diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 05.02.07 19:50

frost
člen
Příspěvků: 43

co maju v aute "PROFICI"

..tak by ma zaujimalo aky aparat maju v aute "najvacsi odbornici" z amplionu ked tak stale pitchujete na autohifi..

#2 05.02.07 20:07

lotrpotr
člen
Příspěvků: 175

Re: co maju v aute "PROFICI"

18palcové repro od eminence ve střeše auta a ozvučnice je kastla auta, otevíráním a zavíráním oken se ladí BR smile

#3 05.02.07 20:08

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: co maju v aute "PROFICI"

zřejmě nic, kolem 12-15 roku se řidičák nedává... lol

#4 05.02.07 20:12

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: co maju v aute "PROFICI"

Dyť poslední dobou ani nijak nikdo moc nepitchoval, ne?
Lotře, ale to by se na ten reprák pršelo a sněžilo a svítilo a vůbec, ty okna jako BR by byly naladěný moc vysoko, to by asi nešlo.

A asi tak platí co říká antonio.

Pokud teda někdo nemotuje aparát třeba do fichtlů apod (tzv. motohifi)

#5 05.02.07 20:27

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: co maju v aute "PROFICI"

no já budu opravovat a řešit mou novou felindu a pak jo začnu ozvučovat. ještě mi tu nikdo nic nenabídl, přemejšlim o Beymě 12G40 nebo 15G40 kvůli odolnosti + komponentní repro o kterejch nemam šajn jaký vybrat.

#6 05.02.07 20:33

bersoft
člen
Příspěvků: 37

Re: co maju v aute "PROFICI"

aby se ti ta felina nerozpadla smile V sobotu jsem konecne skoro dodelal DPA440 a byli jsem to vyzkouset na tripasmovkach DAN osazenych eminence delta, zesik bezel pul hodky a jemne se zahral, ale me bolel zaludek a piskalo v usich, v mistnosti cca 10x7 m ...

#7 05.02.07 20:37

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: co maju v aute "PROFICI"

nene, nemusim to honit 500W zesíkem. dám tam 150-200W kvalitní zesík, stejně všechny jdou na 4Ohmy takže to bude míň, no a budu to šolichat. chci pěknej zvuk, pokud bych chtěl db drag, beru 2X eminence :-). no a to že občas někoho proklepnu :-D hh to patří k mládí... pokud ví někdo o rozumnějšim profi/poloprofi repro s velkou odolností do auta tak šupsemstim. nejlíp 12"

#8 05.02.07 20:48

bersoft
člen
Příspěvků: 37

Re: co maju v aute "PROFICI"

no pozor, to dpa da 130W/8Ohm, a vzhledem k teplote chladicu (prevod tepla je v poradku) bych si dovolil odhadnout ze bezelo tak na pul vykonu

#9 05.02.07 20:50

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: co maju v aute "PROFICI"

no vidíš, to máš už jen 3db do maximálky :-DDD hh no nechci ty lidi ani sebe v autě zabít ale víš dobře že rezerva vždy k dobru. sem poměrně plachej a osobně nesnesu nějakej megabordel.

naposledy upravil Crashpc (05.02.07 20:51)

#10 05.02.07 20:53

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: co maju v aute "PROFICI"

Si pamatuju žes říkal pravej opak, že moc plachej nejseš (např. to ohulování věže SONY).
Nebo co třeba takový velký halový akce?

Crashpc napsal:

Jj, Transmission rulezz

.. no? big_smile
Tam bývá poměrně velkej rámus, přes 130 dB si myslim že klidně

#11 05.02.07 20:58

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: co maju v aute "PROFICI"

no to je relativní. svou věž už sem pokořil a je tu milion plašejších lidí. na transmissionu masakry ale tak občas zajdu i jinam a bordel prostě chvíli překousnu. třeba nechápu jak někdo může tancovat u 5kW soustavy. já bych k ní jen tak nepřišel na 5m :-) takhle mocnejch repráků se bojim a vytrhaný střeva fakt nemusim. mam rád hlasitější poslech ale toto... a jak řikám je to jen rezerva a hrát s tim nebudu a když jo tak nebudu sedět v tom autě :-)

#12 05.02.07 21:00

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: co maju v aute "PROFICI"

Na TM 3 jsem byl tak 2 metry od řady subů, tam to hrálo fakt hezky nahlas a tvrdě, docela se mi tam líbilo.
Víc než před jakýmkoli autem na Tuning Party v HK.
Měly dohromady víc než 5 kW smile

#13 05.02.07 21:02

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: co maju v aute "PROFICI"

Mně stačil maturiťák... Na druhej jsem si už vzal špunty lol

SPAM!

