozhoupu. smile Ale podmínka by byla že mi najdeš slabší (kolem 4x50) SQ 4kanál a k tomu monoblok třeba Pulsara celkem tak za 6k. Potom pustím audisona.

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)