diyFans.org

Fórum o audiotechnice a elektronice

#391 08.04.07 21:07

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

Více než vhodné mi přijde podobně velké objednávky dělat jménem osoby, která má oprávnění prodávat zboží, tedy pravděpodobně nějaké právnické osoby. Dělat vše soukromě znamená koledovat si o problémy (i když v případě, že se bude proclívat celá cena zásilky, tak by žádný postih neměl být).

#392 08.04.07 22:21

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

pravnicka rada: mozu z toho byt problemy, ze sa budu pytat. mozno bude musiet vysvetlovat ale kazdopadne, toho by som sa nebal.

#393 09.04.07 8:52

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

Přesně to jsem napsal... Ale přeci jen to vysvětlování by v budoucnu nemuselo být nepříjemnější když se reproduktorů bude tahat hodně a pouze na fyzické osoby - nepodnikatele.

#394 09.04.07 8:57

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

gaminn
a vpripade fyzickej osoby - podnikatela sa potom nepytaju colnici, ale pyta sa danovy (financni) urad. a ti su teda omnoho neprijemnejsi.

#395 09.04.07 9:04

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

Jenže těm můžeš naprosto v pohodě předložit papíry o tom, co jsi dovezl a pak, co jsi prodal (samozřejmě s tím bude nějaké papírování, ale to bylo už i při této první objednávce). Jako nepodnikatel se sice můžeš dušovat, že jsi na té objednávce nevydělal ani korunu a že to je společná objednávka, ale kdo ví, co celníkům přelítne přes čumák.

#396 09.04.07 12:00

Karlos
člen
Příspěvků: 895

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

Aha tak to se na to vyseru smile protože já bych to určitě nezvládl a vím že stím je hodně bordela. Ale kdyby se někdo rozhodl tak bych si taky něco obědnal tak sem to mysel.

#397 09.04.07 13:01

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

Však on se někdo najde, kdo tu objednávku bude dělat, o to bych se nebál.

#398 09.04.07 13:22

Micro
člen
Z: Brno
Příspěvků: 45

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

a doprdele, já už jsem si vybral na Madisoundu nějaký kity a říkal jsem že se s někým svezu, tak asi zase nic no...sad Musíme na to překecat zase Gaminna...tongue

#399 09.04.07 16:31

mengel252
člen
Příspěvků: 121

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

gaminn
neviem, ako je to u vas, ale v SK sa financaci pytaju, preco podnikas, ked nezarabas. ak nakupis jednorazovo za 100k a predas bez zisku, musis vysvetlovat. ak urobis do roka takych obchodov viac, bude ta preverovat aj policia. len tolko som chcel povedat, ze pokojne ten nakup mozem zorganizovat (alebo ktokolvek), ale bez zisku predavat (aj ked len minimalneho) je jednoducho nie rozumne.

#400 09.04.07 17:17

kyselym
člen
Příspěvků: 280

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

myslim ze gaminna jen tak neprekecate. Stalo ho to nakonec mnohem vic casu nez sme si mysleli a ac sme to zezacatku prezentovali jako ze to organizujem oba tak se to tak bylo jen v zacatcich pak uz to prerostlo a organizoval v podstate jen gaminn a ja uz byl jen takova pomocna ruka a radce. (byl vtom uz strasnej chaos) Myslim ze bych byl schopen s gaminnovou pomoci to zopakovat, ale popravde se priznam ze nevim jestli bych nato mel tolik casu takze by to urcite trvalo dyl. Rozhodne bych ale obednavku nedelal driv nez se najde dost lidi aby nakoupili minimalne za 50-60tis Kc jinak to nema moc smysl.

#401 09.04.07 17:59

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

mengel252:
Zakládat firmu nebo živnosťák jen kvůli objednávkám zdejšího fóra samozřejmě nepovažuju za řešení, měl by to provozovat někdo, kdo už podniká. Potom by se ten fakt, že z dováženého zboží není žádný zisk, ztratil. Já bych to byl býval takto mohl provozovat, jenže protože jsem už jednou dovážel zboží jako nepodnikatel, tak se obávám, že při případné kontrole by měl finanční úřad problémy s touto provní objednávkou. No a navíc to proclení...

kyselym:
Jj, na další objednávku je podle mě ještě času dost, musí se přidat hodně lidí (pochybuju, že se najde někdo jako ty, kdo si objedná tak velký podíl z celkové objednávky).

#402 10.04.07 1:16

siss
člen
Příspěvků: 106

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

ntw kolko si platil za celu objednavku ? to by ma vazne zaujimalo

#403 10.04.07 7:38

gaminn
člen
Příspěvků: 221

Re: Společná objednávka z www.zalytron.com

Ještě to nemám pořádně spočítané, ale bylo to určitě něco přes 100k (včetně cla, dopravy, poštovného, apod.).

ARCHIV STARŠÍCH FÓR / 4. FÓRUM - 737 témat (1/2007 - 4/2007)