#14 05.02.07 21:02

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: co maju v aute "PROFICI"

jj to je jasný ale nemusel sem u toho stát :-) už nikdy nejdu na žádnou takovou pařbu. prostě mi to za to nestojí. ožeru se doma, a s hudbou přijedu na hřišťátko "u nás" a tam je to klídek posezení u pivečka a pokec s hudbou. co víc si přát.

Edit: ale rád bych se vrátil k tématu. zrovna sem měl rozhovor s jednim borcem do zvuku a prej si to představuje tak že by koupil nějaký dobrý pevný auto, správnou kabeláž atd, hubu by táhl v optice, vše by řešily procesory, no a k reproduktorům sme se ještě nedostali. každopádně by to bylo už hodně přehnaný a dost profi :-) já bohužel začnu s rozumnejma reprákama + osubení a pak se uvidí :-)

#15 05.02.07 21:08

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

lol ani jedna odpoved

#16 05.02.07 21:10

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: co maju v aute "PROFICI"

Jedna jo, od antonia, a já s nim souhlasim.

#17 05.02.07 21:34

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

iMartin napsal:

Jedna jo, od antonia, a já s nim souhlasim.

suhlasim aj ja, zaroven nechapem preco zatracuju repra ktore vlastne ani nepoculi (ba ani nevideli) smile asi to bude vekom 12-15 smile

#18 05.02.07 21:44

Boduard
člen
Příspěvků: 65

Re: co maju v aute "PROFICI"

Power 12 Hej.

#19 05.02.07 22:06

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Můžu?

Alpine 9851R
Audison LR605XR
a na něm SEAS P17RY/P + 27TFFNC/G a zadek ještě pořešený nemám, ale nejspíš něco podobného nejspíš trošku potuněný koax14cm, bez stínícího magnetu.

subýk Peerless XLS10 v 8ohm, (už je objednán u mengela) na nějakém monobloku, zálusk mám po konzultaci buď na Phase Opus 500.1 nebo Pulsar 1XL, uvidíme, jak to dopadne, možná zatím pojede z 5. kanálu toho Audisona.

Audison půjde časem z domu a bude vyměněn za pure SQ 4 kanál. Jaro a léto mám na relativně nekompromisní instalaci (ozvučnice ve dveřích, totální vytlumení, nové provedení kufru)

Tak co 205Gti, prošel jsem?

Z oblasti autohifi jsem ochoten vzít rádio (co jiného zbývá) a některé zesilovače.

Co tam máš Ty?

#20 05.02.07 22:41

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

michal keby napises skorej ze predavas ten zosilovac tak bych ho hned bral, ted tam mam len obycajny sony + radio panasonic + power10 + nejake rf 693 od beymy a nestazujem si smile ak bude new auto tak urcite aj lepsejsi hudba lol ale mna viac zaujimalo co maju ti najvecsi "kritici"

#21 05.02.07 22:42

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Ten audison je víceméně na prodej.

#22 05.02.07 22:56

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

viem, ale unahlil som sa a kupil sony, skoda sad

#23 05.02.07 22:57

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

To je pro tebe skutečně škoda zrovna zesilovače od SONY jsou docela šrot, promiň. smile

#24 05.02.07 23:11

frost
člen
Příspěvků: 43

Re: co maju v aute "PROFICI"

a tak hraje to big_smile teraz mam auto na vymene rozvodov, tesneni a tak, ked ho priveziem a spomeniem si vyfotim ho znutra - to budete cumiet co predavaju v NAY za 5000 Sk smile

#25 06.02.07 11:27

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: co maju v aute "PROFICI"

Michal - Pulzar ne, je to zabijak menicu. PL 500.1 je OK, DLS A6 supr.
Kral 007 ma na prodej sadu ESX, stara dobra skola od ZedAudio.

#26 06.02.07 11:50

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Vy všichni s tím zabijákem... smile To je k smíchu, víš proč je to zabiják?

Protože je to POCTIVÝ zesilovač, jako jeden z mála s dobře dimenzovaným zdrojem. (tohle není z mé hlavy) Takže je schopný skutečně odvzdat to, co má psáno a ve špičkách mnohem víc. Což ovšem repra s takovou psanou zatížitelností nemohou být schopna snést.

