diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#1 01.02.07 16:42

kadly
člen
Příspěvků: 6

BOTES J-3P/2-8

Zdarec

Jaký máte zkušenosti s výhybkou BOTES J-3P/2-8? Chtěl bych ji použít pro tuhle sestavu 3pásmovek bez bassreflexu:

ARN-226-03/8 (TVM, basák)
ARX-150-23/8 (TVM, střeďák)
GDWT 9/80/5F,8 (Tonsil, výškáč)

Dík za názory.

#2 01.02.07 16:49

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: BOTES J-3P/2-8

Dyť už ti to tu Antonio jednou psal, a řešíš to ve dvou threadech.
A výsledek byl: na hovno, nebrat.
Co ještě chceš slyšet? Už ji máš a potřebuješ od někoho slyšet že je dobrá?
Kromě toho ten tlakovej výškáč to teda taky nevim nevim ..

#3 02.02.07 7:58

kadly
člen
Příspěvků: 6

Re: BOTES J-3P/2-8

Možná to sem píšu podruhé proto, abych se dozvěděl názor od dalších lidí. V tom předchozím to bylo psaný všeobecně. Mám ale takovej pocit a co jsem si do teďka přečetl, tak nejsem sám, že jeden něco napíše a všichni začnou mít stejnej názor a odsoudí to. Taky se mi líbí ty vaše pindy, jako "ten výškáč - nevim, nevim". Co to je za radu? Já zastávám názor, že když už někomu něco poplivu, tak alespoň napíšu proč a poradim. Mam pocit, že tady se ale jen plive. :-( Budou to moje první bedny a nechci něco posrat. Ale začnu asi pomalu jet na vlastní triko, protože tohle je stejně na prd a nikdo nic neporadí. Je mi jasný, že mi místo víše uvedenýho vejškáče doporučíte něco super, ale já do toho nehodlám investovat nehorázný tisíce. Už takhle to bude pro mě dost peněz. Vždycky se dá najít něco lepšího, ale mohly byste si už konečně uvědomit, že všichni nemaj tolik peněz na Beymy a podobný drahý špásy.

#4 02.02.07 8:37

Michal
moderátor
Z: Plzeň
Příspěvků: 1267

Re: BOTES J-3P/2-8

Milý Kadly.

Ano, i já ti doporučím jinou kombinaci. Nejsem si jistý, že by zrovna Botes byla navržena na tuhle kombinaci. Čím je ta Boteska osazena? Jsou tam aspoň na výškách MKT a na středech aspoň tam, kde jsou v sérii s měničem? Tohle je základ kvalitní výhybky. Tam, kde je v sérii ještě odpor (paralelně k repru) nebo i covka (RLC kompenzace) klidně může být elyt, ale u tohohle typu si nejsem jistý, dej sem odkaz.

Proč zrovna tohle repro?

ARN226- 400kč
ARX150 350kč
GDW nevím přesně 400kč

to dělá 1200 za osazení jedné bedny, 2500 za osazené obou. S výhybkami určitě minimálně 3500.

Budeš se s tím v dílně patlat, moc o tom nevíš a do výhybky nechceš zasahovat (to by sis ji navrhnul sám), takže ztrávíš příjemný týden v dílně s naprosto neurčitým výsledkem. Já bych na to asi neměl nervy. Je fakt, že se momentálně pouštím na velmi tenký led, co se projektů týče, ale tak nějak vím co s tím, když to bude na prd. smile

A) Nic proti osazení basů a středů, ale počítej s tím, že abys to odladil správně, citlivost bedny by byla kolem 80db. Což pochybuju, že ta botes má takové věci jako kompenzaci bafflestepu, nějaké kompenzace RC na středech a dostatečné strmosti filtrů.
S boramyrem jsme navrhovali výhybku pro uživatele "mirulu" pro 2xARN226/8+ARX150/8+GTC11/100 a podle toho, co z toho lezlo by to mohlo být relativně dobré 3P.
Pokud toužíš stavět a nemáš moc znalostí, doporučím ti, aby sis postavil monology, ve verzi ARN226+ARV104 nebo s 6614. Absenci středáku nezaznamenáš, zastavíš si a výsledek bude relativně předvídatelný (relativně dobrý) a vyzkoušíš si i stavbu výhybek, podle schématu, když se necítíš na návrh od nuly.

Ještě uštříš.

A až zjistíš, že tě to baví, a že si radši místo novýho mobilu, tuningu na auto, nebo chlastu v pátek večer koupíš pořádný repráky, který ti narozdíl od mobilu, nové MP3 nebo toho chlastu vydrží třeba 20let, opět ti nic nebrání v okopírování nějakého již dobře zdokumentovaného projektu. Jistota výsledku je téměř absolutní, když něuděláš nějakou botu a máš ten DIY pocit. smile

Co ty na to?

EDIT: Jo a jestli se ti zdají drahé beymy, tak by ses měl na stavbu repro asi vykašlat. Aspoň zatím. sad Smiř se s tím, že když reprák stojí stejně jako večeře pro jednoho, asi to nebude nic moc reprák...

naposledy upravil Michal (02.02.07 8:39)

#5 02.02.07 12:19

iMartin
moderátor
Z: Poblíž Pardubic
Příspěvků: 1027

Re: BOTES J-3P/2-8

2 kaldy: tak promiň, nemyslel jsem to tak.
O tom výškáči jsem to tak napsal proto, že jednak ho neznám, a nevim proč zrovna tlakovej tweeter na doma, (to znamenalo to 2x nevim, když GTCčko maj v Conradu za 500 (no, ale přežít by to šlo, máš to míň jak ten GDWT), a Dexon má údajně už jen jedno.

Mě spíš zajímalo, proč sis vybral zrovna ten, když máš k dispozici "hafo" jiných, za podobný, možná trochu vyšší, ceny.

#6 02.02.07 13:06

Halen
člen
Příspěvků: 385

Re: BOTES J-3P/2-8

Vyskac nahrad DT25-kou. Imho vytecny vyskac za rozumnou cenu. Vyhybku si postav sam z koupenych dilu, urcite by se tu nekdo nasel, kdo by ji odsimuloval podle pouzitych menicu. BTW, porad nechapu namitky nekterych lidi ohledne ARN226 na basech v closed bedne. Closed bedna ma uplne jiny zvuk, nez BR, basy jsou sametovejsi. Nekomu se mozna nelibi takto znejici bass ... proto ladujou pro DOMACI do beden tvrde profi reproduktory, ktere maji svoji ulohu vsude jinde, jen ne na domaci poslech.

#7 02.02.07 13:10

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: BOTES J-3P/2-8

Halen: 226ka hraje celkem obstojne pri nizsi hlasitosti, co ale kdyz se tomu prida, basy pryc, rozleje se to

#8 02.02.07 13:36

dejv111
člen
Příspěvků: 135

Re: BOTES J-3P/2-8

Antonio, a když bych 226ku zatěžoval jen tak do 20W, tak by to s basama ještě šlo, ne? neutral

#9 02.02.07 13:39

antonio
admin
Příspěvků: 819

Re: BOTES J-3P/2-8

jo

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)