diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 04.02.07 14:07

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Michalův článek o autohifi

Dost dobrý a poučný čtení, Michale wink
http://diyfans.org/tp-autohifi.htm

#2 04.02.07 15:07

IMP
člen
Příspěvků: 297

Re: Michalův článek o autohifi

Tak tak dobré je to..

#3 04.02.07 15:14

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: Michalův článek o autohifi

koax do prednich dveri? Pokud neberu vyjimky, ktere maji umisteni menicu temer pod oknem.
mozna bych doplnil detail, ze pri tlumeni je lepsi lepidlo nahrat, bud jednoduse fenem, u nekterych horkovzduskou. Jen detail, ale moc lidi to nedělá.
K zadělání děr je leckdy lepší udělat prolis z laminátu.
Zmínil bych se i o redukcích, usazení středobasu, vlivu akustického zkratu. Hodně lidí na tohle kašle a pak se diví, co jim to z měničů leze.

Kromě klasického navážení se v začátku, je článek pěkný a jako první notace určitě zajímavý.

PS: Michale, ty nemáš rád aktiv? :-))

naposledy upravil Zbynek (04.02.07 15:19)

#4 04.02.07 15:40

Kritik
člen
Z: Karviná
Příspěvků: 284

Re: Michalův článek o autohifi

Tradičně za 1

#5 04.02.07 17:50

Brutal Terror
člen
Příspěvků: 373

Re: Michalův článek o autohifi

Výrobci ovšem téměř vždy udávají výkon místo příkonu

Je to dost nejasná věta. Vim, že myslíš, že píšou "výkon xxxW" místo "max. příkon xxxW" ale chvíli mi trvalo než mi to došlo. Pokud to bude číst někdo kdo neví o co jde, pochopí to blbě.

#6 04.02.07 22:36

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Michalův článek o autohifi

O tlumení by se dal napsat samostatný článek, o reprech do dveří nebo subech taky. Zapomněl jsem třeba na VELMI podstatnou věc a to je před lepením plech absolutně ODMASTIT. Jinak to sleze. A horní hrany tlumení zajistit lepenkou a lepit jako tašky přes sebe menší pláty odspodu.

Ad aktív: mám rád aktivní zapojení, ale v myslím si, že radši kvalitní pasív (odladěný, odměřený a kvalitními měniči) než ten alá autohifi aktív (zesik s jedním potíkem: Dělicí frekvence) Pokud jde o aktivní výhybku v plné páře (fáze, gainy, různé děličky, zpoždění), potom prosím. A je to zbytečně moc drátů na mě. smile

Taky tam není nic o rušení, kapacitorech, baterkách, v podstatě velmi odfláknuté dílo. Končím, páč se za to s odstupem času stydím.

#7 05.02.07 9:09

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: Michalův článek o autohifi

o odmaštění tam máš zmínku, pokud si to dobře pamatuju.

ten tvůj ala aktiv - s dělením pouze na zesilovači jsem se moc často nesetkal, většinou aktivní vyhybky, procesory (PXA,DEQ) + TC. Já mám zas s tím dobré zkušenosti, ale je fakt, že na tvorbu vyhybky na míru jsem línej :-)

#8 05.02.07 9:15

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: Michalův článek o autohifi

Já ti nevím, zatím jsou mi pasivní výhbky nějak sympatičtější. Až pro mě bude kompletace konce nebo aktivní výhybky procházka růžovým sadem, asi se vydám i touhle cestou. Kupovaným výrobkům v autohifi nevěřím - zejména reprákům a těm pasivním a aktivním výhybkám. Život už mě naučil. I když s těmi aktívy mám minimum zkušeností, to je fakt.

#9 05.02.07 9:34

sinclair
člen
Příspěvků: 725

Re: Michalův článek o autohifi

Zbyňku, tak nebuď línej a napiš taky něco.

#10 05.02.07 9:37

lada
člen
Z: ZL
Příspěvků: 245

Re: Michalův článek o autohifi

jj, sinclair bude publikovat knižně... poté co se něčekaně nabídl sponzor winkwinkwink

#11 05.02.07 15:21

Zbynek
člen
Příspěvků: 13

Re: Michalův článek o autohifi

Michal - slyšel jsem několik kvalitních instalací a pokud se mi líbil výsledek, tak většinou v aktivu, až na jednu vyjímku, s TC. Dlouho jsem váhal, než jsem se do něj sám pustil (s mezistupněm bi-amp), ale vzhledem k mé lenosti utvářet vyhybku na míru a výhoda TC jsem se nakonec ukecal ke své (relativní) spokojenosti. Sám víš, že HU (ak. vyhybky) Alpine, Clarionu a relativně Pia nepatří ke šmejdům.

Sinclair - jsem línej, není moc čas a hlavně nevidim smysl v psaní podobných článků.

#12 05.02.07 18:28

Usáma woe pyčo
moderátor
Z: 50°7'N 16°12'E
Příspěvků: 1431
Web

Re: Michalův článek o autohifi

Nevim nevim jestli bude...

#13 05.02.07 18:49

Crashpc
člen
Příspěvků: 689

Re: Michalův článek o autohifi

hmm první článek kterej je pro mě hodně poučnej. až vopravim auto, začnu s timhle. fakt to bodlo :-)

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)