A právě proto chci ZABIJÁKA reproduktorů. Vlastně nic jiného, než takového zabijáka nechci, pojede do 8ohmů.

PS: Už vidím autohifíky, jak se chytají za hlavu, proč monoblok do 8ohm, když monobloky jsou tu od 2ohm, téměř vždycky se to stalo a na 8ohm mi bylo doporučeno něco jako 2k Wanted v můstku a když jsem to uvedl na pravou míru, začalo to s voňavkami typu monolboky Audison VRx a spol. Takhle ne.

#27 06.02.07 13:09

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: co maju v aute "PROFICI"

Videl jsi mereni? Myslim, ze ho meril Mato Lunar z Fast Forward (snad vis, o koho jde, to fakt zadnej blb neni). Zkusim se po nem podivat, at zbytecne nekecam. Me tohle prijde jako klasickej kec jednoho z prodejcu, ci priznivcu maniku ze Zlina.

Jestli mas SW do 8Ohm je mi jedno, pokud mas adekvatni zesik k SW. Naopak bude mit zes lepsi kontrolu.

naposledy upravil Zbynek (06.02.07 13:09)

#28 06.02.07 13:44

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: co maju v aute "PROFICI"

Právě. Já na Tebe neútočím, nebuj, mám v hlavě pořádek. Ani nejde o kec prodejce, nový zesilovač jsem si v životě nekupil. Mato Lunara fakt neznám (věř mi, já se v autohifi sice pohybuju, ale ABSOLUTNĚ mimo komunitu). To měření mě zajímá, jestli ho najdeš, jak u XL1 tak u OPUSu. Hlavně průběh DF na frekvencích pod 100hz, a výkonovka tamtéž. Nějaké THD 0,0003%, nebo výkon 345,3W si strč víš kam. smile

PS: Kdo je "maník ze Zlína"?

EDIT2: Které konkrétně reproduktory už XL1 "zabil", kolik a komu? Kdo to tvrdí? Co konkrétně jim provedl? Spáli cívku, ukmital? Jaká byla příčina? SS napětí na výstupu (pochybuju) nebo přetížení? Potom ale NENÍ na vině XL1. Já narazil jenom na to, že je to "zabiják". Ale nic víc jaksi... ehm. smile

naposledy upravil Michal (06.02.07 13:52)

#29 06.02.07 14:33

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: co maju v aute "PROFICI"

Zbyňku, když dovolíš: servisním technikem JBPtech Zlín, jako výhradního dovozce Magnatu, MacAudia a dalších značek jsem já.
Odpusť si laskavě ty přiblblý žvásty o zabijáku měničů a nějaký měření, který prováděl kdosi čímsi, si laskavě strč do prdele.
V rámci toho, že jsem několik těchhle zesilovačů opravoval /zničené většinou tepelným a impedančním přetížením v pitomé instalaci/ a několik upravoval, tak o něm vím o dost víc, než Ty, který jen papouškuješ cizí žvásty.
Pokud o něčem víš hovno, drž pec. O odborné úrovni 95% hovad, co se pohybují v "komunitě" vím své, následky jejich "odborné úrovně" mám v dílně skoro denně.
Zrovna Ty dokážeš posoudit, jestli někdo je, či není blb, když jsi sám blbem?
Myslíš, že zrovna já mám zapotřebí doporučovat ZROVNA Michalovi šmejd, nebo "zabiják měničů"? Proč? Nemám z toho ani půlhalíř, krom toho se 1XL už nevyrábí.
Vypadá to možná jako výlev staré hysterky, ale já hňupy Tvého typu, Zbyňku, vážně nesnáším. A ještě víc nesnáším, když blbě kecají o něčem, co neviděli ani zevnitř, ani sami neměřili.

#30 06.02.07 21:30

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: co maju v aute "PROFICI"

Michal - zatim jsem ho nenasel, zkusim napsat Matovi, jestli to skutecne meril on. A prave slo o SS slozku na vystupu, kterou tam dostali. Vic bez podkladu rikat nechci, nemam tak dobrou pamet a nechci nasledne kecat. Mym cilem je spis upozornit, jinak mi to je jedno, normalne bych to ani nenapsal.

Sincl - vis, ze k teto forme se nebudu vyjadrovat, o tom jsme uz jednou mluvili (resp. psali). Vim moc dobre, ze s nimi delas. Ty zas asi nevis, o kom mluvim. Takze mi polib prdel, pac delas to samy, z ceho me obvinujes.

naposledy upravil Zbynek (06.02.07 22:04)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)